Oto armia:)

Moderator: Ziemko

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Golonka
Masakrator
Posty: 2947

Oto armia:)

Post autor: Golonka »

No to uchylę rąbka tajemnicy, bo jak patrzę na niektóre rozpiski na turniejach to jest mi smutno. w końcu jakas solidarność musi w jaszczurach być.

Euro-2400

Slann Mage Priest-275
-Bsb-25
-War banner-25
-Plaque of tepok-15
-Focused Rumination-0

Skink priest, 2lvl-100
-cube of darkness-40

20 Saurus Worriors-220
-FCG-30

20Saurus Worriors-220
-Standar, Champion-24

10Skink Cohort-50
10Skink Cohort-50
10Skink Skirmishers-70

6 Chameleon Skinks-72
6Chameleon Skinks-72
6 Kroxigors-330
6Kroxigors-330
16Temple Guard-256
-FCG-35
-banner of ethernal Flame-10

2 Salamander Hounting Pack-150

Oto i ona, komentujcie, krytykujcie, róbcie z nią co chcecie, wszystko się przyda byle było logicznie.
Aha od razu zapowiadam iż przemyślałem stan osobowy Templi i go nie zmienię, bo jest najlepszy.
Furion pisze:
@nders9 pisze:
Can units deploy closer than 1" apart?
No, becouse no.

orelha
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 101

Post autor: orelha »

w sumie po co 2lvl na skinku?

Awatar użytkownika
JungleJack
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 191
Lokalizacja: Lewa Flanka Mielec

Post autor: JungleJack »

Mam kilka pytań, primo jak się spisują kroxy przy GW i 1 inicjatywy, po drugie dlaczego tak małe oddziały saurusów, po trzecie co sprawia że 16 TG jest optymalne?

Awatar użytkownika
Golonka
Masakrator
Posty: 2947

Post autor: Golonka »

No to po pierwsze na pytanie o kroxach już odpowiadałem w temacie innym, ale niech bedzie otóz po pierwsze i ostatnie sa niezbędne jako jedyny tego typu oddział, w walce często się nie sprawdzają, uciekają od różnych głupich rzeczy, ale potrafią tez wygrać bitwy, zabic duzego stwora, wjechac czemus na bok, ale najważniejsze to pamiętać o tym że słabą opcją jest szarzowanie na przód czegoś dużego i silnego, to ma być odwód i straszaczka przede wszystkim.
No co do saurusów większe są niepotrzebne, bo bądźmy szczerzy, nawet 30 nic nie zrobi oddziałowi który jest wyjebany, eee... znaczy mocny, no a 20 jest znów optymalna, tania manewrowna, kawalerie przetrzyma, słabe oddziały przegoni(jakieś szczury, zombie, szkielety, łuczników itp.) a do tego dają rade z 30 ghuli (przetestowane).
No a co do Templi to dlatego że 16 to taki min max. Chodzi o to że ten oddział z założenie nie ma wybijać do nagi. Ma stac jak głupi na 8 tafe i regeneracji i łamać, po to jes war banner i bsb, i powiem wam że możecie z tym polemizować ale ten system się świetnie sprawdza, ważne żeby nigdy nie wypuścić inicjatywy gry, dzięki skinkom i poświęcaniu nawet oddziałow saurusów czy kroxów) to ty musisz wybrać moment żeby zaatakować jakiś duży oddział. Sorry że tak długo, bucostwo było niezamieżony, jeśli bylo:)
Furion pisze:
@nders9 pisze:
Can units deploy closer than 1" apart?
No, becouse no.

Awatar użytkownika
The WariaX
Falubaz
Posty: 1018
Lokalizacja: Rybnik i okolice

Post autor: The WariaX »

To ja może zadam stricte noobowe pytanie. Do czego służą właściwie 10-tka skinków cohorta.. strzelanie marne, skirmisz zdecydowanie lepciejszy. Do walki wręcz też kupa. Uświadomcie mnie, co bym i ja się dowiedział jak ten unit używać.

Awatar użytkownika
Rabin
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 124
Lokalizacja: danzig

Post autor: Rabin »

wcale nie strzela tak słabo. 10 hitów z poisonem, przeważnie na 4+, 12 cali, zawsze S&S. moim zdaniem spoko, nawet bardzo.poza tym najtansza odginaczka, a jeśli dołożyć 5 skinow, to i w niejednym przypadku zdejmie stubborna za ranki. nie mówiąc już o dodatkowym wystawieniu. słabo?

Awatar użytkownika
Golonka
Masakrator
Posty: 2947

Post autor: Golonka »

Rabin wyczerpał temat właściwie. Skinki służą do wszystkiego, jedna z najlepszych jednostek w armii, ale jak będzie ich za dużo to nic nie robią bo nie mają miejsca, co do skinka to 2 lvl. ta takie moje male widzimisie.
Furion pisze:
@nders9 pisze:
Can units deploy closer than 1" apart?
No, becouse no.

Awatar użytkownika
The WariaX
Falubaz
Posty: 1018
Lokalizacja: Rybnik i okolice

Post autor: The WariaX »

słabo?
No w sumie nie. Bardziej precyzyjnie moje pytanie powinno brzmieć: Czy nie lepiej zamiast cohort, skirmishery ;-) , ale dziękuję za wytłumaczenie :-)

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Troche kozaczysz Golonka Ci powiem, jestes badz co badz czarnym koniem wsrod graczy lizakowych w tym sezonie, ale zachowujesz sie troche jakbys byl mega zajebistym graczem, a takowym jesli chodzi o lizaki jest obecnie tylko Crus, ktory od wielu lat dominuje w tej armii.

To haslo imho
No to uchylę rąbka tajemnicy, bo jak patrzę na niektóre rozpiski na turniejach to jest mi smutno
bylo troche niesmaczne.

Co do samej rozpy - mega ciekawa i oryginalna, jestem w szoku troche jak duzo zmiesciles, ale to wlasnie przez minimaxy saurusow i TG.

Dla mnie troche malo skinkow, ja wystawiam 3xskimish + 1xkohorta i to wydaje mi sie optymalne (kohorty sa mega dobre na skirmisherow, bo skirmishe z reguly takich na 7demki trafiaja, a kohorty nadal na 6tki).

Ja gram obecnie totalnie inaczej niz inni i poki co sie sprawdza ;)
Za jakis czas wrzuce tez swoja rozpe, pewnie po BoBie.

Awatar użytkownika
Golonka
Masakrator
Posty: 2947

Post autor: Golonka »

Wybacz nie chciałem cie urazić swoim kozaczeniem :).
To uchylenie to miał być w sumie dowcip i lekka autoironia ale rozumiem że w tekscie pisanym cięzko to wychwycić.
Co do bycia czrnym koniem w tym sezonie, w sumie nie wiem.
Tak naprawde najlepiej mi szło na 7 ed. (Master Blaster, itp.), a na tej jestem regularnie 6 na masterach więc w sumie gorzej.
Zresztą napisalem pod moją rozpiską ze wszelkie bucowate zachowania były niezamieżone.
W końcu i tak musisz mnie zrozumieć, jestem malym, niedowartościowanym człowiekiem który swoją dziwną agresje może wywalić w tonach flameowego pisania na forum, podbudowując (tak to się chyba pisze) swój trollowy autorytet:)
Furion pisze:
@nders9 pisze:
Can units deploy closer than 1" apart?
No, becouse no.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Mnie tam nie uraziles, mozesz pisac co chcesz, ja tylko napisalem jak to troche moim zdaniem zabrzmialo ;)

W tej edycji co mi sie podoba mozna bardziej pokminic z rozpami i nie ma rozpy kopiuj wklej jaka byla w 7ed.

Janiszek
Masakrator
Posty: 2035

Post autor: Janiszek »

Bądź co bądź Golona skila ma i to, ze pisze tu swoje rozpy to akurat dobrze o nim świadczy. Ale nie wiem czy cos to da bo i tak trzeba potrafic grac taka rozpiska.

ODPOWIEDZ