Arabia

Dogs of War

Moderator: esgaroth

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
cobra651
Wodzirej
Posty: 738
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle, Varangian Guard

Arabia

Post autor: cobra651 »

Swojego czasu GW wydało dla Warmastera całą armię Arabii, która stała się przedmiotem pewnych spekulacji wśród graczy WFB na zachodzie, którzy marzyli o podobnej nowince w WFB. Również w kompendium kolekcjonerskim naszej armii pokazana jest armia Arabii zbudowana na zasadach DOW, a figurki są fajnie skonwertowane. Ponieważ jednak nasza ukochana firma raczej się nie kwapi opublikować jakieś nowe zasady do Psów, czy inne warianty tej armii, cześć społeczności graczy wzięła sprawy w swoje ręce i stworzyła armybooka, z którym zapewne niektórzy z was mieli już do czynienia (pewnie Kokesz :wink: ), a który można ściągnąć z forum http://dogsofwaronline.com/forum/showthread.php?tid=198. Zasady wydają się sensowne, choć niektóre jednostki np. Janczarzy są troszkę wyrwane z flufu Arabii. W związku z tym mam pytanie, czy w Polsce podejmował się ktoś już wcześniej podobnej rzeczy? Ice-T poruszył podobną kwestię w temacie ogólnym, związana jednak z Nipponem, ja zaś chciałbym się przekonać jak pozostali polscy gracze Dowów widzą wystawienie takiej armii np. z figurek braci Perry w naszym kraju.

Awatar użytkownika
cobra651
Wodzirej
Posty: 738
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle, Varangian Guard

Post autor: cobra651 »

Panowie, tak sobie myśle czy nie dałoby się zrobić Arabi w oparciu o te figurki http://www.blacktreedesign.com/pl/home.php?cat=2394 wydane przez Harlequina. Orientuje się ktoś czy te produkty są ciągle dostępnę?

Aha, pojawiła się nowa wersja armybooka do Arabii. Link znajduje się w poście wyżej.

Awatar użytkownika
SaperHeart
Piłkarz
Posty: 710
Lokalizacja: Adeptus Geriatricus

Post autor: SaperHeart »

Uważam, że najbardziej alternatywne figsy będą pasowały z lotra (the fallen realms), troszke ich przerobić i będą jak w deche ;) poza tym czy ten book można używać grając z innymi graczami (tzn. oficjalnie wydany przez GW) ?

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Nie jest to oficjalna lista armii. To dzieło fanów.

Figurki z LOTRa są nawet fajne, ale nieco za małe.
Obrazek

Awatar użytkownika
SaperHeart
Piłkarz
Posty: 710
Lokalizacja: Adeptus Geriatricus

Post autor: SaperHeart »

Szkoda...bo nawet fajnie niektóre rzeczy są wymyślone...osobiście uważam, że GW powinno wydać jeden ogólny podręcznik z DoW w którym znajdowałyby się wszystkie inne armie jak np. Kislev, Arabia, Chaos Dwarfs itd...

Awatar użytkownika
Ice-T
Kretozord
Posty: 1620
Lokalizacja: 8 Bila

Post autor: Ice-T »

IMO nikt na turniejach nie miałby przecwko takiej armi tylko trzeba by ja rozsądnie o coś oprzeć (np nippon byłby idealnym odpowiednikiem imperium dużo piechoty działa strzelanie kawaleria itp niestety klocki piechoty którymi chciałby człowiek grać są całkowicie nie grywalne)

Figurki z Lotra to dobry pomysł tyle ze śa one mniejsze choc arabowie do olbrzymów nie należą.

JEsli chodzi o harleqiuna to firma juz dawno upadła.

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
SaperHeart
Piłkarz
Posty: 710
Lokalizacja: Adeptus Geriatricus

Post autor: SaperHeart »

Widzę, że ludzie z dogsofwaronline.com zrobili kawał dobrej roboty tworząc między innymi armybooki Kislevu i Araby...Problem w tym, że booki są do pobrania na płatnym serwerze...może ktoś ma dostęp do tego serwera i by zassał te dwa booki ?

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Widziałem ostatnio wszystkie fanowskie booki ( kislev, nippon, norscę, arabię i catay ) na 4shared 8) .
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

jak ktoś ma jakiś funowski podręcznik do kislevu prosze o przesłanie na l.mirytiuk@gmail.com
głównie jako żródło inspiracji bo od pół roku siedzimy nad książeczką do tej armi w klubie
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

spoko, tego juz miałem...chodziło mi o inne wersje:D
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
SaperHeart
Piłkarz
Posty: 710
Lokalizacja: Adeptus Geriatricus

Post autor: SaperHeart »

Przyglądałem się tym podręcznikom i szczerze powiem, że można lepiej dopracować te armie. Troszke są mało zbalansowane moim zdaniem do grania z innymi. Co prawda niektóre zasady są fajnie wymyślone, ale większość nie trzyma się kupy i wygląda to na zrobienie masówki :/ z tego co pamiętam Arabia miała jeszcze inny fanowski podręcznik...
...Who dares wins...
Obrazek

ODPOWIEDZ