Czy Dogsami można wygrywać??

Dogs of War

Moderator: esgaroth

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Asarnil
Oszukista
Posty: 810
Lokalizacja: "Oko Terroru" Toruń
Kontakt:

Post autor: Asarnil »

Oj Beleaner, mógłbyś chociaż przejrzeć armylista zanim zaczniesz proponować jakieś błyskotliwe rozwiązania ;)
Paymaster musi być zawsze... tak, żebyś nie mówił, że nie jestem pomocny...

Awatar użytkownika
Belaner7
Falubaz
Posty: 1048
Lokalizacja: Swaj koło Poznania

Post autor: Belaner7 »

A bo ja ta armię tak o przedstawiłem nie zaglądając nigdzie

Awatar użytkownika
KOOBA.84
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 166
Lokalizacja: Poznan,Strefa Zero

Post autor: KOOBA.84 »

Zaczynam swoja przygode z DoW, co prawda bitew niewiele na moim koncie, ale wiele przemyslen oraz wieloletnia praktyka w grze Bretoncami.

Co boli najbardziej po takiej przesiadce? Save... Ward... Rzeczy ktorymi Bretka rozpieszcza i do ktorych latwo sie przywyczaic. Co mi sie podoba? Roznorodnosc, klimat (choc Bretce IMO go nie brakuje), mnogosc opcji.

Czy da sie wygrac?? Oczywiscie - WSZYSTKIM da sie wygrac. Nie ma w tej grze zlych oddzialow, dla kazdego mozna znalezc zastosowanie.

Do tej pory opracowalem 2 koncepcje armii powyzej 2k - obie silne magicznie. Pierwsza to smok + Truthsayer + Lord mag + paymaster + ofensywne jednostki i smieci (kawaleria, dulisci, ogry), druga to Mag duzy i maly + Truthsayer + Paymaster + klockistrzelanie i smieci (kusze, dzialo, klocki piechoty, ogry w kontrze).

Co do najwiekszej bolaczki tej armii, Paymastera, to wybralem nietypowe rozwiazanie - Helm i Pika Remasa i gosc idzie do... Paymasters Bodygurad - jest tam bezpieczny i nie wyrywa za bardzo do przodu, dodatkow stubborn.

Z oddzialow bardzo podobaja mi sie:

Duelisci z pistoletami - choc gorsi niz w 6ed, to nadal kasuja kazda lekka jazde - wystarczy Stand&Shoot, a pozniej srednie rzuty w walce. Idealni do ryglowania flank wespol z piatka ciezkiej jazdy.

Norse Marauders - przeciwnik wszedl do domu?? No problemo. Za 90p dostajemy 10 chlopakow z flailamii tarczami, ktorzy wypedza z domku kazdego, moga posiekac giganta czy ogry, a ich strata nie boli za bardzo. Szkoda tylko ze to special :)

Maneaters - S7 i wszystko jasne. A jesli do S7 dodamy Ws4 to juz jest bueno. Oczywiscie Stubborn tez sie przydaje. Oczywiscie ich najwieksza konkurencja sa Ironguci - moga miec WB i jest ich wiecej, jednak w walce nie spisuja sie tak dobrze i sa trudniejsi w manewrowaniu niz 2 zjadaczy :) No i zjadacze nie uciekna.
bo tak. :lol:

Awatar użytkownika
Husiat
Wodzirej
Posty: 734
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Husiat »

Chwała DoW
Jeden Bretoniec mniej! :wink: :lol:

Obie silne magicznie, ale też niebezpieczne przy nowych miscastach.
Smok jest bardzo miękki.
Najlepsze rzowiązanie to chyba piątki Heavy Cavalery do rozbijania mniejszych oddziałów + trójki - czwórki Ironguts na puszki
Ruch porównywalny, siła uderzeniowa jest, czego chcieć więcej? :wink:
Bum...!

Awatar użytkownika
Belaner7
Falubaz
Posty: 1048
Lokalizacja: Swaj koło Poznania

Post autor: Belaner7 »

Powiem szczeże że halfingi z łukami mają swojego powera,6 pkt za jednego longbowa z bs 4...

Awatar użytkownika
KOOBA.84
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 166
Lokalizacja: Poznan,Strefa Zero

Post autor: KOOBA.84 »

No niby tak - do tego Ld8 tez niezle... z tym ze to nadal luk z S3. Gdyby figury byly bardziej dostepne (tansze) chetnie bym sie zaopatrzyl w jeden (minimum) oddzial.

@ Husiat: No nie do konca jeden Bretoniec mniej... ale na bank jeden Najemnik wiecej.

Co do niebezpieczenstwa nowych miscastow... nowe społerowane lory magiczne przekonuja mnie jednak bardziej (zwlaszcza ze i lord mag i truthsayer maja po 3 woundy). Domyslam sie ze polaczenie jazdy i ogrow jest w tej chwili bardzo mocnym wariantem DoW, ja jednak chwilowo mam nieodparta chec grania (dla odmiany) piechota.
bo tak. :lol:

Awatar użytkownika
Husiat
Wodzirej
Posty: 734
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Husiat »

Sam mam 8 halfingów stare wzory + hot pot jestem z nich bardzo dumny :wink:

Jak będziesz grał DoW, to rzadziej Bretonnią :wink:

Truthsayer to rare... Mi się nie podoba, bo na 2000+ ładniej wyglądają dwaj koleszcy giganci :wink: Choć Truthsayer + mag + mag + paymaster na <2000 to fajna sprawa :roll:
Bum...!

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

nie mozesz wystawic 4 hero na <2000

Awatar użytkownika
Asarnil
Oszukista
Posty: 810
Lokalizacja: "Oko Terroru" Toruń
Kontakt:

Post autor: Asarnil »

Ja ostatnio próbuję mocno kombinować z magią, średnio mi to wychodzi, ale może praktyka uczyni ze mnie mistrza. Magii nigdy nie lubiłem, ale powiem szczerze, że ostatnio zaczyna mnie kusić ("Ostatnie kuszenie paymastera" :lol:).
Od razu się usprawiedliwię, że zdecydowanie nie jest to magia typu D6 z S4, 2D6 z S4 itd, staram sie jak najmniej na takich opcjach opierać, bo ani to klimatu nie ma, ani grywalne moim zdaniem szczególnie nie jest.
Moja wizja opiera się na 3 magach:
- Lord z mage's tomem i 1 stonem (1 dodatkowy czar z innego loru niż podstawowy), który bierze 4 czary z shadowa (głównie dla popychaczki) i bear's anger z beasta.
- dwóch małych magów z beastem (naturalnie dla bear's angera) i po jednym kamyku.
Naprawdę klimat i skuteczność (przynajmniej teoretyczna) połączenia bear's anger z popychaczkami powala na kolana :)

Awatar użytkownika
Husiat
Wodzirej
Posty: 734
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Husiat »

Właśnie to jest najwspanialsze w książce, że wybieram sobie dodatkowy czar z innej szkoły np. i jestem pewien że w najgorszym przypadku będzie to 1. A może być nawet lepiej :wink: Sama książka kosztuje tylko 20p, a daje duże możliwości szczególnie na małe punkty, gdy mamy tylko jednego maga 8)
Bum...!

Awatar użytkownika
Nordri
Chuck Norris
Posty: 575
Lokalizacja: Greifenhagen

Post autor: Nordri »

Wg tego co stoi napisane w Army Builderze to książka pozwala jedynie na wybranie szkoły magii, a czar i tak trzeba wylosować. Poza tym te przedmioty dla DoW nie są czasem niedopuszczone do turniejów?

Awatar użytkownika
Asarnil
Oszukista
Posty: 810
Lokalizacja: "Oko Terroru" Toruń
Kontakt:

Post autor: Asarnil »

No tak, losujesz - ale zawsze możesz przecież zamienić na czar nr 1 :)
A przedmioty z miragliano są na wpół oficjalne - na większości turniejów dozwolone. Zresztą chyba muszę za każdym razem to pisać, jak pojawia się ten temat...

Awatar użytkownika
Husiat
Wodzirej
Posty: 734
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Husiat »

Powinny być oficjalne, tylko wypadałoby dać jakieś za 50p i np. jeden za 70p... A np. Pike of Remas skasować bo budzi wiele kontrowersji... :roll:
Bum...!

ODPOWIEDZ