Co będzie z Psami?

Dogs of War

Moderator: esgaroth

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
archeolog
Chuck Norris
Posty: 562
Lokalizacja: Planet Express

Co będzie z Psami?

Post autor: archeolog »

Witam , zakladam temat, mam nadzieje ze słuszny, zaczynam grać DoW ale martwi mnie to że min ze stronki GW zniknął całkowicie wątek armii itp dotyczący DoW, wie ktos moze czy w 7e będą nadal istnieć? pozdr

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Raczej nie i zdziwiłbym się gdyby pojawiliby się w 8 ed.
Obrazek

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Dogs of War naturalnie kiedyś w takiej postaci jak jest obecnie zniknie, a raczej przeobrazi się. W każdej edycji wychodzą jakieś nowe armie. DoW to kocioł armii tych istniejących i tych które kiedyś były (ale zostały wycofane), a jednocześnie tych które będą w przyszłości. W końcu mamy mase krain ludzkich, jak Estalia, Arabia, Tilea czy Norska albo Albion. Najprawdopodobniej w 8 edycji wyjdzie któraś z tych armii, chyba że zrezygnują z wydania ich na rzecz Khitajców albo Nipponu. Ba! Są nawet Indie :).

Największe szanse ma Arabia. Będzie w końcu antagonista dla Khemrii i orginalna armia na tle bretki czy imperium.

W każdym bądź razie Dogsy prędzej czy później zamienią się w osobne AB.

Awatar użytkownika
Xet
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3087
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Xet »

To nie jest dobry okres żeby zaczynać zbierać DoW.

Awatar użytkownika
archeolog
Chuck Norris
Posty: 562
Lokalizacja: Planet Express

Post autor: archeolog »

Torak dosyć optymistyczne podejście;] w zasadzie masz racje,

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Te Arabie, Cathaye czy Norski to już nie to samo. Najemnicy mają swój nie powtarzalny klimat. To sól Starego Świata. Myślę, że wielu battlowców zaczynało od lub grało/gra w WRPG. Najemnik jest dla mnie symbolem Warhammera niemal tak ważnym jak Zabójca Trolli. Arabia może i byłaby ciekawa, ale nie ma to jak poczciwa zbieranina najmitów. Przecież złoto i sława to jedyne rzeczy dla których warto żyć 8), no i jeszcze kobiety :wink:
Obrazek

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Kokesz owszem to nie to samo, ale np. dla mnie tą esencją najemnika są jednostki Tilei. Podstawą DoW to był dla mnie zawsze pikinier tileański, najemni ciężkozbrojni kusznicy czy wredni harcownicy w roli duelistów. Zanim doszły Ogry, malakaye i masa innych jednostek wymyślanych z WD podstawą DoW to Tilea + V edycyjne imperium. Widać, że autorzy DoW wzorowali się na XVIwiecznych landsknechtach czy szwajcarach. Ja najchętniej widziałbym DoW jako osobny AB do Tilei, narodu potężnych autonomicznych miast z armią najemną. Wyszłaby z tego armia cuda, o niebo ciekawsza niż imperium. Do tego modele ludzkich jednostek w większości są niesamowite - lepsze nawet od gamezonowskich a co dopiero w porównaniu do innych modeli GW.

Mam szczerą nadzieję, że oprócz cithayców czy nipponczyków GW w najbliższych latach zdecyduje się w końcu wypuścić porządną armie Tileańską.

Awatar użytkownika
Shaga
Chuck Norris
Posty: 449
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Shaga »

Ktoś wyżej rzucił hasło o Arabii. Można coś bliżej? Wiadomo, ze ma wyjść taka armia czy to tylko takie ciche rozważania? Jeżeli wiadomo coś konkretnego to możecie powiedzieć jak może wyglądać taka Armia i kiedy ewentualnie w wielkim przybliżeniu można się jej spodziewać?
Pozdrawiam
www.shaga.pl (już nie taki) nowy (ale na pewno najlepszy) sklep Gdynia ul.Morska 173

Awatar użytkownika
Corabb
Pseudoklimaciarz
Posty: 28

Post autor: Corabb »

Co do Arabii to coś może z tego wyjść, w końcu wydali tą armię do Warmastera, więc pomysł na jednostki już mają, ale z drugiej strony to GW kto ich tam wie :)
warmasterowa arabia :D
http://www.games-workshop.com/gws/catal ... GameStyle=

Awatar użytkownika
Embir
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: Embir »

Odnośnie armii Arabii mogę napisać tylko jedno:

Niech nas bogowie chronią przed latającymi dywanami w WFB...
http://manticblog.com/
KINGS OF WAR FULL BETA ARMY LISTS AND MAGIC ITEMS LIST: https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... /htmlview#
KINGS OF WAR ARMY BUILDER BETA: http://kow2.easyarmy.com/

Awatar użytkownika
Shaga
Chuck Norris
Posty: 449
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Shaga »

Wiadomo, że jak zrobią latające dywany to się ośmieszą, ale bez przesady - to może być świetna armia! Już widzę te zamaskowane jednostki z dwoma mieczami...
www.shaga.pl (już nie taki) nowy (ale na pewno najlepszy) sklep Gdynia ul.Morska 173

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

dla mnie omijanie, unikanie i totalna olewka dow to przykład tego jak gw schodzi na psy :> dlaczego tak się dzieje że dow jedna z najbardziej różnorodnych i klimatycznych armii wyprodukowanych przez gw idzie w niepamięć tego nie wiem i jest dla mnie totalną bzdurą...

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Embir pisze:Odnośnie armii Arabii mogę napisać tylko jedno:

Niech nas bogowie chronią przed latającymi dywanami w WFB...
Embir co masz do latających dywanów? Malo Ci krwiożerczych latających dysków, napędzanych przez chomiki wielkich kólek generujących pioruny, demonicznego zespawnionego działa, wszelkiej maści ołtarzy z wielkiem magiczno-krwistym kociołkiem na czele. Zupełnie nie rozumiem, co masz zatem do biednych dywanów, które wydają się być dość przeciętne na tle tej menażerii dziwactw ;)

Jeśli nie latające dywany to armia arabii dostanie ołtarz w kształcie wielkiej czarodziejskiej lampy, którą będzie w fazie strzelania pocierał kapłan co spowoduje ukazania się Dżina. Gracz będzie mógł prosić Dzina o spełnienie jednego życzenia na turę z listy życzeń dostępnej w Army Booku np. O wielki Dżinie proszę o przerzutki na trafienie i ranienie dla tego oddziału - mówisz i masz :).

Zatem co wolisz lampe czy dywany?

Ja obstawiam, ze będą obie te rzeczy ;)
Generał #54 pisze:Wiadomo, że jak zrobią latające dywany to się ośmieszą, ale bez przesady - to może być świetna armia! Już widzę te zamaskowane jednostki z dwoma mieczami...
Chciałem przypomnieć, że już zrobili :). Co prawda w warmasterze ale to wciąż te same universum. Zatem jeśli wydzadzą AB do Arabii to na bank spodziewaj się dywanów i to nawet w formie steedów pod tyłek szejków albo magów. I na dywanach napewno się nie skończy :)

Awatar użytkownika
Shaga
Chuck Norris
Posty: 449
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Shaga »

Podobno nie ma głupich pytań a są tylko głupie odpowiedzi, więc:
Przeczytałem, że jest szansa na pojawienie się Arabii w 8 edycji, Czy ktoś wie kiedy to może nastąpić?
www.shaga.pl (już nie taki) nowy (ale na pewno najlepszy) sklep Gdynia ul.Morska 173

Awatar użytkownika
Foalooke
Chuck Norris
Posty: 438
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Foalooke »

Kal_Torak pisze:
Embir co masz do latających dywanów? Malo Ci krwiożerczych latających dysków, napędzanych przez chomiki wielkich kólek generujących pioruny, demonicznego zespawnionego działa, wszelkiej maści ołtarzy z wielkiem magiczno-krwistym kociołkiem na czele. Zupełnie nie rozumiem, co masz zatem do biednych dywanów, które wydają się być dość przeciętne na tle tej menażerii dziwactw ;)
Proszę nie zapomina o imperialnym koniu inspirowanym przez Terminatora ;)

A na przykład perski dywan opętany przez demona byłby nawet ciekawy ;)
http://imperium-i-insze-wojska.blogspot.com/

Modelarstwo + opowiadania o imperium 8)

Awatar użytkownika
Chmura
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 186
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Chmura »

Poniewaz kojarze armie arabow do warmastera to powiem ze nie zdziwie sie jesli bedzie tego multum na stole na takiej samej zasadzie jak furii czy harpii. Do tego mozna jeszcze sie spodziewac alkahest-magicznego ognia i mamy od razu nalot bombowy.
Tak po za tym to armia arabow do warmastera przedstawia soba zenujacy widok.

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Panowie... GW do tworzenia armii często wykorzystuje stereotypy. Dlatego dywany i Al-ladin jako spec hero to dla mnie pewniaki w takiej armii. A dżina to bym dał jako takiego gigusia z magicznymi mocami dokupowanymi jak marki w Chałasie. Oczywiście poganiacze słoni jak stedzie. Do tego kawaleria rodem z pustyni, czyli koniki z M9 i jak u WE każda kawa z zasadą fast cav. No i fanatycy Ozmada (czy jak on się tam zwie ;)) z frenzy.

Jednak IMO większe szanse na wyjście ma Cathay lub Ind. Przecież taką Arabię kupowaliby Europejczycy lub Amerykanie. Ind czy Cathay daje im szansę na rozwój azjatyckiego rynku.
Obrazek

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Generał #54 pisze:Podobno nie ma głupich pytań a są tylko głupie odpowiedzi, więc:
Przeczytałem, że jest szansa na pojawienie się Arabii w 8 edycji, Czy ktoś wie kiedy to może nastąpić?
Nic na temat Arabii pozatym, że istnieje w warmasterze i ogólnie jest dość ważnym państwem w universum Warhammera to nie wiadomo.

Pewne jest to, że nowe armie napewno się pojawią. W każdej edycji minimum 1-2 nowe armie się pojawiają.

GW potrafi zaskakiwać jak w przypadku Ogrów - dlatego mogą wyskoczyć nawet z armią Trolli (te stworki mają swoją kraine).

Jak pisał Kokesz GW zapowiadało już wydanie armii w klimacie azjatyckim - będzie to zatem Cithay, Nippon albo Indie. Dlatego to jest najbardziej prawdopodobne.

DoW natomiast wystarczyłoby poprostu przekszłatcenie. Wystarczy np. wziąść tą całą mase regimentów i wzorów modeli i mamy gotową piękną armie Tileańską. To co oczywiście ich zatrzymuje najbardziej to "plastikowa polityka". GW chce wydawać całe armie w plastiku, a DoW są jedynie w metalu. Zatem musieliby figurki robić pod plastikowy materiał - to niemal to samo jak wydanie zupełnie nowej armii.

Z drugiej strony mnie to dziwi. Bo WFB to przede wszystkim hobby. Jeśliby dla DoW wydali dobrze napisany AB, ba nawet wydali sensowny Army List w broszurce albo w White Dwarfie to znacznie by zwiększyli sprzedaż modeli DoW bez babrania się w przerabianie armii na plastik, do czasu aż by mieli możliwość to zrobić.

W każdym bądź razie Arabia ma największe szanse się ukazać zaraz po azjatyckiego AB :)

Awatar użytkownika
Embir
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: Embir »

Gdybym miał wybierać klimat azjatycki czy arabski to już wolę jako nową armię Cathay albo Nippon. Samurajowie, wojownicy ninja, mnisi, orientalne smoki... ale latające dywany??? Jeszcze nigdy nie wprowadzono w Warhu steeda, którego możesz potraktować Elektroluxem.
http://manticblog.com/
KINGS OF WAR FULL BETA ARMY LISTS AND MAGIC ITEMS LIST: https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... /htmlview#
KINGS OF WAR ARMY BUILDER BETA: http://kow2.easyarmy.com/

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Tylko wymyślono konika, którego można potraktować Hammerite`m by nie zardzewiał ;)
Obrazek

ODPOWIEDZ