Jesteś aktywnym generałem?

Dogs of War

Moderator: esgaroth

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Shin Ryu
Mudżahedin
Posty: 275
Lokalizacja: Piła

Jesteś aktywnym generałem?

Post autor: Shin Ryu »

Jeśli kolekcjonujesz i prowadzisz do boju Psy Wojny i od czasu do czasu zdarza ci się ich pomalować, oznacza to że jesteś aktywnym generałem ;)

Tak więc aktywni generałowie, napiszcie co nieco o waszych najbliższych planach związanych z najemnikami.

Opiszcie pokrótce swoje armie - czy kolekcjonujecie oryginalnych wojaków od GW czy może stosujecie jakieś fajne zamienniki?

Używacie fanowskiego armybooka czy wolicie starsze ale "oficjalne" zasady?

Pogadajmy o naszych najemnikach ;)
GOLD and GLORY - DOGS of WAR
Galeryjka Figurek
Shin Ryu Minis Blog

Awatar użytkownika
Dziekan
Chuck Norris
Posty: 536
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Dziekan »

Ja jestem aktywnym generałem! Napiszę coś więcej o mojej armii w weekend. :D

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Ja mam armię z zamienników - modeli do "historicala" w skali 25 - 28 mm. Niestety wszystko w kolorze" metalu" i pplastiku.... :(
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
Mirabelka
Mudżahedin
Posty: 260

Post autor: Mirabelka »

Ja niestety posiadam tylko 28 niziołków, 32 drongów, hevera i lorenzo lupo, dodałam sobie do tego jeszcze 9 kislevitów jako konnica i wszystko :(

Generalnie ani razu armią nie grałam, maluję raczej powoli w wolnych chwilach. Boli mnie kilka rzeczy:
- Brak dostępu do polskich zasad, a że tak specjalistyczny język nie jest mi zbyt dobrze znany więc się męczę i domyślam się że połowy zasad nie znam / nie rozumiem
- Nie ma kto mnie nauczyć grać tą armią, nikt z mojego środowiska ani jej nie ma ani nigdy w życiu nie grał z nią jako przeciwnikiem
- Nie wiem, które zasady są aktualne brak uściśleń i dostosowania do 8 edycji
- Liga Sędziowska to jakaś abstrakcja w naszym kraju mam wrażenie dopieszczają swoje armie
- Wydałam kupę kasy na te figurki mając nadzieję, że LS coś zrobi ( był nawet topic gdzie zbierali dane o DoW ) i przepadło
- Jak widzicie jestem bardzo rozżalona bo z mojej skromnej strony uważam, że takie armie jak Kislev oraz Do
W, które miały swoje podręczniki powinny być dopuszczone do normalnej rozgrywki - nawiązać tu można tak samo do autorskiego/fanowskiego poprzedniego podręcznika do CHD gdzie przed wydaniem Tamurkhana ( chyba tak to się pisze ) można było spokojnie nimi grać. O DoW i Kislevie zapomniano a przecież uzbieranie armii np. na 2400 to koszt w złotówkach dużo większy niż np. takiego empire dwarfów czy O&G - czuję się dyskryminowana :(

To chyba tyle moich przemyśleń

pozdrawiam
M

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5709
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

- Nie wiem, które zasady są aktualne brak uściśleń i dostosowania do 8 edycji
- Liga Sędziowska to jakaś abstrakcja w naszym kraju mam wrażenie dopieszczają swoje armie
- Wydałam kupę kasy na te figurki mając nadzieję, że LS coś zrobi ( był nawet topic gdzie zbierali dane o DoW ) i przepadło
Spokojnie, nic nie przepadło.
Tutaj masz zebrane i zaktualizowane zasady do DoW 8ed.
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=29&t=35294

Wszystko na forum Listy Sędziowskiej ;)

Od dopieszczania swoich armii jest gremium znane jako PKS, czyli Polski Komp Score.

Co do wydawania kasy na figurki DoW to niestety jest takie ryzyko. To słuszna uwaga. Umieszczę odpowiednią adnotację w dokumencie przy aktualizacji.

pozdrawiam
Furion

Awatar użytkownika
Mirabelka
Mudżahedin
Posty: 260

Post autor: Mirabelka »

Ok, dzięki przynajmniej już mniej więcej wiem na czym stoję natomiast co z Kislevem? Do tej armii też był ArmyBook też są oryginalne figurki a jednak cisza na naszym "straganie" o tej armii.

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Fajnie by było, gdyby chociaż w DoW można było nimi grać....
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
ismael
Wodzirej
Posty: 670
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ismael »

@Mirabelka

Kislev (jeżeli mówisz o oryginalnym booku) od początku właściwie nadawał się tylko do bitewek w domowym zaciszu.
Wszystko przez bardzo małą ilość oddziałów do wyboru i bardzo ograniczone możliwości kompozycyjne. Z tego co pamiętam, poza Katariną nie mieli nawet zwykłego czarodzieja do wzięcia. Dużo bardziej nadawał się do użycia jako kontyngent sojuszniczy.

Natomiast co do DoW - chyba wszyscy grający tą armią liczyli na twórców PKS - że zrozumieją problem i poważnie się tym zajmą ("autoryzują ją w tym projekcie"). Okazało się jednak inaczej, więc pozostaje cieszyć się z faktu, że Furionowi chciało się zrobić fajną kompilację wszystkich zasad, dzięki czemu łatwiej się w armii "połapać".

Awatar użytkownika
ainuin
Chuck Norris
Posty: 473

Post autor: ainuin »

Szkoda troche DoW, GW niestety zapomniało o tym jak wielki wpływ na wyniki sprzedażowe może mieć DOW (na przyklad wystarczyła by zasada any core as special, any special as rare).
Na obecną chwile pozostaje adaptowanie pacynek DOW pod Imperialne oddzialy...

Awatar użytkownika
Orris
Mudżahedin
Posty: 276
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Orris »

Dość zabawny zbieg okoliczności, bo w Warhammera nie gram od lat, ale we wtorek dostałem przesyłkę z Allegro z rulebookiem z 6. edycji. Jutro zamierzam rozegrać bitwę z kumplem Dogs of War vs Lizardmen na 2400 pkt. :)
Armię kolekcjonuję od wielu lat, jednak nie jestem aktywnym graczem. Jestem uśpionym młotkowcem, bo mam aktualny podręcznik :D. Teraz bardziej mnie pochłania Ogniem i Mieczem oraz Mordheim. Armia powoli, ale rośnie i dopełnia się z Imperium. Niestety, jestem leniwym malarzem, więc za bardzo nie mam czym się chwalić w temacie pomalowanych modeli. Liczę, że polski światek Warhammera coś wymyśli, żeby można było kiedyś dla zabawy wybrać się na turniej Warhammera i pochwalić się rzadkimi modelami ;)
Podpis niezgdony z regulaminem forum

Awatar użytkownika
Mirabelka
Mudżahedin
Posty: 260

Post autor: Mirabelka »

ismael pisze:@Mirabelka

Kislev (jeżeli mówisz o oryginalnym booku) od początku właściwie nadawał się tylko do bitewek w domowym zaciszu.
Wszystko przez bardzo małą ilość oddziałów do wyboru i bardzo ograniczone możliwości kompozycyjne. Z tego co pamiętam, poza Katariną nie mieli nawet zwykłego czarodzieja do wzięcia. Dużo bardziej nadawał się do użycia jako kontyngent sojuszniczy.

Natomiast co do DoW - chyba wszyscy grający tą armią liczyli na twórców PKS - że zrozumieją problem i poważnie się tym zajmą ("autoryzują ją w tym projekcie"). Okazało się jednak inaczej, więc pozostaje cieszyć się z faktu, że Furionowi chciało się zrobić fajną kompilację wszystkich zasad, dzięki czemu łatwiej się w armii "połapać".

Dokładnie o coś takiego mi chodzi, włączenie Kislevu do DoW albo do Empire z jednostkami oraz ich zasadami a nie jak do tej pory mogę sobie wystawić kossaków jako np łuczników. Moim skromnym zdaniem figurki są bogate pod względem klimatycznym i nie lubię być dyskryminowana za to że armia mi się podoba a nie mam jak grać na ich oryginalnych zasadach.

Awatar użytkownika
Orris
Mudżahedin
Posty: 276
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Orris »

Już po bitwie. Grałem na szóstą edycję. Z ciekawości, czy są jacyś reakcjoniści, co nie grają na 8. czy tylko u mnie takie fanaberie? ;)
Na jakim podręczniku gracie Pieskami?
Podpis niezgdony z regulaminem forum

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5709
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Orris pisze:Już po bitwie. Grałem na szóstą edycję. Z ciekawości, czy są jacyś reakcjoniści, co nie grają na 8. czy tylko u mnie takie fanaberie? ;)
Raczej tylko u Ciebie :) Tym niemniej 8edycja z małymi zmianami w magii to najlepsza edycja warhammera do tej pory.
Na jakim podręczniku gracie Pieskami?
Kompilacja 6ed zasad przeredagowana do standardów 8edycji - tak jak na podforum LS.

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Hmm ja gram w Warhammer Ancient Battles - to w zasadzie 5/6 ed bez monsterów, magii i wykoksowanych herosów ;) Ale jeśli idzie o fantasy - popieram Furiona - 8 ed. jest bardzo dobra.
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
Shin Ryu
Mudżahedin
Posty: 275
Lokalizacja: Piła

Post autor: Shin Ryu »

Jako założycielowi tematu wypada mi napisać coś więcej niż tylko pytania, a więc kilka słów ode mnie :)

Jestem aktywnym generałem :D

Psy Wojny uważam ze jedną z najfajniejszych armii, ze względu na wiele różnorodnych jednostek z prawie każdego zakątka świata. Gdzie indziej pod jednym sztandarem (a raczej kufrem) walczą elfy, orki, nieumarli, ogry czy lizardmeni. Jasne że można wziąć sobie sprzymierzeńca z innej armii, ale to nie będzie to samo ;)

Najemnicy dają też spore możliwości przy konwertowaniu - a przecież to jeden z ciekawszych aspektów naszego hobby. Ale o tym chyba nie musiałem wspominać ;)

Osobiście gram na fanowskim armybooku, który uważam za fantastyczny. Twórca cały czas pracuje i ulepsza swoje dzieło - na forum dogsofwaronline.com można zawsze coś fajnego poczytać na ten temat. Aktualnie wyszła nowa beta zasad 4.2 i doszło kilka fachowych zmian :)

Ilościowo moja armia jest całkiem pokaźna. Podstawowe regimenty piechoty liczą zazwyczaj od 10 do 20 modeli (nie mam tylko zwykłych kuszników, a pikinierów mam chyba z 70 ;) ), a kawalerii od 5 do 10.

Ze Sławnych Regimentów brakuje mi tylko (albo aż):

Pirazzo's Lost Legion
Leopold's Leopard Company
Ricco's Republican Guard
Braganza's Besiegers
Vespero's Vendetta
Al Muktar's Desert Dogs
Oghlan Khan's Wolfboys
Anakonda's Amazons
Bronzino's Galloper Guns
The Giants of Albion
The Witch Hunters
Ghazak Khan

Jedyny regiment sproxowany/konwertowany jaki mam to oddział goblinów na wilkach robiących za Oghlan Khan's Wolfboys. Z fanowskiego dodatku "Classic Regiments of Renown" zamierzam sobie skonwertować szkielety z halabardami (The Nightmare Legion - Mordini's Doomed Legion), Saurusy (Karnac's Lizardmen Raiders) oraz Flying Gargoyles of Barda.

Ze specjalnych bohaterów mam tylko Borgio The Besieger'a.

Jak na razie nie gram za dużo (mam tylko 1 aktywnego gracza, ale na horyzoncie pojawiła się ekipa z sąsiedniego miasta), a i z malowaniem idzie mi tak sobie (w podpisie link do mojego bloga na którym mam trochę malunków) i aktualnie "męczę się" z Tichi-Huichi's Raiders (5 oryginalnych i 5 skonwertowanych).

Cóż trochę się rozpisałem więc kończę ;)
Do następnego!

P.S. Marzy mi się turniej, na którym spotkają się tylko najemnicy. To byłoby coś! ;)
GOLD and GLORY - DOGS of WAR
Galeryjka Figurek
Shin Ryu Minis Blog

Świński
Wodzirej
Posty: 747

Post autor: Świński »

Ja jestem raczej biernym zbieraczem niż graczem :( powody tak jak już wcześniej zostało to wymienione, brak sprecyzowania co do naszej armii, została ona pominięta, olana i zapomniana. Fajnie by było aby tak jak Furion reszta "dowództwa" pokazała kierunek, w którym armia ma podążyć. Wszyscy liczyli na PKS i motywacyjnego kopa od twórców a tu niestety wyszło jak wyszło. Swego czasu miałem zapał aby zbierać figurki i je malować, od czasu kiedy nie ma gdzie i z kim grać zapał minął.

Co do kolekcji:
16x Mengile
1x Galopen
10x Wingedzi ( Kislev )
12x Lumpkini
24x Long Drongi
2x Konwersje dział
6x Amazonki

ODPOWIEDZ