Salamandry vs Stegadon

Moderator: Ziemko

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pająk
Masakrator
Posty: 2669
Lokalizacja: Gdynia/Poznań- BWT Klika

Post autor: Pająk »

ostrzał ściąga Karni... stedzie we dwóch dochodzą na luzie... Karni przy farcie...

Karol J
Chuck Norris
Posty: 492

Post autor: Karol J »

Nie można powiedzieć, że Salki są lepsze od Stedzika ani Stedzik lepszy od Salek. Zależy od konfiguracji innych jednostek i jak kto daną jednostką potrafi grać. Ja grałem stedzikiem zawsze. Dopiero ze 2 miechy temu przerzuciłem się na salki i narazie spisują mi się zarąbiście (wczesniej grałem nimi naprawdę sporadycznie). Dziś rozwaliły 4 ushabti, i kasket do którego wszedł drug licz - high licz priest - hierophant (został tylko ten licz co kasket obsługuje na 1 ranie :) ). Ale stedzik też nie raz mi ładne akcje odwalał. Wybór rare'ów powinien zależeć od reszty armi i od umiejętności gry przez gracza danymi jednostkami. Nie mozna powiedzieć, że jedna jest lepsza od drugiej.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Panowie to mial byc taki loozacki temat , nie spinajcie sie tak :lol: :lol: :lol:


P.S. Kazdy wie , ze salki sa lepsze , a Malal sie droczy i podpuszcza jak zwykle ;)

Awatar użytkownika
Bartas
Chuck Norris
Posty: 640

Post autor: Bartas »

buldożer sprawdzil sie jedynie raz, jako rozśmieszacz :), po tym jak pitka weszła z ifki, to stegadon zdał test a 5 skinków na górze zleciało, potem mi z frenzy i z hatred latał

Ogółem to mimo wszystko lepiej spisują sie salki i to je wystawiam częsciej, jednak na luzackie bitwy w domu stegadona biore zawsze ;)

Malal
Kretozord
Posty: 1729

Post autor: Malal »

Ziemko pisze:
P.S. Kazdy wie , ze salki sa lepsze , a Malal sie droczy i podpuszcza jak zwykle ;)
Sam ich podpuszczasz wyplochu...jakbys raz zamiast turlac kostkami uzyl glowy i stegadona od razu bys poznal wyzszosc tego stwora nad salkami

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Dawid pisze: Ale sluchaj nie wszyscy sa tacy swietni i bezbledni. Stedzio i jego zarabista LD na 5 nawet jak jest BSB w poblizu to ma duze szanse na ucieczke :cry: (to nie treeman).
moze sie nie znam ale z tego co wiem stexzio z bsb w 12" ma znacznie mniejsze szanse na ucieczke niz treeman bez bsb :> :wink:

a co do stedzia to sie nim po prostu trudniej gra... i ziemas nie mow, ze sie nim nie da grac.. popytaj dzika i stacha jak sie im spisywal na euro (z tego co pamietam to dobrze)... zreszta sam pewnie nie raz nim probowales cos zdzialac ;]

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Powiedziala plewa co grala zawsze lizakami na 6 salkach :D

P.S. Shino ja nie mowie , ze do pewnego rodzaju rozpisek stedzio sie nie nadaje , ale porownaj uniwersalnosc salek i stedzia - na tym tle salki miazdza dinusia :D

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

Pytanie dnia: dlaczego stedzio jest lepszy od salek? bo jest duzy :P
a tak na powaznie to dlatego, ze nie musi rzucac artyleryjka przy strzale z bolta :lol: . A tak juz zupelnie powaznie to:

Cruse gral kiedys na 2 stedziach i cisnal!
Co z tego, ze słoń schodzi od krzyku 1 banshee :D
Do monster trucka imo bardzo dobre.
Taktyce lizzardow: 6salek 120 skinkow i wszystko w kupie przy generale z LD8 + 6DS,8DD - i gramy zeby tylko nie przegrac mowie stanowcze NIE :D

Dawid
Chuck Norris
Posty: 608
Lokalizacja: Pomiechówek [*]

Post autor: Dawid »

No tak shino, ale patrzac pod tym katem, ze jednak obie strony maja BSB to treeman wypada o niebo lepiej, a porównanie na twoj sposob jest nie rowne, ale zgadzam sie z nim w 100% :wink: .
Pozdr!!

Koszu
Chuck Norris
Posty: 596
Lokalizacja: Wrocław, SB

Post autor: Koszu »

o ile się nie myle Remo, który zainicjował tą dyskusję gra bretonią.
w sojuszu z bretką stedzio jest duzo lepszy od salek, co do tego chyba nikt nie ma wątpliwości.

co nie zmienia faktu że salki są ogólnie lepsze.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Dawid pisze: ze jednak obie strony maja BSB to treeman wypada o niebo lepiej,
dokladie 4%... ale to dobrze wiedziec, ze moje 3 skorpiony (czyli troche taniej jak 1 treeman czy stedzio) sa jaies 15 nieb (<-- jak odmienic slowo niebo? ;) ) lepsze ;)

Awatar użytkownika
Crusader
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3109

Post autor: Crusader »

niboskłonów :)
I salki i stedzi fajne rary, ja czesciej uzywam salek bo sa bardziej uniwerslane. Madzia woli stedzie dlatego znow bede musiał jakiegos fajnego monster trucka wylansowac w modzie :)

Zreszta bardzo miło Carnusia i 2 stedzie wspominam, tylko te 2 scrolle i 3 DDki strasznie mi w kosc dawały i khemri w kazdej rundzie na bank mialy swoja wymarzoną inkantacje, a z biegajacego bsb nie zrezygnuje. I chociaż przy nowych lorach to dostaje od Slanna to bede musiał pokombinować. Na Euro dwoch kolo na CO i biegacz tez super fajny potencjał dawało i wtedy zarówno stedzio jak i salki zagościły i muszę przyznać, że super się uzupełniały, a giant bow nawt jednego goblina chyba ustrzelił :D
pzdr

Awatar użytkownika
Jose
Falubaz
Posty: 1423
Lokalizacja: Oko Terroru - Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Jose »

dzis stedziu na turnieju w toruniu wymiatal... twarde z niego bydle ;) poczekajcie na nowy kodeks ... jak salki zaczna dzialac jak helka i leadbelczerzy to zobaczymy co bedzie lepsze ;)

PS: nie żebym znał jakieś przecieki :P tylko moje przypuszczenia ...
www.for2players.pl

The truth is usually just an excuse for a lack of imagination.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

To co mowisz jest bardzo realne... Choc mam nadzieje , ze tego nie zrobia... Stedzio albo bywa twardy jak skala i mieli , albo schodzi od jednego strzalu GC w pierwszje turze...

Awatar użytkownika
Crusader
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3109

Post autor: Crusader »

Śmiesznie będzie jak zrobią, że każda salka ma flame template :D
Takie tragiczne by to nie było, poprostu inne zastosoawanie.
pzdr

Awatar użytkownika
Bartas
Chuck Norris
Posty: 640

Post autor: Bartas »

mi stegadon pięknie z łuku strzela :D pamietaj jak kiedys w ostatniej turze trafiła w ostatnią obługantkę kociołka krwi, od której odbijały sie kolejno dwie trójki terków, i nawet heroiczna szarża skinków nie pomogła

drugim razem pamietam jak zabił goblińskiego maga na grejt skłigu w pierwszej turze

na turnieju ostatnim co ture wykańczał po cok-u itd...

ogółem snajperzy ze stegadona są fajni, co niestety nie zmienia faktu że tylko na kilka armi duduś jest silny, a salki są dobre prawie na wszystko

Awatar użytkownika
Raptor
Masakrator
Posty: 2018
Lokalizacja: True Legion Kraków!!!

Post autor: Raptor »

Brontozaur pisze:Właśnie. A ty uprawiasz ochydny double-posting. To też ssie. :roll:
Skoro tak znasz sie na ssaniu to ja juz sie nie wtracam...

I nie zachowuj sie tak jak bysmy obrazali twojego ukochanego dinusia....
...wez to pod uwage ze my tez go darzymy ogromna sympatia ale stwierdzamy fakt ze jest niegrywalny, a w najlepszym przypadku mniej oplacalny od salek :wink:

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Panowie spokoj... Bez cisnienia , ostatnio kurde nie wiem co sie dzieje jakies animozje , albo masowie spamowanie.... Prosze o zbastowanie , jestem bardzo liberalnym modem , ale jak nie bedzie grzecznie , ladnie i przyjemnie to sekator powie ciach ciach


Stedzik jest duzo bardziej klimatyczny od salek - z tym sie zgodze w zupelnosci , sam mam 2 stedzie ;) Salki rzadza poki co , mam nadzieje , ze nie zrobia im tego co zrobili hellce...

Brontozaur
Wałkarz
Posty: 98
Lokalizacja: Warszawa - Ochota // Kraków.
Kontakt:

Post autor: Brontozaur »

SauruS PoweR pisze:
Brontozaur pisze:Właśnie. A ty uprawiasz ochydny double-posting. To też ssie. :roll:
I nie zachowuj sie tak jak bysmy obrazali twojego ukochanego dinusia....
...wez to pod uwage ze my tez go darzymy ogromna sympatia ale stwierdzamy fakt ze jest niegrywalny, a w najlepszym przypadku mniej oplacalny od salek :wink:
Toż my po tej samej stronie barykady stoimy.. nie rozumim. :?
Skoro tak znasz sie na ssaniu to ja juz sie nie wtracam...
oh, ha-ha.. coś sugerujesz?
"The lunatic is in my head
The lunatic is in my head
You raise the blade, you make the change
You re-arrange me ’till I’m sane
You lock the door
And throw away the key
There’s someone in my head but it’s not me."
Pink Floyd - Brain damage

Awatar użytkownika
Durg
Wałkarz
Posty: 78
Lokalizacja: Lusria

Post autor: Durg »

Jeżeli chodzi o salki to jaki mają zasięg i jak nimi trzeba grać bo jakoś nigdy jeszcze ich nie brałem, powie mi ktoś?

ODPOWIEDZ