Errata do DoW

Dogs of War

Moderator: esgaroth

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Errata do DoW

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Fisch pisze:??

nie rozumiem zupełnie dlaczego
żebym mógł sobie maruderów z WoChu wystawiac w armii DoW mimo, że mniejsze podstawki to jednak mały bonusik ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
ismael
Wodzirej
Posty: 670
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ismael »

A dlaczego chcecie cokolwiek wywalać (vide ogry, czy jakieś RoRy) ? Jak się komuś nie podobają, to niech z nich nie korzysta i tyle. Opcji wyboru nigdy nie za wiele - po co się mamy ograniczać.
Ogólnie Fisch - kibicuję Ci w doprowadzeniu do przepchnięcia tej erraty.
Asarnil według AL do RoR zajmuje rare i pojawia się pytania czy liczyć go do puli rare czy herosów.
Powinno być analogicznie do przykładowo Ancient Treemana, który jest lord+rare.

Awatar użytkownika
Deliberitus886
Mudżahedin
Posty: 262

Post autor: Deliberitus886 »

Ogólnie co do RoR to należało by się czy przypadkiem rozwiązania co do slotów są trafne ponieważ zmieniła się w 8 ed mechanika konstrukcji armii . Także proponował bym smoka w puli oddziałów rzadkich , aczkolwiek mogło by to się nie spotkać z aprobatą w końcu to heros ale kwestie by rozwiązało. :D
Widzę Wszystko

Awatar użytkownika
Rafał_Pękala
Mudżahedin
Posty: 236

Post autor: Rafał_Pękala »

z tego co pamiętam to Asarnil jest Rare a deathfang dziala na zasadzie zwyklego smoka zjadającego hero więc jeżeli inne smoki będą zajmowaly slot ich jeźdźca to deathfang też powinien

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

no to nie ma armii, pozdrawiam wszystkich ... :) eh szkoda że t ak to załatwili

Awatar użytkownika
Wrubel
Mudżahedin
Posty: 258
Lokalizacja: Zad Trolla

Post autor: Wrubel »

Jeszcze polska nie zginęła, sami napiszemy coś sensownego, oby LS dała nam nadzieję w tej kwestii.

Awatar użytkownika
pingu
Falubaz
Posty: 1046
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pingu »

Za tą erratę będę się modlił o błogosławieństwo Piana dla Ciebie;)
Obrazek
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Jestem calym sercem za errata do DoW.

Jednak troche rozczarowuje mnie tendencja ekstremalnie minimalistyczna w proponowanym nowym AL DoW. Z grubsza mozna ja podsumowac na tanszych muzykow, lekka zmiana paymastera i piki. Zas reszte zostawic jak bylo. Zmiany te spokojnie sa wstanie zmiescic sie w BP. W stosunku do nowego booku ChD taki AL DoW zostaje daleko w tyle. Wydaje mi sie, ze armie nie powinna byc tylko grywalna, ale tez powinna byc "odswiezona i uatracyjniona". To tak jakby nowy 8 edycyjny AB do WE zmienil sie do starego tym, ze BSB moze brac dwuraka i luk, a herosi z kindredow mieliby mniejsze ograniczenia w zakladaniu ekwipunku. Przynajmniej mnie by takie cos nie satysfakcjonowalo.

Dlatego warto sobie zadac pytanie czy tylko i wylacznie chcecie na tym poprzestac? Odpowiedzcie tak szczerze?

Przykladowo dla mnie najpiekniejszymi figurkami DoW sa cory a dokladnie ich RoR z corow. Moim faworytem sa kusznicy z pawezami. Niestety te jednostki za 10 gosci musze placic okolo 200 punktow. W proponowanej erracie ma sie nic nie zmienic. Jesli te jednostki maja zostac dalej niegrywalne i zbedne, bo sa duze problemy z utworzeniem sensownych zasad do wiekszosci RoR, to czemu przynajmniej zwyklym kusznikom nie dac mozliwosc wykupu ciezkich zbroi i pawezy (to jedna z wielu altrenatyw do rozwiazania). Dzeki temu wykorzysta sie jedne najladniejszych figurek jakie kiedykolwiek widzielem a z drugiej strony armie DoW zyska na unikalnosci i orginalnosci. Poprostu zal olewac te ciekawe modele i zasady broni. To jak olanie pik, ale te maja wiecej szczescia poprostu czy moze wiecej popularnosci. Skoro zatem Fish pomyslales o pikach chociaz te tez mozna bylo olac, to o kilku innych ciekawych zasadach tez mozna wspomniec ;P.

Oczywiscie to tylko przyklad. Chodzi mi oto aby mimo wszystko wyciagnac nieco wiecej ciekawych zasad i jednostek z AL DoW, ktore sa po nim rozsiane. Paweze, mieszana formacja, elitarni pikinierzy, tani pikinierzy chlopscy to tylko czesc z nich. Wydaje mi sie ze warto przynajmniej czesc z nich odratowac i przedstawiac w grywalnej i atrakcyjnej formie niz postawic na tym krzyzyk...

ChD tez mozna bylo zmienic w kilku punktach, a na reszcie postawic krzyzyk. Jednak nie zrobiono tego. Wydaje mi sie ze gracze ChD sa bardziej z tego zadowoleni i lepiej na tym wyszli.

Awatar użytkownika
Fisch
<><
Posty: 4131
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Fisch »

Nie zgadzam się.

Przedstawiony AL jest bardzo atrakcyjny, daje wiele możliwości złożenie rozpisek.

DoW w taki postaci mają dostęp do większej ilości unikalnych i grywalnych unitów niż jakakolwiek inna armia w battlu.

RoR są w większości grywalne i nie ma żadnego sensu, aby pisać nowe zasady pod jakieś dwie czy trzy plewne jednostki, tylko dlatego, ze komuś się podobają figurki.

Jak już pisałem, można je przecież używać jako odpowiedniki podstawowych jednostek DoW.

Uważam, że taki projekt może zdobyć uznanie graczy i LS i to jest maksimum, co możemy uzyskać - fajną, grywalną armię, z ultramega duzym wyborem w 8 edycji z beznadziejnymi zasadami...
Obrazek

Awatar użytkownika
Morghur
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 146

Post autor: Morghur »

Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie RoRy to sól psów, i to na nich powinniście się skupić. Ale to tylko moja sugestia.
[CENTER]Obrazek[/CENTER]

Awatar użytkownika
Fisch
<><
Posty: 4131
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Fisch »

Przecież wszystkie RoR są w powyższym AL dopuszczone!

I są grywalne.

RoR jest "solą" tej armii i nic tego nie zmieni. Wczoraj grałem na 8 edycję i miałem w rozpie aż 3 oddziały!

Są grywalne i unikalne. "Moja" errata ma tylko przystosować kilka rzeczy do nowej edycji .Bo na dzień dzisiejszy nie ma takiej armii jak DoW. Niestety widzę, że nie wszyscy rozumieją "powagi" sytuacji;]

Ja nie mam innej armii pomalowanej niż DoW i dlatego tak walczę o tę armię. Mam też do niej pewien sentyment i uważam, że nie ma co zmieniać czegoś, co jest dobre. Ani tworzyć na siłę zasad unitów, podczas gdy mamy dostęp do kilkudziesięciu innych grywalnych RoRów.
Obrazek

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Zapytam zatem inaczej...

Czy jesli mamy X niegrywalnych RoRor, ktore maja zostac dekoracja army listu czy problemem jest np.:

- danie zasady mixed formation pikinierom czy kusznikom aby moc mieszac te jednostki albo zrobienie z z danego roru zwyklej jednostki corowej za 100 czy iles punktow zamiast 200 z herosem?
- danie mozliwosci za odpowiednia cene kusznikom pawezy i ciezkich zbroi albo znowu zrobienie z niego zwyklego cora chociazby 0-1

Itd...

Czy wydaje sie to byc radykalne? Znaczy dziala strach przed nieprzyjeciem tego przez LS? Jest to zbyteczne i lepiej pozostawic te zasady i jednostki jako dekoracje army listu?

Wydaje mi sie ze z tego AL mozna ciut wiecej wycisnac.

Awatar użytkownika
mati.pl
Falubaz
Posty: 1318
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mati.pl »

Kolega Rybka, będę Cię wspierał 8) toż to by była szkoda dla ludzkości, ale też dobrze jakby krasie chaosu się pojawiły ....
Obrazek

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

W sumie po zastanowieniu jesli graczy DoW w pelni zadowalaja kosmetyczne zmiany AL i kontynuowanie go przez kolejne pewnie 6 lat to nie ma co uszczesliwiac na sile.

Jedyne co moge powiedziec to, ze gracze krasnoludow chaosu mieli szczescie ze nie Polacy sie wzieli za ich Army List, bo teraz by jechali na starym army liscie z kilkoma zmianami typu wilki od 5+ plus dwie, trzy dodatkowe zmiany bardziej podchodzace pod zmiany zasad do BP. Tak moga sie cieszyc wlasnym ciekawie zrobionym AB ;P.

Oczywiscie zycze tego samego DoW.

Awatar użytkownika
Fisch
<><
Posty: 4131
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Fisch »

porównanie DoW do CHD z RH jest niecelne bo w odróżnieniu od tych drugich mamy dostęp do RoR - dziesiątek mocnych "unikalnych" unitów. Soli DoW.

Babranie się w nich może przynieść trochę dobrego ale zdecydowanie więcej złego. Nic na siłę. Przejrzałem RoR i wszyskimi da się grać w 8e edycji (Birdmeni i Vesperro trochę mniej).
Obrazek

Awatar użytkownika
Orris
Mudżahedin
Posty: 276
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Orris »

Witam wszystkich!
Dawno nie grałem w Warhammera w 7. edycji, a co dopiero w obecnej. Mam jakąś tam armię piesków, ale nie miałem dawno okazji zagrać. Jednak chciałbym zobaczyć tych kilka zasad, które odrzuciłyby te absurdy w stylu paniki na całej armii. Zacznijmy może od tych drobnych kroczków, a potem rozwińmy pomysł na jakieś dodatkowe zasady. Kolega Fisch ma moje pełne poparcie. Życzę powodzenia! :)

Awatar użytkownika
ainuin
Chuck Norris
Posty: 473

Post autor: ainuin »

Ja bym wsparł opcje heavy armour dla norsów.

Opcja przegięciowa:

Pozwolić dowolny core z dowolnego AB wystawić jako special, a dowolny special jako rare oczywiście z jakimś modyfikatorem do kosztów powiedzmy +50%.

Awatar użytkownika
Fisch
<><
Posty: 4131
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Fisch »

dziik pisze:Ja bym wsparł opcje heavy armour dla norsów.

Opcja przegięciowa:

Pozwolić dowolny core z dowolnego AB wystawić jako special, a dowolny special jako rare oczywiście z jakimś modyfikatorem do kosztów powiedzmy +50%.
Super pomysły!

Ale chyba lepiej od razu dawać chaos armour!

pzdr wyloguj się! 8)
Obrazek

Awatar użytkownika
ainuin
Chuck Norris
Posty: 473

Post autor: ainuin »

Fish. Twoja docinka w ostatniej linijce świadczy o twojej kulturze oraz egoizmie.

1.

Zalogowując się do army booka uświadczysz zapewne fakt, iż :

Bragazza Besiegers w koszcie 13 punktów mają ciężką zbroję, pawęż i kusze.

Pirazzo za 10 punktów mogą mieć heavy armor i hand weapon

Leopold ciężka zbroja piki i heavy armor 10 punktów

Ricco cieżka zbroja piki za 12 punktów.

Rugludy heavy armor w koszcie 14 punktów

Patrząc na regularne jednostki nie uświadczysz szanowny panie ani jednej sensownej ciężkiej piechoty w rubryce special, gdzie większość army booków taką jednostkę posiada (przykładowo VC ma grave guard z killing blow) empire -> Great Swords dodatkowo z opcja lub wmontowaną dwuręczną bronią.

2. Jakoś nikomu nie przeszkadzają Regiment of Renown w innych armiach (aka Mengile). Koszt +50% sprawia, że wybór jest z goła zaporowy. I podniesie się twój głos, że great cannon w DOW ale ten, great cannon kosztuje 150 punktów i jest rarem. Prosta zasada "You pay'z we slay'z" i armia nabiera elastyczności

Jak bardzo chcesz wskrzesić tę piękną armię na krajowej scenie WFB to daj im szanse zaistnieć na stole zanim purple sun nie zassa polowy armii ( inicjatywa ), a druga połowa ugnie się pod ostrzałem (brak pancerza lub wytrzymałości) lub odbije od kawalerii (nie przebije się przez pancerz) lub piechoty z wyższą inicjatywą zanim kurier dostarczy paczkę z Ebaya, bo jak na razie nie warto nic wystawiać na stole z powodu braku przeżywalności.

Gdy już uważnie przeczytasz zasady 8 edycji i przeglądniesz wszystkie obowiązujące army booki to mam nadzieję, iż wyciągniesz słuszne wnioski i przestaniesz zasłaniać się fluffowym biadoleniem, a także co najważniejsze dorośniesz do wymiany poglądów na poziomie powstrzymują się od zamieszczania złośliwych komentarzy małą czcionką.

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

@dziik
Przerzucanie corów z innych armii do speców DoW to pomysł stary jak świat. Nasza "najnowsza" lista armii jest w ten sposób zbudowana. Jak widać nie dawało i nie daje to żadnych pozytywnych rezultatów. Poza tym jeśli miałoby to mieć jakieś "fluffowe ręce i nogi", to trzeba było by wyłączyć z tego kilka armii (np. danony). To zaś sprawiłoby, że znowu korzyści z takiego rozwiązania byłyby marne.

Dodatkowo jak mod chciałbym żebyście unikali aluzji dotyczących logowania się ;)
Obrazek

ODPOWIEDZ