Stairway to Heaven ( 500 pkt )

Moderator: Ziemko

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Zeppelin
Falubaz
Posty: 1391
Lokalizacja: Górny Śląsk - Katowice

Stairway to Heaven ( 500 pkt )

Post autor: Zeppelin »

Hej ;) przygotowuję rozpiskę na mój Lizakowy debiut na turnieju ;) Turniej na 500 pkt. zakaz dublowania speciali i rarów, brak lordów i bohaterów imiennych, bohaterowie 50%.

Z góry mówię ,że chcę zagrać armią całą pomalowaną dlatego odpadają cameleony,teradony i gwałtoptaki

1.

Skink Priest 2lvl 100pkt
-generał , lore of heaven

10x Saurusów 110pkt

2x10 skirmish , blowpipe 140pkt

12x cohorta , javelin , muzyk 70pkt

salamandra 80pkt

2.

Scar-veteran 156pkt
-cold
-słomka
-1+ AS przerzut

2x 10 skinków blowpipe 140pkt

2x 10 skinków kohorta , javelin 120pkt

salamandra 84 pkt
- turbo skink

Moje przemyślenia.

Ale mnie korci ,żeby dać jajko na skink priesta !!!! :twisted:

Za pomoc dziękuję ;)
I believe in Honour.!

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

w drugiej rozpie zamien salamandre na skina z DSem i heavenem 1 levl i bedzie git
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Tak jak Qc mówi, z tym że zamiast wyrzucić salamandrę, to możesz przykładowo uszczuplić sekcję core - masz tam sporo zainwestowane jak na wymagane 125 pkt (25%).
Obrazek

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

2 opcja tylko daj weteranowi charned shield dzieki ktoremu strzal z armaty przeżyje. Zmniejsz liczbe corow i za zaoszczedzone pkt daj szamana z d.s i domena bast. Jak starszy pkt to dodaj championow do skinkow... proponuje zostawic skinki z javelinami
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Wydaje mi się, że scar-veteran ma już charmed shielda, tylko został przez przypadek pominięty w wypisywanym ekwipunku - koszt punktowy jegomościa z charmed shieldem wynosi dokładnie tyle ile ten kowboj (156 pkt).
Obrazek

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

za 20 lat tez będę umiał określić wyposazenie herosa patrząc na jego koszt punktowy:-D
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Awatar użytkownika
Zeppelin
Falubaz
Posty: 1391
Lokalizacja: Górny Śląsk - Katowice

Post autor: Zeppelin »

dzięki za podpowiedzi !

Jutro będę testował rozpiski na armię VC.

Spróbuję zacząć od takiej :

saurus 156pkt

skink priest 1lvl ( jaki lore? hmm) 65

2x 10 javliny cohorta 125 ( +1 skink )

10 blowpipe 70

salamandra 84pkt
- turbo skink

Bardzo chciałbym ,żeby salamandra się sprawdziła i mam wielką nadzieję ,że tak się stanie.

nie wiem co można zdziałać magiem 1lvl ale niech będzie.... swoją drogą beast tylko dla 0 a heaven wydaje się być o wiele ciekawszym no ale nie wiem ,czy 2 lvl to nie minimum...
I believe in Honour.!

Awatar użytkownika
Byqu
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Byqu »

Haeven jest sensowniejszy- tańsza zerówka, inne, ciekawe czary jak jedynka, również tania.
Salka moim zdaniem się nie sprawdzi- na te punkty nie spodziewałbym się klocków piechoty, raczej dużej ilości punktów w bohaterach+odginaczki.
WELCOME TO ESTALIA GENTLEMEN

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

Zombie skavenscy niewolnicy. Gobosy...to wystąpi na pewno w duzych ilościach. A 0 z beast jest potrzebne dla skinkow. Javeliny z siłą 4 juz robia sie groźne.
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3126
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Jeśli zostawiasz kohorty z javelinami, to potrzebują muzyka, żeby w ogóle móc wykonać swift reform. Skink szaman 2lvl się nie zmieści, bo na herosów masz max 250 pkt jak rozumiem.
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

125= 2x50 (2 razy 10 skinlow) +2x10 (muzycy) plus 5 ( jeden dodatkowy kohorciarz)
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Awatar użytkownika
Zeppelin
Falubaz
Posty: 1391
Lokalizacja: Górny Śląsk - Katowice

Post autor: Zeppelin »

Zdaję sobie sprawę ,że biorąc kowboja nie mam możliwości dania 2 lvl magowi, a wzięcie muzyka do kohort uznałem za na tyle oczywite ,że przez gapiostwo nie wpisałem ich ,ale jak lwieserce zauważył punktowo się elegancko zgadza.

Zagrałem jedną bitwę na VC
- wampir, red fury, GW, prezerwatywa 2lvl

-2x20 zombie
-2 fell baty
- zombie rydwan

Na pierwszy rzut oka rzuca najbardziej się fakt ,że zapomniałem ,że w jednej kohorcie mam 11 a nie 10 sinków.

Strasznie bolała mnie magia , jednak on miał 2 czary i tak wyszło ,że zawsze wchodził przynajmniej mu tej 1. Natomiast mi weszła błyskawica dwukrotnie tylko - jednakże zabicie 7 zombie nie jest jakimś wielkim osiągnieciem. Rozpiska mi się podoba ,choć fakt ,ze wygrałem bardzo wysoko 18-2 zawdzięczam "głupkowi" na coldzie bo po tym jak drugi raz z rzędu nie zdał głupoty i wystawił się tym samym na szarżę zombie z wampirem, przeżył i usiekał truposza :twisted: - definitywnie uciekł i został złapany od szarży jakiś 7 zombie - nie pytajcie jak się to stało ;p Natomiast salamandra... no cóż ogień ! ( pomijając fakt ,że przy 1 próbie strzelania zjadła 3 skinków ) Ale to było jak w tej reklamie snikersa (głodna nie jesteś sobą :D ) później usmażyła ponad 30 zombie =D> Miał 0 i tworzenie oddziału ;)

domyślam sie ,że z mojego opisu nikt nie ma pojęcia co się właściwie stało, ale jest to argument za tym ,żeby grać też na małe punkty bo są rewelacyjne !
I believe in Honour.!

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

zdales monster reaction na 4ce :P ?
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

Mial 4 poganiaczy wiec nie musial zdawac...pamietaj tez by weterana dolaczac do kojorty jesli przeciwnik ma doom divery albo bolce....
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Awatar użytkownika
Zeppelin
Falubaz
Posty: 1391
Lokalizacja: Górny Śląsk - Katowice

Post autor: Zeppelin »

Dziś odbyłem dwie testowe bitwy na TK i EMP

TK. Miało dwóch nekromantów 2lvl , ich lore + lore undead

16 łuczników fcg,

3 plujące węże

Wygrywa turę, podchodzi łucznikami ,żeby strzelić ( siedzi w lesie #-o ) węże czekają w ambushu. W magii udaje mu się podnieść 10 szkieletów z championem przed moimi jednostkami. Strzeleniem zabija z 4 skinków, trzymają się dzielnie ( na generalskim ;) ). Wyczuwając pewne zagrożenie od strony strzelania po I węży i no armour save postanawiam wpakować się w 10 szkieletów kowbojem, reszta do przodu , salamandra po cichu od prawej gdzieś tam sobie spaceruje za krzaczkiem 12". Mój pocisk (4 z heavena) nie wchodzi. W jego turze wyskakują wężę , nie zastrzelili nic ,za to zabił sobie 2 jak wychodził z dziury xD. w turze magii wrzuca podwójne strzały , do wskrzesza coś tam węże i ulecza championa. Champion ginie. Moja 2 tura Salamandra podchodzi 6" będzie strzelać na 12" od łuczników, 10 skinków z magiem obraca się na węże a ostatnia 10 blowpipe szzarżuje na bok szkieletów. Magia nic. Salamandra nie trafiła, skinki wbiły 2 woundy na wężach , został 1 z 2 woundami. kowboj rozmontowuje ze skinkami szkielety i obracają się na łuczników. Mój przeciwnik szarżuje w coldone ostanim wężem ( bał się skinków ) , coś tam ustrzelił znów wąż padł. W mojej turzę podchodzę wszystkim co mam pod łuczników z każdej strony, wchodzi pocisk , salamandra zabija 8 , skinki z 4 , zostają magowie i jakiś 2 łuczników - padają w następnej turze.

straty własne społowiony odział kohorty :)

2 bitwa na EMP

Warrior priest na koniu
pieszy mag 1lvl fire

7x IC
12x kuszników

bitwa bez historii

na górce są kusznicy obok kawa, salamandra , cold one i blowpie szachują kawalerię , 2x10 skinków w kohorcie leci przez las prosto na kuszników z magiem. Kawalerią średnio może coś zrobić, kusznicy strzelają w cold iiiiii nic ;P. I gdy już mój pluton egzekucyjny 20 skinków z magiem miał wystrzelić w kuszników to mag nas przechytrzył, wysadził się , odział uciekł. Konnica dostała paszę przed twarz ( blowpipe ) po ich wybiciu od boku salmandra i od drugiego cold z 10 skinków z cohortą 2 tury walki , uciekają doganiam koniec.


Rozpiska jest dobra , choć zobaczę jak poradzę sobie na pluton egzekucyjny dwarfów - może jak się uda już w krótce ;)

pozdrawiam.

ODPOWIEDZ