Fan AB DoW by M. Eliasson, B. J. Wilson, M Weiss

Dogs of War

Moderator: esgaroth

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Fan AB DoW by M. Eliasson, B. J. Wilson, M Weiss

Post autor: Kokesz »

Witam wszystkich.

Ostatnio natrafiłem na chyba najnowszy fan-AB Psów Wojny, zrobiony przez ekipę z dogsofwar.online. Musze przyznać, że panowie napracowali się. Dali nam dwa podręczniki: DoW i RoR. W gruncie są to poprawione zasady napisane przez Alessio C. Podstawowymi zmianami są oczywiście mniejsze koszty punktowe. Dzięki temu można za ok. 300 p. wystawić ładny 40-osobowy klocek pikinierów.

Do tego niemal wszystkie znane nam RoRy - 37 jednostek. Szkoda, że brakuje chłopaków z Albionu.

Zapraszam do ściągnięcia podręczników i komentarzy.
http://battlereporter.freeforums.org/do ... l-f97.html
Obrazek

Awatar użytkownika
Orris
Mudżahedin
Posty: 276
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Orris »

Przejrzałem pobieżnie. Fajnie, że jest coś ugrywalniającego. Zastanawiam się jedynie czy te zasady nie są zbyt przegięte. Mnóstwo jednostek miało dość niski koszt punktowy. Ciekawe, czy twórcy robili game testy. Moją uwagę zwrócił przedmiot "paychest of greed". Kosztuje 40 pkt. plus dodatkowe 50 za możliwość wzięcia go.
Paymaster only. The Paymaster and any unit he joins
gains +1 Attack for the first round of combat. In
addition, they may not overrun or pursue as they will
stop to loot the dead.
Czy mi się tylko wydaje, czy to jest PG :wink: . Pikinierami w hordzie dałoby się w takim razie wyciągnąć ok. 100 ataków 8) .

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Hymm, Koklesz, a to nie jest ulepszony AB który ci kiedys podesłałem, jeszcze przed tym jak rozpoczęły się ( niezakończone do dziś ) prace nad border-princowym fanowskim AB dla DoW :wink: ?
Pikinierami w hordzie dałoby się w takim razie wyciągnąć ok. 100 ataków .
Dalsze szeregi i tak miały by 1 atak więc nie :mrgreen: . Mi wychodzi max 70 bez wliczenia ataków czempiona i paymastera. Ładnie, ale w porówaniu z o pkt. droższymi spermanami HE, mającymi ASF-a nie jest to jakiś super-szał ( ataków niby mniej, ale dzięki przerzutom trafia nieco więcej. No i biją pierwsi piechotę ).
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Infernal Puppet pisze:Hymm, Koklesz, a to nie jest ulepszony AB który ci kiedys podesłałem, jeszcze przed tym jak rozpoczęły się ( niezakończone do dziś ) prace nad border-princowym fanowskim AB dla DoW :wink: ?
Mówiąc szczerze to nie wiem. Aczkolwiek to nieistotne. Ważne, że jest dostosowany do 8 ed.

Co do tych dodatkowych ataków, to faktycznie bonus dostaje tylko pierwszy szereg. Dlatego taki bonus za 90 pkt. to w cale nie taka mocna rzecz. Lepiej już wyglądało by to na norsmenach, którzy mogę bić z większą siłą.

Co do kosztów jednostek... Wydaje mi się, że wszystko jest OK. Oczywiście zmiana kosztu pikinierów robi wrażenie, w końcu to obniżka o prawie połowę. Jednakże bardziej uzmysławia to, to jak bardzo przeszacowane koszty są w oryginale. Spójrzmy na najnowszą "ludzką" armię w WFB: WoCH. Goły maruder Chaosu kosztuje 4 pkt i do tego ma lepsze statystyki niż zwykły człowiek (taki chociażby pikinier) - WS 4, I 4. Za pikiniera trzeba zapłacić 6 pkt w tym wg mnie 1 pkt za LA i 1 pkt za pikę. Czyli w sumie wychodzi, że goły pikinier także kosztuje 4 punkty.
Obrazek

Awatar użytkownika
ismael
Wodzirej
Posty: 670
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ismael »

Póki co zacząłem przeglądać część podstawową - Dogs of War.
Nie do końca jest to jednak podręcznik 8 edycyjny (idący z duchem nowych booków), bo magicznych przedmiotów powinien mieć wówczas znacznie mniej.

W oddziałach przegięć nie napotkałem - jedynie ten elficki heros może być nieco gięty, ale muszę się zapoznać z przedmiotami, aby ogarnąć ewentualne kombosy.

Niestety pewnie na zmianę stanowiska LS nie ma zbytnio co liczyć i na turniejach dalej będziemy mogli śmigać tylko na starych pedeefach i średnio udanych uściśleniach.

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Póki co zacząłem przeglądać część podstawową - Dogs of War.
Nie do końca jest to jednak podręcznik 8 edycyjny (idący z duchem nowych booków), bo magicznych przedmiotów powinien mieć wówczas znacznie mniej.
Bo właściwie jest to wersja 7ed podrasowana pod 8 ed. Podobnie jak nagle nie zmniejszyła się liczba przedmiotów w innych starszych AB.
Niestety pewnie na zmianę stanowiska LS nie ma zbytnio co liczyć i na turniejach dalej będziemy mogli śmigać tylko na starych pedeefach i średnio udanych uściśleniach.
Naciskajcie, chadecji się udało :) .
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Wieszkto
Chuck Norris
Posty: 588
Lokalizacja: Piekło

Post autor: Wieszkto »

Naciskamy za każdym razem gdy to jest możliwe .
Swoją droga AB całkiem sensowny wreszcie dałby się jako tako grać pikinierami oraz resztą mało obecnych a klimatycznych oddziałów .
-Qc- pisze:Sie naucz - to jest TROLL. Ja jestem ARTYSTĄ (artystOM dla groszka - ogladasz fulham w niedzielę nie?)

Awatar użytkownika
Orris
Mudżahedin
Posty: 276
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Orris »

To wyjaśnijcie mi, w jaki sposób naciskacie? Jak przeglądałem forum Balancing Patch, to temat DoW już dawno się wypalił. Dopiero wracam do Warhammera i nie grałem na 8. edycję, ale zastanawiam się, czy ktoś na turniejach próbuje przekonać organizatorów, aby dopuścili nieoficjalny Army List. Jestem ciekaw, bo znacznie przyjemniej się zbiera armię, wiedząc, że jeszcze istnieją jakieś zasady do niej.

Awatar użytkownika
Wrubel
Mudżahedin
Posty: 258
Lokalizacja: Zad Trolla

Post autor: Wrubel »

Bitwa o powrót DoW do łask - obecny i gotowy. Let the begins flame......

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Tylko nie wiem czy próbować ściągać LS tu do tego tematu, czy założyć nowy. Jeśli nowy to gdzie? Na forum Balancing Patch?
Obrazek

Wieszkto
Chuck Norris
Posty: 588
Lokalizacja: Piekło

Post autor: Wieszkto »

I ja także jestem gotowy.
Lepiej na forum Balancing Patch ,gdyż więcej osób zobaczy temat i będzie mogło zająć stanowisko.
-Qc- pisze:Sie naucz - to jest TROLL. Ja jestem ARTYSTĄ (artystOM dla groszka - ogladasz fulham w niedzielę nie?)

Awatar użytkownika
Orris
Mudżahedin
Posty: 276
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Orris »

Wrubel, czego się spodziewasz? Sprawa nie została załatwiona, więc ludzie mogą mieć swoje marudzenia. Jak wcześniej napisałem, nie jestem aktywnym graczem i jeszcze nigdy nie grałem na zasadach 8. edycji. Nie zamierzam brać udziału w żadnej bitwie, ani rozpoczynać flejma. Po prostu, stojąc z boku dziwię się obecnej sytuacji. Temu, że LS wprowadza dziwne ograniczenia (np. zdjęcie no armour save na hot potach) oraz temu, jak "naciska" się na LS. Czy ktoś testował tego Army Booka? Czy wysuwano jakąś konstruktywną krytykę? Pytam nie złośliwie, ale z zainteresowaniem, bo, powtarzam, nie jestem na bieżąco ze środowiskiem młotkowym.

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Przez ostatni rok rzadko zaglądałem na forum. Ostatnio nadrabiam zaległości. Dlatego dopiero dziś zauważyłem, że była już mowa o tym fanowskim podręczniku. niestety LS była mu przeciwna :( Czy w takim razie jest sens rozgrzebywania tego znowu?
Obrazek

Wieszkto
Chuck Norris
Posty: 588
Lokalizacja: Piekło

Post autor: Wieszkto »

Ja tam zawsze kiedy jest to możliwe ten temat poruszę , czemu teraz znowu tego nie zrobić skoro są chęci .
Prawdą jest również to że jest nas coraz mniej w momencie wejścia 8 edycji graczy DoW ubyło znacznie i to jest fakt grali ta armią tylko dla wyników proksując bądź konwertując dostępne modele .
-Qc- pisze:Sie naucz - to jest TROLL. Ja jestem ARTYSTĄ (artystOM dla groszka - ogladasz fulham w niedzielę nie?)

Awatar użytkownika
ismael
Wodzirej
Posty: 670
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ismael »

Dlatego dopiero dziś zauważyłem, że była już mowa o tym fanowskim podręczniku. niestety LS była mu przeciwna Czy w takim razie jest sens rozgrzebywania tego znowu?
Najłatwiej wysłać PM do każdego członka obecnej LS, aby to sprawdzić.
Tak zrobiłem po wyjściu 8 edycji - wtedy pytałem, czy mogliby zrobić coś na zasadzie balancing patcha do tej armii, ewentualnie zostawić poprzedniego).
Wówczas, o ile pamiętam, dwie osoby były zdecydowanie przeciwko, jedna była niezdecydowana, jedna odpowiadała tak lakonicznie, że w sumie nie poznałem jej stanowiska ;), a jedynym który okazywał zrozumienie tematu i chęć dyskusji był Barbarossa.

Nie wiem, czy od tamtego czasu coś się zmieniło.

Awatar użytkownika
Wrubel
Mudżahedin
Posty: 258
Lokalizacja: Zad Trolla

Post autor: Wrubel »

Orris pisze:Wrubel, czego się spodziewasz? Sprawa nie została załatwiona, więc ludzie mogą mieć swoje marudzenia. Jak wcześniej napisałem, nie jestem aktywnym graczem i jeszcze nigdy nie grałem na zasadach 8. edycji. Nie zamierzam brać udziału w żadnej bitwie, ani rozpoczynać flejma. Po prostu, stojąc z boku dziwię się obecnej sytuacji. Temu, że LS wprowadza dziwne ograniczenia (np. zdjęcie no armour save na hot potach) oraz temu, jak "naciska" się na LS. Czy ktoś testował tego Army Booka? Czy wysuwano jakąś konstruktywną krytykę? Pytam nie złośliwie, ale z zainteresowaniem, bo, powtarzam, nie jestem na bieżąco ze środowiskiem młotkowym.
Stary, ja nie spodziewam się niczego, bo zapewne niczego nie będzie. Swoje boje o jakiekolwiek naturalne podejście do DoW przeszedłem. W 7ed DoW powróciło, znalazło swoje miejsce a i niektórzy członkowie obecnej listy sędziowskiej poczuli to nawet na sobie ode mnie i innych. No i cóż zrobić. dla mnie najlepszy stan to ten który był w 7ed. - czyli po prostu ogry i spoils of war, ale cóż nawet Mengili teraz nie wystawisz. Nie wiem kogo to bolało.

A co do Ismaela - Barbarossie nigdy nie kibicowałem jako członkowi LS, ale teraz pozostał praktycznie jedynym racjonalnym człowiekiem z gameingowym podejściem czym u mnie baaardzo zyskał a obecnie jest must have w plot decku LS ;)

Awatar użytkownika
Shin Ryu
Mudżahedin
Posty: 275
Lokalizacja: Piła

Post autor: Shin Ryu »

Jakiś czas temu wyszedł armybook pod 8 edycję.
http://battlereporter.blogspot.com/2012 ... pdate.html

Obrazek
GOLD and GLORY - DOGS of WAR
Galeryjka Figurek
Shin Ryu Minis Blog

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

jest bardzo dobry - dużo bardziej zbilansowany niż ten stary ale nikt nie będzie zainteresowany żeby go dopuścić:)
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

Furion mógłby być zainteresowany :P
Obrazek

Muthare
Mudżahedin
Posty: 294

Post autor: Muthare »

PiotrB pisze:jest bardzo dobry - dużo bardziej zbilansowany niż ten stary ale nikt nie będzie zainteresowany żeby go dopuścić:)
ZbAlansowany, bilans to element sprawozdania finansowego.

I wątpię żeby był zainteresowany bo jest to całkowity fanbook, ale nie interesowały Go zasady semioficjalne.

ODPOWIEDZ