meissowe rozkminy

Moderator: Ziemko

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
meiss
Mudżahedin
Posty: 224
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą

Re: meissowe rozkminy

Post autor: meiss »

Wszystko co nie wali przez wzgórza, łącznie z tymi boltami mnie nie boli zbytnio.
Przynajmniej na tyle mam stegi ograne.
O gwałtoptaki też się nie martwię.
Jedyne co to kohorta z kroxami i te stegi przeciw katapultom.
lwieserce85 pisze:wystarczy ogarnięty grac imperium który tak ustawi armaty byś nie mógł się schować za górka
To by musiał grać w turbodefensie z okupacją narożnika. Ogólnie w takiej sytuacji już bez wyjścia stegi lecą do szarży na wysunięte oddziały przeciwnika. Rzadko się zdarza, żeby w 2 rundzie nie miały czegoś w zasięgu.
P.S. Statystycznie steg spada od dwóch armatnich kulek, z dwoma na stole i kowbojami pomiędzy nie na wszystko tych armat starcza.

W każdym bądź razie jutro ogrywam to z he (brak dział, brak katap) zobaczymy co wyjdzie.
Ostatnio zmieniony 11 sie 2014, o 16:10 przez meiss, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

I LOVE THEORYHAMMER :)

Awatar użytkownika
meiss
Mudżahedin
Posty: 224
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą

Post autor: meiss »

Tak Ziemko wiem, że to nie działa w realnym życiu, ale czymś trzeba się podeprzeć :P

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

zatem czekam na raport z tej bitewki bo ciekaw jestem jak dwa stegi by sie spisywały.... gdyby nie to ze teraz nawet zielona chołota goblińska ma maszyny wojenne zdolne pokroic stega to sam bym na nich grał bo modele sa sliczne i klimatyczne.
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Awatar użytkownika
meiss
Mudżahedin
Posty: 224
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą

Post autor: meiss »

Miały być HE, wyskoczyło Imperium. 2 działa i volley, więc okupacja za wzgórza :(
Jako że pytałeś, to z kronikarskiego obowiązku:
10:10, w ostatniej rundzie oddałem stega bo statystyka to dziwka ( przeciwnik zdał 0 z heaven na obydwóch działach i ściągnął stega drugim strzałem)

Natomiast w ramach nauki dowiedziałem się, że demisie to słaby paring na gwałtoptaki. Z 7 szarżujących ripperów, na bok i przód spadły 4 zanim oddały, 3 pozostałe nawet z żabą nic nie zrobiły.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Wszystko co ma duzo atakow i wyzsza I jest slabym paringiem dla gwaltoptakow.

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

Na kurczaki masz weteranow na c.o..... jeden ich trzyma cala bitwe( chyba ze masz mega dziwne rzuty) a dwa juz kroja.....gwaltoptaki polecam na ludzka kawalerie.....ludzie maja inicjatywy 3 a z kb i ap gwaltoptaki robia ciekawe rzeczy...szczrgolnie jesli im podniesc inicjatywe....ma hordy masz spalanie oraz salamandry a na pancernych herosow niszczarke i zerowke z metalu.cala sztuka w tym paringu to odpowiednie ustawianie sobie walk i odginanie przeciwnika.wole imperium od wochu ktory ma mocniejsze jebniecie ale slabsze strzelanie.....
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Awatar użytkownika
meiss
Mudżahedin
Posty: 224
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą

Post autor: meiss »

Ziemko pisze:I LOVE THEORYHAMMER :)
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Niestety przeciwnik też grał na kilku turniejach i totalnym ogórem nie był :lol2: kowboj po stronie demisi byłby w polu ostrzału całej artylerii. Wiedział, że stegi wystawię za wzgórzem, więc się dostosował :D Oczywiście strata riperów, to mój błąd. Za to halabradnicy pięknie przyjęli Fiery.
Najważniejsza była w tej grze przeżywalność stegów (dały radę). Do końca by dotrwały 2 gdybym nie liczył na statystykę i został jednym za obeliskiem.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Wiesz, ale tu nie chodzi o to, zebys gral rozpiska -500 pktow konta pelne pkty.
Schowanie stegow za obeliskiem mimo, ze ich zabic nie moze to dla kazdego gracza tez duzy plus.
Jesli dla Ciebie sie sprawdzily "bo zostaly cala gre za obeliskiem" to mamy chyba inne pojecie o "sprawdzeniu" sie jednostki. 8) :lol2:

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

Albo sie gra w ten nowy scenariusz z 9 edycji..potwory kontra dziala.przeciwnik ma 3armaty a ja 3 stegi i wygrywam jesli mi nie ustrzeli zadnego,remis jesli strace jednego a przegrana jesli zostanie jeden...gra sie szybko i bardzo ciekawie
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Awatar użytkownika
meiss
Mudżahedin
Posty: 224
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą

Post autor: meiss »

Ehh moja droga lożo szyderców :D
Ziemko tutaj zaczęliśmy rozmowę od sugestii sercalwiego, że przeciwko armiom z działami trzeba śpieszyć się kochać stegi, bo tak szybko odchodzą :P no nie koniecznie ;) i tyle, nie twierdzę, że to uber jednostka, którą wygram bitwy. Zresztą przeżywalności też dotyczyło stwierdzenie "dały radę". Taki paring, że nie polecą do szarży, ale w tej bitwie wyłączyły z akcji oddział kawalerii o podobnej wartości.
To nadal więcej niż potrafię zrobić templami.

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

ale to ze temple walcza to tylko ich dodatkowa opcja... zasadnicza maja chronic slana przed strzałami z armat oraz działac odstraszajaco na przeciwnika imo:-P stegi sa sliczne ale do poki działo zadawac bedzie k6 ran i posiadac siłe 10 to stegi troglodon karnosaur sa wyłaczone z armii lizakow...
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Temple chronic slanna tylko ,a nie walczyc?
Ja nimi zawsze lece do przodu i w sumie malo co jest ich zatrzymac w wfb,bo radza sobie prawie ze wszystkim (z magia ze wszystkim).
TG to mordercy, ciesze sie, ze ostatnio udalo mi sie zmiescic az 28, teraz biegajac w hordzie z 2 kowbojami sa masakrycznie strasznym oddzialem.

Awatar użytkownika
meiss
Mudżahedin
Posty: 224
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą

Post autor: meiss »

Zaraz Ziemko ci napisze, że to nie polega na tym, żeby temple stały w rogu i tylko trzymały punkty :D
Zresztą, widziałem grę Ziemka na MB i powiedzmy sobie szczerze to nie mój poziom. To że jemu coś innego sprawdzi się o wiele lepiej, nie znaczy, że ja tym ugram cokolwiek. Bo do tego trzeba ogrania i wyższego lvl kminy niż ja mam.

EDIT: no i masz :P

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Skilla to ma Crus. Umowmy sie - jest on, a potem jest reszta graczy lizardmenskich.
Kiedys gralem lepiej teraz to jest tylko cien mojej formy.

Czasami TG sie trzyma pkty , bo TG + slann + 2xkowbooje + priest to 1400 pktow, ktore malo co jest w stanie ruszyc (slonce, pitka, 2xtrebuszet z hitem, hellcannon - choc sa takie rzeczy oczywiscie)

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

lwieserce85 pisze:stegi sa sliczne ale do poki działo zadawac bedzie k6 ran i posiadac siłe 10 to stegi troglodon karnosaur sa wyłaczone z armii lizakow...
Osłabienie dział o ile mogłoby poskutkować częstszym widokiem stegadonów i być może carnosaurów, to na wysyp troglodonów nie liczyłbym. :D
Obrazek

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

cruse to net facet ktory wystawia slana wiadro skinkow i 7 lataczy?
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Troglodon jest tak spaczonym, slabym modelem, ze jest to istna masakra.
Strasznie, zaluje bo chetnie bym go wystaiwl - model sliczny i wielki.

Juz predzej bulbuzaury by byly czesciej wystawiane - dobrze doszacowany jest ich koszt pktowy w stosunku do zasad i umiejetnosci.

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

lwieserce85 pisze:cruse to net facet ktory wystawia slana wiadro skinkow i 7 lataczy?
Wincyj lataczy! Na euro Crus śmigał z 3 oddziałami Ripperdactylów (3+3+5), 3 unitami Terradonów (3x3) oraz 4 Skink Chiefami na Terradonach. :mrgreen:
Poza tym to miał spam Skinków w core, Slanna z sygnaturkami, Skink Priesta ze scrollem i pojedynczego Scar-Veterana kowboja.

Razem z Furionem byli najmocniej punktującymi graczami w naszej drużynie (oboje zdobyli po 103 pkt każdy z 6 bitew). :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
meiss
Mudżahedin
Posty: 224
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą

Post autor: meiss »

Jak dla mnie Crus to gość, który najpierw miał koncepcję i dobrał do niej oddziały, zamiast montować klonrozpiskę. I chwała mu za to, pokazał, że można robić wyniki czymś innym niż wszyscy.
Jestem pełen podziwu dla jego wyników, ale on chyba kupe czasu tą rozpiskę ogrywał, ja podchodząc do niej z marszu potrzebował bym instrukcji obsługi bo cały czas kminię jak on tym demontował pancerne kloce.

ODPOWIEDZ