Saurus Cavalery

Moderator: Ziemko

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gogol
Masakrator
Posty: 2305

Post autor: Gogol »

Shino pisze:
Gogol pisze::evil: - heros
:shock: - czempion
:cry: - zwykły
:wink: - biegacz

:cry: :cry: :evil: :cry: :shock: :cry:
:wink:


tu sie dostawie skoro czempion i heros nie uczestniczą w walce to nie mogą rzucić czelendza mam podstawke mniejszą ... wystarczy że wytrzymam ture potem dostaniesz kontre ponadto sytuacja hipotetyczna uwierz że muzyk w praktyce jest 10 razy ważniejszy niż czempion
taka mala dygresja.... jesli sie dostawisz do championa a nie do herosa sytuacja bedzie taka sama... tzn. champion ma takiego samego save'a i ws'a wiec a watpe zeby biegacz mogl zabic tyle zeby overkilla bylo za malo lub nie bylo outnumbera (bo to niemozliwe jakbyktos jeszcze nie zauwazyl ;) ) inna to to, ze szarzowanie jak sie wbije jedna rane to w plecy mamy herosa nie jest taka ciekawa opcja ;) (chyba, ze to wampir lub biegacz z hornem ;])
Przecie ja nigdzie nie napisałem że ubije tylu żeby outnumbera nie było ... jeszcze troche zasady znam poza tym fakt wbije rane to kicha ale on kosztuje 150 a kawa 250 i bsb kolejne 200 +2 bannery to kolejne 200 więc aby przytrzymać ją np dla trimena warto zaryzykować zwłaszcza gdy niema muzyka

Awatar użytkownika
max
Dziecię Zarazy
Posty: 1804
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: max »

Karol J pisze:Co tu dużo gadać. WE biegacz rozkręca naszą kawę bardzo łatwo. Trzeba screenowac skinkami.
oj jak sam Gogol powiedzial to nie prawda
albo przyfarci i to ostro albo poprostu ucieknie nom nieliczac jeszcze farta na liderce czyli oczy weza ]:->

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

a ja wiem jedno, kawa-huanchi z bsb + sword of might i word, do tego Quetzl, daje radę, treemana rozkręca bsb bez jakichś większych problemów, tylko sprawa rozbija się o to, że lizaki muszą zaszarżować

Awatar użytkownika
Gogol
Masakrator
Posty: 2305

Post autor: Gogol »

no niewiem ... policzmy :

Ataki z dołu w drzewo 4 trafia 2 rani 1/3 ataku w tym 1/2 to sejw i 1/3 ward czyli od coldów ran mamy 1/18

teraz góra czempion i 2 zwykłych to 7 ataków trafia 7/2 rani 1/3 czyli 7/6 sejwy nie zdane to 2/3 i wardy oblane to 2/3 czyli 14/27 rany

i bsb jeśli ma soteka to trafia z 5 ataków 2,5 rani 5/4 sejw na 6 czyli 5/6 polwea to mamy ran 25/24 i ward 2/3 że poleje to mamy 50/72 = 25/36 rany od bsb w sumie mamy ran 1/18+14/27+25/36 = +- 1,25 rany

Trimen oddaje po zwykłych 5A trafia 10/3 rani 50/18 po sejwach 250/112 = 125/56 czyli nieco ponad 2 rany

jesli nie zwieje to w następnej turze lub 2 zgniecie ten oddział (ponadto może równie dobrze bic po bsb dokładnie ta sama statystyka zabije go i niemal się zwróci) rozkręcenie kawy potem to formalność
Ostatnio zmieniony 6 mar 2007, o 23:31 przez Gogol, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bartas
Chuck Norris
Posty: 640

Post autor: Bartas »

za czasów starej edycji zaszarżowałem w drzewacza bsb z popychaczką który popchnął Stegadona, treeman ubił mi bsb i dopiero w nastepnej turze szarża biegacza lorda rozkręciła Rasiaka

Awatar użytkownika
Pająk
Masakrator
Posty: 2669
Lokalizacja: Gdynia/Poznań- BWT Klika

Post autor: Pająk »

za czasów starej edycji takie kombo było ciekawe... sam też je stosowałem... ale teraz mamy inne realia i ten sposób jest niedozwolony...

a treemana najłatwiej może ubić gostek na Karnim... tyle że mało kto tak gra... inna sprawa, że przeciwnik raczej odpowiednio, by go neutralizował...

kawaleria jest świetna na rzeczy miękkie... z klockami bywa różnie- zależy jaki save... bo S5 nie robi zbyt wielkiego wrażenia...

ja na turnieju w Lublinie właśnie o muzyka wygrałem z generałem chaosu i ten przez to rozbił się na obelisku... muzyk tak, champion nie!(btw.- kroxom championa też bym nie dawał...)

Karol J
Chuck Norris
Posty: 492

Post autor: Karol J »

Gostek na Karnim to moze w tej edycji ladnie sie na stole prezentowac - to wszystko.

Awatar użytkownika
Bartas
Chuck Norris
Posty: 640

Post autor: Bartas »

Pająk pisze:za czasów starej edycji takie kombo było ciekawe... sam też je stosowałem... ale teraz mamy inne realia i ten sposób jest niedozwolony...

[...] ja na turnieju w Lublinie właśnie o muzyka wygrałem z generałem chaosu i ten przez to rozbił się na obelisku... muzyk tak, champion nie!(btw.- kroxom championa też bym nie dawał...)
a już myślałem że coś orginalnego wymyśliłem :P

muzyk zdecydowanie tak! dzięki niemu we Wrocku remisowałem z black knightami i trzymałem ich do końca

Awatar użytkownika
Pająk
Masakrator
Posty: 2669
Lokalizacja: Gdynia/Poznań- BWT Klika

Post autor: Pająk »

Karol J pisze:Gostek na Karnim to moze w tej edycji ladnie sie na stole prezentowac - to wszystko.
tak samo można było mówić i w poprzedniej...

Awatar użytkownika
max
Dziecię Zarazy
Posty: 1804
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: max »

ale w przyszlej to juz chyba nie tylko ]:->
przynajmniej istnieje taka nadzieja

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

Gogol pisze:no niewiem ... policzmy :

Ataki z dołu w drzewo 4 trafia 2 rani 1/3 ataku w tym 1/2 to sejw i 1/3 ward czyli od coldów ran mamy 1/18

teraz góra czempion i 2 zwykłych to 7 ataków trafia 7/2 rani 1/3 czyli 7/6 sejwy nie zdane to 2/3 i wardy oblane to 2/3 czyli 14/27 rany

i bsb jeśli ma soteka to trafia z 5 ataków 2,5 rani 5/4 sejw na 6 czyli 5/6 polwea to mamy ran 25/24 i ward 2/3 że poleje to mamy 50/72 = 25/36 rany od bsb w sumie mamy ran 1/18+14/27+25/36 = +- 1,25 rany

Trimen oddaje po zwykłych 5A trafia 10/3 rani 50/18 po sejwach 250/112 = 125/56 czyli nieco ponad 2 rany

jesli nie zwieje to w następnej turze lub 2 zgniecie ten oddział (ponadto może równie dobrze bic po bsb dokładnie ta sama statystyka zabije go i niemal się zwróci) rozkręcenie kawy potem to formalność
tak ale nie bierzesz pod uwagę, że ward od forest spirytów znika w konfrontacji z magic weapon, a mój bsb ma sword of might i quetzla plus ward na 5+, potrafi wiele wytrzymać, wiadomo, nie wszystko, ale daje rozpęd kawie, wystarczy do niego 2 zwyklasów a potrafią połamać niektóre kloce piechoty ( mówimy o szarży z boku przy użyciu huanchiego), szkoda tylko że piesi nie są tak dobrzy, jak kawa

Awatar użytkownika
Gogol
Masakrator
Posty: 2305

Post autor: Gogol »

fakt zwaliłem czyli bsb zadaje rany nieco inaczej : bsb jeśli ma soteka to trafia z 4 ataków 2 rani 1 sejw na 6 czyli 5/6 polwea to mamy ran 5/6 czyli wbija rane najczęściej 5 warda i sejw 2+ rzeczywiście pomaga gdy trimen atakuje 5 ataków trafia 2,5 rani 5/6 czyli 5/2x5/6 10/12 sejw na 5+ ward na 5+ to bedzie
10/12x2/3x2/3 = 40/108 czyli mniej niz rane w tym wypadku poprostu bije się po zwyklasach :) gdzie trafia na 3+ z 5 ataków 10/3 rani na 2+ 50/18 czyli zabija 2-3 typa w 2 turze robi się outnumber fear bsbkowi sam tracąc 2-4 rany dalej sie to graczowi WE

Awatar użytkownika
Husiat
Wodzirej
Posty: 734
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Husiat »

Ostatnio wpadłem w tyłek 4 coldone riderów z bsb 5 Hevay Cavalery, a od boku 10 kuszników z rzędem.
Odbiłem się....
A na starcie miałem +5. I jeszcze ataki moje....
To po prostu załamać się można.
Bardzo polecam graczom Lizakowym, z bohaterem w środku robią wycinkę porządną 8)
Bum...!

tomekjar
Falubaz
Posty: 1007
Lokalizacja: Ośmiornica Łódzka
Kontakt:

Post autor: tomekjar »

Niestety więcej minusów niż plusów... Mv 7, koszt (35 punktów!) no i ten tragiczny AS 3+. Właśnie to jest najgorsze, że od kusz, a już broń boże handgunów schodzą, że aż miło... :(

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Gdyby dali chlopakom za te 35 pktow 2+ sejwa , kawa bylaby wtedy naprawde spoko , oplacalna - a teraz jest jak jest...

Karol J
Chuck Norris
Posty: 492

Post autor: Karol J »

2+ save napewno sprawił, że wiele osób zaczęłoby brać kawe, ale ciągle za 35 pkt byłaby raczej za droga jak na swoje możliwości. Do 30 pkt mogliby obciąć koszt.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Jakby miala te 2+ sejwa to moglaby te 35 pktow kosztowac i tak bym ja czesto bral :)

Karol J
Chuck Norris
Posty: 492

Post autor: Karol J »

Ziemko pisze:Jakby miala te 2+ sejwa to moglaby te 35 pktow kosztowac i tak bym ja czesto bral :)
Ale dokładnie to napisałem. Jakby 2+ save'a mieli to ich używalność conajmniej o 50% by skoczyła co nie zmienia faktu, że ciągle ich koszt byłby za wysoki :)

Fajnie gdyby mieli spawningi i LA. Wtedy mogliby miec 1+ save'a :D Niby i soteka tez mogliby by brac ale raczej bym sie chyba na tego 1+ AS skusił :) Eh marzenia ... :P

Awatar użytkownika
Raptor
Masakrator
Posty: 2018
Lokalizacja: True Legion Kraków!!!

Post autor: Raptor »

no widzicie a moja armia bazuje na jeździe :)
bardzo czesto sie splacaja( overrun'uja prawie zawsze, no i teraz jeszcze z taktycznymi szarzami to jest miodzio )

czasem jak nie mam jak sie skitrac to zostaje ostrzelany jedna ture ale jak 3 wpada z Lordem to i tak robia rzez :D

najlepszym sposobem na przezycie jest nie wychodzenie z combatu.... overrun overrun i jeszcze raz overrun :D

Awatar użytkownika
max
Dziecię Zarazy
Posty: 1804
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: max »

Dawid pisze:NP.po to, aby upolować maga, ja tak czasami robię, wparowuje w krzaki staje cal przed i huanchi.
kurde toz cala kawalerie na maga wysylac marnotractwo a z lasu wyjechac zwykle ciezko albo prosto na sarrze wroga nie wiem moze ci sie to udaje jakos tego uniknac
Malowanie, konwertowanie, rzeźbienie od zera ... ceny do uzgodnienia
https://www.facebook.com/angerfish.studio
Prosił bym o kontakt na fanpage, ponieważ na forum wchodzę sporadycznie.

ODPOWIEDZ