Regiments of Renown

Dogs of War

Moderator: esgaroth

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tyko
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 171
Lokalizacja: syreni gród

Re: Regimenst of Renown

Post autor: Tyko »

Mam pytanie o Cursed Company. Mozna tym jeszcze grac, sa gdzies dostepne zasady?
Obrazek

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Oczywiście. W tym temacie znajdziesz zasady tej jednostki: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=58&t=980
Obrazek

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

OptimusPrime pisze:Mam pytanie o Cursed Company. Mozna tym jeszcze grac, sa gdzies dostepne zasady?
http://wizbangs.parks.officelive.com/Do ... ompany.pdf

Grać jak najbardziej możesz. Problem w tym, że ten oddział jest koszmarnie drogi punktowo nawet jak na standardy RoR, nie jest warty tyle ile kosztuje. No i dość ciężko teraz z dostępnością modeli - na stronie GW już ich nie dostaniesz (co może sugerować, że jeśli wyjdzie kiedyś nowa edycja DoW to ten oddział może zniknąć, ale nic nie wiadomo, to tylko moje domysły). Ze sklepów internetowych chyba też wycofane, choć pewnie jak dobrze poszukasz w internecie i w sklepach stacjonarnych to gdzieś znajdziesz. Oczywiście modele metalowe, dość drogo wychodzi skompletowanie oddziału z oryginalnych figurek. Niby można się bawić w zwykłe plastikowe trupki VC, ale jednak oryginalne figurki mają fajny klimat (bo są tam trupki innych ras, niż ludzie). Ciekawe jest to, że w przeciwieństwie do innych RoR nie wyszło duże pudełko z 10-12 figurkami, oddział ten znajduje się tylko w blisterkach po 3 sztuk (oddzielne blistry z commandem i zwyklakami).

Kokesz był szybszy, ale linki do których Cię odesłał nie działają, więc skorzystaj z mojego :)
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
Tyko
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 171
Lokalizacja: syreni gród

Post autor: Tyko »

Dziekuje za szybka odpowiedz :D
O niedostepnosci modeli wiem, myslalem nad konwersjami.
Czy sie ich calkiem nie oplaca wystawiac, zaraz poczytam, ocenie.
Jeszcze raz dzieki.

EDIT:
O zgrozo, faktycznie stanowczo za drodzy punktowo :?
Obrazek

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

OptimusPrime pisze:O zgrozo, faktycznie stanowczo za drodzy punktowo :?
Ostrzegałem ;) Minimalny oddział 10 za 305 punktów, maksymalny 30 - za 505 punktów :) Tylko do housegamingu :)
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Drodzy i klimatyczni, nie da się ukryć :D
Temple Guard pisze: Kokesz był szybszy, ale linki do których Cię odesłał nie działają, więc skorzystaj z mojego :)
Chciałbym zauważyć, że temat został uzupełniony aktualnymi linkami do zasad DoW i RoR i to osobiście przeze mnie ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Kokesz pisze:Drodzy i klimatyczni, nie da się ukryć :D
Temple Guard pisze: Kokesz był szybszy, ale linki do których Cię odesłał nie działają, więc skorzystaj z mojego :)
Chciałbym zauważyć, że temat został uzupełniony aktualnymi linkami do zasad DoW i RoR i to osobiście przeze mnie ;)
Źle to napisałem :) Chodzi o to, że linki do strony GW niestety nie działają (od kiedy zmienili wygląd swojej strony). Rzeczywiście dałeś linki do army listów DoW i RoR, ale akurat o ile DoW jest chyba w ostatniej wersji (z Chronicles 2004) to RoR dałeś jakiś starszy niestety i brakuje kilku nowszych oddziałów (między innymi Cursed Company), więc wrzuciłem w Googla hasło "cursed company pdf" i voila :)
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

Problemem Cursed Company jest to ze jest to oddzial (przy 20 modelach) za ponad 400 pkt z 2W, T4 i wardem 4+. Po śmierci Richtera sypią się natychmiastowo. Dobra szarza ich zmiata.
Nawet do housegamingu są do niczego :P Chociaz próbowałem, przeciwko klimatycznemu Imperium na corowej piechocie mieli swoje pięc minut chwały.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Ciekawą rzecz znalazłem w necie. Taki powrót do przeszłości, czyli Juzek Bugman i spółka. Fajnie byłoby znów go wystawiać. Szkoda, że już nie ma go w RoRach razem z Prince Uthers Dragon Company.
Obrazek

Awatar użytkownika
petronikus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 116
Lokalizacja: cz-wa

Post autor: petronikus »

W Army buider wyskakuje mi ze moge wystawić Vespero's Vendetta jako special a nie rare to prawda czy jakiś błąd w AB?

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

możliwe że niektóre armie maja ich jako spec .

np megnile są specem w DE a ta kawka może być specem w imperium.

sprawdź sobie w army booku DoW :) legalnym do pobrania o ile się nie mylę

Awatar użytkownika
Manfred
Postownik Niepospolity
Posty: 5910
Lokalizacja: Cobra Kai

Post autor: Manfred »

to dueliści Jasiu a nie Venatorzy :wink:

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Po pierwsze jest już temat o RoRach.

Po drugie rarami w innych armiach niż DoW są jednostki dostępne z AL do DoW. Zaś każdy RoR ma własne zasady wstawiania i m.in. Vespero i spółka w innych armiach (prócz Bretonii) zajmują slot special. Podobie jest np. z pikinierami z RoR.
Obrazek

Awatar użytkownika
petronikus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 116
Lokalizacja: cz-wa

Post autor: petronikus »

Kokesz pisze:Po pierwsze jest już temat o RoRach.

Po drugie rarami w innych armiach niż DoW są jednostki dostępne z AL do DoW. Zaś każdy RoR ma własne zasady wstawiania i m.in. Vespero i spółka w innych armiach (prócz Bretonii) zajmują slot special. Podobie jest np. z pikinierami z RoR.
CZyli konkretna odpowiedz tak moge wystawić Vespero's Vendetta jako special? TAK:)

Awatar użytkownika
petronikus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 116
Lokalizacja: cz-wa

Post autor: petronikus »

tylko ze jest problem w podreczniku Dogs of war jest napisane ze Vespero's Vendetta wystawia sie jako rare

Awatar użytkownika
petronikus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 116
Lokalizacja: cz-wa

Post autor: petronikus »

w army builder do armi krasnoludów Vespero's Vendetta z Dogs of war moge wystawić jako special a w army booku DoW i Dwarfs jest napisane ze najemników moge wystawiać tylko jako Rare-wiec jak to jest :?:

|RaV|
Wałkarz
Posty: 68

Post autor: |RaV| »

Jednostki DoW można wystawiać jako rare ale jednostki RoR masz zapisane przy ich zasadach jako co ich wystawiasz np. Vespero's Vendetta wystawiasz jako special

Awatar użytkownika
petronikus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 116
Lokalizacja: cz-wa

Post autor: petronikus »

|RaV| pisze:Jednostki DoW można wystawiać jako rare ale jednostki RoR masz zapisane przy ich zasadach jako co ich wystawiasz np. Vespero's Vendetta wystawiasz jako special
tylko ze w Armybook Regiments of Renown Part 2 jest napisane:they can be hired as rare unit in other warhammer armies- a w army builder jest ze mozna ich wystawić jako special-
czy wyszła jakas errata która mówi ze mozna ich wystawić jako special czy w AB jest błąd-pytam sie bo chce ich wystawic w rozpisce turniejowej jako special i nie chce zeby przed turniejem ktos mi powiedział ze nie moge :?

Awatar użytkownika
Bruenor Battlehammer
Wodzirej
Posty: 703
Lokalizacja: Bendsburg

Post autor: Bruenor Battlehammer »

Na pewno w dobrym miejscu patrzysz? Przy Vespero's Vendetta jest napisane dokładnie tak: "For hire: Vespero's Vendetta can be hired as a Core Unit in Dogs of War armies. Alternatively, they can be hired as a Special Unit in other Warhammer Armies except Bretonnia". Nie mam pojęcia gdzie Ty widzisz jakiś problem :| No i po raz kolejny - AB nie jest zadnym wykładnikiem zasad. Jak sobie w ustawieniach ustawię koszt np Choas Knigtów na 1 pkt to będzie według Ciebie ok, bo w AB tak jest?
putoa alasti avantoon! :wink:

Awatar użytkownika
petronikus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 116
Lokalizacja: cz-wa

Post autor: petronikus »

Bruenor Battlehammer pisze:Na pewno w dobrym miejscu patrzysz? Przy Vespero's Vendetta jest napisane dokładnie tak: "For hire: Vespero's Vendetta can be hired as a Core Unit in Dogs of War armies. Alternatively, they can be hired as a Special Unit in other Warhammer Armies except Bretonnia". Nie mam pojęcia gdzie Ty widzisz jakiś problem :| No i po raz kolejny - AB nie jest zadnym wykładnikiem zasad. Jak sobie w ustawieniach ustawię koszt np Choas Knigtów na 1 pkt to będzie według Ciebie ok, bo w AB tak jest?

U mnie jest napisane''Alternatively, they can be hired as a Rare Unit in other Warhammer Armies except Bretonnia" moze mam starą wersje - ale dzieki za wyjaśnienie własnie tego potrzebowałem-POZDRO :D

A ktos z was uzywał kiedyś Vespero's Vendetta sprawdzają się?

ODPOWIEDZ