Saurus Cavalery

Moderator: Ziemko

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Tu nie chodzi o zbieranie , bo ono jest mniej wazne... Chodzi przede wszystkim o remis - jak mam 10 pktow to wystawiam muzyka , jak nie mam to nie bede przeciez biegaczowi marka jakiegos cial dla glupiego muzyka... Natomiast jesli w kawie jezdzi lord puszka to muzyk jest niezbedny - przegralem kiedys o muzyka i pomimo 2 old onsow ucieklem :?

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

max pisze:a remisu jeszcze nie mialem
chyba tylko dla tego ,ze przeciwnik zawsze ma muzyka ;)

Awatar użytkownika
max
Dziecię Zarazy
Posty: 1804
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: max »

no nie ale jesli w oddziale mam bsb to raczej muzyk mi niepotrzebny
a coldy zawsze wklepia tyle ran ze na remis nie ma co liczyc

Karol J
Chuck Norris
Posty: 492

Post autor: Karol J »

Chyba nie. Ogólnie jak masz 10 pkt bierz muzyka zamiast na siłe wciskać dodatkowe skinki. Jest bardzo przydatny. Z BSB czy bez remis jest częsty. CoK kosztują swoje punkty i troche lipa jak przez brak muzyka przegrasz kombata. A czasami taka jedna szarża z Huanchiego jest kluczowa.

Awatar użytkownika
Gogol
Masakrator
Posty: 2305

Post autor: Gogol »

Przegrasz pół biedy ... gorzej jak nie wygrasz np z jakimś herosem ... normalny remis wklepujesz np on ci 2 rany ty przewaga banner ... i dupa muzyka brak kolo nie ucieka ... z muzykiem pozostały by mu tylko 2x1 żeby stać i jedzie ci ładna kontre papa kawalerio za 200 pkt

Awatar użytkownika
max
Dziecię Zarazy
Posty: 1804
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: max »

masz racje kawaleria ma jeszcze fear i robi herosa out numbera
ale kto wytrzyma te minimum 14 atakow

Awatar użytkownika
Gogol
Masakrator
Posty: 2305

Post autor: Gogol »

a czy ja gdzieś napisałem że to ty szarżowałeś herosa ? :lol: rózne są sytuacje i np gdyby ta kawa nie miała muzyka groziła jakiejś mojej kluczowej jednostce powiedzmy WE to bym się spokojnie wijał biegaczem albo innym herosem zabić 2 nie tak trudno

Awatar użytkownika
SlanesH
Falubaz
Posty: 1296
Lokalizacja: Warszawa KulT

Post autor: SlanesH »

Sporo rzeczy moze wytrzymac a kawe wystarczy troche fuksa na wardach albo save 1+ :roll: Zdarzalo sie ze mnie gobliny gonily :P Muzyk nie zbedny :)
Moja galeria - klik!
Maluje za kasę - klik!

Awatar użytkownika
max
Dziecię Zarazy
Posty: 1804
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: max »

Gogol pisze:a czy ja gdzieś napisałem że to ty szarżowałeś herosa ? :lol: rózne są sytuacje i np gdyby ta kawa nie miała muzyka groziła jakiejś mojej kluczowej jednostce powiedzmy WE to bym się spokojnie wijał biegaczem albo innym herosem zabić 2 nie tak trudno
no ja mam czempiona niby i herosa
no jesli mam zrezygnowac z muzyka i czempiona to poprostu daje sie takiemu biegaczowi pojedynek
i radz sobie z weteranem na coldzie
jesli przezyje a powinien to po oddaniu niema co zbierac z twojego herosa
co ty na to

Awatar użytkownika
Gogol
Masakrator
Posty: 2305

Post autor: Gogol »

napewno się do niego dostawie normalnie na bank mam 20x20 dostawiam się do 2 typa zaszarżuje tak żeby był to czempion i heros

Awatar użytkownika
max
Dziecię Zarazy
Posty: 1804
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: max »

no i co z tego ale i tak dam solowke miedzy herosami no probuj szczescia na prawde
albo czempionem wklepiesz mi pare woundek ale i tak bedzie out number
no tak mi sie zdaje
ile tan biegacz ma atakow sily itp??

a tak z innej beki postanowione biore muzyka i czempiona bo niechce mi sie zmieniac rozpy (szkoda tuszu)

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4288
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

ale jeśli heros Twój z niczym się nie styka to czelendżować nie można, i wlasnie o to chodzi Gogolowi ;) on się dostawi do 2óch ale na pewno nie herosa :P Noble Atler ma w szarży 5 ataków z siłą 6, Ws 6
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Awatar użytkownika
max
Dziecię Zarazy
Posty: 1804
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: max »

czytalem rule booka do warhammera bo o polhammerze to niewiem
za duzo sorki
no tak maxymalizuje sie modele i swoje i wroga to sie zgadza
ale jesli w moim szeregu stykajacym sie z wrogiem jest czempion lub heros i w tym szeregu wroga jest tez czempion lub heros to mimo iz sie nie stykaja moge krzyczec solowke
tak pisze w rulebooku niewiem gdzie bo niejestem fanatykiem az takim ale jestem tego pewien

Awatar użytkownika
Gogol
Masakrator
Posty: 2305

Post autor: Gogol »

:evil: - heros
:shock: - czempion
:cry: - zwykły
:wink: - biegacz

:cry: :cry: :evil: :cry: :shock: :cry:
:wink:


tu sie dostawie skoro czempion i heros nie uczestniczą w walce to nie mogą rzucić czelendza mam podstawke mniejszą ... wystarczy że wytrzymam ture potem dostaniesz kontre ponadto sytuacja hipotetyczna uwierz że muzyk w praktyce jest 10 razy ważniejszy niż czempion

Awatar użytkownika
max
Dziecię Zarazy
Posty: 1804
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: max »

:evil: - heros
:shock: - czempion
:cry: - zwykły
:oops: - biegacz

:cry: :cry: :shock: :cry: :cry: :twisted:
--:oops:
wiec oni mimo iz sie nie stykaja moga walczyc w pojedynku

wedlog rulebooka
postacie znajdujace sie w tym samym szeregu ktory walczy mimo iz sie nie stykaja moga wyzywac na pojedynek postac znajdujaca sie w tym szeregu ktory walczy u przeciwnika
zreszta juz to pisalem

a mordy mich kawalerzystow sa smutne bo nienajedza sie takim elfem

Awatar użytkownika
Gogol
Masakrator
Posty: 2305

Post autor: Gogol »

max pisze:wedlog rulebooka
postacie znajdujace sie w tym samym szeregu ktory walczy mimo iz sie nie stykaja moga wyzywac na pojedynek postac znajdujaca sie w tym szeregu ktory walczy u przeciwnika
zreszta juz to pisalem
Tak ale tylko wtedy gdy biora udział w walce ... natomiast tu są poza walką gdyby zaszarżowało cie coś jeszcze i heros był by w walce to mógłby krzyknąć czelendż a tak nie może


str.76 RB 1 akapit działu "Issuing a Challange" zdanie 3


"...bla bla bla... The player may choose any one character from those in base contact with the enemy to issue a chalange with."

Karol J
Chuck Norris
Posty: 492

Post autor: Karol J »

Co tu dużo gadać. WE biegacz rozkręca naszą kawę bardzo łatwo. Trzeba screenowac skinkami.

Awatar użytkownika
Gogol
Masakrator
Posty: 2305

Post autor: Gogol »

właśnie jak dasz muzyka to nie tak znowu łatwo ... wpada ma 5A na 3+ trafia ... 3,33 rani na 2+ to 2,777 i masz sejw na 6 to 2,3148 rany czili poprostu wbija 2 rany rzadziej 3 ... statystycznie przewaga sztandar i MUZYK i przegrywa combat i zostaje mu insane w tej całek kawalerii to tak naprawde jedyną rzeczą zędną jest czempion który kosztuje drogo i zabiera herosowi look outa już od samego początku

Awatar użytkownika
max
Dziecię Zarazy
Posty: 1804
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: max »

no to damy czempiona do kroxow za te 20 pkt
Gogol przyznaje ci racje
nie wiem jak to jest do konca ale szkoda sie klucic

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Gogol pisze::evil: - heros
:shock: - czempion
:cry: - zwykły
:wink: - biegacz

:cry: :cry: :evil: :cry: :shock: :cry:
:wink:


tu sie dostawie skoro czempion i heros nie uczestniczą w walce to nie mogą rzucić czelendza mam podstawke mniejszą ... wystarczy że wytrzymam ture potem dostaniesz kontre ponadto sytuacja hipotetyczna uwierz że muzyk w praktyce jest 10 razy ważniejszy niż czempion
taka mala dygresja.... jesli sie dostawisz do championa a nie do herosa sytuacja bedzie taka sama... tzn. champion ma takiego samego save'a i ws'a wiec a watpe zeby biegacz mogl zabic tyle zeby overkilla bylo za malo lub nie bylo outnumbera (bo to niemozliwe jakbyktos jeszcze nie zauwazyl ;) ) inna to to, ze szarzowanie jak sie wbije jedna rane to w plecy mamy herosa nie jest taka ciekawa opcja ;) (chyba, ze to wampir lub biegacz z hornem ;])

ODPOWIEDZ