Modelarski poradnik młodego gracza DoW

Dogs of War

Moderator: esgaroth

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Krzyżu
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 172

Re: Modelarski poradnik młodego gracza DoW

Post autor: Krzyżu »

Podstawki do mojej armii mam w klimatach imperialnych. Czy w takim razie Al Muktarom lepiej zrobić takie podstawki, czy pustynne (w końcu to oddział z Arabii)? Bo mam małą konsternację :mrgreen:

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

w klimatach imperium, a coś bliżej?
Ja preferuje całą armię na spójnych podstawkach.
Obrazek

Awatar użytkownika
Krzyżu
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 172

Post autor: Krzyżu »

Po prostu zwykła ziemia z kępkami trawy i jakimiś skałkami.
Chyba jednak pozostanę przy spójnych podstawkach, choć mnie trochę korciło by zrobić je w klimatach Khemrii.
Najbardziej wnerwia mnie brak czasu na malowanie, półrocze się zbliża :?

Drugie pytanie:
Z czego zrobić tileańską milicję? Osobiście myślałem nad bretońskimi wieśniakami z pałami od maruderów, ale czy tak ich zostawić, czy jakoś jeszcze skonwertować?

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

bretończycy do tilei mi nie pasują. Już bym wolał zwykłych imperialnych milicjantów lub spearmenów jakichś...

A co do podstawek. Może pójdź na kompromis i zrób imperialne podstawki przechodzące w pustynię?
Obrazek

Awatar użytkownika
Krzyżu
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 172

Post autor: Krzyżu »

Z imperialnej milicji mam już duellist'ów, a pomysł zrobienia ich z bretońskich chłopów wziął się stąd, że spodobał mi się art :D

Szukałem po innych firmach, ale w ogóle nie znalazłem nic choćby trochę zbliżonego do włoskiej milicji.

A jeśli już miałbym kontynuować ten pomysł, to zmienić im tarcze, czy pozostawić te wielkie?

Awatar użytkownika
ismael
Wodzirej
Posty: 670
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ismael »

Z ciekawości zapytam: czym jest tileańska milicja ? Początkowo myślałem, że mówisz o duellistach, ale jednak nie.
Chodzi o pikemanów ?

Awatar użytkownika
Krzyżu
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 172

Post autor: Krzyżu »

Z racji zamieszkania rzadko jeżdżę na turnieje, większość bitew gram z kumplami na fanowskim booku. Tam jest w core'ach jednostka milicji. W zasadzie to statystyki mają dokładnie jak bretońscy chłopi.

Przyjemnie gra się na tym AB, nie jest przegięty, więc jeśli tylko zostanie dopuszczony, to nawet ruszę swoje cztery litery do Krakowa na turniej :D

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Mantic wypuścił fajne modele, które idealnie by się nadawały do tej armii Kusznicy, ogry itp.
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
Orris
Mudżahedin
Posty: 276
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Orris »

Mógłbyś uściślić, które modele masz konktretnie na myśli? Dogs of War zawsze mi się kojarzyły prędzej z Perry minatures czy innymi, historycznymi firmami, niż z Mantic Games.
Podpis niezgdony z regulaminem forum

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Kusznicy, kawaleria i ewentualnie piechota
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

ODPOWIEDZ