Polski, fanowski podręcznik armii Psów Wojny

Dogs of War

Moderator: esgaroth

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Re: Polski, fanowski podręcznik armii Psów Wojny

Post autor: Infernal Puppet »

Korak nie jest nieumarłym, nie ma zasad undedów :wink: :!: .

Co do RoR-ów - trudno sie zgodzić na ich wywalenie. Co prawda są problematyczne, jest ich masa, dla niektórych ciężko znaleźć zastosowanie, ale jednak to na tyle istotny element fluff/modelarstwa/zasad tej armii by nie można go od tak sobie zignorować.

DoW i RoR-y to po prostu 2 strony tej samej monety. Są nierozłączne IMO.
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Ja już się przyzwyczaiłem, że Kal co chwila wyskakuje z takimi herezjami.
Nad RoRaami wciąż pracujemy. Nie wiem kiedy Wam pokażemy je skończone, ale wszystko idzie IMO w dobrym kierunku.
Obrazek

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Ja też lubię rory, mam do nich sentyment bo parę oddziałów miałem w kolekcji, jeżeli tylko coś sensownego z nimi zrobią autorzy projektu, będzie fajnie, niech tylko wszystko ma wytłumaczenie racjonalne (może to moja natura naukowca się odzywa, za stary się robię ;)

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Nie chce wyrzucać RoRów. Też mam do nich sentyment. Ale napewno wolałbym RoRy na innych zasadach. Bo od strony mechanicznej są tragicznie zrobione.

A co do niepowtarzalności, to full plate armour w imperium, czolg, tance wardancerow również i setki innych rzeczy tez jest niepowtarzalne. W RoRach made in GW zaś niepowtarzalnym jest fast za ponad 200 punktów i sama koncepcja RoRów typu: wsadzimy herosa za 100 punktów, magiki za kolejne X punktów, tym damy FCG i mamy fajny oddział 10 kuszników za prawie 200 punktów. Te wykonanie też jest niepowtarzalne ale i tragiczne w swojej tępej prostocie.

My tylko dalej brniemy w ten pomysł. Do tego już też się przezwyczaiłem ;P.

Awatar użytkownika
Deliberitus886
Mudżahedin
Posty: 262

Post autor: Deliberitus886 »

CKal_Torako jest w RoRach takiego niepowtarzalnego? To, że są jednostkami 0-1? Są w większości niegrywalne? A może fluff RoR jest lepszy od fluffu innych jednostek? ;P

Dla Regiment of Renown jest poprostu archaiczną zasadą. Zasadą kiepsko skonstruowaną. Miała na celu przedstawić oddziały najemników. Wyszło zaś co wyszło. Zaś my zdecydowaliśmy się dalej brnąć w to.
Rory to perły regimenty unikalne z unikalnymi zasadami różniącymi się od armii macierzystych .
Poza tym każdy RoR ma unikalną historię , czy każdym gra się inaczej niema dwóch Rorów działających tak samo jeżeli mają taką samą broń to ich użycie zawsze jest inne .
I dlatego Rory trzeba zreorganizować wprowadzić nowe zasady , trzeba je uaktualnić . Ale każdy z osobna.
Widzę Wszystko

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

W abooku do chd też nie ma dwóch jednostek działających tak samo :wink: .... To żaden argument za ich niepowtarzalnością. Owszem każdy trzeba rozpatrzeć z osobna ale w oparciu o jakies wzory wyjściowe np. dla Pirazzo pikemani + kusznicy....

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Fluffy pisze:Na podstawie AB VC/Khemri/zasad GW 9 szkieli + Richter kosztuje 311 pkt. (wight king 75, Som 15 &Tomb Blade 25, Ward 45, 9 szkielich, banner - moga maszerowac - kolejne 25, sypiemy 1 mniej z CR to 15 pkt, muzykant, "join us mortal" 3pkt/model (to oficjalne), add skeleton 11 pkt/model. Kostka 20 bedzie kosztowac 421 pkt). Bez wsparcia magii - wskrzeszania, popychacze, rerolli hth, ASFa czy co nam nekromancja matka urodziła. Jest to koszt po "odswierzeniu" licząc wg obecnego armybooka VC (sorry nie widziałem tanszych szkieletów) + Banner of Undying Legion.. Koszt łączny: 421 pkt. Sorry, wg obecnego AL jest tańszy..
Co zredukowac? Zabrac im marsz? Zredukowac Richtera do championa? Zabrac "join us, mortal"? Oszczędzi się malutkie punkciki, a oddział bedzie kompletnie nienadający się do niczego. Po cięciach mamy totalne warzywo w cenie 350 pkt..
Mega wycena Fluffy - dawno się tak nie ubawiłem :D
W wersji skróconej powiem tylko, że Twoje założenia są kompletnie z czapy. Wersji rozszerzonej nieproszony nie podam, bo i tam nie jestem mile widziany w tym temacie 8)

pozdrawiam
Furion

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

Mega wycena Fluffy - dawno się tak nie ubawiłem :D
W wersji skróconej powiem tylko, że Twoje założenia są kompletnie z czapy. Wersji rozszerzonej nieproszony nie podam, bo i tam nie jestem mile widziany w tym temacie
Ciesze się, ze masz dobry humor. Może zdradzisz w takim razie, mędrcze, czemu ta wycena o dziwo zgadzała się z wyceną puntkową GW (róznica 15 pkt)? Prosze, odtwórz mi system liczenia oddzialu by GW, przyda się do wyceny innych rorów. Chętnie przeczytam.

Dodam tylko, że posty pisane w ten sposób na pewno sympatii Ci nie przysporzą, i w żadnym temacie lubiany nie będziesz. Zresztą spodziewam się że piszac powyższego posta chciałes tylko podbudowac sobie ego i wiecej się w tym temacie nie pojawisz (o ile Twoje posty będą równie merytoryczne) o co zresztą upraszam.
Jeżeli kogoś wyśmiewasz to przynajmniej przytocz konkretny argument, tu prezentujesz tylko poziom dwunastoletniego dziecka neo.

Nie pozdrawiam

Fluffy

Awatar użytkownika
Aves
Chuck Norris
Posty: 421

Post autor: Aves »

GW w 7 ed

" lets make a unit"
"and what would it do"
"i dunno but i was thinking about 55 points"
"oh yes sounds about right, good points value"
" oh thanks but what would it look like"
" hmm i have no idea, lets think about after we watch Lion Kind"
"sure Chuck but keep the lights on, i am scared when odl Lion dies.."

A pointa to to zeby olac jakies nieaktualne przeliczniki i poddac sie plywom metagame'u.
Shaman says:

-There is no evil spirits, but some just not like you.

-Spirit lives in de temple of flesh, if u devor flesh you devor spirit and get stronge', now pass me im human leg der is some meat left between der toes.

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Etam Fluffy. Ja mam dobry humor, ale Ty jesteś po prostu niegrzeczny.

A jeżeli nie rozumiesz co jest zabawne w Twojej wycenie to cóż, mogę spróbować Ci to wyjaśnić, ale albo jesteś zaślepiony klimatem ( 8) ) albo dawno w tę grę turniejowo nie grałeś (a przecież tam docelowo mierzy ten ab?) bo oceniasz / wyceniasz grywalność danej kombinacji na podstawie kombinacji niegrywalnych, a nie z rzadka nawet mocno nieadekwatnych. Może ze mną jest coś nie tak, ale imho jest to powód do uśmiechu.

z pozytywnym pozdrowieniem,
Furion

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

Ech, Furion

Nie, nie jestem niegrzeczny. Po prostu etap pokazywania kogos palcem i wyśmiewania "ale bzdury plecie" przechodziłem w przedszkolu.
Próbuję Ci uświadomic, że konstruktywna krytyka jest zawsze mile widziana, natomiast powyższe zachowanie nie.
W dodatku mam wrażenie że kompletnie nie przeczytałes cytowanego przez siebie posta, co już pozostawiam zupełnie bez komentarza.
Doczekam się wreszcie jakiegos konstruktywnego argumentu?

Awatar użytkownika
Aves
Chuck Norris
Posty: 421

Post autor: Aves »

uwazam ze wycena wedlog jakiegokolwiek armybooka jest bez sensu, bo nie uwzglednia otoczenia danej jednostki. jej potencjalu w danej armii.
Shaman says:

-There is no evil spirits, but some just not like you.

-Spirit lives in de temple of flesh, if u devor flesh you devor spirit and get stronge', now pass me im human leg der is some meat left between der toes.

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Aves pisze:uwazam ze wycena wedlog jakiegokolwiek armybooka jest bez sensu, bo nie uwzglednia otoczenia danej jednostki. jej potencjalu w danej armii.
Osobisty SZOK!!!

A poza tym +1

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

@ Furion
Mega wycena Fluffy - dawno się tak nie ubawiłem :D
W wersji skróconej powiem tylko, że Twoje założenia są kompletnie z czapy.
Jeżeli kogoś wyśmiewasz to przynajmniej przytocz konkretny argument, tu prezentujesz tylko poziom dwunastoletniego dziecka neo.
Nadal czekam na merytoryczne argumenty z Twojej strony w sprawie moich "z czapy" założeń, które to tak Ci wczoraj poprawiły humor (tą tzw rozszerzoną wersję).

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Fluffy pisze:@ Furion

Nadal czekam na merytoryczne argumenty z Twojej strony w sprawie moich "z czapy" założeń, które to tak Ci wczoraj poprawiły humor (tą tzw rozszerzoną wersję).
Ale po co, przecież i tak masz rację 8)

A tak na serio to już napisałem, o tu:
Furion pisze:oceniasz / wyceniasz grywalność danej kombinacji na podstawie kombinacji niegrywalnych, a nie z rzadka nawet mocno nieadekwatnych.
Oraz uzupełni to jeszcze Aves:
Aves pisze:uwazam ze wycena wedlog jakiegokolwiek armybooka jest bez sensu, bo nie uwzglednia otoczenia danej jednostki. jej potencjalu w danej armii.
Jeżeli dalej odmawiasz przyjęcia do wiadomości, że wycenianie "sypiesz się o 1 mniej" wg ab na 15 punktów, lub wycenianie szkieleta z cc na 8 czy 11 punktów w DoW jest nieadekwatne (synonim: z czapy) to nie jestem w stanie Ci bardziej pomóc. Walnę jeszcze jedną emotę, co mi tam: 8)

pozdrawiam
Furion

Awatar użytkownika
Aves
Chuck Norris
Posty: 421

Post autor: Aves »

tak merytorycznie to chodzi o to ze owszem wedlug wyceny AB VC taki oddzial jest wart XXX punktow.
To jest prawda.
Ale to nie jest prawda ze taki oddial poza armia VC jest wart te punkty.

Kielbasa w tesko kosztuje 6 jednostek za sztuke (czyli jednostke)
Kielbasa w Lidl nie musi kosztowac 6 jednostek za sztuke.

To generalnie wyjasnia wszystkie proby wycen poczawszy od oglah khana.


A swoja droga dajcie ror golych herosow za free, calkowiete free, niech placa ze bezsensowne FCG i reszte bajerow ale niech hero o statach ludzkiego kapitana bedzie tym co czyni taki oddzial potezniejszy.
I nie to nie jest nic przegietego bo ci kolesie nic nie maja, uu heavy armor i 2 pistolety no bez kitu przegina w piechocie.
Nawet mengil nie jest przegiety sam z siebie ze swoim dupnym pistoletem, bo jak jest za daleko to usrywa S&S.
Shaman says:

-There is no evil spirits, but some just not like you.

-Spirit lives in de temple of flesh, if u devor flesh you devor spirit and get stronge', now pass me im human leg der is some meat left between der toes.

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Aves pisze:Nawet mengil nie jest przegiety sam z siebie ze swoim dupnym pistoletem, bo jak jest za daleko to usrywa S&S.
Właśnie Mengil jest przegięty dlatego, że ma ten pistolet. Darmowe +1 do hita dla Mengili.

Awatar użytkownika
Aves
Chuck Norris
Posty: 421

Post autor: Aves »

no chyba ze nie mozesz wykonac S&S bo sie koles do ciebie juz dostawil
Shaman says:

-There is no evil spirits, but some just not like you.

-Spirit lives in de temple of flesh, if u devor flesh you devor spirit and get stronge', now pass me im human leg der is some meat left between der toes.

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

Jeżeli dalej odmawiasz przyjęcia do wiadomości, że wycenianie "sypiesz się o 1 mniej" wg ab na 15 punktów, lub wycenianie szkieleta z cc na 8 czy 11 punktów w DoW jest nieadekwatne (synonim: z czapy) to nie jestem w stanie Ci bardziej pomóc. Walnę jeszcze jedną emotę, co mi tam:
Czy raczyłes zauważyc ze byla to próbo odtworzenia wyceny by GW, w dodatku całkiem trafna (wyszła bardzo podobna wartosc) i przeprowadzona celem porownania?
A może nawet poświęciłeś się i przeczytałes kilka linijek dalej, jak ma wyglądac nieszczęsna Cursed Company wg mojej propozycji?
Więc zupełnie nie rozumiem czy wyśmiewasz tu mnie czy GW. Dlatego chciałbym żebys się ustosunkowal merytorycznie, a nie wklejał kolejne emotikonki.
Może przedstawisz nam własną wersję Cursed Company na "jedynych słusznych" założeniach?

Awatar użytkownika
Aves
Chuck Norris
Posty: 421

Post autor: Aves »

Czy raczyłes zauważyc ze byla to próbo odtworzenia wyceny by GW
po pierwsze, wycena by GW jest z dupy, czy hydra jest dobrze wyceniona, czy demony sa dobrze wycenione?
Po drugie, jezeli chcesz podejsc do tego jak profesjonalista, to wez pod uwage w jakiej armii to jednostka sie znajduje.
Po trzecie przeciez nie tworzy sie tu gotowego booka, bo na sucho to idiotyzm, zamiast starac sie utalac pryncypia ktore nie sa jak narazie sprawdzone dajcie punkty z czapy i sprawdzcie przez 2 miechy playtestow czy to dziala.
Shaman says:

-There is no evil spirits, but some just not like you.

-Spirit lives in de temple of flesh, if u devor flesh you devor spirit and get stronge', now pass me im human leg der is some meat left between der toes.

ODPOWIEDZ