Dogs of War na zasady ETC!

Dogs of War

Moderator: esgaroth

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Re: Dogs of War na zasady ETC!

Post autor: Nijlor »

To już wolę Rhinoxy ;) A z Kislevem to wiem, że jest jako Contingent - szkoda, ale może jednak.... ;)
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Muthare
Mudżahedin
Posty: 294

Post autor: Muthare »

No to again, Serpent priestess nie ma adnotacji że wymaga zgody.

Awatar użytkownika
ismael
Wodzirej
Posty: 670
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ismael »

Jeżeli chodzi o aspekt turniejowy, czyli rozpatrywanie rzeczy, które mają realny wpływ na ogólny wygar armii, to tak naprawdę liczą się tylko Rhinoxy. One będą cennym dodatkiem do tego Armylista. Może jeszcze gigant przy dobrze komponującej się rozpisce czasami może się pojawić, bo w sekcji rare mamy trochę wolnego miejsca. Wydaje mi się zresztą, że brak giganta to tylko przeoczenie. Cała reszta oddziałów - jakieś amazonki, gnoblarki - chyba jeszcze były jakieś krasnoludy z toporkami do rzucania - i tak nadaje się tylko do klimatycznych rozpisek i gry domowej. A w domu to sobie nawet Scarloc Scouts możemy wstawić przy akceptacji przeciwnika.

Tak więc Furion - walcz jak lew o Rhinoxy, bo tylko o nich warto kruszyć tu kopie.

Muthare
Mudżahedin
Posty: 294

Post autor: Muthare »

Nie uważam że ważne przy tej inicjatywie jest topowanie rankingów na masterach, li i jedynie. Ja mam modele amazonek i na lokalu chciałbym móc je wystawiać bez walki z orgiem.
A jeżeli rinox jest absolutnym must have to należy się serio zastanowić czy ma sens.

Awatar użytkownika
ismael
Wodzirej
Posty: 670
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ismael »

Przy tej inicjatywie chodzi chyba o to aby:
A) Poukładać wszystkie zasady - dostosować do 8 edycji.
B) Sprawić by DoW dało się grać bez problemu na turniejach.
Jednak mając na uwadze fakt, że poza graniem, na turnieju fajnie jest czasem wygrać - warto się na 100% upewnić, czy wszystkie najmocniejsze legalne możliwości są w tym Armyliście. I właśnie to chyba chce zrobić Furion, za co mu chwała. Póki co armia jest mocno średnia. Chociaż potencjalnych jednostek jest cała masa, grywalnych turniejowo wcale nie ma tak wiele. Dlatego każdy nowy grywalny oddział to duże wzmocnienie i większe możliwości przy skłądaniu roostera i samej grze.
Nie mam nic do oddziału amazonek. Jeżeli jest 100% legalny, fajnie żeby się znalazł w tym spisie. Niemniej z punktu widzenia rywalizacji na turniejach, raczej nie będzie dużym wzmocnieniem dla Naszej armii.
Dlatego uważam, że gdyby był problem z włączeniem go do Armylistu, nie ma co na siłę tego forsować.
Tyczy się to również innych podobnych oddziałów, których później i tak nikt by na turnieju nie wystawiał.
Natomiast oczywiście nie ma problemu chyba, aby w grach domowych dogadać się z przeciwnikami i tego typu oddziały wstawiać. W końcu w grze w domowym zaciszu najważniejsza jest dobra zabawa ;)

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5709
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Jest update jak coś, link na podforum LS.

Moja misja dla DoW jest następująca: zakładając, że DoW są legalną armią to dopuszczamy ją tak jak powinna być dopuszczona, kompleksowo, ze wszystkimi oficjalnymi jednostkami oraz z FAQ do nich. "Siła" tego czy owego ma niewielkie znaczenie.

pozdrawiam
Furion

Awatar użytkownika
mati.pl
Falubaz
Posty: 1318
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mati.pl »

ok jest updejt, a ja się nieśmiało zapytam: nadal by mi się marzyło, żeby maneaters wrócili. damy radę ? :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Fajnie by było, sęk w tym, że tak jak byki, ironi i leadzi nie mają adnotacji w AB jak w starym.... Chociaż np. tacy rinoxi pomyslani byli przede wszystkim jako unit do OK z adnotacją o DoW (jest tam wprost napisane, że sa rzadsi nawet niż ludojady :)
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5709
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Jeszcze raz powtarzam: ten podręcznik to nie jest fan fiction. Nie wrzucam tam wszystkiego, co byście chcieli, albo co ja bym chciał.

Podręcznik budowany jest wg następującego schematu: zakładając, że DoW to legalna armia, jakich jednostek może używać? Idąc tym tropem rozumowania, dochodzimy do tego, że wszystkie jednostki z WD z adnotacją "DoW" są częścią DoW, ponieważ wyszły w odpowiednim czasie.

Co do ogrów, to 6 ed podręcznika ogrów miała zapis przy każdej jednostce "DoW". Tym samym można było je włączyć do armii DoW. W nowym podręczniku takiego zapisu nie ma, więc nie można brać jednostek z podręcznika ogrowego.

Wraz z wyjściem nowego armybooka przyjmuje się, że wszystkie poprzednie "bajery" z white dwarfa stają się nielegalne. Dlatego np. Manbitery w ograch albo jako samodzielna armia są nielegalne, z kolei do DoW mogą być wzięte. Tak samo z gigantami. I z każdą inną jednostką.

Więc przestańcie marudzić, że "fajnie jak by xxx". To nie jest kwestia czyjegoś widzimisię, czy dana jednostka będzie w tym podręczniku. Jeżeli jakiejś jednostki nie ma, a Waszym zdaniem powinna tam się znaleźć, to napiszcie w tym temacie, może coś pominąłem. Koniecznie dajcie źródło - albo jakiś stary oficjalny dodatek do WFB (vide Annual) albo numer White Dwarfa w którym ukazała się ta publikacja.

pozdrawiam
Furion

Muthare
Mudżahedin
Posty: 294

Post autor: Muthare »

Muthare pisze:Serpent Priestess z lustrii http://sgabetto.free.fr/Telechargements ... onesVO.pdf WD307

Nie ma adnotacji o opponents approval.

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5709
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Muthare pisze: Nie ma adnotacji o opponents approval.
Miśku, czytaj coś zanim zaczniesz wypisywać dyrdymały.

Obrazek

Over and out, pozdrawiam
Furion

Muthare
Mudżahedin
Posty: 294

Post autor: Muthare »

No tylko to jest po myślniku- wyjaśnienie tego że liczy się jak special.

Awatar użytkownika
ismael
Wodzirej
Posty: 670
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ismael »

Mam pytanie odnośnie dołączania charakterów do Rhinoxów.
Rhinox Riders (mniejsi) mają podstawki 50x50. Czy gdy dołączy do nich gość na koniu (25x50) ma on odpowiedni footprint (zgodny z jednostką) ?

Muthare
Mudżahedin
Posty: 294

Post autor: Muthare »

Tak ,ma.

Awatar użytkownika
Macias
Kretozord
Posty: 1824
Lokalizacja: SNOT - filia w Pogórzu

Post autor: Macias »

Muthare pisze:Tak ,ma.
Nie, nie ma. Spróbujcie sobie ustawić pełny drugi rank w takim oddziale to zobaczycie dlaczego. Zresztą na str 98 jest napisane, że podstawka bohatera musi zajmować tyle miejsca co 2 lub więcej modeli r&f, aby można go było umieszczać wewnątrz oddziału.
Azgaroth pisze:30 savage orków z wardem na 5+ i dodatkową bronią + lord na dziku i szaman walczą z 40 halabardnikami imperium (I tura - działa choppas). Dzikusy wbijają jedną ranę ( :shock: ), lord na dziku zapomina jak się walczy i nie wbija nic, szaman nie trafia. Halabardnicy wbijają 10 ran, test LD na stubborna dwukrotnie oblewam, na dystans ucieczki rzucam dwie jedynki :)
Imperialna moc!

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5709
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Muthare pisze:Tak ,ma.
Misiek, wszelkie odpowiedzi odnośnie pytań o zasady zawsze lepiej sprawdzać w podręczniku, a w odpowiedzi podawać źródło. To taki dobry zwyczaj wśród tych znających zasady oraz absolutny wymóg dla tych, co zasad nie znają tudzież nie mają aprobaty środowiska.

pozdrawiam
Furion

Awatar użytkownika
ismael
Wodzirej
Posty: 670
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ismael »

Furion,
Czy gdyby powstał PKS i dawał on możliwość grania imiennymi bohaterami (specami), mógłbyś dodać takowych do wcześniej przygotowanego pliku DoW - by wszystko było ładnie skompilowane ?

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5709
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Mógłbym, ale ciężko o poważne źródła w tym zakresie. Jest dużo fan-fiction.

Ktoś musiałby mi pomóc i po prostu podrzucić pliki źródłowe. Sam nie mam na to czasu do wakacji.

pozdrawiam
Furion

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Oficjalni spece GW to Lorenzo Lupo, Lucrezzia Belladonna, Ghazak Khan, Borgio the Besieger i Mydas the Mean. Reszta to wymysły fanów.

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5709
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Jeszcze jakiś columb był w white dwarfie i na pewno gotrek i felix.

ODPOWIEDZ