Engine of the gods

Moderator: Ziemko

ODPOWIEDZ
Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Jestem bardzo ciekawy jak będą sprawdzać się rozpy lizaków na monster trucku.

Najprawdopodobniej carni, 2-3 enginy lub 2 enginy i BSB to bedzie taki standard herosowy przeplatany czasem ze slannem. Jednak to olbrzymia ilość punktów, które ograniczają armię do 3x10 skinów/cohorty i może jakiś special/rare się zmieści. Punktów to pożera między 1200-1500.

Taki standard będzie się sprawdzał napewno w polskich realiach, w których przeciwnik również będzie pakował punkty w herosów mając do dyspozycji armie możliwe, że nadal większą od lizaków, ale wciąż "niewiele" liczniejszą. Wtedy monster truck działa najlepiej - bo ma niewiele celów na których może się skupić.

Problem duży takie lizaki na monsterach mogą napotkać od parku maszynowego lub armii hordowych nastawionych na dużo śmieci plus dużo mocnych regimentów kosztem herosów. W pierwszym przypadku na BP+R maszyny są mocno ograniczone, zatem jest z górki, a w przypadku mocnych armii hordowych to na polskich stołach raczej się nie pojawiają.

Zatem enginy mają przed sobą swietlaną przyszłość :)

Awatar użytkownika
Alister
Chuck Norris
Posty: 638
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Alister »

Monster truck na armie hordowa jest genialny (pod warunkiem ze nie jest ona ITP).

Walisz po 2 stedzie na flanki (szarza od przodu, byle overrun byl w nastepny :P) i zwijasz kazdy oddzial 20US terror (2D6S6 impactow powinno zapewnic brak oddawania i CR :])

Awatar użytkownika
Pingwin
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 149
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Pingwin »

monster truck na 1500 jak na razie sprawdza mi się świetnie, choć grałem tylko z imperium, nieprzegiętym, bo z greatswordami i oddziałem swordmenów, poza tym caddy, ksiądz, 2 kawalerie, 2 armaty, czołg, strzelcy i kusze. U mnie engine, bsb z lancą na anciencie, swykły stegadon, kawaleria goła, 3 terradony, 2 oddziały skinków. Spostrzeżenia? Wystrzelanie 3 stegadonów na takie punkty jest dla rozpiski przeciwnika niewykonalne, a kiedy dochodzą, to gniotą.

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Alister pisze:Monster truck na armie hordowa jest genialny (pod warunkiem ze nie jest ona ITP).

Walisz po 2 stedzie na flanki (szarza od przodu, byle overrun byl w nastepny :P) i zwijasz kazdy oddzial 20US terror (2D6S6 impactow powinno zapewnic brak oddawania i CR :])
Oczywiście ITP na armiach hordowych to podstawa :). Chaosyci mają swoje marki, WE spiryty i nie tylko, DE akurat to nie przeszkadza, Vampy i demony wiadomo... Przez armie hordowe oczywiście rozumiem maks jeden do dwóch tanich herosów.

W enginach najgorsze jest ta szmoc co zadaje obrazenia. Stedzio niewiele moze zrobić jak jest szarżowany, ale nadrabia to użyciem tej szmocy. Oczywiście szmoc jest dość kostkologiczna i jak wypadnie mało lub/i mało zrani to dupa blada, ale często działa ostraszająco na przeciwnika. Z enginami nie można się patyczkować - trzeba z nimi na ostro ;). W każdym bądź razie trzeba mieć przy lizakach na stedziach zarówno silne strzelanie jak i bardzo mocne i roznorodne pierdzielniecie, aby moc zwiazac walka wszystkie stedzie i jak cos nie pojdzie to i doslac posilki. Ale coś takiego to wchodzi tylko na rozpach opartych w 90% na regimentach.

Aczkowiek GW grubo przesadziło ze stegadonami w trzech wersjach w slotach hero, special i rare. To tak samo jakby drzewce lub hydry mozna bylo wystawiac w special, rare i jako wierzchowce pod herosow niczym zwykly steed ktory nic nie zjada procz punktow. Stanowczo GW odbiła szajba.

Awatar użytkownika
Lasti
Falubaz
Posty: 1447
Lokalizacja: Kraków/Azyr

Post autor: Lasti »

Kal_Torak, tyle ze nowe stegi nie sa gięte jak hydra DE :wink:
Polska grupa zrzeszająca sympatyków Age of Sigmar:

https://www.facebook.com/groups/438370546345173/

Karol J
Chuck Norris
Posty: 492

Post autor: Karol J »

I nie kosztuja 175 pkt, tylko 235 mały stegadon, którego rzadko sie uzywa/ 275 duzy i ok 400 w wersji z herosem.

Awatar użytkownika
Lasti
Falubaz
Posty: 1447
Lokalizacja: Kraków/Azyr

Post autor: Lasti »

I stegom mozna sciagac obsluge a nie tak jak tym ku... kuriozalnym stworom :D

(wabik zastawiony, teraz tylko czekac na darcie sie ze strony graczy DE ze wcale nie jest gięta :lol2: )
Polska grupa zrzeszająca sympatyków Age of Sigmar:

https://www.facebook.com/groups/438370546345173/

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Fakt hydra jest za tania, ale to nie oznacza że stedzie mają na starcie ulgi i przepustkę do bycia we wszystkich kategoriach slotowych. Zresztą same w sobie jakoś bardzo od hydry nie odstają - żeby były przy niej "plewami".

Osobiście boję się tak radykalnego robienia z armii monster trucków. Jeśli GW już pozwoliło na to jest duża szansa, że innym armiom też coś takiego może się "przydarzyć" w jeszcze paskudniejszej wersji. Armia drzewców, hydr czy stegadonów to nie jest to chciałbym widzieć w WFB.

Awatar użytkownika
Raptor
Masakrator
Posty: 2018
Lokalizacja: True Legion Kraków!!!

Post autor: Raptor »

Pingwin pisze:monster truck na 1500 jak na razie sprawdza mi się świetnie, choć grałem tylko z imperium, nieprzegiętym, bo z greatswordami i oddziałem swordmenów, poza tym caddy, ksiądz, 2 kawalerie, 2 armaty, czołg, strzelcy i kusze. .
Jakby kazde imperium takie było klocek gretswordow buahahahahaah klocek swordmenow uhuhuhhhahahahaa :lol2:
Kal_Torak pisze:Armia drzewców, hydr czy stegadonów to nie jest to chciałbym widzieć w WFB.
Proponuje przerzucic sie na chińczyka, albo zaprzestac na grze w garazu, najlepiej z tym kumplem od Pingwina :wink: .

pozdro
Obrazek

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Nie rozumiem czemu zawsze ostatecznie chińczyk staje sie alternatywą wobec battla ;) - dziwię się że Ty również Saurus Power przerzuciłeś się na chińczyka - aż dziw bierze że nie w np. hordes czy WH40K :). No ale nie skorzystam z Twojej oferty - wolę pograć jeszcze w battla niż męczyć chińczyka w garażu ;).

Awatar użytkownika
Pingwin
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 149
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Pingwin »

Jakby kazde imperium takie było klocek gretswordow buahahahahaah klocek swordmenow uhuhuhhhahahahaa :lol2:
To tylko powiedz mi, co, przy założeniu użycia bp+r, ma wstawić takie imperium innego. Więcej kawalerii, spoko, i więcej strzelców, ani jedno, ani drugie nie stanowi dla stedzia większego zagrożenia, powiedz mi, jeśli się mylę? kawa z +1 do siłki, to być może by coś zdziałało, bo 3 armaty + czołg są zbanowane, może za to 3 armaty + hela, też nie wydaje mi się to jakimś turbo giętym ustawieniem? Jest trochę za późno, żeby rozpisywać to w rachunku prawdopodobieństwa, szansa na to, że engine of the gods zostanie zabity pierwszym strzałem z armaty, wynosi ok. 1/9, szansa na to, że armata w ogóle coś zrobi, to 1/3 (za brak krzywdy uznaję m.in. skasowanie obsługanta), a to wszystko przy założeniu, że gracz dobrze szacował zasięg. Czyli 3 armaty zabijają stegadona na turę. Czy tak?

Awatar użytkownika
SlanesH
Falubaz
Posty: 1296
Lokalizacja: Warszawa KulT

Post autor: SlanesH »

3 cannony zdejmuja stegadona za 440 pktow na ture
hmmm
w 2 tury zdejma prawie 900 a armia lizakow stanie sie totalnie beznadziejna
hmmm
biedne to imperium bo nie ma co zrobic z 5 woundowymi monsterami
Moja galeria - klik!
Maluje za kasę - klik!

Awatar użytkownika
Pingwin
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 149
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Pingwin »

przy założeniu, ze ktoś gra samymi enginami - fakt. Nie mam jednak pojęcia, skąd idea składania lizaków na samych enginach, bo to przy ich koszcie faktycznie jest plewne. Ale - są 3 armaty, nie ma czołgu. Jest czołg, nie ma 3 armat. Nie ma czołgu - nic stedzia na dłużej nie zatrzyma, no chyba, że turbo-plewne klocki piechoty ;) Podkreślam, stedzia, nie koniecznie engina, równie dobrze przebija się bsb na anciencie z lancą, a nawet zwykły stedziu ze speciali. To jest mocny theoryhammer, polecam po prostu zagrać i się przekonać.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

czolg tez ma armate na kadlubie zamontowana ;)

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Na niektore armie Enginy sa bardzo dobre , na niektore srednio. Krasnale i Imperium ciesza sie jak maja grac z takimi lizakami.

Awatar użytkownika
galahar
Mudżahedin
Posty: 230

Post autor: galahar »

Mi kiedyś stegadona rozstrzelała banda handganerów + ouridersi, więc da się go zlikwidować czymś innym niż działami, ale fakt, jest trudno to zrobić ;)

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Gadanie... Gralem z naszym Mlodym i zabil mi ancienta spod chiefa i zadal 4 rany enginowi w 2 tury strzelania z 2 bolcow , 10 kusznikow , 14 shadow...

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Ziemko pisze:Na niektore armie Enginy sa bardzo dobre , na niektore srednio. Krasnale i Imperium ciesza sie jak maja grac z takimi lizakami.
tk tez ma przyjemnie a stedziami :)

i ogolnie armie m,ajace katapki :)

Bartmaster
Warzywo
Posty: 17

Post autor: Bartmaster »

Zadam pytanie. Czym jest cały ten Engine of the Gods?

Awatar użytkownika
Alister
Chuck Norris
Posty: 638
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Alister »

Kup armybooka?

ODPOWIEDZ