Ziemka rozkminy na 8ed.

Moderator: Ziemko

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ziemka rozkminy na 8ed.

Post autor: Ziemko »

Rozwazam wywalenie jednego saurusa i ikony na rzecz jeszcze jednego TG oraz zamiane jednych plujek na 2gie javeliny. Co myslicie?

Awatar użytkownika
Pająk
Masakrator
Posty: 2669
Lokalizacja: Gdynia/Poznań- BWT Klika

Post autor: Pająk »

to jest w zasadzie kosmetyka :wink:

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Ziemko pisze:Rozwazam wywalenie jednego saurusa i ikony na rzecz jeszcze jednego TG oraz zamiane jednych plujek na 2gie javeliny. Co myslicie?
Jeżeli chodzi o zamianę skirmishowych plujek na javeliny, to prosty bilans zysków i strat.

Multipleshot dmuchawek to super sprawa, ale corowe skinki aby móc skorzystać z niego i zachować poison, to muszą albo nie poruszać się, albo strzelać na krótki zasięg. W przypadku strzelania w inny skirmish sprawa komplikuje się jeszcze bardziej.

Natomiast javelinowe skirmishe z racji quick to fire zawsze lepiej trafiają po ruchu od plujek i mogą wykonać S&S niezależnie od bliskości przeciwnika, a z racji nędznego zasięgu to bardzo ważne zalety. Dodatkowy duży plus to posiadanie przez oszczepników tarcz, co w obecnej edycji w połączeniu ze scaly skinem na 6+ daje im AS na 5+, a to już pozwala wysave'ować kogoś przeciwko wood elfickim strzałom, dark elfickim boltom, wszelkim standardowym kusznikom i pociskom z S4. Ponadto jeśli już znajdziemy się w cc, to mamy AS 5+ i parry save na 6+, a jak każdy wie - lepiej mieć niż nie mieć płacąc te same pkt. :D

W kwestii zamiany saurusa i ikony na TG to ciężko mi orzec - 1 TG więcej to fajna sprawa, ale ward na 6+ przed machinami wystarczy że uratuje tyłek 1 temple guardowi i już spłaca się z nawiązką.
Obrazek

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

Ward na caly oddzial od ikony klstwy zelaza.....jezusie.duzo.sie musze nauczyc....
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

lwieserce85 pisze:Ward na caly oddzial od ikony klstwy zelaza.....jezusie.duzo.sie musze nauczyc....
Albo przeczytać zasady :)
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Zmienilem rozpe, bo doszedlem do wniosku, ze saurusy prawie nic nie robia. Obecnie rozpa wyglada tak:

Slann, caly high, dodatkowe channelingi, przerzut dispela, modyfikowanie miscastow, +1 do channela, Razord Standard
Priest level 1 Beast, DS

Veteran na CO, LA, Slomka, Dawnstone, Charmed Shield
Veteran na CO, 4+ Warda, 1+ sejwa, GW

4x10 skinki (3xblowpipe 1xjavelin)
24xKohorty FCG
3x10 Kohorty muzyk

28xTG , FCG, +1M

2x4Rippery
3xRippery - champion

Awatar użytkownika
Pinka
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 113

Post autor: Pinka »

Gram teraz na czymś podobnym, tyle że jeszcze wcisnęłam oldblooda na pieszo i zamiast ripków są teradony, lepiej mi się nimi gra;) A nie myślałeś o zerówkach zamiast high? Mnie się o wieeeele lepiej sprawdzają:)

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Jesli wszedl Ci oldblood to slann musi byc "na biedaka" , a mi taka wersja nie pasuje.
Terki z LD 5 do mnie nie przemawiaja - szczegolnie, ze obecnie jest bardzo duzo lekkiego strzelania.
Myslalem nad sygnaturami, ale zal mi flejmsow i niszczarki, ktore we 2 ustawiaja czesto gre.

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

Ile cie kosztuje 28 tg ze sztandarem? Jak to sie ma do ograniczenia dotyczacego ceny jednego oddzialu w stosunku do armii?
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

co pamiętam mega równe 450 :D
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

451:-D
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Mnie tam wychodzi 437 pkt za 28 TG z FCG i bannerem +1M. :P
Obrazek

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

27 plus champion czy 28 plus champion? Bo ja rozumiem ze zapis 28 tg fcg znaczy ze jest 28 tg z muzykiem sztandarem plus champion...tak mi ab liczy
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

lwieserce85 pisze:27 plus champion czy 28 plus champion? Bo ja rozumiem ze zapis 28 tg fcg znaczy ze jest 28 tg z muzykiem sztandarem plus champion...tak mi ab liczy
28 TG razem z championem (czyli po Twojemu 27 TG + do tego 1 champion). Innej opcji nie ma - jeżeli Ci się chce, to sprawdź punktowo, że po Twojemu licząc rozpiska przekraczałaby 2400 pkt. :mrgreen:

Żeby nie offtopować - rozpiska bardzo spoko. Jedynie co to bym zastanowił się nad tymi sygnaturkami na Slannie. :wink: W high żeby było ok, to trzeba coś powymieniać z lore attribute, a nie zawsze to się udaje (lub masz możliwość wymienić tylko te spelle, które wiesz, że jeszcze Ci się później przydadzą).
Obrazek

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Po 3 miesiecznej nieobecnosci i zniesmaczeniem tego co wychodzi postanowilem zrobic rozpe.
Nie wiem jak zmienily sie obecne rozpiski i co jest standardem, chcac zrobic cos najbardziej podobnego do tego czym ostatnio gralem wyszlo takie cos:

1 Slann Mage-Priest @ 450.0 Pts
General; Magic Level 4; Lore of High Magic; Battle Standard
D: Soul of Stone [25.0]
D: Harmonic Convergence [30.0]
D: Focus of Mystery [35.0]
Channeling Staff [15.0]
Banner of Swiftness [15.0]
Ironcurse Icon [5.0]

1 Saurus Oldblood @ 251.0 Pts
Great Weapon
Armour of Destiny [50.0]
Dawnstone [25.0]

1 Cold One @ [0.0] Pts

1 Saurus Oldblood @ 246.0 Pts
Great Weapon
Glitering Scales [25.0]
Talisman of Preservation [45.0]

1 Cold One @ [0.0] Pts

1 Skink Priest @ 90.0 Pts
Magic Level 1; Lore of Beasts
Dispel Scroll [25.0]

10 Skink Skirmishers @ 70.0 Pts
Blowpipe

10 Skink Skirmishers @ 70.0 Pts
Blowpipe

10 Skink Skirmishers @ 70.0 Pts
Blowpipe

10 Skink Skirmishers @ 70.0 Pts
Lustrian Javelin; Shield

10 Skink Skirmishers @ 70.0 Pts
Lustrian Javelin; Shield

15 Skink Cohort @ 85.0 Pts
Lustrian Javelin; Shield; Musician

26 Skink Cohort @ 165.0 Pts
Lustrian Javelin; Shield; Standard; Musician

1 Skink Brave @ [10.0] Pts

4 Ripperdactyl Riders @ 160.0 Pts


4 Ripperdactyl Riders @ 160.0 Pts


25 Temple Guard @ 439.0 Pts
Halberd; Light Armour; Shield; Standard; Musician
Razor Standard [45.0]

1 Revered Guardian @ [10.0] Pts

Models in Army: 125


Total Army Cost: 2396.0


Zabraklo 2 pktow, bo o tyle "primary" rozpiska przekroczyla 2400, a nie mialem z czego sciagnac, wiec przerzut dispela zniknal (rozwazalem albo on albo sztandar +1M) zamiast tego doszedl 26ty TG i ikona na slannie.

Co rozwazam w tej rozpie to:

- czy 2x oldbloodzi czy 3xveterani na cokach ?
- czy 2xoldbloodzi i 2xveterani kosztem 2xripow?
- czy 2xoldbloodz i 1xveteran kosztem jednego oddzialu ripow?


Chyba wlasnie sprobuje wersje ta co wyzej - jesli nie zadziala to cos moze pozmieniam.
Komentarze mile widziane.

Awatar użytkownika
Pająk
Masakrator
Posty: 2669
Lokalizacja: Gdynia/Poznań- BWT Klika

Post autor: Pająk »

przerzut nieudanego dispela ważniejszy niż dodatkowy TG i sztandar +1 M...

zadaj sobie jedno, zajeb*ście ważne pytanie... co mają teraz zabijać ripki? :P

ja chyba bym wolał więcej kałbojów :P

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3126
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Ja bym zostawił rippery. Dają mobilność i kopa, szczególnie, że sporo herosów przeciwnika biega z GW, więc ma szansę nawet nie zdążyć machnąć zanim zgarną KB. A przerzut dispela faktycznie jest ważniejszy.
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Nie wiem skąd wytrzaśniesz pkt Ziemas, ale jeden z oldbloodów musi mieć OTSa. Nie wiem czy potrzebny ten razor na templach. Dwóch otwieraczy konserw w zupełności wystarczy. Brakuje mi w tej rozpie magicznych ataków.
Może warto zrezygnować z templi i dać kowbojów na terkach z magicznymi kosami i wardem na ogień. Żaba może stać w skineczkach.
Ja ostatnio grałem bez templi i było spoko. Wchodzi wtedy całą masa fajniejszych rzeczy.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Chcialem wsadzic OTSa, ale brakuje znow punktow. Debek wiem, ze zaba moze siedziec w skinkach, tylko ja tak lubie gwardie...
Bendem myslec. (strasznym bolem d.... sa cory, mam idealnie 600 pktow i nie moge tam nic sciac, a bym chcial)

Zastanawiam sie nad riperami mocno, nawet w wygranych grach prawie zawsze gina. Super, ze sciagaja ogien tylko z drugiej strony to troche za malo, czasem zdarzy im sie akcja zycia, ale podsumowujac wszystkie bitwy nie wiem czy ich nie wywalic.
Wszedlbym 3eci kowboj ze slomka + cos (rozwazalem 2x5 chamelonow nawet, bo potrafia byc pain in the ass) + OTS + przerzut dispela.

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Stasiu gra na 3 unitach ripków, ale on ma 2 żaby, w tym jedną na lighcie. Jak wpadają riperki, a przeciwnik już nie ma scrolla (a zazwyczaj nie ma), przepychasz bironę albo speed of light i rippery robią niezłą rozpierduchę.
Ja przekonałem się, że gwardia daje złudne poczucie bezpieczeństwa. Jak przychodzi co do czego to padają jak kaczki. Dlatego wolę albo mały oddzialik, który idzie za armią i służy tylko jako bunkier dla żaby, albo wcale ich nie brać. Moja gwardia kosztowała ok 440 pkt, a za to wchodzi mi cała masa fajnych małych rzeczy, które robią znacznie więcej. Z ciekawostek, na ostatnim turnieju świetnie sprawdzały mi się 2 pojedyńcze saleczki. Przy dwóch odlbloodach coraz częściej zastanawiam się nad małym oddziałem kawy (6-7 łebków z muzykiem).
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ