Pomarzyć każdy może...

Dogs of War

Moderator: esgaroth

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

Jak pewnie każdy przywódca najemników na tym forum zdążył zauważyć, że dział DoW od dawna jest jakiś senny. Pomyślałem, że można by ten dział nieco rozruszać.
JESTEM ZA A NAWET PRZECIW :wink: trochę późno się obudziłem ale już taka ze mnie nocna sowa :)

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

Kokesz pisze:Pistolety są za 4 punkty i to nie tak mało biorąc pod uwagę, że ich żywot nie jest długi. A tak z dwurakami, halabardali albo chociaż korbaczami byliby jeszcze bardziej tańsi i też mogliby ugryźć. :) Poza tym dodatkowy ekwipunek to dodatkowe możliwości taktyczne.
duelliści z halabardami? zabójca z halabardą? zgadzam się z gabo
dueliści przypominają mi ninja :lol2: napakowani lekką bronią
a z tego co piszesz to chcesz zrobić z duelistów samurajów biegających z yari albo naginatami... dueliści tani <5pkt> są dlatego powinni obok letkiej kawy dobrze screenować <moje osobiste zdanie>

wg mnie w ogóle powinna być większa dowolność jeśli chodzi wybór broni dla duellistów, żeby mogli brać np: parę pistoletów, fajna byłaby do tego zasada od LDSP festooned with pistols może trochę czaruję ale to w końcu dow
albo jakieś kusze szybkostrzelne albo pistolety jak u Manflayersów
cokolwiek byleby nie psuło wizerunku zabójcy...

suma sumarum duelista to specjalista od lekkiej i małej broni więc jak wam się nie podoba mój koncept to krytykujcie :wink:

Piszemy jeden post i w nim zawieramy wszystko to, co chcemy przekazać innym forumowiczom. A nie dwa posty po sobie. Następnym razem będę bezlitośnie kasował.
Husiaty

Awatar użytkownika
Gobo
Masakrator
Posty: 2131
Lokalizacja: Tawerna - Płock / Toruń

Post autor: Gobo »

Nordi - o zesz...zmeinili to w tej edycji... nie dopatrzylem...

pomysly muirfina sa dobre ;) ...mysle ze taki dual z brace-pistols, as 6+ powinien kosztowac 8-9ptk ;) wiecej mi nie trzeba ;D

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Ale wojnę rozpętałem :shock: Nie bijcie tak mocno :)

Dobra, pomysł z duelistami był nietrafiony. Chciałem po prostu by stali się jednostką, która z jednej strony byłaby tania i łatwa do zniszczenia, ale z drugiej strony jeśli przeciwnik dałby im pożyć to dzięki zwiększonej sile mogliby zdziałać cuda. Pomysł z brace-pistols jest właśnie czymś takim (że też na to nie wpadłem)

Nawiązując do ninja to o ile pamiętam ci daleko wschodni zabójcy używali także nunczako (tak sie to chyba nazywało :) ), a to jest taka mniejsza wersja cepa, więc może fail? Jednak to niepoważny pomysł :D

Myślę, że przydała by się w specjalach jakaś elitarna kawa. Co o tym myślicie?

Awatar użytkownika
Gobo
Masakrator
Posty: 2131
Lokalizacja: Tawerna - Płock / Toruń

Post autor: Gobo »

nikt Cie nie linczuje ;D

co do kawy sa przeciez volandzi ;D i to w core... osobiscie to nei wiem co bym dodal do DoW...z nowych oddziałów... maja praktycznie wszystko...

moze tylko lepszy fly-ers niz birdmeni ;d

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Birdmeni nie byliby tacy źli, gdyby byli w specjalach bo w jeśli i rary chodzi to lepiej już Arsanila wystawić.

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

Kokesz pisze:Myślę, że przydała by się w specjalach jakaś elitarna kawa. Co o tym myślicie?
pomimo licznie obsadzonego slotu special przydałby się jakiś 'ludzki' akcent
w postaci ciężkiej elitarnej kawalerii... tylko pytanie jak by to miało wyglądać?
sam chce stworzyć kilka regimentów właśnie ciężkiej kawy do corów
w różnych klimatach... więc dlaczego nie miałoby być jakiegoś oddziału ciężkiej kawy w specjalach?

faktem jest też, że w corach są ludzie a w specjalach <pomijając norsemenów którzy są tacy ludzcy :lol2: > są przedstawiciele innych ras wiec może nie wtykać tam ludzi... tylko wymyśleć jakąś alternatywną opcję ciężkiej jazdy... jacyś spaczeni bretończycy którzy wybrali psie życie albo podpadli na krucjatach i muszą teraz się tułać po świecie???
albo coś pokombinować ze undeadami? chociaż to cały czas ludzie kurcze... :-k to może jakiś pasek high elfów??? ich chyba nie było w DOW wcześniej? pewnie świetnie by się czuli całą tą psią bandą odmieńców <renegatów> :D
opcji w DOW jak widać może być tyle ile jt osób zarejestrowanych na tym forum i pewnie jeszcze więcej... :P

<nigdy więcej posta po poście> :^o

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

muirfin pisze:to może jakiś pasek high elfów??? ich chyba nie było w DOW wcześniej?
High Elfem jest Asarnil the Dragonlord i to jedyny akcent highelficki w DoW :)
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

High Elfem jest Asarnil the Dragonlord i to jedyny akcent highelficki w DoW
taaaaaaki duży a zapomniłem... :? racja asarnil to elf wysoki bez 2 zdań =D> no dobra skoro high elfy są w DoW a raczej jest... to może jakieś szczurki? ze szczelbami... skoro nie ma żadnej jednostki handgunersów...

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

No nie wiem... Szczurki jakoś mi nie pasują do DoW. Czym byś im płacił skoro im tylko spaczeń i dominacja nad światem w głowie :)

Krasnalom dać strzelby w dłoń i niech oni się tym zajmują.

Awatar użytkownika
Gobo
Masakrator
Posty: 2131
Lokalizacja: Tawerna - Płock / Toruń

Post autor: Gobo »

e tam...strzelby w dow? wole kusze...zawsze strzele w 1 turze ;] a birdmani naprawde sa slabi...maja anwet problemy ze zdejmowaniem maszyn...wyprobowalem ich nie raz ;/

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Wracając do jakiejś kawy w specjalach to może ze względu na to, że chaos ma centigory, CHD ma Bull Centaury, to nam mogli by dać normalne centaury. Mogliby się dobrze bić, mieć ciężkie zbroje, ale bez bardingu, mieć BS4 i łuki. Taka ciężka kawa, która mogłaby jeszcze skutecznie atakować z dystansu. Mogliby jeszcze jak harflingi poruszać się przez las bez ujemnych modyfikatorów, ale być 0-1.

Awatar użytkownika
Gobo
Masakrator
Posty: 2131
Lokalizacja: Tawerna - Płock / Toruń

Post autor: Gobo »

a w specialu nie ma tuti-chuti? ;D oni sa fajni ;] ...ale takie centaury wpytke...ale moim zdaniem z takim uzbrojeniem:

h-arm - zawsze
i opcjonalnie:

łuki - 24 cale sił 4... takie wieksze
lub
dwurak (sila 4+2)
lub
włócznia (siła+1)

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Te Tichi-coś tam jest w rarach i myślę, że dzięki lidetce na poziomie 7 nie są tak bardzo fajni.

A Centaurom dał bym łuki i/lub dwurak lub włócznie. Tak by nie musieli wybierać między łukami i bronią, która da modyfikator do siły. Oczywiście wszystko za rozsądna cenę.

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Kokesz pisze:Te Tichi-coś tam jest w rarach i myślę, że dzięki lidetce na poziomie 7 nie są tak bardzo fajni.
Dodaj do tego T2 (żenada) oraz save 3+ (w kombinacji z T2 to cienizna) i wysoki koszt punktowy - marni są.
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
Gobo
Masakrator
Posty: 2131
Lokalizacja: Tawerna - Płock / Toruń

Post autor: Gobo »

taaa... T2 na coldach (T4) no comment... i amcie racje...rare w DoW a spec w lizkacha...mea kulpa... ;) ...nigdy nimi nie gralem...ale maja ld 7 z cold bloodem... wiec ld to nei taki problem duzy...

Awatar użytkownika
Husiat
Wodzirej
Posty: 734
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Husiat »

Narzekacie. Mamy w rarach smoka i nie licząc DE na Manticorze (która jest słabsza), jako jedyna armia mamy walczącego bydlaka na mniej niż 2000p. I nieważne że jest miękki jeździec - i tak przeciwnik nie wie co ze smoczyskiem zrobić.
Poza tym mamy Hot pota, który z braku wykorzystania slotów rare daje nam strasznie tanią maszynę. Która potrafi bić piechotę i kawalerię z małym T3. Chociaż Hot Pot powinien być w specialach albo 2 na jeden slot, ale to już inna sprawa.
O dziale już nie wspominam, bo działo to działo i zawsze jest OK.

W DoW potrzebna jest piechota z Light Armourem i tarczą za 6p model. Taka jak w imperium, już nawet nie wymagam Heavy Armouru. Po prostu wtedy można by grać w tej armii piechotą a tak, dla mnie, jest dosyć trudno.

Pozdrawiam
Husiaty
Bum...!

Awatar użytkownika
Gobo
Masakrator
Posty: 2131
Lokalizacja: Tawerna - Płock / Toruń

Post autor: Gobo »

jeszcze ahje maja smoczka an te ptk ;) no i armie ktore moga go wynajac... ;) co do hot pota sie zgodze ;]

a light armour, tarcze i frenzy mozesz miec za pomoca norsmenow... ;] bo nic innego w tej kombinacji sie nie wystawi..

Awatar użytkownika
Lunn
Masakrator
Posty: 2066
Lokalizacja: W-w

Post autor: Lunn »

W DoW potrzebna jest piechota z Light Armourem i tarczą za 6p model. Taka jak w imperium, już nawet nie wymagam Heavy Armouru. Po prostu wtedy można by grać w tej armii piechotą a tak, dla mnie, jest dosyć trudno.
podpisuję się pod tym wszystkimi pięcioma kończynami, chociaż DoW nie gram

Awatar użytkownika
Gobo
Masakrator
Posty: 2131
Lokalizacja: Tawerna - Płock / Toruń

Post autor: Gobo »

maruder ksoztuje 8 z tarcza...ale am 2 ataki i ws 4 ;) wiec nie jest zle...

ODPOWIEDZ