Rozpiski Kolasa

Moderator: Ziemko

ODPOWIEDZ
Kolas111
Chuck Norris
Posty: 407

Rozpiski Kolasa

Post autor: Kolas111 »

Hejka
Zaczynam z Lizakami wiec prosilbym o rade. moi przeciwnicy to OG, WE, DE, WoCH, TK, VC

HEROES

Saurus Scar Veteran (Cold One, Downstone, Sword of Might, Light Armour,Shield) 155
Skink Priest (Lvl. 2 Wizard, Lore of Heaven) 100

CORE

10 skink skirmishers (blowwipe) 70
10 skink skirmishers (blowwipe) 70
15 skink cohort (Javelin, Shield, Musician) 75
18 saurus warriors (spear, spawn leader) 208

SPECIAL

4 Ripperdactyl riders 160
5 Cold One Riders (Shield, Hand Weapon) 150

TOTAL 998

Saurusy sa w tej rozpie bo mi sie strasznie ich klimat podoba. to samo CoR. Co myslicie. Rozpa for fun do gier domowych

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Na scar-veteranie na coldzie wyrzuć zwykłego shielda, a daj mu charmed shielda. Za 1 dodatkowy punkt zyskasz fajny efekt.

Na skink priesta wrzuciłbym dispell scrolla i ruby ring of ruin.

Zmniejszyłbym sekcję core units. Według mnie klocek saurusów nie sprawdzi Ci się bez żadnego herosa - niezły do niego jest Gor-Rok. Poza tym jak już chcesz grać na saurusach, to obowiązkowo zainwestuj w sztandarowego i muzyka.

Pojedynczy oddział Ripperów też raczej mało przydatny - masz tylko 1 żabkę, no i po prostu zostanie w pierwszej kolejności odstrzelony.
Obrazek

Kolas111
Chuck Norris
Posty: 407

Post autor: Kolas111 »

dzieki okon. no niestety ripperki sa drogi a na dwa oddzialy po 4 trzeba 525zl. ja dopiero zaczynam. jak sie terki sprawdzaja ?

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Terradon Ridersi co prawa stracili co nieco na wydajności w porównaniu z poprzednim army bookiem, jednak w dalszym ciągu są bardzo przyjemną i dobrą jednostką.

Wystawia się ich najczęściej w liczbie 3 sztuk/unit i pomagają kontrolować pole bitwy. Mogą także odstrzelić coś mniejszego lub zapolować na maszyny przeciwnika.

Ponadto popularni są Skinkowie Chiefowie na Terradonach. Tych gagatków najczęściej składa się w taki sposób, aby tanim kosztem uzyskać na nich armor save 2+,
Obrazek

Kolas111
Chuck Norris
Posty: 407

Post autor: Kolas111 »

HEOROES

Saurus Scar Veteran (C.O., Charmed Shield, Sword of Might, Downstone, Light Armour) 156
Skink Priest (Lvl. 2 Wizard, Lore of Heavens, Dispell Scroll) 125

CORE

10 Skink Skirmishers (Blowwipe) 70
10 Skink Skirmishers (Blowwipe) 70
13 Skink Cohort (Javelin, Shield, Musician) 75

SPECIAL

5 Cold One Riders (Hand Weapon, Shield) 150
3 Terradon Riders (Javelin) 105

TOTAL 751

Co myslicie. Rozpiski robione z mysla o potencjalnych zakupach.

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

Ustal sobie najpierw jakis limit punktowy..powiedzmy 1k punktów. Zrob pod to rospiske zacjowujac zasady kompozycji armii jednoczesnie zbierajac modele i je malujac.armia na 751 pkt jest dosyc niespotykaną i watpie czy ktos bedzie chcial z toba grac na takie punkty. ...
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Kolas111
Chuck Norris
Posty: 407

Post autor: Kolas111 »

Rozpa na 750 jest a ja gram z bratem więc kompletnie ilość pkt. nie ma znaczenia. Ostatnio graliśmy na 312pkt. :lol2:

Kolas111
Chuck Norris
Posty: 407

Post autor: Kolas111 »

Coś takiego wykminiłem.

HEOROES

Saurus Scar Veteran (C.O., Charmed Shield, Sword of Might, Downstone, Light Armour) 156
Skink Priest (Lvl. 2 Wizard, Lore of Heavens) 100

CORE

10 Skink Skirmishers (Blowwipe) 70
10 Skink Skirmishers (Blowwipe) 70
11 Skink Cohort (Javelin, Shield, Musician) 65

SPECIAL

3 Terradon Riders (Javelin) 105
3 Terradon Riders (Javelin) 105

RARE

Salamandr Hunting Pack 80


TOTAL 751/750

Zastanawiam sie bo mam w planach zakup 2 boxów terków/ripków i nie wiem co skleić. Bo obie jednostki wydają sie fajne.

ODPOWIEDZ