2400 8 edycja

Moderator: Ziemko

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Re: 2400 8 edycja

Post autor: Okoń »

Zakładając że zawsze chcemy mieć slanna z mocnymi channelingami, to trzeba wziąć pod uwagę, że nie rozważamy tylko pomiędzy tetto'eko, a drugim oldbloodem na zimnokrwistym.

Biorąc tetto'eko mamy zajęte wszystkie power choice'y, więc co bardzo istotne, nie możemy np. przekroczyć 1200 pkt w slotach lord+hero. Natomiast z drugim oldbloodem na cold-onesie możemy, co otwiera dodatkowe możliwości. :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Zastanawialem sie wlasnie pomiedzy tymi dwoma choicami i powiem szczerze, ze nie wiem czy do konca ten drugi oldblood ma sens.
Dlaczego?

Ile armii ma katapy albo dziala, albo inaczej - ile nie ma?

3xelfy, inne lizaki, co jeszcze?

Majac 2xoldbloodow wartych 500 pktow conajmniej 2 tury siedzisz za gorka, chyba ze robisz yolo, dzialo wybuchnie, albo zdaje wszystkie wardy.
Prawda jest, ze chlopaki sa rzeznikami, aczkolwiek obecnie najblizej mi do rozwiazania: slann, caddy, oldblood. (ci co lubia papiery na terkach moga zawsze sobie dorzucic 1-2)

Pozostale sloty daja nam mozliwosci wziecia wiecej skirmishy - chce sprawdzic rozpe na 5xskirmishach 3xchamelonach , 3xkohortach - jedynie co sie waham to czy 2x4 ripy czy 5xrazorow.

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

To już zależy od koncepcji rozpiski i pomysłu na grę.

Powinno uzbierać się więcej armii, na które oldbloody nie padną od dział/katapult. Oprócz elfów i lizaków, to jeszcze beastmeni ich nie mają (nie liczę jakichś tam cygorów :mrgreen:) i VC-ty. Może też być jak najbardziej Woch bez hellcannona. Ponadto na Doch i TK można prawie w pełni zabezpieczyć kowbojów od dział/katap wrzucając na nich wardy na 2+ od ognistych ataków.

Nie podoba mi się za to identyczna wycena na euro w power choice'ach lordów i herosów na coldach, bo przez takie traktowanie wątpię, czy uświadczymy jakichkolwiek scar-veteranów kowbojów.
Obrazek

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Mi się 2 oldbloodów sprawdza doskonale. Od bidy można do nich wystawić po taniości 6 jazdy z HW + ewentualny muzyk i sztandar (w kontekście scenariuszy).180-200 pkt jest do wytrzymania. Tym bardziej, że jak już przetransportujesz tych oldbloodów do celu to ta jazda ma jednak 24 ataki (w praktyce 26). Za 200 pkt niby bez rewelacji, ale 2+ save jest, 4 tafa też i 4 wsa. Siła 4 jaj nie urywa, ale klocki ścierwa mieli się tym doskonale.

Ja na 2400 składam się wtedy tek:
żaba za 470 pkt - lepsze channele, dyscypka, stone, cogitation, cały high
skinek ze scrolem beast
2x odlbloodzi z 2rakami, 1+, 4++, jeden ma rerol save, a drugi ots i glitteringi
skinki w corach
6 jazdy, 6 razordonów, 2x6 kameleonów
Jest mocne strzelanie, jest dobra magia, na pancerniaków mam swoje 2 siekiery.

Jeśli daję tetto eko to wypada mi skinek ze scrolem, wypada 1 odlblood i nie biorę jazdy.
Mam wtedy ok 320 pkt na 2x4 ripki lub kolejny unit kameleonów i 2x3 terki.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

A panowie taki skład armii.slan nawypasie w tg aw sekcji core horda zaurusow z gor rockiem ? Do tego ytoche smiecia i jakis szaman do noszenia scrolli.
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3126
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Dwa oddziały ze stubbornem, nie papierowe, ale też nie aż tak znowu twarde. Niby fajne, ale w tej taktyce powinno być tak, że są kowadłem, a Ty wyprowadzasz kontrę czymś, co przeciwnika pokroi podczas gdy oddziały trzymają i dają bonusy. Masz coś takiego w armii? Uważam, że o ile TG jeszcze coś powalczą, to saurusy niestety turniejowo nie.

I może spójrz jak piszesz, mnóstwo błędów, aż kłuje w oczy.
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

Sorki...mam 13 lat i dopiero zaczynam zabawę z ortografia; )
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

1 Slann Mage-Priest @ 525.0 Pts
General; Magic Level 4; Lore of Life; Battle Standard
D: Soul of Stone [25.0]
Razor Standard [45.0]
Obsidian Lodestone [45.0]
D: Harmonic Convergence [30.0]
Channeling Staff [15.0]
Ironcurse Icon [5.0]
D: Focus of Mystery [35.0]

1 Saurus Scar-Veteran @ 154.0 Pts
Great Weapon
Armour of Destiny [50.0]
1 Cold One @ [0.0] Pts

1 Saurus Scar-Veteran @ 156.0 Pts
Light Armour
Sword of Might [20.0]
Dawnstone [25.0]
Charmed Shield [5.0]
1 Cold One @ [0.0] Pts

1 Skink Priest @ 125.0 Pts
Magic Level 2; Lore of Heaven
Dispel Scroll [25.0]

10 Skink Skirmishers @ 70.0 Pts
Blowpipe

10 Skink Skirmishers @ 70.0 Pts
Lustrian Javelin; Shield

10 Skink Skirmishers @ 70.0 Pts
Lustrian Javelin; Shield

10 Skink Cohort @ 60.0 Pts
Lustrian Javelin; Shield; Musician

25 Skink Cohort @ 160.0 Pts
Lustrian Javelin; Shield; Standard; Musician
1 Skink Brave 

25 Skink Cohort @ 160.0 Pts
Lustrian Javelin; Shield; Standard; Musician
1 Skink Brave 

24 Temple Guard @ 400.0 Pts
Halberd; Light Armour; Shield; Standard; Musician
Banner of Swiftness [15.0]
1 Revered Guardian 


4 Ripperdactyl Riders @ 160.0 Pts
Spear; Shield

4 Ripperdactyl Riders @ 160.0 Pts
Spear; Shield


5 Chameleon Skinks @ 65.0 Pts
Blowpipe

5 Chameleon Skinks @ 65.0 Pts
Blowpipe

Models in Army: 133


Total Army Cost: 2400.0
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Coś bez polotu ta rozpiska. Nie wykorzystałeś nawet wszystkich power choice'ów. :D

Poza tym Slann ma wpisane Lore of Life i Focus of Mystery.
Obrazek

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

Detal.slan oczywiscie ma focusa a nie life. ...zastanawiam się czy 2 veterani to dobry pomysl.....moge ich zamienic na jednego oldboya i weterana kosztem kameleonow. Oldboya i latajacego skinka albo bardzo odchudzic zabe i zmiescic 2 oldboyow.
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Lepiej dac razor na gwardie, a ruch na slanna zeby mial 5 i mogl szybciej spindalac. Manewr z razorem na slannie oplacasie jesli chce sie wziac na maksa TG (28 bodajze wtedy wchodzi) uwzam, ze lepiej wziac jednego kowboja, ale za to lorda.

Okon wszystkie sloty zuzyl, 2 slann, 1 skirmish, 2 drugi kowboj.

Cos podobnego chce wyprbowac ale 5xskirmish, 1xlord i 3xchameleony.

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

Ziemko a ile lataczy chcesz wystawić? ???? Kusi mnie opcja biednego slana i 2 oldboyow.
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Tak jak ty 2xripy. Moglbym wystawic 2xoldbloyow (kksztem 3xchameleonow i jakis pierdol) , ale mam ostatnio pecha trafiac armie zcannonami, klopmi,a starajac sie grac rozsadniej,to stawiac 500 pktow za gorka troche zal.

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

W sumie racja.zal tracic tyle pkt....a organizowac dla oldboyow wagon z plewnej kawalerii nie ma sensu.do likwidacji armat wlasnie po to mam kameleony oraz magie high.wyprobujr te rozpiske jutro i sprawdze jak sie dwaj weterani spisuja.
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Jakbym nie gral na TG to wzialbym dwoch, bo cosdo walki trzeba miec. Nie mowie, ze rozpa jest jakas turbomocna, bo dawno nie gralem :)

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Ziemko pisze: Okon wszystkie sloty zuzyl, 2 slann, 1 skirmish, 2 drugi kowboj.

Cos podobnego chce wyprbowac ale 5xskirmish, 1xlord i 3xchameleony.
Ja tam widzę u niego tylko 3 core skirmishe, więc 0 power choice'ów zjadają. :wink:

Grałem na 5 corowych skirmishach i to jest bardzo spoko opcja, bo masz wtedy zaprawdę pięknie rozłożone core units (tj. 5x10 skirmisherów, 2x10 kohorta + muzyk, oraz 20 kohorta FCG). Do tego 3 unity kameleony będą bardzo fajnie kombować się z zamysłem strzeleckiego MSU lizardów.
Obrazek

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Ja troche inaczej Kohorty rozdzielilem na jedna 32jke i 10tke. Zastsnawialem sie czy razory nie dac za ripery bo wszystko strzela, ale jakos mnie one nie powalaja, choc sa na pewno alterantywa.

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

Okon.masz racje.drobne nie dopatrzenie w rozpisce.oczywistym jest ze bede miec max mozliwy skirmisha.niestety niw mialem okazji dzis wyprobowac nowej rozpy ale moze uda sie w tygodniu.ziemko zagralem pare bitew na jezach a nie gwaltoptakach.na kartce wyglada to fajnie a w realu zamias dwoch oddzialow po 160 pkt ma sie jeden za 300 w jednym miescu na stole.sciaga to ogien wroga straszliwie. Wszelkie pociaki magiczne oraz moze przepchniete lub zostać lub spanikowane przez glupiego psycoelfa na pegazie. ...niestety ld 5 bardzo krzywdzi te jednostkę. ..
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Lwieserce nietrzymanie przy slannie tego oddzialu to jakis gwaltopomysl :) gralem 3 bitwy na razorach na highu i tetkoeko. Trafilem dwa razy krasie i raz imoerium. Armie z ktorymi razory maja srednio bo alb nic nie robiaalbo obrywaja z cannonow. Jestem ciekawy jakby to na elfy wyszlo, natomiast na razie wracam do gwaltoptakow. 3xchamy plus 2xripery wydaja sie moc dosc sprawnie zczyscic artylerie.
Bardzo lubie grac na skirmshac majac tetko mialem tylko 3 i bylo mi z tym ciezko, wiec dlatego chce na 5 teraz sprobowac.

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

Fakt.tito zjada kosmicznie duzo punktow kompozycji.ktos oszalał gdy stwierdził ze jest on az tak mocarny....pytanie do ogółu. Ktos gral tym specjalem kameleonem? Oplacalny pomysl czy lepiej sobie darować?
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

ODPOWIEDZ