Chwalebne bitwy stoczone przez DoW

Dogs of War

Moderator: esgaroth

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pelzak
Falubaz
Posty: 1195

Re: Chwalebne bitwy stoczone przez DoW

Post autor: pelzak »

Ja ich lubie w kombinacji z brace of handguns, kazdy 5 atakow z sila 5 co zazwyczaj wystarcza. Dodatkowo zawsze moga sie ruszyc i strzelic bez minusow i strezlaja na 24"+k6" (w pierwszym strzale) z sila 4 i AP.
Czemu pika nie dziala na hydre do konca nie wiem, nawet najstarsi gorale (LS) nie raczyli sie wypowiedziec jak zadalem to pytanie na fourm. Przeciwnik twierdzil ze nie dziala wiec sie nie klocilem.
Oddzial kawalerzystow dosc ryzykowny ale gdybym nie dal sztandaru to bym przeciwnika nie pogonil wiec cos za cos.

Pozdrawiam
Pelzak
"Lepszy mały ale własny i z przodu, niż duży ale cudzy i z tyłu..."

Awatar użytkownika
Fisch
<><
Posty: 4131
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Fisch »

pika działa na hydry, drzewce, herosów na konikach, smoki czy pegazy za to nie dziala na bladzie, ancient treemeny oraz czołg

(podobnie do czaru Beast Cowers z beasta)

taki pogląd przynajmniej posiada moja wtyka w ls
Obrazek

Awatar użytkownika
pelzak
Falubaz
Posty: 1195

Post autor: pelzak »

No wlasnie jak sie pytalem http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... start=1800 to nikt z LS nie raczyl odpowiedziec, a inni wyrazali argumentacje ze na hydre nie dziala bo nie jest mounted.

Pozdrawiam
Pelzak
"Lepszy mały ale własny i z przodu, niż duży ale cudzy i z tyłu..."

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Fisch pisze:pika działa na hydry, drzewce, herosów na konikach, smoki czy pegazy za to nie dziala na bladzie, ancient treemeny oraz czołg

(podobnie do czaru Beast Cowers z beasta)

taki pogląd przynajmniej posiada moja wtyka w ls
nie bylbym taki pewien

tzn. ja wczesniej muyslalem, ze tam nie ma mounted enemies tylko chariot cav or monster :)

Awatar użytkownika
mati.pl
Falubaz
Posty: 1318
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mati.pl »

no i dzisiaj doszło do niecodziennej bitwy w polskim wykonaniu, czyli bratobójczej walce DoW, moja koncepcja nie dała rady Fiszowej, ale ogólnie było to ciekawe doświadczenie, czekam na rewanż, może i w tej ósmo-edycyjnej rzeczywistości ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Fisch
<><
Posty: 4131
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Fisch »

Dodam, że miałem dużo lepszą pozycję startową. Mati miał bardzo podobną rozpiskę do mojej. Jednak tylko mi się udało wylosować popychaczkę z shadowa.

7 edycja + BP to złote czasy dla DoW. Zupełnie nie mogę się przekonać do nowej edycji i nawet jeśli uda się wywalczyć pdfa do DoW pod 8 edycję to ja raczej wrócę do bretki a najemnicy będą dla mnie tylko odskocznią od formacji lancy.

Zajebiście, że przed nami DMP na 7 edycję. Natomiast żałuję, że nie ma już lokali pod 7 edycję bo zostalo mi jeszcze kilka turniejów do wygrania, zwłaszcza, ze rozpiskę mam już na maksa ograną i ostatnie turnieje (Gorzów, Dracon i warszawskie lokale) pokazują, że przy dobrej grze można spokojnie walczyć o zwycięstwo z każdym.

Kto jedzie na DMP armią DoW?
Obrazek

Awatar użytkownika
mati.pl
Falubaz
Posty: 1318
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mati.pl »

a kurde też żałuję, że jest już ta 8ed, bo bym zaczął mocniej cisnąć DoW, bo mój imperialny blitzkrieg to ograniczy się pewnie do rzucania kostkami przy czarach i strzelaniu ....
Obrazek

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Już w najbliższą sobotę, I Armia Zaciężna, imienia Chucka Norrisa w składzie 1600 punktowym rozpocznie bój w rejonie sklepu "bard" w Poznaniu. Przeciwnicy jak wiadomo tchórze i zwyrodnialcy stawią się pod dowódzctwem nawet 21 niekompetentnych generałów :). Trzymajcie kciuki. Hmm jak to leciało? Łi shal dejm? 8) :? :shock: :oops: :twisted: =D>

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Witam!
Turniej w Bardzie się odbył, było 21 graczy w tym 2 od Psów Wojny!
Nie pamiętam miejsca które zajął kolega, ale z tego co mi się wydaje był wyżej niż ja – a ja byłem ósmy.
Zagrałem w składzie na 1600 punktów: magik z dispelem i fireballringiem, paymaster z hełmem i dawstonem oraz generałem z 4+ wardzikiem koroną i enchanted. Jednostki to: 8 volandów, 17 duelistów z pistoletami, 10 moutain rangersów, 2 armaty, hot pot, 3 maneaterów – osobno.

Pierwszy przeciwnik do Wiśnia i jego Imperium, zlożone na magu lordzie, caddym, czołgu, 27 swordmasterach, kuszolach, armacie itp. itd. (nie pamiętam reszty).
Gralismy blood and glory czy coś tam i w sumie nie chodziło o liczbę zabitych żołnierzy, ale o ilość wyciętych sztandarów i genków. Cóż, bitwa pomimo siły magicznej którą dysponował Wiśnia zakończyła się remisem – pomimo ciężkich strat jakie poniosłem. Obydwaj zabiliśmy sobie po sztandarze... i to by było na tyle. W rzeczywistości Wiśnia wygrałby gdzieś 13-7.

Drugim przeciwnikiem okazał się Nawiedzony z armią TK. Siły jakimi dysponował mumik to: królik na rydwanie, DJ Kaszkiet, rydwany z bannerem +1hit, turbo unit szkieletów łuczników, swarmik, 2 skoprionki, 3 ushabti, 2klopy.
Wiedziałem, że poważnym zagrożeniem dla mojej armii będą skorpiony – niszczące machiny, a w dalszej kolejności pewnie duelistów, oraz klopy, które w połączeniu z magią siać będą panikę i poważne straty w regimentach. W sumie bitwa pewnie zakończyła by się minimalną wygraną przeciwnika, gdyby nie starcie volandzi z generałem i payem vs królik i oddział traktorzystów.
Początkowo walka nie wyglądała różowo, gdyż z impaktów straciłem 3 rycerzy. Królik i mój gienio poklepali się po plecach i stwierdzili, że idą na piwo. Starcie wygrałem dzięki wzorowej – czyli niestatystycznej postawie volanda i paymastera, którzy na 5 ciosów wbili 3 rany rydwanom. Kiedy doliczymy rankę zwykłasów oraz ogólnie dobre moje rzuty w tym momencie (save) okazuje się, iż przeciwnik sypie się o 2, a w kolejnych 2 trach combatu znika. Właściwie od tego miejsca armia nawiedzonego kruszy się, gdyż bez lewej flanki wbijam się w obie katapcie oraz kaszkiet. Jedynym oddziałem który przeżył to 20 łuczników. W ogóle ten oddział napsuł mi krwii zabijając 2 ludojadów i hot pota... 18-2.

Trzecia bitwa to Sebastian oraz imperium. Pod względem magicznym oparte na life ale nie odczuwałem takiej siły jak to było w przypadku Wisni. Ostrzał za to miał znacznie mocniejszy (np. hochlandy), dodatkowa armata, handgunnerzy. Trzeba tutaj powiedzieć i pochwalić, iż Sebastian znał bdb zasady i naprawdę grał na wysokim poziomie. Szczególnie podobała mi się gra czołgiem, który osłaniany przez armaty, właściwie blokował mi całą grę. Naturalnie można powiedzieć, że czołg już taki jest i to powergemerski model, jednak należy pamiętać, że zależy to od gracza.
Ogólnie to miał minimalnego pecha w kościach, ostrzał mój szybko został wyeliminowany, albo właściwie pomimo dobrych celów kule się nie dotaczały do wrogich machin (hlip hlip). Ostatecznie , by ratować punkty (aby generalicja nie zginęła od dział) zaatakowałem nawet czołga. W sumie chyba mu nawet ranę zadałem, potem przyjąłem atak na flankę, ale się utrzymałem i chyba tylko dlatego Sebastian wygrał 13-7.

Ogólne wnioski

1.Ostrzał w wykonaniu armat i hot potów jest dobry. Pomimo niepowodzeń, za tą cenę, czyli 220 punktów nie ma na co narzekać. Nie wspomniałem o tym, ale osłabiał przeciwnika, może straszył, koncentrował jego ostrzał i jednostki więc ogólnie na plus.
2.Volandzi – po prostu się bez nich nie ruszam. Nie posiadają wysokiej inicjatywy, która dzisiaj jest jednym z podstawowych czynników mogących przesądzić o wygranej bitwie, jednak się sprawdzili. Nie ginęli zbyt szybko, w walce zabijali no i chyba najważniejsze nie zostali pokonani w walce. Według mnie dobry nośnik dla generała.
3.Ludojady. Jeden z nich zabił caddego … i właściwie tyle co modele za 270 punktów zrobiły. Wypadają z rozpiski.
4.Dueliści. Jako nośnik maga się sprawdzają. Ostrzał również mają wystarczający by wbić takiemu skorpionowi rankę lub dwie. Na walkę raczej się nie nadają. W takiej ilości jaką miałem to optymalny oddział... jednak należy rozważyć możliwość zakupu regimentów zwartych kuszniczych. Są droższe, lecz w odróżnieniu od duelistów mogłyby w bitwach znacznie lepiej zadziałać – szczególnie w bitwie z imperium, gdzie handgunerzy strasznie mnie irytowali.
5.Moutain rangersi. Imo obowiązkowa jednostka. Po prostu, ten grad kulek robi ostre wrażenie na przeciwniku.

Wnioski dodatkowe:
1.Ta armia nie posiada w mojej opini super potwora lub jednostki do walki wręcz, który mógłby przechylić szalę na korzyść DOW. Prawdą jest, że może rhinoksowa kawaleria plus wolandzi i fanebisty to ciekawe rozwiązanie, ale strasznie drogie punktowo. Jednakże do przemyślenia.
2.Ostrzał. Jeśli stwierdzimy, że opcja powyższa jest nie do przejścia – ze względu na $ lub naszą własną specyfikę wyglądu tej armii, to możemy mieć nawet 6 machin – 4 cannony oraz 2 hot poty. Ostrzał lekki jest również silny, tym bardziej iż posiadamy, Moutain rangerków, MMM, krasie z kuszami, nawet ołowiomiotaczy.
3.Przetestować imo giętą jak na Psy wojny kombinację moutains oraz MMM.

Awatar użytkownika
ismael
Wodzirej
Posty: 670
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ismael »

Gratulacje BOGINS.
Co to za jednostka: Mountain Rangers ? Oficjalna by GW - z White Dwarfa, czy jakaś autorska ?
Zastanawiam się, czy można jej legalnie używać w myśl najnowszych uściśleń LS odnośnie DoW.

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Dwarfy z blundebussami, ale strzelają inaczej niż chd, zdaje się, że artyleryjką czy coś, i chodzą w skirmiszu...
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
ismael
Wodzirej
Posty: 670
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ismael »

Hmm, znalazłem w necie jakieś zasady do nich, ale nie wiem jakie jest tego źródło. Do tego nie ma tam wzmianki, że to Dogs of War, tylko że mogą wejść do armii Krasnali. Nie wiem więc, czy to Ci sami, których wystawił na turnieju BOGINS.

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Jednostka ta została wydana w white dwarfie do jakiegoś scenariusza/kampanii Bugman Lament.
Chłopaki walą kostką 1/2artyleryjską autohita. Czyli w praktyce rzucasz k6 tyle że mają misfire na "szóstce". Siła 3 AP, 12 cali, a że są w skirmishu to również po marszu.
W poznaniu organizatorzy są bardzo na plus i dlatego można używać tego typu zasad. Imo to właściwie tak jakbyś brał rhinoksy itp istotki - lub jak np. truthsayer.
Maja też muzola, który raz w grze pwoduje u kawalerii/warbeast? w 24 calach panikę :). Wadą jest, że po strzale muszą odczekać turę by znowu walnąć.
Dlatego też myślałem o połączeniu ich z MMM. Dawałoby to dwie jednostki typu skirmish i przede wszystkim scout właściwie tuż przed nosem armii wroga. W przypadku rozpoczęcia gry, daje nam to szansę osttrzelać wrogich strzelców, lub jakąś lekką kawalerię i ją wyeliminować z gry.

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

http://img340.imageshack.us/img340/7972/skan001wi4.jpg - zasady miśków.

Mountain Rangerzy to jednostka do armii krasnoludów. Nie DoW [-X
Obrazek

Awatar użytkownika
rudobrody79
Falubaz
Posty: 1345
Lokalizacja: GIŻYCKO

Post autor: rudobrody79 »

Jak się ma granie zbrojnymi orkami Rugluda ? Czy używacie ich czasem ?
posiadam w swojej kolekcji ten regiment ale jeszcze nimi nie grałem. Wiem że na turniej z nimi nie pojadę. Chciałem dowiedzic się jak się sprawdzają.

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Imo jest pare jednostek na które o wiele bardziej trzeba punkty szukać. MMM czy moutain, nie mówiać po prostu o corach i tak pożerają większość.

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

jak już wspomniałem Mountain Rangerzy to nie DoW czy RoR. Nie ta armia panowie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

BOGINS zwałowałeś orgó :mrgreen: :twisted:
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

:) heh, ładnie się spytałem - tzn oficjalnie, czy mogę wystawić MR :) Powiedzieli że tak :D, u nich są dozwolone.

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

heh, trzeba zacząć jeździć do Poznania, może pozwolą mi też wystawić np gwardię VC w krasnoludach ;)
Obrazek

ODPOWIEDZ