Parę pytań od początkującego

Dogs of War

Moderator: esgaroth

ODPOWIEDZ

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Czy imienni - nie tylko czempioni ale i inne postacie, np. Skaff z Golfagów, Oerl - sztandarowy Bearmanów etc. mogą być celem augmentów np. Pann's Impenetrable Pelt z Lore of Beast??
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
Mirabelka
Mudżahedin
Posty: 260

Post autor: Mirabelka »

Cześć!

Zaczęłam grać w Warhammera jakiś czas temu ( wiele pomogli mi dotychczas chłopcy z forum ) armią TK, jednak strasznie ona nudna...wolna i taka nijaka, do tego zaczęłam malować te figurki i mało co nie zasnęłam - wszystko na jeden ścieg (masakra!).

Poczytałam troszkę każde podforum i chciałam czegoś więcej dowiedzieć się od Was specjalistów bo strasznie mnie te Psy Wojny zainteresowały ( zwłaszcza, że chłopak odgrzebał gdzieś jakiś stary, rozsypujący się podręcznik ).

- Widzę, że jest spory problem z figurkami, o ile kilka sztuk można dostać jeszcze z GW jak np. halflingi oraz krasnoludy piraci to na resztę jest deficyt. Są jakieś sposoby aby skompletować armię omijając ebay?
- Jak się ma armia w realiach 8 edycji? Można nią grać ( w sumie mam jakiś stary podręcznik ale czy jest jakaś aktualizacja do obecnej edycji?) czy jest to tylko i wyłącznie podobnie jak Kislev armia kolekcjonerska?
- Wracając do Kisleva, pytanie jak wyżej, czy można nimi grać czy jest sens? I czy figurki dostać można tylko i wyłącznie za pomocą ebaya w chorych cenach :) ?
- Grywam całkowicie amatorsko ale chciałam kiedyś wybrać się na jakąś ligę/turniej do sklepu aby pograć z innymi osobami a nie tylko z chłopakiem. Czy takie armie jak DoW oraz Kislev są tam dozwolone?
- Czy jet sens brać się za DoW/Kislev jeśli znajomość języka angielskiego jest średnia? Nie mam specjalnego problemu z porozumiewaniem się po angielsku w firmie jednak czasem jak czytałam jakiś AB w j ang to wielu rzeczy nie byłam w stanie zrozumieć.
- Jak się sprawa ma z przerabianiem modeli z jednych na innych? Czy to jest standard w tej armii, czy raczej ludzie mają oryginalne modele?
- Grywam z chłopakiem zazwyczaj na 1,6k czy ktoś może mi polecić na czym powinnam się skupić przy szukaniu armie DoW bądź Kislevu? Jakie modele starać się zdobyć?


Jak widzicie miałam do Was sporo pytań i mam nadzieję, że znajdzie się ktoś życzliwy :)

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5709
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Mirabelka pisze: 1 - Widzę, że jest spory problem z figurkami, o ile kilka sztuk można dostać jeszcze z GW jak np. halflingi oraz krasnoludy piraci to na resztę jest deficyt. Są jakieś sposoby aby skompletować armię omijając ebay?
2 - Jak się ma armia w realiach 8 edycji? Można nią grać ( w sumie mam jakiś stary podręcznik ale czy jest jakaś aktualizacja do obecnej edycji?) czy jest to tylko i wyłącznie podobnie jak Kislev armia kolekcjonerska?
3 - Wracając do Kisleva, pytanie jak wyżej, czy można nimi grać czy jest sens? I czy figurki dostać można tylko i wyłącznie za pomocą ebaya w chorych cenach :) ?
4 - Grywam całkowicie amatorsko ale chciałam kiedyś wybrać się na jakąś ligę/turniej do sklepu aby pograć z innymi osobami a nie tylko z chłopakiem. Czy takie armie jak DoW oraz Kislev są tam dozwolone?
5 - Czy jet sens brać się za DoW/Kislev jeśli znajomość języka angielskiego jest średnia? Nie mam specjalnego problemu z porozumiewaniem się po angielsku w firmie jednak czasem jak czytałam jakiś AB w j ang to wielu rzeczy nie byłam w stanie zrozumieć.
6 - Jak się sprawa ma z przerabianiem modeli z jednych na innych? Czy to jest standard w tej armii, czy raczej ludzie mają oryginalne modele?
7 - Grywam z chłopakiem zazwyczaj na 1,6k czy ktoś może mi polecić na czym powinnam się skupić przy szukaniu armie DoW bądź Kislevu? Jakie modele starać się zdobyć?
1 - Zamienniki z innych armii. Np. za ciężką kawalerię może spokojnie robić konnica elfów, imperium, czy nawet wampirów.
2 - Aktualizacje jest, dostępna pod tym adresem: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=29&t=35294
Tym niemniej dopuszczalność turniejowa to ciężki temat, z dwóch powodów. Po pierwsze, teraz Polska tworzy własny pakiet turniejowych ograniczeń i od tego wiele zależy. Po drugie, legalność podręcznika to temat gorący i pełny argumentów z obu stron. Obecnie wszystko zależy od organizatora turnieju. Najlepiej zapytaj graczy z Twojej okolicy jak to widzą. W Poznaniu czy we Wrocławiu nie ma z tym żadnego problemu, nie wiem jak w innych miastach.
3 - tutaj definitywnie nie. Figurki drogie i z ebaya.
4 - Kislev nie, bo to armia z zeszłej edycji. Obecnie DoW wygląda tak, że zależy to od organizatora turnieju. Możliwe, że w przeciągu miesiąca sprawa będzie jasna.
5 - nic nie stoi na przeszkodzie.
6 - raczej standard. Armia pod względem modelarskim daje najwięcej możliwości. Jeżeli masz tylko jakąś spójną wizję, to nie ma przeszkód łączyć dowolne rasy i modele.
7 - Porzuć Kislev. Jeżeli chcesz grać na w miarę aktualnych zasadach i w przyszłości czasem pójść na konwent / turniej, to DoW są znacznie lepszym rozwiązaniem od Kislevu. Co do modeli które warto kupić do DoW, to z oryginalnych figurek są 2 takie oddziały: Mengil Menhide Manflyers oraz Goblin Hewer. Na dowolną wartość punktową to jest raczej trzon tej armii. Co do innych jednostek, np lekka kawaleria czy ciężka, to wybór jest dowolny. Ja np. mam zrobioną armię tak, że mam herosa na pegazie (goblin na nietoperzu) oraz 2x szybka kawaleria (2x gobliny na pająkach, jego pomagierzy ;) ) możliwości jest mnóstwo.

Jeżeli masz więcej pytań, to odsyłam do podforum Dogs of War.

pozdrawiam
Furion

Awatar użytkownika
Mirabelka
Mudżahedin
Posty: 260

Post autor: Mirabelka »

Dzięki za odpowiedź :)

Jeszcze jedno pytanko:
Poszperałam i mam kilka figurek, które mi się podobają, czy na nich uda się coś ciekawego złożyć? I ile to szczęście może mnie kosztować :)

- Leonardo de Miraglino
- Marco Colombo
- Lorenzo Lupo
- Lumpin croops halflings
- Vesperos Vendetta
- Long Drongi
- Braganzas Besiegers
- Oraz mengile :)
- Strasznie podobają mi się też te stare ogry, śmieszne takie :)

PS> Furion to ja już nie wiem gdzie mam to pisać, myślałam że to jest dział DoW :)


Ktoś może pochwalić się swoją armią?

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Leonarda najłatwiej wyhaczyć na allegro - zazwyczaj z jakąś imperialną machina. Ja np. z hellblasterem kiedyś kupiłem :)

Marco - na allegro ok 50 zł zapewne.
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Świński
Wodzirej
Posty: 747

Post autor: Świński »

Cześć,

Krótka piłka:
- Czy z tego co jest dostępne na stronach GW da się poskładać sensowną amrmię? Jeśli tak to co i w jakiej ilości kupować?
- Ile trzeba wydać kasy aby uzbierać armię DoW na ok 1,6k ( tylko oryginalne modele ) ktoś ma jakieś doświadczenia z tym czy nie liczyliście?

byłbym wdzięczny za odp booka będę miał dopiero za jakieś 2-3 tyg...

Wolfgar
Chuck Norris
Posty: 399

Post autor: Wolfgar »

Pytania:
Jak jest z flailami norsmanow, walcza z tarcza normalnie mimo ze w pierwszej turze maja +2S. Moga tarczy wogole uzywac w walce?
Czy armata jest taka jak imperialna?
Czy hot pot ma no ar sv nadal?
Z ilu szergow bija pikemani jesli nie sa w hordzie.
Czemu paymaster jest taki cienki w porownaniu do innych ludzkich bsb?
W jakich sytuacjach gigant testuje czy upadnie i czy naprawde jest taki kiepski?
Wczoraj padl od 5 kawy nie bedac szarzowanym.
Sorry za brak polskich, sprawa techniczna.

Awatar użytkownika
ismael
Wodzirej
Posty: 670
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ismael »

@Vraith

O jakim booku piszesz ?
"Aktualne" (zebrane w całość) zasady do gry znajdziesz tutaj: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=29&t=35294

Jeżeli chodzi o zbieranie oryginalnych figurek i ich kupno przez stronę GW, to tam są chyba obecnie już tylko niedobitki.
Najlepiej posiłkować się forum, allegro itp. Część oddziałów spokojnie można sobie wykonać samemu z ich odpowiedników w innych armiach (typu zwykła ciężka kawaleria, norsmeni), a do części są fajne zamienniki (typu dueliści z pistoletami).
Z oryginalnych figurek (o ile są dostępne, bo nie sprawdzałem) warto nabyć: Malakaia, Mengili, Volandów, Hot Poty i oczywiście Long Drongów. Ewentualnie Lumpini i Marksmeni z Miragliano. Jeżeli chcemy grać pod zasady PKS (które jednak oficjalnie tej armii nie dopuszczają), to całkiem niezły jest też Borgio. Pozostałe oddziały raczej bierze się ze standardowych DoW, a nie RoR. Oczywiście mówię tutaj o rozpiskach, które mają powalczyć, a nie takich czysto "for fun".

@Wolfgar

Praktycznie wszystkie odpowiedzi masz w powyżej wspomnianym pliku. Zobacz pierwszą i ostatnią stronę zwłaszcza plus zasady giganta. Jeżeli chodzi o flaile, to są dwuręczne, więc w close combat nie używasz wtedy tarczy. Paymaster to relikt poprzednich edycji - dlatego jest jak jest.

Wolfgar
Chuck Norris
Posty: 399

Post autor: Wolfgar »

Aha noto czy tak naprawde potrzeba dawac flaile jak tylko w pierwszej turze jest +2S? Moze odwrotnie ze nie oplaca se dawac tarcz? Kurcze po za ty czemu armia jest martwa? Do Chd jest jakis podrecznik oficjalny?

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Kurcze po za ty czemu armia jest martwa?
Z wielu powodów. Bo producent ( z sobie znanego tylko powodu ) ją porzucił. Bo wielu graczy odeszło. Bo jedyny "oficialny" podręcznik jest przeokropnie przestarzały ( z 2004 :?: , to już 9 lat, jakby nie patrzeć, 2 pełne edycje ), a w miarę sensowy fanowski podręcznik, jest przez LS i większość graczy traktowany jak rudowłosy kuzyn babci od strony 4 cioci wujka Arnloda. Może wiedzą, że takie coś istnieje, a nawet jeśli wiedzą, nie chcą mieć z tym nic wspólnego.
Do Chd jest jakis podrecznik oficjalny?
Ekhym... :roll:

http://www.forgeworld.co.uk/Warhammer/W ... CHAOS.html
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
ismael
Wodzirej
Posty: 670
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ismael »

Warto dawać flaile, bo biją według inicjatywy i pierwszej turze z frenzy, w formacji hordy naprawdę ładnie mielą wszelkie lżejsze unity.

Świński
Wodzirej
Posty: 747

Post autor: Świński »

ismael pisze:@Vraith

O jakim booku piszesz ?
"Aktualne" (zebrane w całość) zasady do gry znajdziesz tutaj: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=29&t=35294

Jeżeli chodzi o zbieranie oryginalnych figurek i ich kupno przez stronę GW, to tam są chyba obecnie już tylko niedobitki.
Najlepiej posiłkować się forum, allegro itp. Część oddziałów spokojnie można sobie wykonać samemu z ich odpowiedników w innych armiach (typu zwykła ciężka kawaleria, norsmeni), a do części są fajne zamienniki (typu dueliści z pistoletami).
Z oryginalnych figurek (o ile są dostępne, bo nie sprawdzałem) warto nabyć: Malakaia, Mengili, Volandów, Hot Poty i oczywiście Long Drongów. Ewentualnie Lumpini i Marksmeni z Miragliano. Jeżeli chcemy grać pod zasady PKS (które jednak oficjalnie tej armii nie dopuszczają), to całkiem niezły jest też Borgio. Pozostałe oddziały raczej bierze się ze standardowych DoW, a nie RoR. Oczywiście mówię tutaj o rozpiskach, które mają powalczyć, a nie takich czysto "for fun".

Dzięki, generalnie widzę, że nie ma szans kupić armii prosto od GW. Ostatnio chyba nawet tych halflingów wycofali albo jestem ślepy :/ Szkoda i to wielka bo po ostatnich przygodach z ebayem już nic tam nie kupuje ;f

Awatar użytkownika
wojtas2
Wałkarz
Posty: 80

Post autor: wojtas2 »

Witam

Czy mengile mają dark venom czy zamienione im to zostało po prostu na poisoned attacks?

Awatar użytkownika
Wiewior-lbn
Chuck Norris
Posty: 484

Post autor: Wiewior-lbn »

Witam.
Po dobrych kilku latach postanowiłem powrócić do grania w warhammera.
poniewasz sprzedałem wszystkie armie jakie miałem zastanawiam się co by tu zacząć zbierać.
zostało mi po kilka modeli z różnych armii, i właściwie to można by co nieco wykombinować z tego.
Pytanie brzmi czy jest sens. Da się zrobic sensowna armiee która miała by szanse z innymi armiami?
Jak się dogsy spisują w 8 edycji?
ORGANIZUJEMY SPOTKANIA MALARZY FIGUREK W LUBLINIE , A W DZIALE SPRZEDAM SPRZEDAJE FIGURKI;)

Wieszkto
Chuck Norris
Posty: 588
Lokalizacja: Piekło

Post autor: Wieszkto »

Jak się dogsy spisują w 8 edycji?
W 7 było o wiele lepiej, ogólnie GW wraz z LS olało armię .
Da się grać 1 ,2 typami rozp ze starych zasad, ale ludzie wolą raczej fan AB. Który nie został dopuszczony.
-Qc- pisze:Sie naucz - to jest TROLL. Ja jestem ARTYSTĄ (artystOM dla groszka - ogladasz fulham w niedzielę nie?)

Scisca
Wałkarz
Posty: 98

Post autor: Scisca »

Czyli ogólnie - bez zmian :mrgreen:

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

Ze znajomymi zawsze mozesz sobie popykac
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Czy gdzieś na internetach jest dostęp do sztandarów DoW?? Chciał bym sobie je wydrukować, tylko nie mogę znaleźć odpowiednich wielkości.
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
wojtas2
Wałkarz
Posty: 80

Post autor: wojtas2 »

Mam pytanie odnośnie uściśleń sędziowskich do dogs of war. Znajduje się tam taki magiczny link:

viewtopic.php?f=29&t=35294

Niestety nie działa. Czy mógłbyś mi podać działający lub zawartość powyższego.

Z góry dziękuje

ODPOWIEDZ