Psy Wojny - ogólnie.

Dogs of War

Moderator: esgaroth

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Cresus
Mudżahedin
Posty: 304

Post autor: Cresus »

dzięki ale są jakieś uaktualnienia do tego armybooka?
np. widziałem gdzieś mage's tome- co to?
Obrazek
SZARŻAAA!!!
new steggie has super huge multi fire high strength big blowguns

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Cresus pisze:dzięki ale są jakieś uaktualnienia do tego armybooka?
np. widziałem gdzieś mage's tome- co to?
Mage's Tome, zwany inaczej Book of the Mage to jeden z nieoficjalnych przedmiotów DoW pochodzących z włoskiej kampanii GW z 2005 roku. Choć są nieoficjalne to jednak są często dopuszczane na turnieje, bo w końcu zostały stworzone przez ludzi z GW i są ciekawe i nieprzegięte. Niestety w 100% oficjalnie DoW mogą używać tylko Common Magic Items. Oto link do wspomnianych przeze mnie nieoficjalnych przedmiotów: http://xav.livenet.pl/forum/viewtopic.p ... 9e0158188c
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
Cresus
Mudżahedin
Posty: 304

Post autor: Cresus »

dzięki dzięki wielkie dzięki,
teraz jedyne co mnie straszy to to że moje "zakupy" kosztowałyby pół tysiąca i to na początek
no nic
dzięki
Obrazek
SZARŻAAA!!!
new steggie has super huge multi fire high strength big blowguns

Awatar użytkownika
GreatTaurus
Chuck Norris
Posty: 654
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: GreatTaurus »

zakupy DoW jeśli chce się mieć oryginalne figsy potrafią zaboleć. Ale warto.
a przy okazji - czy ten smok - http://allegro.pl/item225603933_high_el ... anio_.html nada się na Asarnila?

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

GreatTaurus pisze:zakupy DoW jeśli chce się mieć oryginalne figsy potrafią zaboleć. Ale warto.
a przy okazji - czy ten smok - http://allegro.pl/item225603933_high_el ... anio_.html nada się na Asarnila?
Jasne, że tak, w końcu to High Elf na smoku :)
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Panowie, w dziale rozpy przedstawiłem swoją armię, jednakże widzę jej pewny manakament w postaci problemów w walce z armiami tpu krasie, czy imerium, zapewne też haje/darki, po prostu te bolce, armaty wyniszczą mi łogry. macie jakieś pomysły, jakby tu cisnąć wroga takiego?

Awatar użytkownika
Cresus
Mudżahedin
Posty: 304

Post autor: Cresus »

może jakieś latawce? :wink:
Obrazek
SZARŻAAA!!!
new steggie has super huge multi fire high strength big blowguns

Awatar użytkownika
GreatTaurus
Chuck Norris
Posty: 654
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: GreatTaurus »

latawce, hot pot, mengile. albo walić ich magią.

Awatar użytkownika
Husiat
Wodzirej
Posty: 734
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Husiat »

Cresus:
DoW są armią zbalansowaną, jeżeli ci chodzi o jednostki - jest tam i lekka i ciężka jazda, ostrzał, magia, jakieś jednostki wsparcia. Brakuje jej tylko core'owej piechoty rankowej typu Hand Weapon i Shield, ale nadrabiają to pikmenami.
W praktyce dosyć trudno się nią gra, ale jeżeli wykorzystasz potencjał najtańszych jednostek tej armii czyli kuszników, Light Cavalery itp., wesprzesz to jakimiś RoR np. Volandzi i Asarnil, doprawisz magią i masz coś, czym da się grać.
A figurek nie musisz mieć orginalnych. Robisz własne i to jest największa zabawa, u mnie żadna jednostka nie jest oryginalna ( Smok od HE, Pikmeni zrobieni ze Spearmenów z Imperium, tyle że przedłużone piki itp.)

BOGINS:
Odpowiedziałem w dziale rozpisek :wink:
Bum...!

Awatar użytkownika
GreatTaurus
Chuck Norris
Posty: 654
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: GreatTaurus »

1. Asarnil the Dragonlord: czy biorąc pod uwagę fakt, że zabiera slot hero mogę dać mu magiczne przedmioty? nie ma o tym mowy w jego opisie, ale nie ma też wzmianki, że "he must be fielded as presented here, without any changes".
2. Asarnil the Dragonlord: jego Amulet of Dragonheart sprawia, że cała postać Asarnila i jego smoka jest jakby rozmyta i niewyraźna, w związku z czym przeciwnik przy strzelaniu ma modyfikator -1 to hit. ale czy fakt, że jest Large Target znosi ten modifikator? tzn. +1 za Large, -1 za amulet = modyfikator 0? Czy nie bierzemy pod uwagę faktu, że jest large Target (tak by wynikało z fluffowego opisu amuletu) i przeciwnik ma modyfikator -1? mam nadzieję że w miarę jasno sprecyzowałem o co mi chodzi... :P

spodziewam się, że 1.NIE, a 2.modifikatory wzajemnie się znoszą, no ale czekam na wypowiedź kogoś zorientowanego :)

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

GreatTaurus pisze:1. Asarnil the Dragonlord: czy biorąc pod uwagę fakt, że zabiera slot hero mogę dać mu magiczne przedmioty? nie ma o tym mowy w jego opisie, ale nie ma też wzmianki, że "he must be fielded as presented here, without any changes".
2. Asarnil the Dragonlord: jego Amulet of Dragonheart sprawia, że cała postać Asarnila i jego smoka jest jakby rozmyta i niewyraźna, w związku z czym przeciwnik przy strzelaniu ma modyfikator -1 to hit. ale czy fakt, że jest Large Target znosi ten modifikator? tzn. +1 za Large, -1 za amulet = modyfikator 0? Czy nie bierzemy pod uwagę faktu, że jest large Target (tak by wynikało z fluffowego opisu amuletu) i przeciwnik ma modyfikator -1? mam nadzieję że w miarę jasno sprecyzowałem o co mi chodzi... :P

spodziewam się, że 1.NIE, a 2.modifikatory wzajemnie się znoszą, no ale czekam na wypowiedź kogoś zorientowanego :)
1. Oto cytat z 1. strony PDF na temat RoR:

"Magic Items. Some characters carry magic items and their rules are given here. Note that the player cannot buy new magic items for the characters of the Regiments of Renown."

Więc faktycznie nie możesz dokupić.

2. Dobrze myślisz, modyfikatory się zerują.
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
Orris
Mudżahedin
Posty: 276
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Orris »

Witam wszystkich forumowiczów! :)

Nie chcę zakładać niepotrzebnie nowego tematu, więc zadam swoje pytanie. Czy Paymaster na koniu może korzystać z Pike of Remas? Przeglądałem w Army Builderze przedmioty i kiedy biorę Paymasterem ową pikę, wyskakuje mi gwiazdka oznaczająca, że coś jest nie tak z uzbrojeniem danej jednostki. Tego samego problemu nie mam, gdy biorę Pikę dla Kapitana Najemników zarówno na pegazie, jak i na koniku. Jak to jest w końcu? Wiem, że Army Builder nie jest żadną wyrocznią i, że jest bardzo omylny, ale mam wątpliwości. Czekam na w miarę szybką odpowiedź. :wink:

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Cresus
Mudżahedin
Posty: 304

Post autor: Cresus »

nie ma nic o tym napisane- chyba że w stosownej erracie ale osobiściue sądze że piki są tylko dla pieszych.
Obrazek
SZARŻAAA!!!
new steggie has super huge multi fire high strength big blowguns

Awatar użytkownika
Orris
Mudżahedin
Posty: 276
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Orris »

Ja też tak uważam, ale już sam odkryłem w czym problem - po prostu dałem Paymasterowi tarczę, o której zapomniałem :) .

Awatar użytkownika
Karbowy
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 165
Lokalizacja: Zagonowe Szaraki

Post autor: Karbowy »

Witam. Mam pytanie dotyczące Malakaja. Czy żut na K3 trafień wykonuje się dla każdego szeregu przeciwnika, oraz czy musi być w nim 5 figórek, czy może być mniej np 1 lub 2 i też dla takiego szeregu żuca się k3 trafień? I jeśli można to jaki jest minimalny zasięg tej machinki?

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Karbowy pisze:Witam. Mam pytanie dotyczące Malakaja. Czy żut na K3 trafień wykonuje się dla każdego szeregu przeciwnika, oraz czy musi być w nim 5 figórek, czy może być mniej np 1 lub 2 i też dla takiego szeregu żuca się k3 trafień? I jeśli można to jaki jest minimalny zasięg tej machinki?
Rzucasz dla każdego szeregu jedną K3, nieważne ile w nim figurek. Pojedyncze modele, skirmisherzy i inne cele nie występujące w szeregach dostają 1K3. Ta maszyna nie ma minimalnego zasięgu, maksymalny to 48".
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
GreatTaurus
Chuck Norris
Posty: 654
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: GreatTaurus »

jeszcze a propos Malakaja - można go w końcu w armii Dogs of War wystawiać?

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

GreatTaurus pisze:jeszcze a propos Malakaja - można go w końcu w armii Dogs of War wystawiać?
Niestety nie. Jest to właśnie jedyny, wyjątkowy RoR, który nie może być wystawiony w armii DoW. Malakaja mogą wystawić tylko Krasnoludy i Imperium.
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Mi teraz shino powiedział że mogę...

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

BOGINS pisze:Mi teraz shino powiedział że mogę...
Na jakiej podstawie?
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

ODPOWIEDZ