Polski, fanowski podręcznik armii Psów Wojny

Dogs of War

Moderator: esgaroth

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5709
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Re: Polski, fanowski podręcznik armii Psów Wojny

Post autor: Furion »

Infernal Puppet pisze:
Co by jednak gracze DoW powiedzieli na rozszerzenie zasady "spoils of war" na 2 przedmioty pod warunkiem, że żaden nie kosztował by więcej niż 50 pkt. i żaden nie byłby z listy loremaster/hotek/khalet/im podobne ?
Wtedy wymyśliłbym po prostu coś innego. To tak samo jakby zabronić demonom wystawiania Bloodzia. Ludzie będą wystawiać Wronę. Nic nie rozwiązujesz, tylko proponujesz inne rzeczy.

Tak czy siak od jakiegoś już czasu dumam nad innym przedmiotem Spoils of War. Kombinacji jest mnóstwo, brakuje mi tylko czasu do przetestowania.

Swoją drogą, cieszę się niezmiernie, że jest nas już 3!!! BP jak widać daje radę i co raz więcej osób gra tą armią. Serdecznie zapraszam Wróbla na wyjazdy na mastery :)

pozdrawiam
Furion

Awatar użytkownika
Wrubel
Mudżahedin
Posty: 258
Lokalizacja: Zad Trolla

Post autor: Wrubel »

Serdecznie zapraszam Wróbla na wyjazdy na mastery
You got Me mały cfaniaczku ;) :D

Awatar użytkownika
Fisch
<><
Posty: 4131
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Fisch »

Ostatnio na Bazyliszku grałem DoW bez mengili;]

Muszę powiedzieć, ze rozpa była mocna, przyjemna i ogólnie dało radę tym pocisnąć podium ale dwa razy dostałem demony na wronie i flamerach i niewiele mogłem im zrobić. Mengile doskonale by mnie przed nimi ochronili. W sumie miałem 5/40 z demonami :oops: i 50/60 przeciwko wampirkom, orkom i szczurkom.
Niestety book of hoeth nie była dla mnie łaskawa w najważniejszych bitwach z demonami i szczurkami (przeciwko demonom ,raz biorąc lighta nie miałem obszarówki potem biorąc shadowa brak popychaczki, ze skavenami nie mialem konflegacji i dużego pocisku z lore of fire).

Lublin sobie odpuszczam a na duże punkty zamierzam grać na full ofensie ze wsparciem mengili. Po prostu sprawiają, że rozpa jest bardziej uniwersalna. No a najchętniej pograłbym na zasady EURO, gdzie DoW moim zdaniem są w ścisłej czołowce armii.
Obrazek

Janiszek
Masakrator
Posty: 2035

Post autor: Janiszek »

W Gorzowie pojawie się dogsami, wiec już nie będziecie sami Furion i Fish 8)

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5709
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

ja akurat mocno rozważam czy nie olać Pyrkonu na rzecz Koziołka - te zasady są po prostu napisane pod DoW :)

Awatar użytkownika
Fisch
<><
Posty: 4131
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Fisch »

to prawda

kombo smok, pika, mengile z loremaserem jest przekozackie
Obrazek

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5709
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Fisch pisze:to prawda

kombo smok, pika, mengile z loremaserem jest przekozackie
Ale ma wady. Trafiasz na VC i jesteś w ciemnej czeluści analnej.

To kontygnent w postaci 2x driady zmienia postać rzeczy :)

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Jeśli mengile jednak mieli by wejśc do AB to oto moja ich wizja :
Menghil Manhide’s Manflayers
Points: Mengil and five Manflayers including a Standard Bearer and a Musician cost a total of 290 points, this is the minimum sized regiment that you can hire. The size of the unit can be increased by adding additional Manflayers at +19 points per model, to a maximum of nine additional Manflayers.

Mengil M5 WS6 BS6 S4 T3 W2 I7 A3 LD9
Manflayer M5 WS5 BS5 S3 T3 W1 I5 A1 LD8

Unit Size: 6-15

Equipment : Hand weapons, heavy armour, repeater crossbows and great weapons. Mengil himself carries a repeater crossbow-pistol instead of a repeater crossbow. Standard Bearer carries also a "banner of Kalad"

Special Rules:
Scouts, Skirmish, Poisoned Attacks ( both shooting and close combat )

Eternal Hated - Manflayers "Hate" all enemies. In addiction, when fighting against High Elves, "hate" affects them in every round od close combat, not only the first.

Flayers
Mengil and his Manflayers are cannibalistic killers that skin their foes and wear the flayed hide as cloaks.
The regiment may never pursue enemies that they break in close combat ( even if they are affected by "hate" special rule ) – instead, they will flay those that have fallen, ripping their skin from their flesh. For each enemy unit that they break or wipe out in close combat they gain +100 Victory Points. Also for this reason, none charater may ever join them.

Repeater crossbow-pistol
Maximum range: 8" Strength: 3
Rules: 3 x Multiple Shots. Ignores To Hit penalties for shooting at long range and for moving and shooting.

Repeater crossbow
Maximum range: 24" Strength: 3
Rules: 2 x Multiple Shots, Armour Piercing

Banner of Kalad ( magical standard )
Kalad was one of the black-hearted brothers of Mengil who showed great natural skill in the manipulation of dark magicks. Such a practise by males is outlawed by order of the Witch King, and Mengil took great delight in skinning his brother alive. He then had the skin attached to his personal standard. Such was Kalad’s power that a nimbus composed of evil daemon-spirits constantly hovers around his flesh, keeping his essence alive in torment. These dark spirits form a cloak of perpetual darkness around the banner, allowing Mengil and his Manflayers to move unseen through the shadows and stealthily approach their enemies as well as making them difficult to see at a distance.
Any unit wishing to target Mengil’s Manflayers with shooting attacks suffer –1 to hit. This is increased to –2 if the Manflayers are more than 12" away from the shooters.

For Hire: Can be hired as a Rare Choice by Dogs of War, and all other Warhammer armies, except Bretonnia, Daemons of Chaos, Dwarfs, High Elves, and Wood Elves. May never be hired if army contains any elf mercenery ( like Ansarnil the Dragonlord ).
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Mengile powinny zostać takie jaki są.

Janiszek
Masakrator
Posty: 2035

Post autor: Janiszek »

One już są wyjebane, a co dopiero z AP, hate. 8)

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Toć to zwykłe dostosowanie ich do zasad DE :wink: . Hate-a już mają ( nie na wszystko co prawda ), a dziwne jest by taka elitarna grupka miła gorsze kusze niż wzyklasi :P .
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

MMM nie będą ruszane. Nie muszą być przystosowane do zasad DE tak jak Arsanil nie będzie przystosowany do zasad HE.
Obrazek

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

MMM nie będą ruszane. Nie muszą być przystosowane do zasad DE tak jak Arsanil nie będzie przystosowany do zasad HE.
Nie to nie :) . Ale jak sądzę parę RoR-ów "przystosowanie" jednak dostanie :wink: ?
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Infernal Puppet pisze:Toć to zwykłe dostosowanie ich do zasad DE :wink: . Hate-a już mają ( nie na wszystko co prawda ), a dziwne jest by taka elitarna grupka miła gorsze kusze niż wzyklasi :P .
true. Dostosujcie ich.

Pamietaj takze, ze dark venom sie zmienil. Nie wiem czemu zapomniales o tej delikatnej zmianie...

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Nie zapomniałem - po prostu nie uwzgledniłem :wink: ( zresztą nie pamietam jak kiedyś Dark venom działał ). Jad został zastąpiony po prostu poison atakami.

Zreszta "moja" wersja nie jest wcale lepsza od tych z innych fanowskich AB DoW ( z pierwszej strony tego tematu ). W jedej np. sztandar z braciszka mengila dawał przerzut artyleryjek w wypadku trafienia jednostki. Tu macie zrównanie zasadami z standardowymi DE ( AP dla kusz, wieczna nienawisć ) "w zamian" za przeniesienie do rara i zakaz dołaczania bohaterów. I zakaz wystawiania w jedej armii z ansarnilem, co jest potwornie nieklimatyczne :P .
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Wrubel
Mudżahedin
Posty: 258
Lokalizacja: Zad Trolla

Post autor: Wrubel »

Infernal Puppet pisze: "w zamian" za przeniesienie do rara i zakaz dołaczania bohaterów. I zakaz wystawiania w jedej armii z ansarnilem, co jest potwornie nieklimatyczne :P .
Ale obdzierające ze skóry mroczne elfy stojące obok lubiących dobre żarcie i pykanie fajką halfingów to już klimat pełną gębą. Ludzki czarodziej pomykający w bandzie orków lub z konikiem w szybkiej jeździe lizaków na coldach to też taka norma - wszyscy widzieli, wszyscy wiedzą.

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

To też jest nieklimatyczne. Ale jakby zrobić listę co-z-czym-i-czego-nie-wolno to by się trochę AB powiekszył :wink: . Imperium na 2 czołgach tez jest fluffowo nierealistyczne ( a w każdym razie nie na 2K ) a jakoś widuje się je dość powszechnie :wink: :wink: :wink: .
Ostatnio zmieniony 18 mar 2010, o 14:13 przez Infernal Puppet, łącznie zmieniany 1 raz.
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Fisch
<><
Posty: 4131
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Fisch »

skąd Ty się zerwałeś :roll:
Obrazek

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Skąd się zerwał, tego nie wiem. Jednakże ja mam inne poczucie klimatu ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Klimat rzecz względna :wink: . Ale IMO, nie ma za bardzo sensu robić wylicznanki "zakazanych" niefluffowych polączeń. Poza exstrymalnymi przypadkami oczywiscie ( tak jak mengile i ansarnil w jednej armii ).
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

ODPOWIEDZ