Jak zacząć przygodę z DoW?

Dogs of War

Moderator: esgaroth

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Vincent
Kradziej
Posty: 978
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Vincent »

Gobo: jakoś się znajdzie tąjedną kuszę :-P

muirfin: ja tam paymastera zawsze na koniu biorę :wink:

Rogatyszczur: najlepiej to zacznij od kartoników :)

Awatar użytkownika
Husiat
Wodzirej
Posty: 734
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Husiat »

Rogatyszczur pisze:Czy to dobry start:
Kapitan
milicja( kusznicy)
spearmeni ( pikinierzy)
dwraf cannon z BoSP( działo)
milicja(dueliści)
I jak?
Dobra rada - zacznij od krtoników i rozpatrz dwie opcje - defens czy ofens, no i kawaleryjski czy piechotny. Na kartonikach najlepiej, bo kupisz oddziały, nie spodoba ci sie gra nimi i przestaniesz wystawiać, a to tanie nie jest.
(tak jak ja teraz, mam 20 pikinierów ładnie skonwertowanych, ale ich nie używam, bo mi się nie sprawdzają... i teraz staram się sprzedać, ale to inna bajka :wink: )
Bum...!

GreatJester
Chuck Norris
Posty: 487

Post autor: GreatJester »

Ja wybralem już ofensywe( co to za woj co tylko na czterech literach siedzi). A jak kupuje to dla tego ,że lubie kolekcjonować( a jak nie , to przydadzą się w konwersjach). DoW wykorzystam też jako wsparcie dla skavów. Np. Maruderzy to ludzie wyznający rogatego szczura itd.

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

Też jestem za kartoonami... przetestowałem już kilka oddziałów w ten sposób i dlatego teraz wiem co kupić pierwszej kolejności... dobra sprawa a i nie droga \:D/
a paymastera tera tez konno biorę...
maruderzy wyznawcami rogatego szczurka tak norsemeni nie... zależy za kogo ich uznasz...

GreatJester
Chuck Norris
Posty: 487

Post autor: GreatJester »

Pewnie ,że maruderzy. GW wymyśliło nazwy. My je możemy zmieniac i dobierać różne bajki. Ja np. zastanawiam się też nad pikinierami z sztormvereminów :D Jak najemnicy to najemnicy!

Awatar użytkownika
Vincent
Kradziej
Posty: 978
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Vincent »

no to ba :)
moi volandzi będą z gryphon legionu :wink:

MiM
Wałkarz
Posty: 85

Post autor: MiM »

Czy warto robić heavy/volandów z Imperialnych knightów??
Jeżeli tak to co należy pozmieniać.
Jeżeli nie to co jest lepsze (prosze o linki)

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

imperialna ciężka mi się w ogóle nie podoba aczkolwiek można wiele części z niej użyć do zrobienia innej hc... jeśli szukasz zamiennika volandów to figurki GAMEZONE imperialnych knigtów nadają się najlepiej... a jak chcesz pokombinować w inny sposób to bierzesz zdj VV i upodabniasz i upodabniasz i upodabniasz :lol2:

Awatar użytkownika
galahar
Mudżahedin
Posty: 230

Post autor: galahar »

Witam. Mam pytanko. Czy chaosowi knighci nadają się na heavy cavalery i czy nowi maruderzy nadają się na light cavalery? Bo mam ciężki wybór czy kupić oddział knightów czy bretońskich realmów? Doradźcie coś :)

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Do DoW wszystko pasuje. Jak pomalujesz, może nieco przerobisz ich na trochę mniej chaosowych, będą pasować.

Awatar użytkownika
Shenq
Chuck Norris
Posty: 660

Post autor: Shenq »

skąd można wziąć zasady do dow i ror?

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Obrazek

Awatar użytkownika
Shenq
Chuck Norris
Posty: 660

Post autor: Shenq »

dzięki

Awatar użytkownika
Zbyslaw
Mudżahedin
Posty: 283

Post autor: Zbyslaw »

Z góry przepraszam z nekromancje etc.

Zastanawiam się na rozpoczęciem "przygody" z DoW. Jednak bez booka to jakoś tak nie teges :oops: Więc mam prośbę, szczególnie do tych zaznajomionych w sprawie. Mianowicie: Prosiłbym o stworzenie mini - poradnika na temat DoW, tzn. zdjęcie jednostki (aby wiedzieć na czym się wzorować w konwersjach), statystyki i możliwości wykupu ew. broni, wiadomo o co chodzi :wink: , oraz o zamieszczenie krótkiej notki doświadczonego gracza na temat wystawiania tej jednostki itp.

Awatar użytkownika
ANtY
Kretozord
Posty: 1610
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: ANtY »

Nie sądzę, żeby komuś się chciało/miał czas ot tak to zrobić, bo to nie jest robota na pięć minut.
Zdjęcia, statystyki, opcje wyposażenia, opinia... tak ze 20 rzy albo więcej, bo od wszystkich jednostek.

Awatar użytkownika
Zbyslaw
Mudżahedin
Posty: 283

Post autor: Zbyslaw »

Cóż, nigdy nie wspominałem, ze to łatwa robota ;D
A tak poważnie, to na forum demonów zrobili coś takiego, albo przynajmniej podobnego. Staty i ew. bronie można by sobie w sumie odpuścić, bo są na ten temat jakieś pdfy, ale problem z wiadomością co jak wygląda i czy się opłaca

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

W drugim z kolei przyklejonym temacie na tym podforum: "Jeżeli czegoś nie wiesz..." masz możliwe do ściągnięcia Army Listy DoW i RoR. Konwersje znajdują się w temacie: "Poradnik młodego gracza". Porady i dyskusje o poszczególnych jednostkach także znajdziesz tu na forum. Te podforum nie jest tak bardzo rozbudowane, więc z pewnością sobie poradzisz ;)

Tu masz stare RoRy - zdjęcia figurek i rysunki
Obrazek

ODPOWIEDZ