Engine of the gods

Moderator: Ziemko

ODPOWIEDZ
Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Re: Engine of the gods

Post autor: Andrzej »

Jak teraz wygląda strzelanie z działa do stegadonów? Chodzi mi konkretnie o skinki obsługę. Każdy dostaje hita, czy tylko jeden?
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Kozioł
Chuck Norris
Posty: 484

Post autor: Kozioł »

Każdy :(

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Ała. Tu nawet ward nie pomoże :)

Rozumiem, że w przypadku czaru nr 4 i 5 z shadowa, jak i z rozmaitych templatek także obrywa i stedzio, i skinki?
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Madessi
Wałkarz
Posty: 92
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Madessi »

Jeśli dobrze wiem obdrywa każdy z ataku templatkowego. Jeśli trafisz np. katapultą losuje się tylko Big Hit czyli 1-4 Stegadon, 5 obsługa, 6 bohater. Jeśli źle mówię proszę żeby ktoś mnie poprawił.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Zle mowisz.
Spada klopa - rzucasz co dostalo big hitem, a reszta dostaje autohita small hitem.

Awatar użytkownika
Madessi
Wałkarz
Posty: 92
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Madessi »

No tak, tak też napisałem:
Jeśli dobrze wiem obdrywa każdy z ataku templatkowego
No ale ciut niezrozumiale. #-o

Kraggo
Chuck Norris
Posty: 586

Post autor: Kraggo »

A jak ktoś pruje z działa tudzież balisty? Jak wygląda przelatywanie pocisków? W przypadku trafienia w stegadona dostaje tylko on? Co w przypadku załogantów - obrywają wszyscy, ustawiając się w przysłowiowego wężyka? Jeśli bohater jest na stedziu, to czy dostaje też, gdy hit trafia załogę, czy też trzeba wylosować tylko jego? A może jeszcze inaczej to wszystko wygląda? Prosiłbym o radę :)

Aha, jeszcze jedna sprawa - jak grywacie stegadonem, gdy dźwiga na barkach engine of the gods? Bardziej asekuracyjnie z tyłu, wspierając swoje oddziały, czy też wykorzystujecie jednak bestię do przełamywania linii przeciwnika? Co z czarodziejem-skinkiem? W wypadku walki zginie szybko, bo przeciwnik może wybrać cel ataku. Jakieś antidotum na taki wariant?

Dzięki!

Awatar użytkownika
JungleJack
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 191
Lokalizacja: Lewa Flanka Mielec

Post autor: JungleJack »

Z działa obrywają wszyscy, z balisty losujesz(1-4 Stegadon, 5 załoga, 6 kapłan). Jak nie chcesz żeby priest zbyt szybko ginął, to możesz mu dać amulet z przerzutem AS (Dawnstone). Podobno pomaga chociaż 8 driad uważa inaczej ;) Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Priest z dawnstonem duzo moze zniesc takze nie trzeba sie o niego az tak bac.
Z enginem jest jeden ambaras - cannon czy pitka i ponad 400 pktow w plecy.

Kraggo
Chuck Norris
Posty: 586

Post autor: Kraggo »

Dawnstone? Mam księgę po polsku i nie mogę rozszyfrować, o co wam chodzi ;) Może ktoś podać polską nazwę tego cuda z re-rollem AS? :)

Awatar użytkownika
Shadar
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Shadar »

Bodajże "kamień świtu"
Wieszkto pisze:
Szaman pisze:wieszkto - zabawny jestes...
Wiesz gdybyś mnie nie traktował poważnie i nie czuł się winny to byś się tym postem nie tłumaczył tylko byś mnie olał a ty odpisałeś.

chelcho
Wałkarz
Posty: 67
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: chelcho »

Ziemko pisze:Priest z dawnstonem duzo moze zniesc takze nie trzeba sie o niego az tak bac.
Z enginem jest jeden ambaras - cannon czy pitka i ponad 400 pktow w plecy.
Wg RAW pite stegadon testuje raz na najwyższy współczynnik modelu i można to udowodnić

Awatar użytkownika
JungleJack
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 191
Lokalizacja: Lewa Flanka Mielec

Post autor: JungleJack »

Więc dla czego tak się nie gra i 2 czy przeciwnik nie obrazi się o ten RAW?? ;)

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

chelcho pisze:
Ziemko pisze:Priest z dawnstonem duzo moze zniesc takze nie trzeba sie o niego az tak bac.
Z enginem jest jeden ambaras - cannon czy pitka i ponad 400 pktow w plecy.
Wg RAW pite stegadon testuje raz na najwyższy współczynnik modelu i można to udowodnić

idź do działu kwestie zasad i zaprezentuj to jak ci wyjdzie GJ

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

chelcho pisze:
Ziemko pisze:Priest z dawnstonem duzo moze zniesc takze nie trzeba sie o niego az tak bac.
Z enginem jest jeden ambaras - cannon czy pitka i ponad 400 pktow w plecy.
Wg RAW pite stegadon testuje raz na najwyższy współczynnik modelu i można to udowodnić
Nope. Każdy na swojej. Na najwyższej testuje tylko w przypadku, gdy model składa się tylko z jednej części, np sfinx
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

chelcho
Wałkarz
Posty: 67
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: chelcho »

Andrzej pisze:
chelcho pisze:
Ziemko pisze:Priest z dawnstonem duzo moze zniesc takze nie trzeba sie o niego az tak bac.
Z enginem jest jeden ambaras - cannon czy pitka i ponad 400 pktow w plecy.
Wg RAW pite stegadon testuje raz na najwyższy współczynnik modelu i można to udowodnić
Nope. Każdy na swojej. Na najwyższej testuje tylko w przypadku, gdy model składa się tylko z jednej części, np sfinx
A gdzie tak jest napisane w BRB? Najważniejsze: pita nie generuje trafień - zobacz opis czaru i porównaj z np. Flame Storm. To co napisałes powyżej odnosi się do trafień (a potem zranień), a nie testów współczynników, a te testuje się na najwyższe w modelu

Awatar użytkownika
Shadar
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Shadar »

W modelu. Ale, jeśli dobrze rozumiem, to stegadon i kapłan, na nim to dwa różne modele.
Wieszkto pisze:
Szaman pisze:wieszkto - zabawny jestes...
Wiesz gdybyś mnie nie traktował poważnie i nie czuł się winny to byś się tym postem nie tłumaczył tylko byś mnie olał a ty odpisałeś.

Awatar użytkownika
Mishu
Masakrator
Posty: 2267
Lokalizacja: Fenix Włocławek

Post autor: Mishu »

Skoro w modelu, to stedzio zdaje pitkę na współczynniku obsługi?
Obrazek

Awatar użytkownika
Shadar
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Shadar »

No właśnie nie wiem, czy załoga, to też osobne modele. Jeśli nie, to zdaje na obsługi, a jeśli tak, to na swoim.
Wieszkto pisze:
Szaman pisze:wieszkto - zabawny jestes...
Wiesz gdybyś mnie nie traktował poważnie i nie czuł się winny to byś się tym postem nie tłumaczył tylko byś mnie olał a ty odpisałeś.

Awatar użytkownika
Mishu
Masakrator
Posty: 2267
Lokalizacja: Fenix Włocławek

Post autor: Mishu »

Wiem, że armybuilder nie jest wyznacznikiem zasad, tylko narzędziem, ale gdyby się "oprzeć" na nim to dodając zwyczajnego stedzia mamy 1 model, a dodając Engine, mamy 2 modele.
Obrazek

ODPOWIEDZ