Slann z modeliny

Moderator: Ziemko

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
J.B.
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 163
Lokalizacja: Legionowo

Slann z modeliny

Post autor: J.B. »

takie cos mi z modeliny wyszlo, na razie wip.
szkoda tylko ze jak wyjmowalem z piekarnika to mi upadl i odszczypaly mu sie dwa kolczyki (na brodzie i na lewym uchu). niestety tego drugiego nie odnalazlem
Obrazek
Obrazek
Obrazek
nie podoba mi sie jego stopa... bede ja musial jakos ogarnac. i jeszcze pytanko: slannowie maja pazury, czy nie, bo troche jestem skonfundowany

na palanquinem pracuje, juz porobilem te boczne kafelki. jak cos sie zmieni to dodam
Ostatnio zmieniony 5 sie 2010, o 00:50 przez J.B., łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
J.B.
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 163
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: J.B. »

zaniemowiliscie z wrazenia? :D
koncze palanquin, jeszcze tyklo 3 kolce, roslinki i ten 'daszek'. jutro moze wstawie zdjecia jak wypieke
Obrazek

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

JAk pomalujesz to sie wypowiem, bo poki co nie moge patrzec na te rozowe rece.

Awatar użytkownika
Parravon
Mudżahedin
Posty: 204
Lokalizacja: Oko Terroru

Post autor: Parravon »

Na oryginalnym slanie z zaciśniętymi kończynami widać było po jednym pazurku z każdej strony wiec raczej mają :D

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

Bardzo fajny żabulec, zbliżony do oryginału, tylko co on ma kwadratowego na lewej łapie?
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
Jasif
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3016

Post autor: Jasif »

Bransoletę? :wink:
paulinka17 pisze:Mówiłem, jabaniutki nawet oczka zmrużył z rozkoszy.
Dziedzic pisze:JH i UD razem, piekło zamarzło i serce Szaitisa pękło.

Awatar użytkownika
J.B.
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 163
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: J.B. »

Palanquin skończony, jeszcze tylko roslinki. Jutro zdjecia wstawie

@Ziemko: Różowego było najwięcej i trzeba to w końcu kiedyś zużyć :D A z malowaniem wole poczekac, bo chce zobaczyc wasze opinie. jak trzeba bedzie robic jakies poprawki, to lepiej chyba przed malowaniem, no nie? :wink:

@Parravon: rzeczywiscie, nie zwrocilem uwagi. ale ten ziemkowy pazurow juz nie mial, wiec to chyba bez wiekszego znaczenia
Obrazek

Awatar użytkownika
Raptor
Masakrator
Posty: 2018
Lokalizacja: True Legion Kraków!!!

Post autor: Raptor »

To tak sie da z modeliny? :shock:
Obrazek

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

:shock: Nie wiedziałem, że z modeliny tak się da. No naprawdę ekstra żaba. Tylko jakoś nie mogę zauważyć zdjęć skończonego.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
Deliberitus886
Mudżahedin
Posty: 262

Post autor: Deliberitus886 »

Slan jest jak na dzieło w modelinie dobry . =D>
A propos żeby stworzyć coś dokładniejszego do modeliny dodaje się tłuszczu wtedy jest bardziej plastyczna , tylko parę kropel żeby się nie rozlazał bo wtedy ,podczas utwardzania się rozpadnie wszystko .
Widzę Wszystko

Awatar użytkownika
J.B.
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 163
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: J.B. »

fakt, małoplastyczność modeliny jest wkurzająca. dzieki za rade.
na zdjecia będziecie musieli poczekać, bo aktualnie jestem poza domem i wracam około 24 sierpnia.

mam tylko problem z podstawka tzn. z tym "trzymadełkiem" - chciałem zrobić go z przezroczystej wypraski po modelu samolotu, ale okazało się, że za cienki i model się przekrzywia :lol2:
any ideas?
Raptor pisze:To tak sie da z modeliny? :shock:
da się, tylko chęci troszkę trzeba :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
Jasif
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3016

Post autor: Jasif »

J.B. pisze:any ideas?
oryginalny "patyk" z gw? :wink:
albo cokolwiek, ja osobiscie wole miec slanna zamontowanego stabilnie na drewnianym paliku i wiedziec ze sie nei zlamie ani nie odpadnie. czasem... no dobra.... czesto! trzeba zrezygnowac z estetyki na rzecz praktycznosci i wygody.
pzdr
paulinka17 pisze:Mówiłem, jabaniutki nawet oczka zmrużył z rozkoszy.
Dziedzic pisze:JH i UD razem, piekło zamarzło i serce Szaitisa pękło.

Awatar użytkownika
J.B.
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 163
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: J.B. »

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
z palanquinu nie jestem zbyt zadowolony. będę musiał poprawić tu kilka rzeczy, np. te listki i gałęzie/płaskorzeźby oraz ponaprawiać uszkodzenia.
no i w realu to wygląda lepiej oczywiście :mrgreen:
Obrazek

orelha
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 101

Post autor: orelha »

wyglada ekstra sczerze mowiac ;)

Awatar użytkownika
Jasif
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3016

Post autor: Jasif »

Wygląda świetnie. Czekam na pomalowane.
paulinka17 pisze:Mówiłem, jabaniutki nawet oczka zmrużył z rozkoszy.
Dziedzic pisze:JH i UD razem, piekło zamarzło i serce Szaitisa pękło.

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

Wypasiony. Naprawdę podziwiam twój talent.
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
Deliberitus886
Mudżahedin
Posty: 262

Post autor: Deliberitus886 »

Teraz po ukończeniu widać że jest zajb ..... =D> .

Ale będziesz miał problem z pomalowaniem modeliny ,wszelkie próby położenia farby bezpośrednio na modelinę skończą się fiaskiem.
Każda farba oprócz olejnej będzie się ścierać a na tej malować się nie da jak i na samej modelinie, nie da się stworzyć przejść czy czegoś podobnego to jest masakra .
Każdo razowe położenie mokrego pigmentu powoduje że warstwa z pod spodu schodzi i spływa .
Miałem tak z większością dostępnych gatunków modeliny .

Musisz pokryć model substancją na której farma dobrze się trzyma ja pomimo wielu prób jeszcze takiej nie znalazłem . Na pewno nie wchodzi w rolę żaden lakier , raczej matowa żywica epoksydowa , na tych maluje się najlepiej ale jest problem z jej równomiernym nałożeniem szczegóły się zacierają .
To jest żmudna i mozolna praca aby nie popsuć całego efektu , także trzymam kciuki .
Widzę Wszystko

Awatar użytkownika
J.B.
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 163
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: J.B. »

myślałem nad zrobieniem podkładu z emalii, bo to chyba trzyma, a na pomalowny model nałożyć jakiś lakier, żeby się nie scierało.

a o ile będę jeszcze robił jakieś figsy, to już raczej GS'a, albo jakiejś masy modelarskiej. lepienie w modelinie to koszmar :lol2:

dzięki za komentarze :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Jasif
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3016

Post autor: Jasif »

Ja tam z emalia mialem raz do czynienia i zaluje tego do dzis. A farba w sprayu? Hell Pit Abomination, ktorej ciało robiłem z modeliny i sprayowalem na koniec, ma sie dobrze.
pzdr
paulinka17 pisze:Mówiłem, jabaniutki nawet oczka zmrużył z rozkoszy.
Dziedzic pisze:JH i UD razem, piekło zamarzło i serce Szaitisa pękło.

Awatar użytkownika
Aron_Banalny
Masakrator
Posty: 2170
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Aron_Banalny »

Ale będziesz miał problem z pomalowaniem modeliny ,wszelkie próby położenia farby bezpośrednio na modelinę skończą się fiaskiem.
Każda farba oprócz olejnej będzie się ścierać a na tej malować się nie da jak i na samej modelinie, nie da się stworzyć przejść czy czegoś podobnego to jest masakra .
Każdo razowe położenie mokrego pigmentu powoduje że warstwa z pod spodu schodzi i spływa .
Miałem tak z większością dostępnych gatunków modeliny .

Musisz pokryć model substancją na której farma dobrze się trzyma ja pomimo wielu prób jeszcze takiej nie znalazłem . Na pewno nie wchodzi w rolę żaden lakier , raczej matowa żywica epoksydowa , na tych maluje się najlepiej ale jest problem z jej równomiernym nałożeniem szczegóły się zacierają .
To jest żmudna i mozolna praca aby nie popsuć całego efektu , także trzymam kciuki .
ja używałem modeliny o zajebistej nazwie SPEED produkowanej w Łodzi (5 zyli za kostkę 4 x Fimo) i nie miałem podobnych problemów, ale z tego co widzę slann zrobiony został z Fimo, tak?

mnie nie leżą tylko łapy, reszta bez kitu zajebista

ODPOWIEDZ