Kislev

Dogs of War

Moderator: esgaroth

ODPOWIEDZ
Janiszek
Masakrator
Posty: 2035

Kislev

Post autor: Janiszek »

Witam wszystkich . Mam ab do Kislevu , i mam kilka pytan odnosnie ab i nie tylko .

1. Czy nie ma więcej jednostek w Kislevie ? Bo w tym ab są :Winged Lancers (core) , ungol horse archers (core) , kislev kossars (core) , gryphon legion (special) ?
2.Czy są jacys magowie ? Oprocz carycy nikogo takiego nie ma w ab .
3. Czy mozna wystawiac DoW do Kislevu?
4.Skad moge wziac , jezeli w ogole takie cos jest , liste magic itemow do Kislevu ?
5. Jak proponujecie zlozenie Kislevu?Da sie z empire porobic kilka oddziałów?
6.Mozna grac ta armia na turniejach?
7.Czy ten army list jest legalny ? : http://www.strike-to-stun.com/WFB/Kislev/Kislev02.htm

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

36-stronicowy mini podręcznik do Kislev'u z 6 edycji nie pozwala stworzyć pełnoprawnej armii. To jest tzw. Kontyngent Sojuszniczy, który można dołączyć do innej armii, np. Imperium. Na stronie 10 jest wszystko dokładnie i przejrzyście opisane.

Armia Kislev'u z linku, który przytoczyłeś to armia autorska. Są to połączone zasady tej armii z 5 i 6 edycji z pewnymi modyfikacjami. Z kumplami na pewno można sobie zagrać tylko żeby wcześniej mogli się z nią zapoznać. Co do samego Kislev'u to w 4/5 edycji byli pełnoprawną armią z dużą ilością jednostek. Ich zasady zostały opisane w Citadel Journal #14 i #15 a w #16 była lekka errata do zasad.

EDIT:

udało mi się znależć dwie stronki z listą armii z 1996

http://www.geocities.com/Area51/Labyrin ... vArmy.html

http://theminiaturespage.com/rules/fan/ ... slist.html

Gremlin
Masakrator
Posty: 2431
Lokalizacja: Szczawnica/Kraków
Kontakt:

Post autor: Gremlin »

gdyby mozna było grac na te zasady kislevu... ; D było by zajebiscie!

Awatar użytkownika
cobra651
Wodzirej
Posty: 738
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle, Varangian Guard

Post autor: cobra651 »

Ah ten Kislev. Strasznie to jakieś nieobliczalne. Podczas mojej ostatniej bitwy wystwiłem mały kontyngent Kislevitów, 2 piątki konnych łuczników, 9 GL z boyarem i 16 kossarów. I co się okazało, fasty zostały wystrzelane zanim weszły do walki, GL odbił się od Mistrzów Miecza i zwiał za plansze, a kossarzy na których liczyłem najmniej zdjeli połowę oddziału Dragon Princów, którzy wjechali na tyły kossarów i zmusili do ucieczki (niestety nie udało mi się ich dogonić, a za chwilę do walki wszedł smok HE i tym razem moi wojownicy uciekli poza stół).
Fajnie by było gdyby tą armię jednak reaktywowano i dano im więcej sensownych jednostek, ale to pewnie marzenia ścientej głowy :cry:

Awatar użytkownika
Khunag
Chuck Norris
Posty: 395
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Khunag »

Jak proponujecie zlozenie Kislevu?
Najbardziej sensowną opcją jest złożenie Kislevu na zasadach Empire moim zdaniem. Nie dość, że mamy armię, którą da się grać i wygrywać to jeszcze możemy wrzucić dużo fajnych, klimatowych jednostek.

No bo co ma Kislev?

kozacy: totalna porażka i beznadzieja, cholernie drodzy, brak armoura, swordsmeni są o niebo lepsi. Drobna konwersja (albo nawet bez) i można ich wystawić jako archerów, GS-ów, halabardników, w zasadzie prawie wszystko ;)

husaria: wszystko co mogą zrobić knighci zrobią lepiej, więc lepiej używać zasad knightów. A poza tym w Kislevie jest Order of the Winter Sun i knightów też można spokojnie zgodnie z fluffem wystawiać.

konni łucznicy: chyba jedyna fajna jednostka, ale i tak pistoliersi są lepsi (bo są naprawdę świetni). Poza tym horse archersi bardzo fajnie wyglądają jak im się upiłuje łuki i przyklei pistolety ;)

a grając empire możemy oprócz tego wystawić np. Strielców jako handgunnerów, armaty (Kislewici produkują armaty w Erengardzie), katiuszę... bo tak :mrgreen: , magów i wiedźmy, warrior priestów któregoś z kislewskich bogów albo Myrmidii itd.

Jaki więc sens męczyć się z tą okrojoną listą?
http://trollsforge.com/

i want music that tears itself apart
i need a catchy tune like i need a bullet in the heart

Awatar użytkownika
cobra651
Wodzirej
Posty: 738
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle, Varangian Guard

Post autor: cobra651 »

Niby fajne jest to co proponujesz, lecz czy to aby nie tylko do gier domowych, bo na turniejach mogą na takie coś dziwnie patrzyć? Choć trzeba przyznać, że to chyba nalepsze rozwiązanie, bo sam Kislev w dobie demonów, wcetów i stuningowanych elfów, to za dużo nie zdziała, a wystawianie ich jako kontyngentu, może stać się nudne i nie zaskoczysz niczym nowym swoich stałych sparing partnerów. Ale jak by wyglądały zasady tych kapłanów, czy wiedźm, chciałbyś nawiązać do tego dodatku z II edycji Warhammera Fabularnego o Kislevie?

Awatar użytkownika
Arghal
Chuck Norris
Posty: 378

Post autor: Arghal »

A propos Kisleva (Kislevu ?) ... czy jest możliwość, by magowie imperialni wzięli magię Ice ?

Gremlin
Masakrator
Posty: 2431
Lokalizacja: Szczawnica/Kraków
Kontakt:

Post autor: Gremlin »

nie ale na gorzowskim masterze były baaardzo fajne zasady kislevu jako samodzielnej wystawialnej armii mi osobiscie bardzo podeszły pod gust, i tam magowie mogli brac magie z ice lore.

Awatar użytkownika
Khunag
Chuck Norris
Posty: 395
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Khunag »

Niby fajne jest to co proponujesz, lecz czy to aby nie tylko do gier domowych, bo na turniejach mogą na takie coś dziwnie patrzyć?
Wręcz przeciwnie, Kislewska lista jest na granicy nieauktualności (na turniejach GW już chyba zakazana), a z Imperium nie ma problemu.
Ale jak by wyglądały zasady tych kapłanów, czy wiedźm, chciałbyś nawiązać do tego dodatku z II edycji Warhammera Fabularnego o Kislevie?
Właśnie chodzi o to, żeby nie mieszać w zasadach, ja wystawiałem WP'a Myrmidii na zasadach Sigmarowego i lodowego maga z czarami ogniowego (bo to w sumie tylko kwestia opisu czaru czy puszczam frostballa czy fireballa ;) ).

Chodzi o to, że masz możliwość cokolwiek wystawić, bo na liście Kislevu to gdzie wciśniesz maga czy cokolwiek?
http://trollsforge.com/

i want music that tears itself apart
i need a catchy tune like i need a bullet in the heart

Awatar użytkownika
Niko
Oszukista
Posty: 794
Lokalizacja: Warszawa, Yelonki "GAMONIE"

Post autor: Niko »

oj tak w dzisiejszych czasach mozna sobie jedynie zrobic Empire (lub ostatecznie DoW) z kislevickimi figurkami... sam od kilku lat sie zbieram z takim pomyslem.

BTW czy ktos wiec czy mozna jakos zakupic mordheimowych kislevitow? bo teraz to juz ich nawet nie ma na stronie GW.

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

Czy ktos może kolekcjonuje kislev?
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Ostatnio ktoś całą armię sprzedawał....
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

Akurat mi nie chodzi o kupno :)
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Morsfinek
Wodzirej
Posty: 692

Post autor: Morsfinek »

Jakiś czas temu ja podjąłem starania aby uzbierać coś ciekawego do Kislevu, czy się udało? Ciężko powiedzieć bo modele są bardzo fajne ale chcąc coś ciekawego z nich poskładać i wystawić i tak potrzebujesz figurek do EMP co mnie nieco zniechęciło. Posiadam obecnie 12 Wingedów, 28 kossaków, 1 boyara, 1 carycę i to wszystko.
Obrazek

Awatar użytkownika
dzikki
Kretozord
Posty: 1727

Post autor: dzikki »

Niekoniecznie. Istnieją zamienniki ;]
Proponuje tutaj poszukać np. http://warhammerarmiesproject.blogspot. ... islev.html
""A Dwarf is'n short, he is concentrated in every aspect" !"

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

Zamowiłem niedawno kozakow z firmy Old Glory , dostałem modele ludzi w skali 28mm ktore są mniejsze od goblinów :lol2: padaka
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Bo OG to w zasadzie 25 mm..... ja do swoich armii WAB-owskich (Macedonia i XV w.) mam sporo OG, podstawa to nie mieszać modeli "heroic" typu nowe GW oraz modeli do historicala.....Stare modele Citadela (Perrych) pasują do OG
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
dzikki
Kretozord
Posty: 1727

Post autor: dzikki »

Dokładnie tak, jak mówi Nijor. Ja kombinowałem z łączeniem nowych GW i produktów Perry obecnych - lepiej zrobić całą od podstaw z podanych przeze mnie w linkach. Wyglądają o niebo lepiej jako całość. Jak się poszuka, to można odnaleźć Kislev i coś jeszcze zrobione w tym stylu. Mają wtedy klimat.
""A Dwarf is'n short, he is concentrated in every aspect" !"

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

Mi przy odrobinie szcześcia uda sie skompletowac armie do końca tego roku :)
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Mógł by ktoś wstawić zdjęcie poglądowe nowych figsów od Perrych (np: Pikemenów) i obok coś od GW. Zbieram się do kupienia 42 pikemenów i nie wiem jak będzie ze skalą.
Wiecie może, czy ich modele posiadają od razu broń (np: piki), czy trzeba ją oddzielnie dokupić??
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

ODPOWIEDZ