Regiments of Renown

Dogs of War

Moderator: esgaroth

ODPOWIEDZ
Nehan
Masakrator
Posty: 2299

Re: Regimenst of Renown

Post autor: Nehan »

mengile dla biednych

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Mengilom to oni mogli by co najwyżej buty czyścić. Słabe to, że aż szkoda gadać. Już lepsi zwykli duellistsi.
Obrazek

Awatar użytkownika
petronikus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 116
Lokalizacja: cz-wa

Post autor: petronikus »

Kokesz pisze:Mengilom to oni mogli by co najwyżej buty czyścić. Słabe to, że aż szkoda gadać. Już lepsi zwykli duellistsi.
''Mengilom'' to pewnie Mengil Manhides Manflayers-ja gram dwarfami i ich nie moge wystawic pozatym jest duza różnica w punktach gdzie 287pkt a 125pkt i co to ''duellistsi''

Awatar użytkownika
Bruenor Battlehammer
Wodzirej
Posty: 703
Lokalizacja: Bendsburg

Post autor: Bruenor Battlehammer »

Otwierasz sobie AB do DoW i tam ładnie jest wszystko napisane :wink: a tak na serio to zwykła jednostka DoW, a nie RoR, czyli wystawiana w rare'ach - chłopaki w skirmishu, z możliwością wziecia pistoletów, gw lub ahw. Bazowo kosztują 5 pkt, a główną ich zaletą jest WS 4. Niestety to, ze są rare'm troche ich dyskredytuje...
putoa alasti avantoon! :wink:

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Duellistsi nie mogą brać gw tylko buckler`y - działające jak tarcze. Z resztą się zgadzam.

@petronikus
Vespero Vendetta jak większość RoRów jest jak na te czasy za drogim oddziałem. Nie są warci swojej ceny. Jeśli szukasz ciekawego skirmisza to polecam Lumpina z kolegami (halflingi z RoR). Ich jedynym mankamentem jest to, że mają sztandar. Są doskonali do omiatania lekkich jednostek.
Obrazek

Awatar użytkownika
Bruenor Battlehammer
Wodzirej
Posty: 703
Lokalizacja: Bendsburg

Post autor: Bruenor Battlehammer »

mój błąd - pomyślałem o nożach do rzucania, a napisałem gw :?
putoa alasti avantoon! :wink:

Awatar użytkownika
petronikus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 116
Lokalizacja: cz-wa

Post autor: petronikus »

Kokesz pisze:Duellistsi nie mogą brać gw tylko buckler`y - działające jak tarcze. Z resztą się zgadzam.

@petronikus
Vespero Vendetta jak większość RoRów jest jak na te czasy za drogim oddziałem. Nie są warci swojej ceny. Jeśli szukasz ciekawego skirmisza to polecam Lumpina z kolegami (halflingi z RoR). Ich jedynym mankamentem jest to, że mają sztandar. Są doskonali do omiatania lekkich jednostek.
a czy w RoR są jakieś scouty najlepiej w skrimisshu

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

mengile są

Awatar użytkownika
petronikus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 116
Lokalizacja: cz-wa

Post autor: petronikus »

Kefas pisze:mengile są
niestety nie moge ich wystawić bo mam dwarfy a pozatym mengile nie są scout

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Są scoutami i nie kłuć się z nami :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Zbyslaw
Mudżahedin
Posty: 283

Post autor: Zbyslaw »

Miecz negacji wyprowadza kontruderzenie :twisted:
Gdzie to jest napisane? :wink:

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

W ich zasadach :wink:

... a dokładniej zasadach ich magicznej szmaty. Trzeba wszystko czytać :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Zbyslaw
Mudżahedin
Posty: 283

Post autor: Zbyslaw »

Faktycznie, zwracam honor.
Lecz uważajcie! Miecz negacji nie śpi... :twisted:

Awatar użytkownika
petronikus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 116
Lokalizacja: cz-wa

Post autor: petronikus »

Kokesz pisze:W ich zasadach :wink:

... a dokładniej zasadach ich magicznej szmaty. Trzeba wszystko czytać :D
tyż prowda a czy oprócz mengili jest jeszcze jakaś inna jednostka scout?

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Niestety nie ma :(
Obrazek

Awatar użytkownika
petronikus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 116
Lokalizacja: cz-wa

Post autor: petronikus »

ktos powiedzial na tym temacie ze RoR nie oplaca sie wypstawiac bo drogie punkty nic bardziej mylnego...rycerze z Empire core 5+command 155pkt Heavy cavalry z DoW 150
KofInner Circle +command 170pkt Volands Venators 195-ci kolesie wyplacają(pięciu) w szarzy 7ataków z silą 6 -i jest git . Z kawalerią wcale nie ma takiej strasznej różnicy w punktach

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Tak, lecz problem polega na tym, że ciężka kawaleria DoW oraz Venatorzy zajmują w innych armiach slot rare. Na to już nie każdy sobie może pozwolić. Przecież za te 5 pkt żaden Imperialista nie zrezygnuję z Tanka.

Większość oddziałów RoR jest jednak za droga jak na dzisiejsze czasy. Zwykłe jednostki DoW przez to, że zajmują slot rare są także nieopłacalne.
Obrazek

Awatar użytkownika
cobra651
Wodzirej
Posty: 738
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle, Varangian Guard

Post autor: cobra651 »

Petronikus jest tak jak mówi Kokesz, slot rare u Imperialistów możesz zapełnić lepszymi rzeczami niżeli naszą najęmną kawą. Nasza armia, zarówno DOW jak i ROR wymagają przemodelowania i mam cichą nadzieje, że w końcu się tym ktoś zajmie. Ich koszt punktowy w wielu wypadkach znacznie przewyższa korzyści (wyjątek stanowią Mengile i Maneaterzy), jakie płynełyby z ich wystawienia, a czesto wystarczy jedna tura i idą do piachu, a z nimi trylion punktów, a wierz mi to boli w końcowym rozrachunku.

Awatar użytkownika
petronikus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 116
Lokalizacja: cz-wa

Post autor: petronikus »

moim zdaniem dla dwarfow to calkiem dobry interes ( ta ciezka konnica w rarach) dostaje sie całkiem mobilną konnicę do kontry bo rzadko się zdarza żedy to krasnoludy szarżowały, a poza tym element psychologiczny - nikt nie chce dostać z flanki szarżą 7ataków z S6-z wyjątkiem zabójców bo to wariaci 8)

Awatar użytkownika
Torgill
Mudżahedin
Posty: 310
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Torgill »

Może warto zbudować koalicję z ChD i lobbować za przyjęciem ich podręcznika i podręcznika z Tilea net do DoW do oficjalnej gry :)

ODPOWIEDZ