Psy Wojny - ogólnie.

Dogs of War

Moderator: esgaroth

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
monsterstar
Chuck Norris
Posty: 582

DoW ?? RoW ??

Post autor: monsterstar »

Witam !
Mam pare pytań:
1. Czy armia DoW RoR musi mieć Paymastera ?
2. Czy bohaterowie którzy są w RoR np bragenza liczy sie jako heros ? czy razem ze swym oddziałem jest corem ?
3. Czy można wystawiać RoR bez herosów ? np. Besignerów bez bragenzy.
4. Czy Dow Ror ma jakies magic itemy ?
5. Co polecacie na początek zbierania tej armi ?
To narazie wszystko :D
wielkie dzieki i pzdr monsterstar

Awatar użytkownika
Vincent
Kradziej
Posty: 978
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Vincent »

1. tak
2. nie nie liczą się jako herosi
3. nie
4. nie wiem(nie gram tą armią :wink: )
5. gdybym ja nią zaczynał grać to bym zaczą od ciężkiej kawy i jakichś ciekawszych RoR

Awatar użytkownika
Gobo
Masakrator
Posty: 2131
Lokalizacja: Tawerna - Płock / Toruń

Post autor: Gobo »

4. niekotrzy maja ;) ale nie wszyscy
5. kusznikow, pikimenow, maruderow z norski, dualistow i cannony ;)

Awatar użytkownika
Nordri
Chuck Norris
Posty: 575
Lokalizacja: Greifenhagen

Post autor: Nordri »

4. jeśli mają to jest to w ich opisie zaznaczone
5. RoR są generalnie strasznie drodzy, ale tacy np. Mengil Manhide's Manflyers mają szansę się spłacić. Ze zwykłych DoW sprawdzają się na pewno dueliści, lekka i ciężka jazda i norsemeni.

Awatar użytkownika
monsterstar
Chuck Norris
Posty: 582

Post autor: monsterstar »

A kogo polecacie tak najbardziej z RoR ?
Co myślicie o bragenzie i besignerach ?
Jakiego bohatera brac ?
Co z rara najlepsze ?
dzieki i pzdr monsterstar

Awatar użytkownika
Nordri
Chuck Norris
Posty: 575
Lokalizacja: Greifenhagen

Post autor: Nordri »

No jakimś mocno doświadczonym generałem nie jestem, ale mogę Ci powiedzieć że z RoR sprawdzali mi się:
- Voland's Venators - zawsze to dobra kawaleria z siłą 6 w szarży i 3 atakami bohatera (przy bazowej piątce kosztują tylko 45 punktów więcej od zwykłej kawy).
- Mengil Manhide's Manflayers - trzeba z nimi uważać na magiczne pociski i żeby nie wystawić ich na szarżę czegoś, czego nie mogą rozstrzelać, ale dobrze użyci potrafią się spłacić mimo ceny (dzięki zasadzie "flayers").
-Asarnil the Dragonlord - smok jak smok. Jedyna wadą jest miękki jeździec, ale latający terrorysta zawsze się przyda. Dzięki tej jednostce do momentu wyjścia nowych HE byliśmy jedyną armią, która mogła mieć smoka na <2000 punktów.

A co do Braganza's Besiegers - kosztują tyle co 2 oddziały po 10 kuszników z marksmanem. Mają niby większego save'e i bohatera, tylko pytanie czy nam to potrzebne....

Jako slot rare wystawiam zwykle Asarnila, Truthsayera (niezłe czary i +1 do dispela - bez rewelacji, ale lubię tego gościa :) ), albo działa. Zależy od rozpiski (ofens/defens). Jako zapchajdziurę można też wziąć hotpota, ale jak się ma punkty to są lepsze rary. Ewentualnie jeszcze gigant, ale trzeba uważać na ostrzał, oj trzeba.

Takie są moje odczucia i wrażenia po średnio powergamerskich bitwach ze znajomymi. :wink:
Zaznaczam że najemnikami na turnieju nie grałem.

Awatar użytkownika
monsterstar
Chuck Norris
Posty: 582

Post autor: monsterstar »

Skąd wziąśc figs Paymastera ?? na gw niema...

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

zrób go sam

Awatar użytkownika
Husiat
Wodzirej
Posty: 734
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Husiat »

Zależy jak chcesz grać myślę że na początek do uniwersalnej rozpiski dałbym 20 Pikinierów (chociażby zrobionych z 20 włóczników imperium) i Paymastera (z imperialnego generała na przykład) Do tego 10 kuszników (z imperialnych kuszników), a dalej mozesz już jak chcesz kupować. 5 lekkiej kawalerii, do tego Maruderów, działo, mag caddy i możesz grać... :wink:
Ale od razu mówię że granie DoW to nie sielanka... I dobrą rozpiskę jest złożyć naprawdę trudno (jeżeli się w ogóle da). Ta którą Ci podałem, to po prostu taki pomysł dla początkującego, ale trudno tym się gra... :roll:
Bum...!

Awatar użytkownika
Hurtmaker
Chuck Norris
Posty: 448

Post autor: Hurtmaker »

monsterstar pisze:A kogo polecacie tak najbardziej z RoR ?
Co myślicie o bragenzie i besignerach ?
Jakiego bohatera brac ?
Co z rara najlepsze ?
dzieki i pzdr monsterstar

1. jak już się decydujesz na ROR to ja poleciłbym Venatorów, ewentualnie long drong slayer pirates.
2. piękne figurki... ale nie warto wystawiać - są o wiele za drodzy - w ich cenie masz 23 kuszników,
3. co do bohaterów- to uwagi na brak ciekawych przedmiotów magicznych zdany jestes w sumie na magię - wyjątek to gra na małe pkty- gdzie jeśli zasady tunieju dopuszczają można pomyśleć o asarnilu. zwykle nie pograsz na turniejach truthsayerem czy dark emissary- więc możesz ich sobie odpuścić.
4. jak dla mnie - działa

Jesli chodzi o paymastera, to tak jak mówił Jasiuuu zrób go sam, ale jeśli nie masz co robić z pieniędzmi (co ja gadam przecież gram w WFB), to możesz poszukać figurki o nazwie Mydas the Mean- czyli special hero u DoW- symbolizujący paymastera.
A teraz rada ode mnie jeśli to ma być Twoja pierwsza armia to grubo odradzam...chyba, że potrafisz znosić porażki po męsku :wink:
zresztą jak nie wierzysz, to wejdź sobie na ranking ligi i zobacz na którym miejscu jest gracz grający DoW...i niestety nie chodzi tu o umiejętności ale o możliwości jakie ta armia oferuje- a oferuje niewiele dobrego...pozdrawiam

Awatar użytkownika
monsterstar
Chuck Norris
Posty: 582

Post autor: monsterstar »

To nie moja pierwsza armia... przez ok 2,5 roku zbierami gram ORKAMI :D
Jeszcze jedno jakich domen mogą używać czrodzieje DoW ? RoR ?

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

monsterstar pisze:To nie moja pierwsza armia... przez ok 2,5 roku zbierami gram ORKAMI :D
Jeszcze jedno jakich domen mogą używać czrodzieje DoW ? RoR ?
Wszystkich 8 z Rulebooka.
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
monsterstar
Chuck Norris
Posty: 582

Post autor: monsterstar »

A fajnie wszystkich !

Co sądzicie o tym wizardzie który by był wizardem w DoW ?

http://www.gildianajemnikow.pl/index.ph ... ukt&id=604

I co o tym imperialnym capitanie który by był paymasterem w DoW

http://www.gildianajemnikow.pl/index.ph ... dukt&id=57

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

monsterstar pisze:A fajnie wszystkich !

Co sądzicie o tym wizardzie który by był wizardem w DoW ?

http://www.gildianajemnikow.pl/index.ph ... ukt&id=604

I co o tym imperialnym capitanie który by był paymasterem w DoW

http://www.gildianajemnikow.pl/index.ph ... dukt&id=57
Jak dla mnie dobre pomysły :)
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

Skąd wziąśc figs Paymastera ?? na gw niema...
zanim gw wyszyściło półki z połowy dow w swoim kramiku był taki model paymastera który przynależał do jednostki zwanej 'mydas the mean' to link z obrazkiem wcześniej wspomnianego:
http://img81.imageshack.us/my.php?image ... 255kf3.gif

wg mnie bardzo fajna figurka taki sensu stricto paymaster, oczywiście tylko paymaster... osioł i gruby kebabisz do wyrzucenia :P skrzynia zostaje...
do tego powinni być bodyguardzi ale... nie ma :P

ten paymaster to tak jak pisałem typowy dla dow model innych nie ma...
dlatego pozostaje korzystanie z figurek alternatywnych jak to już na forum było wspominane nie raz... i konwersja.. czyli masz spore pole do popisu...
To również tyczy się sporej ilości innych oddziałów do których figurek nie ma <letka & ciężka kawa, xbowmeni, dueliści, halflingi, krasnale etc. etc.>
nie biorą oczywiście pod uwagę oczywiście figurek RoR...
to mi się w DoW właśnie bardzo podoba... dla każdego oddziału psów można ułożyć własną historię, umiejscowić ten oddział gdzieś na terenie starego świata <jego rodowód> itd...

armia DoW jest bardzo trudną w 'utrzymaniu' armią pod różnymi względami... ale to 'utrzymywanie' mam tu na myśli szeroko pojęte czynności związane ze zbieraniem figurek, malowaniem, konwertowaniem noi samym próbowaniem ich na polu bitwy, dostarcza niesamowitej frajdy i satysfakcji... przynajmniej mi 8)

a tu looknij na allegro figurka o której pisałem do kupienia troszkę drogawy na gw była kiedyś po 18 czy 20 f
http://www.allegro.pl/item323095019_myd ... kowy_.html
no ale oryginały już w większości archiwalnych figurek do dow do tanich nie należą :/

co do alternatyw na paymastera widziałem sporo wariantowych figurek na REAPERZE poniżej jeden przykład, do konwersji ofcourse ... i tak naprawdę każda figurka właściwie skonwertowana będzie się nadawać dlatego wszystko zależy od Twojej inwencji...
pamiętaj że zawsze możesz mieć kilka modeli paymastera również mounted http://www.sindarion.istore.pl/sklep,30 ... 340,0.html
spraw by Twój paymaster był unikatowy... :lol2:

powodzenia...

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Kiedyś, gdy myślałem jak zrobić paymastera przyszedł mi do głowy pomysł, że fajnie pasuje na niego ta figurka: http://www.coolminiornot.com/1417 Jest to staroedycyjny Ludwig Schwarzhelm, jeszcze do niedawna dostępny przez Mail Order, ale niestety widzę, że po przemeblowaniach w sklepie GW teraz nie można go dostać :( Miałem pomysł, że usunę tego orzełka ze sztandaru, a w zamian przykleję klucz z klocków Lego :) (ponieważ Paymaster jest jakby sztandarowym armijnym i zamiast sztandaru ma klucz do skrzyni z żołdem). Ostetecznie nie zrealizowałem tego, ale według mnie całkiem fajnie by to mogło wyjść, tylko trzeba zdobyć ten model.
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
Hurtmaker
Chuck Norris
Posty: 448

Post autor: Hurtmaker »

skoro już jesteśmy na etapie jak zrobić coś tam, to ja dla wszystkich leniuchów, którzy nie potrafią konwertować "alternatywne" figurki firm:

-Gamezone -tę firmę znają chyba wszyscy, więc nie będę opisywał figurek tej firmy.
-Foundry - bardzo fajne figsy historyczne w skali 28 mm stylem zbliżone do tych z GW.na szczególną uwagę zasługuje działo dla jednostek konkwistadorów (czyli small cannon dla jednostek DoW) oraz cała masa przeróżnych pikinierów!!!
-Perry's Brothers - podobnie jak Foundry robi figurki historyczne, które stylem i skalą pasują do GW.
-Reaper - też bardzo znana firma robiąca bardzo ładne figurki- choć wydaje mi się, że są one tyć mniejsze/smuklejsze od tych z GW czy Gamezona.
- Ilyad Games - już nie istnieje, ale parę figurek można jeszcze znaleźć tu i tam. Skala 32 mm ale te figsy z żywicy mogą spokojnie robić za herosów.
jest jeszcze dużo innych firm robiących figurki fantasy w skali 28 mm, ale te jakoś wydają mi się najciekawsze

Awatar użytkownika
Gobo
Masakrator
Posty: 2131
Lokalizacja: Tawerna - Płock / Toruń

Post autor: Gobo »

ja paymastera zrobilem z withuntera z mordki... z reszta sami zobaczycie go..bo na PMotM bedzie malowany ;)

GreatJester
Chuck Norris
Posty: 487

Post autor: GreatJester »

Husiat pisze:Ale skąd wytrzasnąć figurki? Ja póki co mówię o realnej rozpisce którą będę mógł grać po otrzymaniu Lupinów. A rozpiska wymarzona... To co innego... :o :wink:
Może hobbity z Lotra?

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Lotr ma mniejszą skalę i nie wiadomo czy nie byłyby za małe.

ODPOWIEDZ