Parę pytań od początkującego

Dogs of War

Moderator: esgaroth

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

Mam pytanko odnośnie wynajmowania Dark Emissary. Żadko jeżdżę na turnieje, ale chciałbym wiedzieć czy organizatorzy nie mają jakiś obiekcji co do jego wystawiania (w końcu jest herosem z 4lv maga) w armiach innych niż DoW? To samo tyczy sie oddziałów z RoR.

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Na większości turniejów jest zabronione używanie jednostek zabierających slot Hero w innych armiach niż DoW - tyczy się to tak samo DE jak i jednostek RoR. DE zabiera slot Hero i Rare, a do tego jest special charakterem więc nawet w DoW nie zawsze można go wystawić (zależy od organizatora).

A wracając do czołgu i piki... Nie gram często, nie jestem ekspertem więc naszła mnie taka wątpliwość: czy zaliczamy go do rydwanów? Potworem ani kawalerią ST nie jest więc pozostaje rydwan.

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Kokesz pisze:A wracając do czołgu i piki... Nie gram często, nie jestem ekspertem więc naszła mnie taka wątpliwość: czy zaliczamy go do rydwanów? Potworem ani kawalerią ST nie jest więc pozostaje rydwan.
czołg jest maszyna wojenna.. a pitka na niego nie działa (-> zasady specjalne czołgu..a tak ze najnowaszy FAQ do Imperium na stronie GW)
Obrazek

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Nie o pitkę mi chodzi, a o pikę - Pike Of Remas :) Na posiadacza tej broni nie mogą szarżować: kawaleria, rydwany i potwory. Więc czy czołg zaliczany jest w tym wypadku do rydwanów (ma chyba podstawkę jak rydwan :?: ), bo do pozostałych to raczej nie.

Awatar użytkownika
Nordri
Chuck Norris
Posty: 575
Lokalizacja: Greifenhagen

Post autor: Nordri »

Jest zaliczany do maszyn, więc pika nie działa. Ma podstawkę 8x12 cm z tego co pamiętam.

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

To nie fajnie :( czyli może nam wszystko rozjechać. A miałem nadzieję, że można się przed nim choć minimalnym stopniu ochronić.

Awatar użytkownika
Hurtmaker
Chuck Norris
Posty: 448

Post autor: Hurtmaker »

czy ktos dysponuje i mógłby wkleić oryginalne zasady tej piki - bo nie mam zaufania do mojego AB. z tego co pamietam to pika działa tylko na mounted unit...a nie na całą kawalerię, monstera czy rydwan bez jezdzca.

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Hurtmaker pisze:czy ktos dysponuje i mógłby wkleić oryginalne zasady tej piki - bo nie mam zaufania do mojego AB. z tego co pamietam to pika działa tylko na mounted unit...a nie na całą kawalerię, monstera czy rydwan bez jezdzca.
Pike of Remas, 25 points (Magic Weapon)
Counts as a Tilean pike. Bearer has +1 Strenght.
Mounted enemies (horse, chariot or monster) cannot voluntarily charge if they would contact in Base to Base the bearer of the Pike.
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

MiM
Wałkarz
Posty: 85

Post autor: MiM »

Pytanie odnośnie Ogrów.
Z jakich figsów można zrobić jednostkę OGRES.
Staty i koszt takie same jak bulls'i ale inne uzbrojenie. Czy wystarczy skonwertować bulle?

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Oczywiście, że można przerobić bulle. Jednakże nie polecam tych ogrów z AL DoW. Lepiej raczej zainwestować w ironów albo w meneaterów. Bulle jak do kogoś dojdą to mogą zdziałać wiele, lecz jest raczej coś w rodzaju mięsa armatniego IMO.

MiM
Wałkarz
Posty: 85

Post autor: MiM »

Kokesz pisze:Bulle jak do kogoś dojdą to mogą zdziałać wiele, lecz jest raczej coś w rodzaju mięsa armatniego IMO.
Mi chodzi o wystawianie OGRES z extra hw, GW i ew LA.
4A z S4 albo 3 z S6 za 50 pkt. (można wybierać broń, nie??)
PS. to nie jest do DoW tylko wystawię to gdzie indziej.

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Rozumiem o które ogry Ci chodzi. Dlatego właśnie, a tym bardziej że chciałbyś je wystawić w innej armii niż DoW, to proponuję ironów lub meneaterów.

Niektóre jednostki z Królestwa ogrów mają zasadę Dogs of War: bulle, ironi, Leadbelchers i Maneaters. Dlatego jak chcesz w swojej armii mieć ogry to wybieraj z tych. Wystawiając zwykłe ogry z DoW zmarnujesz tylko slot rare, bo są słabi.

MiM
Wałkarz
Posty: 85

Post autor: MiM »

Czemu to zmarnowany slot??
Przecież różnią sie tylko LD i c. zbroja. Bo Ogrom dokupiłbym hw i gw, la.

Awatar użytkownika
Kedziorson
Masakrator
Posty: 2219
Lokalizacja: Rogaty Szczur Gorzów Wlkp.

Post autor: Kedziorson »

nie mają zasady bull charge tyle pamiętam na poczekaniu

Awatar użytkownika
Korin
Pseudoklimaciarz
Posty: 27

Post autor: Korin »

MiM pisze:Czemu to zmarnowany slot??
Przecież różnią sie tylko LD i c. zbroja. Bo Ogrom dokupiłbym hw i gw, la.
Jakie gw ? Bullsom?? :?: :?:
W rare opłaca się brać Ironguty . Bo mają 8 ld (więcej o 1 ld niż byki) mają siłę 6 . Mogą nieść magiczny sztandar . A maniterzy IMO są za drodzy a bulle za plewne .

MiM
Wałkarz
Posty: 85

Post autor: MiM »

Korin pisze:Jakie gw ? Bullsom?? :?: :?:
OGRES a nie bulls. Specjalnie już wcześniej dużymi literami napisałem :wink:

No fakt zapomniałem o bull charge :oops:
Kiedyś już chciałem brać irongutsów ale dziś zobaczyłem ogres i tak się zamyśliłem.
Ale dzięki za pomoc - jak będę miał kasę i mniej wydatków to będę wiedział co kupić :)

Aaa i co trzeba przekonwertować z np. Imperialnych konnych (podobno najlepsi) żeby byli uważani za Volandy / Heavy ??

Awatar użytkownika
Korin
Pseudoklimaciarz
Posty: 27

Post autor: Korin »

MiM pisze:
Korin pisze:Jakie gw ? Bullsom?? :?: :?:
OGRES a nie bulls. Specjalnie już wcześniej dużymi literami napisałem :wink:
Zwracam honor ! Przepraszam , nie zauważyłem :wink:

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Z tymi bulla mi to ja zacząłem ;) Chodziło mi o to, że OGRES są gorsi od zwykłych bulli. Z kolei bulli nie opłaca się wystawiać w innych armiach niż Królestwo Ogrów (choć w zasadzie można). Dlatego zamiast OGRES polecam ironów, którzy są bardziej opłacalni.
MiM pisze:Aaa i co trzeba przekonwertować z np. Imperialnych konnych (podobno najlepsi) żeby byli uważani za Volandy / Heavy ??
Jak się przyjrzysz figurkom Volandów i rycerzy imperialnych to zauważysz, że różnią się jedynie tarczami, hełmami i kopiami. IMO wystarczy maznąć na tarczach literę "V", jak to jest w oryginale.

Awatar użytkownika
Einstein
Mudżahedin
Posty: 244

Post autor: Einstein »

Ja mam nieco inne pytanie: Jeszcze do niedawna byla mozliwosc kupienia bodajze "Vespeross Vendetta" (chyba zle napisalem...) teraz w mail orderze nie widze. Czy jest szansa , ze gdzies to jeszcze dostane czy juz raczej nie?

Awatar użytkownika
Bruenor Battlehammer
Wodzirej
Posty: 703
Lokalizacja: Bendsburg

Post autor: Bruenor Battlehammer »

po zniknięciu z MO pozostaje już tylko chyba Ebay i Allegro niestety. A też małem na nich chrapkę :(
putoa alasti avantoon! :wink:

ODPOWIEDZ