Saurus Cavalery

Moderator: Ziemko

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Raptor
Masakrator
Posty: 2018
Lokalizacja: True Legion Kraków!!!

Post autor: Raptor »

ojeju wbija sie w las ustawiam sie tak aby wpasc w cos
potem z overruna huanchi zabijam maga jka szmate
potem zabijam to cos jak szmate i znowu wpadam e cos innego z overruna :twisted:

a w ogole tak pajak pieprzysz z tymi ognistymi atakami jak by drzewiec byl nie dosc przegiety :evil:

Awatar użytkownika
Jaro
Chuck Norris
Posty: 449
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: Jaro »

Saurus Power daj już spokój z tymi ognistymi atakami, po prostu były wątpliwości i zostały wyjaśnione.
A skąd wiesz, że zawsze z overruna dobiegniesz tam gdzie chcesz?? Zabraknie ci cala i jesteś na tyle blisko wroga, że jesteś narażony na wrogą szarżę lub ostrzał, i w ten sposób tracisz około 250pkt, a jeśli korzystasz z bohatera na cold onie to ponad 400. Według mnie to nie jest zbyt opłacalne.

Awatar użytkownika
Raptor
Masakrator
Posty: 2018
Lokalizacja: True Legion Kraków!!!

Post autor: Raptor »

RRRRRRRRR!

Takiej jazdy za 250 pkt. to nawet moja babcia by nie wystawila no i jeszcze z BsB :lol:

Jazda jest bezpieczniejsza bardziej w walce niz za lasem bo moze z klopy dostac z rykoszetu albo innego szitu.

No a tak na marginesie to moja jazda zawsze dochodzi :twisted:


Pozdrowienia dla skinków :lol:

Dawid
Chuck Norris
Posty: 608
Lokalizacja: Pomiechówek [*]

Post autor: Dawid »

@Jaro
O to chodzi, żeby właśnie Kawa była cały czas w walce. A uwierzcie mi skinki nie zawsze zabijają magów, szczególnie tych twardszych, a walce mamy większe szanse niż skinkami. No i jak mamy jeszcze slanna i zabijemy trzymacza scrolli to warto kawę poświęcić, a nie zawsze musi zginąć.

Awatar użytkownika
Jaro
Chuck Norris
Posty: 449
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: Jaro »

Ja wiem, że o to chodzi, aby kawa zawsze walczyła. Ale nie można cały czas liczyć na to, że po zniszczeniu oddziału natychmiast wleci w coś innego (zawsze się mogą zdarzyć 3x1). Jest to zbyt duży wydatek. A skinki są tanie, szybkie i ich strata nie boli tak bardzo jak strata kawy. A dla 10 skinków mimo wszystko nie jest takie trudne ubicie maga, nawet w lesie. Słaby save (jeśli takowy jest), 1 atak i 2 życia. (oczywiście inna sprawa jeśli to mag beastmeński lub ogrów).
Saurus Power, a kto mówił, że bohater na cold onie ma być BSB?? Po prostu ma siekać i tyle :).

Awatar użytkownika
max
Dziecię Zarazy
Posty: 1804
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: max »

SauruS PoweR pisze:Takiej jazdy za 250 pkt. to nawet moja babcia by nie wystawila no i jeszcze z BsB
no musza kurde miec totem
jak nie grasz na jazde to trudno
Malowanie, konwertowanie, rzeźbienie od zera ... ceny do uzgodnienia
https://www.facebook.com/angerfish.studio
Prosił bym o kontakt na fanpage, ponieważ na forum wchodzę sporadycznie.

Awatar użytkownika
Raptor
Masakrator
Posty: 2018
Lokalizacja: True Legion Kraków!!!

Post autor: Raptor »

max pisze:
SauruS PoweR pisze:Takiej jazdy za 250 pkt. to nawet moja babcia by nie wystawila no i jeszcze z BsB
no musza kurde miec totem
jak nie grasz na jazde to trudno
Zle sie zrozumielismy mi chodzilo o sume jazdy + bohatera w niej ktory praktycznie nigdy z niej nie wychodzi(mi sie to osobiscie nie zdazylo).
(zawsze się mogą zdarzyć 3x1)
Jak bym mial sie bac tego ze wyrzuce same 1 to bym gral WE na samych łucznikach.

Awatar użytkownika
Terradon
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 110
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Terradon »

Dla mnie kawa to bardzo fajna jednostka, może trochę za droga, ale z Huanchi Blessed Totemem, muzykiem i sztandarem zdaje egzamin. Jest świetna na oddziały strzalające ( no charge reaction ) i magów....

bolek
Plankton
Posty: 3

Post autor: bolek »

Ja mam pytanie ogólnie o konnicy ale że zbieram lizaki to piszę tutaj (w dziale zasad mi nie pozwala się zapytać) Ile każda normalna kawaleria ma ran??? Ja zawsze grałem że liczy się rany tylko jeźdźców czyli że jak zadam ranę to schodzi jeden jak dwie to dwóch itd. Ale ostatnio ktoś mi powiedział czy nie jest tak, że jak zadamy ranę to schodzi jeden ale jak dwie to też jeden i znowu jak trzy to dwóch ale jak cztery to też dwóch. Mam nadzieję że rozumiecie o co mi chodzi czy ta druga (czwarta itd) rana liczy się w wierzchowca czy tak jak zawsze myślałem w jeźdźca???

Awatar użytkownika
galahar
Mudżahedin
Posty: 230

Post autor: galahar »

Wszystko idzie w jeźdźców. Zadasz 1 ranę schodzi 1, zadasz 15 ran schodzi 15.

Awatar użytkownika
Raptor
Masakrator
Posty: 2018
Lokalizacja: True Legion Kraków!!!

Post autor: Raptor »

bolek pisze:Ja mam pytanie ogólnie o konnicy ale że zbieram lizaki to piszę tutaj (w dziale zasad mi nie pozwala się zapytać) Ile każda normalna kawaleria ma ran??? Ja zawsze grałem że liczy się rany tylko jeźdźców czyli że jak zadam ranę to schodzi jeden jak dwie to dwóch itd. Ale ostatnio ktoś mi powiedział czy nie jest tak, że jak zadamy ranę to schodzi jeden ale jak dwie to też jeden i znowu jak trzy to dwóch ale jak cztery to też dwóch. Mam nadzieję że rozumiecie o co mi chodzi czy ta druga (czwarta itd) rana liczy się w wierzchowca czy tak jak zawsze myślałem w jeźdźca???
Słyszałem o radośniejszej interpretacji, ze można ubić konia albo jeźdźca i wtedy taki rycerz biega 8"cali za oddzialem, albo sam kon :mrgreen: .
Obrazek

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

a ja mam pytanko :) mam jeden oddzialik kawalerii i rozważam zakup drugiego patrząc na rozpiski to widzę najczęściej 5/6 z bannerkiem i czasami z czymś więcej a więc

Czy opłaca się grać na 2x5 kawy czy lepiej 1x5/6 kawy i terrki ?

Awatar użytkownika
Alister
Chuck Norris
Posty: 638
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Alister »

2xkawa 2xterki :twisted:

Awatar użytkownika
Raptor
Masakrator
Posty: 2018
Lokalizacja: True Legion Kraków!!!

Post autor: Raptor »

gokish pisze:a ja mam pytanko :) mam jeden oddzialik kawalerii i rozważam zakup drugiego patrząc na rozpiski to widzę najczęściej 5/6 z bannerkiem i czasami z czymś więcej a więc

Czy opłaca się grać na 2x5 kawy czy lepiej 1x5/6 kawy i terrki ?
ja gram 2 szostkami jedna z tablica dominacji druga ze slonecznym sztandarem, no i 2x4 terki bo to mus teraz przy duzej ilosci de.
Obrazek

Awatar użytkownika
PapaProtoss
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 103
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: PapaProtoss »

Terradon pisze:Dla mnie kawa to bardzo fajna jednostka, może trochę za droga, ale z Huanchi Blessed Totemem, muzykiem i sztandarem zdaje egzamin. Jest świetna na oddziały strzalające ( no charge reaction ) i magów....
Z jakiego tytułu jest ten brak reakcji na szarżę :o ?
"Jestem Żółtą Magnetyczną Gwiazdą, która otacza centralny, zielony Zamek Symbolizacji
Przewodnikiem mi Żółty Samoistny Człowiek
Jestem otwarty dla wyższych wymiarów
I przekraczam granice wyobraźni..."

Awatar użytkownika
Alister
Chuck Norris
Posty: 638
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Alister »

MOze mu chodzilo o 6ed. Huanchi ...

Awatar użytkownika
J.B.
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 163
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: J.B. »

4 i pol strony bylo o 6ed :lol2: teraz to juz mozna ich tylko unseen lurkerem ze slanna ale nie wiem czy sie oplaca brac calego lore of shadows... ja wole brac fire/death albo life jak z gejelfami
sry za offtop
Obrazek

Awatar użytkownika
maciom
Chuck Norris
Posty: 613
Lokalizacja: wro

Post autor: maciom »

witam

zaczynam zabawe z lizakami ale wbatla gram juz z 5 lat

Mam pytania do jazdy na zimnych

a więc tak mam propozycje kupna 8 jazdy ale mój znajomy mówi że ich się nie opłaca i 8 edycja w ogóle kasuje jazde
a mnie z testów wynika że dają rade i to nie najgorzej (5 z banerem i muzykiem rozwala o 7 w CR 20 spear w HE)

Wady
- mała inicjatywa
-głupie są
-7 mova
-35 pkt za model (raczej daje rade)
Plusy
-2 ataki góra
-silny dół i góra
-mogą magick banery


A więc co wy myślicie o nich na 8 ed

mi się podobają i sprawdzają w środe gram 1 bitwe lizakami z 5 zimnych zobaczymy
czy jeśli mam przedmiot, który pozwala mi przerzucać każdego warda to, czy mogę też przerzucać ochronę magiczną?

Awatar użytkownika
Pająk
Masakrator
Posty: 2669
Lokalizacja: Gdynia/Poznań- BWT Klika

Post autor: Pająk »

piątka z banner of eternal flame daje radę. przydaje się na taką gwardię VC :wink: walą równo z hydrą :wink: więc spokojnie można się nad nimi zastanowić. minus jest taki, że nie zawsze znajdziesz dla nich miejsce w rozpisce.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Temat jest w tym dziale - saurus cavalery - czemu tam nie napisales?
Tak ciezko spojrzec??

ODPOWIEDZ