Kadzikowe Skinki

Moderator: Ziemko

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kadzik
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 36

Re: Kadzikowe Skinki

Post autor: Kadzik »

Z wbijaniem paznokci są 2 problemy:
1. Mam obcięte krótko :P
2. Wygląda to fajnie nieregularnie, ale łatwo się strzępi niestety, nawet potraktowane wikolem. W WFB może nie stanowi to problemu, ale w mordce figurkami włazi się wszędzie i szybko powstały by odpryski.


Akurat naprawdę lubię te 5edycyjne kroxy :D Te z 6tej były zbyt pokraczne i giętkie. Najnowsze są całkiem przyjemne, ale ciężko znaleźć je po taniości. Tego zdobyłem za bodajże dychę.


Ziemko, co to za offtop w moim temacie wyczyniasz?! :P

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Ja nic nie robie ;)
Sam odpowiadasz czyli on Ci sie podoba.

Kroxy z 5ed sa najfajniejsze, z 7 mialyby szanse je przebic gdyby nie lby psow.

Awatar użytkownika
Kadzik
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 36

Post autor: Kadzik »

Ziemko pisze:Sam odpowiadasz czyli on Ci sie podoba.
Siedzę nad tą wypowiedzią i nie bardzo wiem, jak mam ją rozumieć :| Że "sam odpowiadam za wygląd swojej bandy, więc skoro wziąłem taki model, to znaczy, że mi się on podoba"? :wink:

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Odpowiadasz na offtop wiec widac sie Ci TEN offtop podoba ;)
Paniemajesz juz?

Awatar użytkownika
Kadzik
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 36

Post autor: Kadzik »

Ziemko pisze:Odpowiadasz na offtop wiec widac sie Ci TEN offtop podoba ;)
Paniemajesz juz?
Łooo :) Niezła interpretacja :)
Primo, odpowiadam, bo mi się nie podoba :P Secundo, wiem, że modom nie warto fikać, więc nie powiedziałem "swoje kradziejsko-pocztowe niesnaski wsadź sobie sam wiesz gdzie i nie pisz takich bzdur u mnie w temacie" :wink:

Którą wersję, zwrócenie uwagi na fakt offtopu, czy inwektywy, wybierasz? :P



Przy okazji wrzucam zdjęcia z postępu prac nad górką:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wieża jest na razie w pierwszej warstwie czarnego podkładu.

Awatar użytkownika
Kadzik
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 36

Post autor: Kadzik »

Wieża i górka praktycznie skończone:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Wieża malowana bardzo chaotycznie, co w rzeczywistości wygląda naprawdę fajnie.
Podkład czarny, na to ciemnobrązowy drybrush. Pojedyncze kostki na soczysto czerwono. Całość szarym, a później jasnoszarym drybrushem. Później całość lekkim brązowym drybrushem. Następnie 3 drybrushe coraz jaśniejszym piaskowym nakładane nie po całości, a chaotycznymi pociągnięciami, tak że niektóre miejsca nie zostały pokryte.

Chcę dać drugi, ciemniejszy kolor trawki. Na razie w pokoju bajzel straszliwy i nie mogę znaleźć. Mech muszę dopiero jakiś zakupić.
Oczywiście wnętrze wieży jeszcze nie skończone :)

Awatar użytkownika
The WariaX
Falubaz
Posty: 1018
Lokalizacja: Rybnik i okolice

Post autor: The WariaX »

Jest klasa :-D

Jedna rzecz mnie się osobiście nie podoba. Makieta wygląda jakby dostała zielonej wysypki :wink:

Awatar użytkownika
Kadzik
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 36

Post autor: Kadzik »

Na żywo trawka jest dużo bardziej soczysta (to bodajże jasna zieleń Busha) więc efekt wysypki jeszcze lepszy :P

I tak muszę poprawić, bo za gęstego wikolu użyłem, trawka się źle przykleiła i klejowe plamy widać :|

Awatar użytkownika
Kadzik
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 36

Post autor: Kadzik »

Zacząłem kombinować z wielką wieżą obserwacyjną.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Na pewno nie będzie dojścia na samą górę. Zrobię półpiętro, a dalej będą zawalone schodki. Z półpięterka zawsze można będzie jakiś mostek poprowadzić na inną makietkę :)
Nie wiem jeszcze czym pokryję ścianę. Na pewno nie styrodurowymi kosteczkami :wink: Wikol z piaskiem? Jakaś szpachlówka? Może dość spore płytki z cienkiej tektury?

Awatar użytkownika
Sebollus
Mudżahedin
Posty: 267
Lokalizacja: Katowice-Vendetta

Post autor: Sebollus »

Gdybyś chciał ją pokryć czymś na wzór cegły to proponował bym udac się do najbliższego sklepu z tapetami. Tapety w drobne "cegiełki" całkiem ładnie pasują na taką okleinę, są z reguły żłobione więc bez problemu da się malować;)

Awatar użytkownika
Jasif
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3016

Post autor: Jasif »

Offtop : Seba, TY żyjesz :D
paulinka17 pisze:Mówiłem, jabaniutki nawet oczka zmrużył z rozkoszy.
Dziedzic pisze:JH i UD razem, piekło zamarzło i serce Szaitisa pękło.

Awatar użytkownika
Kadzik
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 36

Post autor: Kadzik »

Sebollus pisze:Gdybyś chciał ją pokryć czymś na wzór cegły to proponował bym udac się do najbliższego sklepu z tapetami. Tapety w drobne "cegiełki" całkiem ładnie pasują na taką okleinę, są z reguły żłobione więc bez problemu da się malować ;)
Tapetę już kiedyś wykorzystywaliśmy do zrobienia brukowanego stołu. I wychodzi świetnie. Tutaj jednak musiałbym się bawić w wycinanie i dopasowywanie do już przyklejonych schodów.
Postanowiłem być hardocrem i ponownie okleić budynek styrodurową kostką :)
Obrazek
Obrazek

A na górze pierdyknę jakąś platformę. Chciałem coś z daszkiem, ale lizaki mi się z daszkami nie kojarzą :wink:

Awatar użytkownika
J.B.
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 163
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: J.B. »

Może kolejne oczko wodne? W army booku na planie miasta widać, ze miasta składają się w 1/3 z wody więc fluffowo nie ma przeciwskazań. Jak będziesz chciał zrobić z tego miasto, które będzie upstrzone takimi bajorkami i kanałami zrobionymi dobrym water effectem to stół będzie miażdzył :D Sam miałem podobny pomysł ale trzeba by sie bawić modułami, a na to nie mam na razie czasu
Obrazek

Awatar użytkownika
Raptor
Masakrator
Posty: 2018
Lokalizacja: True Legion Kraków!!!

Post autor: Raptor »

Postanowiłem być hardocrem i ponownie okleić budynek styrodurową kostką
stanowczo jesteś hardcorem :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Kadzik
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 36

Post autor: Kadzik »

J.B. pisze:Może kolejne oczko wodne? W army booku na planie miasta widać, ze miasta składają się w 1/3 z wody więc fluffowo nie ma przeciwskazań. Jak będziesz chciał zrobić z tego miasto, które będzie upstrzone takimi bajorkami i kanałami zrobionymi dobrym water effectem to stół będzie miażdzył :D Sam miałem podobny pomysł ale trzeba by sie bawić modułami, a na to nie mam na razie czasu
Na oczka wodne przyjdzie czas :) Miasta raczej nie zrobię, to będzie raczej mała zrujnowana osada, której centrum było obserwatorium, ale teraz trochę zarosło. W planach mam kamieniołom, 2 zrujnowane budynki i ze 3 plansze dżungli (podstawa pusta, a drzewka i skałki osobno, do swobodnego przemieszczania

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Rewelacja, czekam na dalsza czesc prac.

Awatar użytkownika
Kadzik
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 36

Post autor: Kadzik »

Wieża pomalowana, teraz schnie wikol z trawką.

Przyszedł do mnie miliput, zabrałem się więc za rzeźbienie. Na pierwszy ogień poszedł terradon, bo bardzo nie podoba mi się wygląd oryginałów GW (zarówno te starsze jak i obecne; brak smukłości i ogólna beznadzieja), a jeszcze bardziej ich ceny :P Zdjęcia WIPa wrzucę jutro jak nabierze więcej ciała :)

Chciałbym też rzeźbić slanna. I mam tutaj pytanie do Was. Jak widzi się Wam slann pod postacią starego mądrego gekona? Wielka tłusta ropucha zupełnie mi się nie podoba, a gekon będzie wyglądał fajnie (o ile uda mi się praca z gsem :P ). Czy nie przyprawię konserwatywnych graczy o palpitację serca?

orelha
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 101

Post autor: orelha »

wszystko zalezy od tego jak wyjdzie, a nawet jak bedzie super to znajdzie sie ktos kto bedzie marudzil, wiec rob i pokaz efekty ;)

Awatar użytkownika
Kadzik
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 36

Post autor: Kadzik »

orelha pisze:wszystko zalezy od tego jak wyjdzie, a nawet jak bedzie super to znajdzie sie ktos kto bedzie marudzil, wiec rob i pokaz efekty ;)
Mądre to i sprawiedliwe :D

Oto skończona wieża:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

A raczej nie do końca skończona. Na szczycie wieży chcę umieścić lustro służące do wysyłania sygnałów świetlnych. Lizaki są w końcu dość rozwiniętą w pewnych dziedzinach rasą :) Muszę jednak wpierw wybrać się do sklepu i takie lusterko nabyć :D

Kolorystyka prosta: schodki i platforma są drybrushowane od czarnego do białego (+ jeden drybrush ciemnym brązem jako 2 warstwa), a ściany to chyba 10 różnych warstw w różnych miejscach (szarości, brązy, czerwienie, beże itp.)

Awatar użytkownika
Shadar
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Shadar »

Jeśli Ci się uda, to spróbuj to lustro zrobić pęknięte, albo ułamane, czy coś takiego. Podziwiam Cię za to, że masz cierpliwość do tego "brukowania". Moim zdaniem, gdymyś dokonał na budynki iwazji roślinności to mogłyby być jeszcze lepsze.
Wieszkto pisze:
Szaman pisze:wieszkto - zabawny jestes...
Wiesz gdybyś mnie nie traktował poważnie i nie czuł się winny to byś się tym postem nie tłumaczył tylko byś mnie olał a ty odpisałeś.

ODPOWIEDZ