Engine of the gods

Moderator: Ziemko

ODPOWIEDZ
Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Re: Engine of the gods

Post autor: Andrzej »

Coś Ci cytat nie wyszedł, jak tak nie powiedziałem :)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

orelha
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 101

Post autor: orelha »

skoro dzwonek zdaje na statach ogra to w sumie stedzio tez moglby zdawac na inicjatywie obslugi, nie skink priesta tylko obslugi z ktorymi to stanowi jeden model

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

No właśnie nie. Ogra możesz zabić osobno? Nie. Czyli stanowi integralną część modelu. Natomiast skinki można zabić.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

chelcho
Wałkarz
Posty: 67
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: chelcho »

Lazur pisze:
chelcho pisze:
Andrzej pisze: Problem w tym, że nie jest to dziura, tylko błędna interpretacja, którą jestem w stanie podważyć.
Więc podważ, bo na razie Ci się nie udało. Jeżeli wciąż będziesz próbował podważyć zasadę cytując losowo wybraną zasadę z podręcznika praktycznie nie związaną z tematem szybko Ci się to nie uda.
Dzwonek zdaje na inicjatywie ogra, a Seer zdaje na swojej. Jeżeli Seer zda a dzwonek nie to zostaje Seer na piechotę a jeżeli nie zda Seer to zostaje sam dzwonek. Analogicznie jest ze smokiem itd. Według Twojej interpretacji ghule z vampirem w oddziale zdają na najwyższej inicjatywie?
A czy ghule i wampir to jeden model?
Stegadon i jeźdźcy to jest jeden model i dlatego stosuje się zasadę ze strony 10 o teście na wyższy współczynnik dla modelu. Nigdzie natomiast nie jest napisane, że model może wielokrotnie testować charakterystykę dla swoich różnych części - to jest nadinterpretacja nie mająca uzasadnienia w zasadach.
Hit nie jest testem wytrzymałości.
Nawet jak template trafia wszystkie części modelu i tak obowiązuje zasada ze strony 10 o teście modelu na większy współczynnik.
Przypadek ze strony 105 odnosi się do zasady katapulty mówiącej, że tylko jeden model może być trafiony z większą siłą. Reszta modeli jest trafiana z mniejszą siłą. W przypadku gdy modelem trafionym z większą siła jest ridden monster, hit z większą siłą jest rozlosowany między monster i rider-em.
Nie ma tu słowa o tym, że ridden monster to 2 lub więcej modeli składających się na jeden model - a tak to ludzie interpretują. Jest wręcz explicite napisane, że monster i rider to jeden model, jeden cel.
Andrzej pisze:No właśnie nie. Ogra możesz zabić osobno? Nie. Czyli stanowi integralną część modelu. Natomiast skinki można zabić.
Skinki są tez integralną częścią modelu. Nie są osobnymi modelami
Dzwonek nie jest ridden monster
Ostatnio zmieniony 5 wrz 2011, o 18:56 przez chelcho, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
JungleJack
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 191
Lokalizacja: Lewa Flanka Mielec

Post autor: JungleJack »

Z 2 strony jak ginie stegadon giną również skinki co wskazywało by na to , że jest to jeden model. Moim skromnym zdaniem cytaty Chelcho nie są w żadnym przypadku losowe oraz są, jak najbardziej, sensowne. Inna sprawa to to , że aby można było tak grać, owa interpretacja musiałaby zostać przegłosowana w uściśleniach sędziowskich. Można wrzucić temat na pod-forum sędziowskie , chyba nic nie szkodzi ponownie się nad tym zastanowić.

Awatar użytkownika
SlanesH
Falubaz
Posty: 1296
Lokalizacja: Warszawa KulT

Post autor: SlanesH »

w sumie rozumiem ten punkt widzenia i jako gracz lizardmenski jestem za :mrgreen:
Moja galeria - klik!
Maluje za kasę - klik!

Awatar użytkownika
woolfik
Chuck Norris
Posty: 499

Post autor: woolfik »

Wrazie jakiegoś głosowania jakie mamy szanse? Inne armie mogą tylko magią a dokładnie pitką go zabić. Ale fajnie by było to zmienić :D

chelcho
Wałkarz
Posty: 67
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: chelcho »

SlanesH pisze:w sumie rozumiem ten punkt widzenia i jako gracz lizardmenski jestem za :mrgreen:
Jest jeszcze ta głupia zasada, że strzał z działa trafia mostera i wszystkich z załogi, ale niestety tego się łatwo nie obali. choć spróbować nie zaszkodzi :twisted:

Awatar użytkownika
Mishu
Masakrator
Posty: 2267
Lokalizacja: Fenix Włocławek

Post autor: Mishu »

chelcho pisze:
SlanesH pisze:w sumie rozumiem ten punkt widzenia i jako gracz lizardmenski jestem za :mrgreen:
Jest jeszcze ta głupia zasada, że strzał z działa trafia mostera i wszystkich z załogi, ale niestety tego się łatwo nie obali. choć spróbować nie zaszkodzi :twisted:
Obalamy złe rządy! :D
Obrazek

Awatar użytkownika
JungleJack
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 191
Lokalizacja: Lewa Flanka Mielec

Post autor: JungleJack »

Oj, już się nie chwal, że to tak tendencyjnie wszystko. Lepiej powiedzieć...że to dla dobra wszystkich i lepszego zrozumienia zasad...
;)

A tak na poważnie to nie jest kwestia inne armie, tylko czy rzeczywiście tak wynika z zasad. Poza tym nie przesadzajmy, nie jest to trudne go zabić
Ostatnio zmieniony 5 wrz 2011, o 19:31 przez JungleJack, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mishu
Masakrator
Posty: 2267
Lokalizacja: Fenix Włocławek

Post autor: Mishu »

Kiedyś mi padł w 1 turze, Duża bursztynowa włócznia na maskę :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Pitolenie o Chopenie.
Skonczcie juz spamowac i probowac na sile swoja wersje forsowac, bo nie jest ona prawidlowa.
Grajcie sobie jak chcecie, na turniejach gra sie, ze kazdy testuje na swojej.

EOT

chelcho
Wałkarz
Posty: 67
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: chelcho »

Ziemko pisze:Pitolenie o Chopenie.
Skonczcie juz spamowac i probowac na sile swoja wersje forsowac, bo nie jest ona prawidlowa.
Grajcie sobie jak chcecie, na turniejach gra sie, ze kazdy testuje na swojej.

EOT
A czy w taki razie mógłbyś podać przepis na podstawie którego elementy jednego modelu, czyli rider i monster, muszą testować inicjatywę osobno? Wg przepisów model testuje test charakterystyki raz, niezależnie z ilu części się składa, na najwyższy współczynnik.

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Omg, było to przecież podawane kilkakrotnie w tym temacie #-o Przeczytaj uważnie RB a w szczególności sekcje o monsterach i templatkach to się dowiesz...
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

Nastęnie przejrzyj kwestię zasad sprzed już prawie roku i wszystko bedzie jasne:)
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

chelcho pisze:
Ziemko pisze:Pitolenie o Chopenie.
Skonczcie juz spamowac i probowac na sile swoja wersje forsowac, bo nie jest ona prawidlowa.
Grajcie sobie jak chcecie, na turniejach gra sie, ze kazdy testuje na swojej.

EOT
A czy w taki razie mógłbyś podać przepis na podstawie którego elementy jednego modelu, czyli rider i monster, muszą testować inicjatywę osobno? Wg przepisów model testuje test charakterystyki raz, niezależnie z ilu części się składa, na najwyższy współczynnik.


Powtorze graj sobie jak chcesz. Mozesz nawet sobie wymyslec zasadei grac , ze zdajesz na +2 inicjatywy, ale skoncz jeczec.
Zaczyna mnie to draznic, mam zaczac wycinac Twoje posty z tego tematu?

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Zamiast starszyć nie możesz po prostu merytorycznie odpowiedzieć? :?
Obrazek

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Merytoryczna odpowiedź padła 2 strony temu, padła stronę temu, teraz można powtarzać to przez kolejne 10 stron, tak jak w temacie z nosorożcem...
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Jakim znowu nosorożcem? Andrzej, spambocie.... Ty jeden jestes we wszystkich tematach naraz. ;)
Obrazek

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

ODPOWIEDZ