Dogs of War na zasady ETC!

Dogs of War

Moderator: esgaroth

ODPOWIEDZ
misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dogs of War na zasady ETC!

Post autor: misha »

Niby tak, ale co komu szkodzi dołączyć ich do DoW.
Rhinoxy były do Ogrów zdaje się, a nie Dow, więc o co ci chodzi :) ty chcesz je do DoW ja bym chcial Czołzenów.
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Czyli się nie dogadamy :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Grand Admiral Thrawn pisze:W 40tce gra się na speciali bez żadnych problemów
zabawne. NIe tak dawno jak dzis czytalem temat etc 40stki gdzie jedna z konkluzji bylo to, zeby zaczac grac na specjali, bo na zasady etc sa dopuszczeni wiec dobrze byloby znac comba, tore tak moga powstac.

Myslisz, ze sami nie wiedza czym moga grac?

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

no co ty nie powiesz :roll:
Remember, having fun and keeping to the spirit of the game is more important than winning at any cost.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

w zasadzie tylko to, ze pierdolisz jak potluczony.

Poza tym nic ciekawego teraz nie chcialem ci przekazac.

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

nie zniżę się do twego poziomu bo jest zbyt niski...takie odzywki to do rodziny sobie zostaw... :roll:
Remember, having fun and keeping to the spirit of the game is more important than winning at any cost.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

O widze, ze zaczynasz bardzo wysokim poziomem po rodzinie jechac. I kto tu by sie mial znizac...

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Jako książe tych włości, proponuję Panom przenieść się z tą arcyciekawą dyskusją na PW.

Kokesz
Obrazek

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5709
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Jest update w linku w pierwszym poście. Trochę się pozmieniało w PDF'ie. Aktualna wersja z późniejszą datą na końcu.

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

podziękował
Remember, having fun and keeping to the spirit of the game is more important than winning at any cost.

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Furion pisze:Jest update w linku w pierwszym poście. Trochę się pozmieniało w PDF'ie. Aktualna wersja z późniejszą datą na końcu.
Dwie kwestie:
1. W zaktualizowanym opisie zasad pik, nie ma zdania o tym, że jej bonusy nie działają jak oddział zostanie zaatakowany od flanki czy od tyłu.
2. Skoro już aktualizujecie Arsanila w myśl 8 ed. errat robiąc z niego rara, to co z innymi takimi RoRami? Malakai, chłopaki z Albiomu też zajmują Hero i Rare slot.

Dodatkowo chciałbym zauważyć, że głowiliście się znad Long Drongiem i jego kolegami, a odpowiedzi na Wasze (LS) pytania są zawarte w FAQu do Psów Wojny.
Obrazek

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Piki nie działają na tył i na boki, co jest w ich opisie w chronicles 2004
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

moim zdaniem Long Drong teraz must have :)... nie splewili go - a myślałem ,że będą walić z siła 3 :)
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

kotz
Plankton
Posty: 1

Post autor: kotz »

Hej,

po dłuższej przerwie planuje wrócić do grania w WFB i myślę o odświeżeniu swoich DoW, myślicie że po tej erracie da się złożyć coś by nie kończyć wszystkich bitew przegraną do 0?

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5709
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

kotz pisze:Hej,

po dłuższej przerwie planuje wrócić do grania w WFB i myślę o odświeżeniu swoich DoW, myślicie że po tej erracie da się złożyć coś by nie kończyć wszystkich bitew przegraną do 0?
Tak.

Aczkolwiek z wyborem DoW jako pierwszej armii proponuję się wstrzymać jeszcze miesiąc-dwa, środowisko niejednogłośnie je akceptuje. Wszystko się może jeszcze zmienić.

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Ktoś mi odpowie?
Kokesz pisze: 2. Skoro już aktualizujecie Arsanila w myśl 8 ed. errat robiąc z niego rara, to co z innymi takimi RoRami? Malakai, chłopaki z Albiomu też zajmują Hero i Rare slot.
Obrazek

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

oni sami tego jeszcze nie ustalili - zacytuje z forum LS:

Czy RoR (Mengile, Asarnil, cała reszta) są bohaterami specjalnymi? Źródła:

Furion: Nie.
Lidder: special
Jankiel: są specialami. ale do dupy to głosowanie - dopuszczamy albo nie
Shino: tak. Wszystko co ma nazwe jest specialem.
Kudłaty: Jak ktoś ma dane osobowe to jest specjalem, nie musi wcale chodzić ze slotów hero/lord by nim być. Argument RAW pominę, jeżeli to troll to bardzo słaby. Jeżeli to na poważnie, to nie wiem co mam powiedzieć. Argument historyczny jakby lepszy, ale sam go obalasz co głosowanie, więc nie widzę powodu by go nagle stosować.


powinien być rarem i raczej tak zostanie bo jest to logiczne.
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Nie rozumiesz o co mi chodzi. Nie chodzi mi o to czy to są specjale czy nie. Wg oryginalnych reguł Arsanil, Malakai z maszyną, Truthsayer i Dark Emissary liczą się do limitu Hero i Rare Units. Analogicznie w WE Treemen Ancient w 7 ed. zajmował slot Lord i Rare. W Erracie do 8 ed. zmieniono, że liczy się tylko do limitu lordów.
Podobnie LS zrobiła z Arsanilem zostawiając go wa rarach, bo on nawet w swoich zasadach ma zapis, że nie jest charakterem. Ja się pytam co z resztą, która jest w takiej sytuacji jak Arsanil? Oczywiście wg mnie Malakai powinien liczyć się tylko do rarów, a chłopaki z Albionu do limitu hero. To jest tylko moje zdanie, ale chciałbym wiedzieć czy LS ma zamiar dokończyć to czy nie.
Obrazek

Awatar użytkownika
ismael
Wodzirej
Posty: 670
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ismael »

Świetnie, że w końcu chłopaki z LS podjęli się tematu i reaktywowali DoW. Po ubiegłym sezonie, nie miałem już na to nadziei.

Niemniej wracając do tematu - dlaczego w jednostkach dopuszczonych nie ma Rhinoxów ?
Przecież ich zasady pochodzą z White Dwarfa podobnie jak Mengili przykładowo ?

O ile dobrze widzę - pozostawiono obowiązek brania paymastera i zasadę, że jego śmierć powoduje panikę w armii.
Szkoda. Ale o ile tak jest, nikt nie powinien się martwić, czy DoW nagle staną się armię giętą po reaktywacji...

Przy okazji podpytam o zasady Long Drongów. Według uściśleń oni mają brace of pistols, czyli walą po 2 strzały na dystans. Czy z drugiego szeregu również są to po 2 strzały, czy tylko jeden ?

I jeszcze jedno pytanie - na jakie sloty wchodzą teraz magowie z Albionu (hero czy rare) ? Bo Asarnila i Malakaia uściślono.

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

ismael pisze:Świetnie, że w końcu chłopaki z LS podjęli się tematu i reaktywowali DoW. Po ubiegłym sezonie, nie miałem już na to nadziei.

Niemniej wracając do tematu - dlaczego w jednostkach dopuszczonych nie ma Rhinoxów ?
Przecież ich zasady pochodzą z White Dwarfa podobnie jak Mengili przykładowo ?

O ile dobrze widzę - pozostawiono obowiązek brania paymastera i zasadę, że jego śmierć powoduje panikę w armii.
Szkoda. Ale o ile tak jest, nikt nie powinien się martwić, czy DoW nagle staną się armię giętą po reaktywacji...

Przy okazji podpytam o zasady Long Drongów. Według uściśleń oni mają brace of pistols, czyli walą po 2 strzały na dystans. Czy z drugiego szeregu również są to po 2 strzały, czy tylko jeden ?

I jeszcze jedno pytanie - na jakie sloty wchodzą teraz magowie z Albionu (hero czy rare) ? Bo Asarnila i Malakaia uściślono.
Piracie mają dwa strzały z dwóch szeregów- czyli jeśli stoi po 5 w szeregu mają 20 strzałów - kapito?
Magowie z Albionu to Hero.
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

ODPOWIEDZ