1200

Moderator: Ziemko

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Re: 1200

Post autor: lwieserce85 »

skinki maja ruchu 12 cali w marszu
przed marszem robię im reform rozciagajac 10 w kreske to daje około 10 calowa kreske ( mniej więcej nie chce mi sie liczyć) ktorej srodek wypada tam gdzie stały skini przed reformem czyli zyskałem 5 cali plus 12 cali ruchu to mamy juz 17 cali... podstawiam je pod np jugernauty albo morfungi
albo rycezy chaosu albo oddział turbo ghuli. ( wszystko co mocne ma w chuj atakow a nie posiada kilku szeregow) tak ze w turze wroga on nie moze sie wtminac ze skinkami a jak bedzie szarzowac to w ich przednia strefe
dzieki czemu tracac 80 pkt dostaje szanse zatrzymania oddziału wroga na ture ( jesli skinki wytrzynaja strate 2 pkt w cr) 1 za szarze a 2 za strate championa) albo na kolejke( przeciwnik nie bedzie mogł wybrac innych celow tylko te biedne skinki za 80 pkt) a ja innymi oddziałami mogę wyjść za skinki tak by w razie ich załamania sie wrog nie wpadł z owerruna w nic co nie chce by wpadł
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

@ Tomek: Nie mozesz ruszyc ich wiecej niz 12", nawet wliczając reformy.

Co do samego pomysłu, który podsunąłem Tomkowi: i tak musi tych 40pkt wydac na core, wiec ma wybór między kilkoma dodatowymi skinkami, albo championami.
patent jest stary jak świat, i był już wykorzystywany przez niejednego gracza LIZ, taki champion daje pewna szansę na ustawienie rywala bokiemn/tyłem, nawet gdy skinki nie maja opcji odgięcia w lesie, a to moze wiele zmienić.
Nie jest to opcja pozbawiona sensu.
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Tak jak zauważył Bearded Unclean 'Un, wykonywałeś nielegalny ruch przemieszczając się skinkami na 17 cali w remaining moves phase, free reform daje Ci tu darmowe obroty i możliwość wielokrotnego zmieniania formacji, lecz w dalszym ciągu uważasz aby żaden model nie przebył powyżej dwukrotnej wartości swojego ruchu. Tak więc tracisz wykalkulowane 5 cali, więc zastosowanie spada.

Moim zdaniem to generalnie szkoda pkt. Poza lasem, ten oddział jest mocno breakowany, bo przegrywasz walkę bazowo o minimum 4 CRa z rzeczami które wymieniłeś (a nie jak podałeś o 2 pkt). Zapominasz o stompach, a zarówno crypt ghoule wypalą Ci 2, jak i mourny oraz skulle także. Natomiast rycerze chaosu są rzadszym widokiem, a jeśli już ich zobaczysz, to za pewne bedą mieli sztandarowego, oraz nie zapominaj, że w różnej inicjatywie uderzają rycerze i ich koniki oraz skulle i ich juggery. Oraz że mourny mają impacty. Takie tam drobnostki. :P

Bez championa masz zwyczajnie tańszy oddział do umierania, oddający mniej pkt w razie jakiejkolwiek straty. Jeśli chodzi o mnie, to za te pkt z championów powiększyłbym kohortę skinków (jeśli chcesz solidniejszy bunkier dla priesta) lub zrobił z tej 14 skinków i 40 dodatkowych pkt dwa małe oddziały.

Moja konkluzja: more skinks > skink champions. Ale wiadomo, graj jak Ci wygodnie i jaki tam masz zamysł. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

Dziekuje okoniu za merytoryczne wyjasnienie zagadnienia.wlasnie w celu otrzymania takich informacji. Zamieszczam moje pomysly i chybione idee na bp.....coz.juz za pozno na zmiany.bo rozp zgloszona ale.mam.nadzieje ze moja rozpiska wykaze jednak celowosc zamieszczenia tej formacji z championem....jesli zas chodzi o pomysl ruchu 17 cali.coz od niedawna walcze z 8 ed i popelniam bledy zwlaszcza ze zostalo mi to tak blednie wytlumaczone. Zapomnialem ze mi i mc ma stompy.
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Pamiętaj także, że jak podejdziesz zbyt blisko wroga skinkowymi skirmishami z plujkami, to pozbawisz się możliwości wykonania S&S. W ogóle do takich zadań jakie miałeś na uwadze lepsze byłyby skinki z oszczepami w skirmishach - ten sam koszt, a większy save (na ataki wykonane z siłą do 4 włącznie coś im tam zostanie), potencjalny parry save na zwykłe ataki w cc oraz oczywiście quick to fire, więc bez obaw o odległość od wroga miałbyś możliwość wykonania S&S.
Obrazek

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

Liga ma ograniczenie skirmisherów do max3, wiec jedyna opcja na wydanie tych 30pkt gdzie indziej, to zwiekszenie kohorty.
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

uuu zobaczyłem rozpiski oponentow. bede miał naprawde ciezko. jak tu ubic terror geja albo dwa stegadony:-/ ?
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

W przypadku stegadonów kluczowa będzie szarża - dobiegniesz do nich swoim stegadonem i/lub kowbojem, to wygrasz - ich mocą jak pewnie wiesz są impacty z multiple woundami. Ponadto scar-veteranem masz potencjalnie większy zasięg szarży niż stedzie - więcej o 1M i swiftstride. Poison skinków też może co nieco ran wbić.

Natomiast na terrora szarża stedziem i/lub naturalnie poison skinków. Ewentualnie wcześniej zdziel piorunem jeśli wylosujesz na prieście. :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

Terrorgheist schodzi od poisona aż miło. Łatwe 220pkt, tylko musisz mądrze ustawić kowboja, zeby eskapada geja nie skonczyła sie smiercia Twojego generała, bo nie dość ze tym manewrem gej sie spłaca, to jeszcze zabiera Ci główne narzędzie do rozmontowania armii VC.
Placzesz widząc stegadony, a postaw się na miejscu tego goscia, który u Ciebie zobaczy 2x Ripperdactyle :)
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

liga powolutku zbliża się ku końcowi...jak na razie po 2 zwycięstwach i jednej porażce zajmuje zaszczytne 3 miejsce... bardzo spodobały mi się gwałtowniki, jednostka ciekawa, szybka z dużym pieprznięciem lecz niestety miękka. weteran na c.o tez kilka razy mnie zawiodł swoja głupota... teraz planuje cos takiego na kolejna lige na 1400 pkt
Unnamed1400 Pts - Lizardmen Army

1 Saurus Scar-Veteran @ 154.0 Pts
General; Shield
Dragonhelm [10.0]
Dawnstone [25.0]
Sword of Striking [15.0]

1 Cold One @ [0.0] Pts

1 Skink Priest @ 125.0 Pts
Magic Level 2; Lore of Heaven
Dispel Scroll [25.0]

1 Skink Priest @ 70.0 Pts
Magic Level 1; Lore of Heaven
Dragonbane Gem [5.0]

10 Skink Skirmishers @ 87.0 Pts
Blowpipe

1 Skink Brave @ [10.0] Pts

10 Skink Skirmishers @ 87.0 Pts
Blowpipe

1 Skink Brave @ [10.0] Pts

10 Skink Skirmishers @ 87.0 Pts
Lustrian Javelin; Shield

1 Skink Brave @ [10.0] Pts

21 Skink Cohort @ 140.0 Pts
Lustrian Javelin; Shield; Standard; Musician

1 Skink Brave @ [10.0] Pts

4 Ripperdactyl Riders @ 160.0 Pts
Spear; Shield

4 Ripperdactyl @ [0.0] Pts
Frenzy

4 Ripperdactyl Riders @ 160.0 Pts
Spear; Shield

4 Ripperdactyl @ [0.0] Pts
Frenzy

1 Ancient Stegadon @ 250.0 Pts
2 Giant Blow Pipes; Sharpened Horns

5 Skink Crew @ [0.0] Pts
Lustrian Javelin

1 Salamander Hunting Pack @ 80.0 Pts

3 Skink Handlers @ [12.0] Pts

Models in Army: 64


Total Army Cost: 1400.0
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

Ta liga jest na 1600 :)
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

Unnamed1200 Pts - Lizardmen Army

1 Saurus Scar-Veteran @ 154.0 Pts
General; Shield
Dragonhelm
Dawnstone
Sword of Striking



1 Skink Priest @ 125.0 Pts
Level 2; Heaven
Dispel Scroll

12 Skink Skirmishers 84.0 Pts
Blowpipe

12 Skink Skirmishers @ 84.0 Pts
Lustrian Javelin; Shield

11 Skink Skirmishers @ 77.0 Pts
Lustrian Javelin; Shield

10 Skink Cohort @ 60.0 Pts
Lustrian Javelin; Shield; Musician

6 Cold One Riders @ 200.0 Pts
Shield; Standard; Musician


4 Ripperdactyl Riders @ 160.0 Pts
Spear; Shield

1 Salamander Hunting Pack @ 84.0 Pts

4 Skink Handlers @ [16.0] Pts

1 Salamander Hunting Pack @ 80.0 Pts

3 Skink Handlers @ [12.0] Pts

7 Chameleon Skinks @ 91.0 Pts
Blowpipe

Models in Army: 71


Total Army Cost: 1199.0



co myslicie o takim zestawieniu?
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Jak dla mnie, to w porządku - rozpiska powinna zgrabnie śmigać. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

po pierwszym 6tescie z wod elfami dochodzę do następujących konkluzji
- salamandy przeciw tej armi na wiele sie nie zdaja, zanim dojda zostaja rozstrzelane
- magia w tej bitwie tez nie szalala. nie wylosowałem komety :-( tylko łańcuch piorunów z którego zabiłem jedna driadę i jednego łucznika
rippedaktyle złe zastosowałem( moj bład)
- weteran przez kilka ture bił sie z 10 driadami oraz drzewcem powoli krojąc przeciwnika
- kawaleria .... zrobila co do niej nalezało. choc PF i zasada ze zawsze muszą gonić trochę psuje ogólny obraz...
cameleony niestety w 1 turze zgineły
rozpiska rzeczywiście ma moc. szkoda mi tylko salek ale chyba w tym parinku nie było szansy by cos zwojowały bo po każdym ostrzale efów uciekały ( ld5 robi swoje)
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Wszystko zalezy od sposobu grania. Jak dobrze ogarniasz to salki i ripy ida za klocami i nie gina tak latwo, chyba ze WE maja gorke.

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

Mial 3x12 elfich lucznikow wiec posiadal dobre pole ostrzalu a do tego ja mialem slabe rzuty na ld dla salek ktore wciaz uciekaly.do tego DEBILNIE zaszarzowalem gwaltoptakami w driady bijace sie ze skirmisserami tak ze bic mogl tylko jeden ptaszek.przegralem o cr, i niestety ptaszki uciekly.ale rozpiska baaardzo mi sie podoba. Chetnie bym nia na jakims turnieju zagral. Podobno na te punkty mozna wystawic kowboja, skinki w skirmishu,szanana, troszke kochorty i 4x4 gwaltoptaki....co sadzicie o takiej rozpisce?
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

Unnamed1200 Pts - Lizardmen Army

1 Saurus Scar-Veteran @ 156.0 Pts
General; Light Armour
Sword of Might [20.0]
Charmed Shield [5.0]
Dawnstone [25.0]

Cold One

1 Skink Chief @ 134.0 Pts
Spear; Shield
Armour of Destiny [50.0]
Ripperdactyl


23 Skink Cohort @ 300.0 Pts
Lustrian Javelin; Shield; Standard; Musician
3 Kroxigors
Skink Brave

4 Ripperdactyl Riders @ 160.0 Pts
Spear; Shield



4 Ripperdactyl Riders @ 160.0 Pts
Spear; Shield


10 Skink Skirmishers @ 70.0 Pts
Lustrian Javelin;

10 Skink Skirmishers @ 70.0 Pts
Lustrian Javelin;

10 Skink Skirmishers @ 70.0 Pts
Lustrian Javelin;

1 Salamander Hunting Pack @ 80.0 Pts
Models in Army: 68


Total Army Cost: 1200.0



OkoŃ poprosze o opinie
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

lwieserce85 pisze:OkoŃ poprosze o opinie
:mrgreen:

Grać można czymkolwiek, ale jak już mam zabrać głos, to głównie 2 rzeczy dają mi po oczach.

Pierwszą jest przeinwestowana punktowo sekcja core units (510 pkt) i widniejąca w niej kohorta z kroxigorami - po nerfie jakim została uraczona w obecnym AB straciła sporo na użyteczności i jest mało praktyczna. Ja bym ją wywalił i dopchał core samymi skinkami. :wink:

Drugą kwestią jest skink chief na ripperdactylu. Ja widzę to tak, że albo ten Pan przesiada się na terradona i opcjonalnie dodatkowo czynimy go BSB, albo wylatuje z rozpiski na rzecz kolejnego unitu ripperdactylów i/lub skink priesta.

Cheers! :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Za Kohorte saurusy, kolesia na piechte, priest za herosa na skinku.

Tak ja bym przynajmniej na 1200 zrobil.

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

nie jestem przekonany do zaurusów....
niska inicjatywa, mała mobilnosc.zeby jeszcze magiczna szmate mogły miec a tak to niestety dupa:-(
jesli zas chodzi o wodza skinkow na terradonie z bsb to sie nie miesci w linicie punktowym.
musze okroic weterana i zdiac mu magiczna bron dajac w zamian GW. mam wtedy problem z eterykami lecz wodz z bsb sie ladnie miesci.a i weteran robi cie mieciutki na strzały z armaty jesli nie sa to plonace ataki
jesli zas zapchac core skinkami to co zrobic z pozostałymi?
co wystawic?
kawalerie?
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

ODPOWIEDZ