Saurusi

Moderator: Ziemko

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bonczek
Chuck Norris
Posty: 436
Lokalizacja: W-wa/Lubartów

Post autor: Bonczek »

Ja osobiście ich bardzo lubię. Czasami ich wystawiam na turniejach. Ostatnio 4 saurusów z czempionem zatrzymali na trzy czy cztery tury klocek krasnoludzkich warriorów z FCG. (wpadłem im na flanke). Fakt ze miałem farta z break testami, ale mimo wszystko uważam, że warto czasem dla odmiany nimi pograć. Nie są jacyś super potężni, ale kiedy już walczą potrafią ostro napsuć przeciwnikowi krwi ;) Osobiście polecam!

Pozdrawiam!

tomekjar
Falubaz
Posty: 1007
Lokalizacja: Ośmiornica Łódzka
Kontakt:

Post autor: tomekjar »

Dawid: Saurusi są całkiem ciekawi, na DMP mi się sprawili, nie powiem. Ale żeby ich wystawiać, trzeba mieć Sacred Host of Quetzl, z podwyższonym AS są naprawdę warci swych punktów. Od przodu biorą prawie wszystko, ja daję do nich jeszcze Slanna BSB z War Bannerem i wtedy wszystko się odbija :) Trzeba tylko uważać, by coś na flankę nie weszło, ja uzywam do tego kawy (kontrszarża) lub Terek / skinek (odgięcie szarży i skierowanie gdzie indziej) Kiedyś lubiłem Swarma, ale jak się zaczął sypać zdjąłem go z rozpiski...

Karol J
Chuck Norris
Posty: 492

Post autor: Karol J »

Wystawianie Slanna w Saurusach jest mocno ryzykowne jak na mój gust. Bez stubborna można szybko taki klocek stracic.

Saurusi są całkiem spoko jak masz Slanna w TG w środku armii. Saurusy muszą być oczywiście w zasięgu BSB Slanna no i Quetzl też być musi (Tlazcotl się przydaje również czasem). Problem taki jest teraz, że w 7 edycji trzeba aż 20 wystawić, żeby mieć 3 rzędy... w 6edycji można było ładnymi symetrycznymi 16 grać i nie było najgożej a teraz to tak kiepsko :/

Dawid
Chuck Norris
Posty: 608
Lokalizacja: Pomiechówek [*]

Post autor: Dawid »

Myślę, że są dobrzy tylko mało popularni, w sumie nie ma się co dziwić, skinki ich wyparły, gdyby mieli więcej ruchu to bym ich częściej wystawiał, ale to standardowa piechota więc...nie ma za bardzo jak im tego ruchu zwiększyć, ale zacznę bo z kawą, kroxami i bsb powinni dać radę.
Pozdro!!

Karol J
Chuck Norris
Posty: 492

Post autor: Karol J »

Teraz mozna do saurusów wrzucic BSB z War Bannerem na CO i próbować. Mamy +7CR na start, 3+ save (no bo quetzl musi byc) i immune to fear za CO. Ale taki klocek z BSB znowu swoje kosztuje i musi miec jakies wsparcie.

tomekjar
Falubaz
Posty: 1007
Lokalizacja: Ośmiornica Łódzka
Kontakt:

Post autor: tomekjar »

A wsparcie w Lizakach nie nastręcza kłopociku najmniejszego. Kroxy - super do wjeżdżania od boku, kawa z Huanchi's Totemem nawet od tyłu potrafi wjechać. Rozsądna opcja, nie powiem. Ale to by brak Slanna oznaczało, a póki co zamierzam na Żabce grać... A saurusów i tak wystawiam.

Karol J
Chuck Norris
Posty: 492

Post autor: Karol J »

Ja się zastanawiam żeby używać teraz 15-16 Saurusów czyli z 2 rzędami tylko ale jako wsparcie dla TG.

Awatar użytkownika
Bartas
Chuck Norris
Posty: 640

Post autor: Bartas »

ja w starej edycji grałem na 15 i 16 i totalnie nie mam do tego przekonania.. wole solidny klocek 20 albo może MSU na 10-tkach :) zobacze, będe próbować a i tak pewnie podziekuje im za usługi

pozdrawiam :wink:

Dawid
Chuck Norris
Posty: 608
Lokalizacja: Pomiechówek [*]

Post autor: Dawid »

O tym MSU to już gdzieś była mowa, ale to jest seryjnie fajna sprawa nawet jak nie ma skinków, to można gdzieś flee zrobić albo oflankować przeciwnika. A do takiego MSU jakich herosów byście dawali? caddyego i rzeźników resztę ?

Awatar użytkownika
SlanesH
Falubaz
Posty: 1296
Lokalizacja: Warszawa KulT

Post autor: SlanesH »

Chyba też potestuje saurusy. fajnie by było jakby sie okazało że są teraz bardziej grywalne...
Moja galeria - klik!
Maluje za kasę - klik!

Awatar użytkownika
Hybrydzioch
Wałkarz
Posty: 69
Lokalizacja: Radom

Post autor: Hybrydzioch »

Dawid pisze:A do takiego MSU jakich herosów byście dawali? caddyego i rzeźników resztę ?
Ja na małe punkty (do 1500) bym dał 3 bohaterów saurich z Mark of Tepok w tym jeden bsb. Jeden z First Strike i Curse Charm of Tepok albo bieganie. Drugi z +2 ataki a trzeci z GW i trucizną. Pozostałe Marki według uznania :D

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

Ten tepok znaczy antymagie tak? To skinek szaman mniej potrzebny sie wydaje w tej sytuacji.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Hybrydzioch
Wałkarz
Posty: 69
Lokalizacja: Radom

Post autor: Hybrydzioch »

Dokładnie i tak mamy 3 dodatkowe kostki z saurich więc dobra ochrona antymagiczna jest. Chociaż z drugiej strony to się nie poczaruje ale np 3 takich bohaterów na 3,4 MSU mogłoby coś zdziałać a przy szarży na flankę będzie boleć przeciwnika. Ewentualnie dorzucić jakieś kroksy z boku w razie rydwanów.

Pytanie tylko w co lepiej wyposażyć takie sauruskie MSU: we włócznie czy broń ręczną i tarcze ?

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

Obstaje za bronią ręczną i tarczą co zwiększy przeżywalność.
Skoro MSU to obrona nie ma tutaj kwestii priorytetowej.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Bartas
Chuck Norris
Posty: 640

Post autor: Bartas »

tylu tu o tym mowy ze w nastepnej bitwie wystawiam 60 saurusów :D jestem ciekaw jak się sprawdzą

Awatar użytkownika
Hybrydzioch
Wałkarz
Posty: 69
Lokalizacja: Radom

Post autor: Hybrydzioch »

60 to chyba jednak trochę za dużo (w punktach też). Zależy jak chcesz grać. Jak na większe odziały to 20 w jednym a reszta po 15 chyba wystarczy( i na jakieś spawningi wystarczy :D ). Można tez rozbić na małe 10 bez spawningów albo mixować częścią z spawningami a częścią bez. Wtedy będzie z kolei więcej oddziałów.

Awatar użytkownika
SlanesH
Falubaz
Posty: 1296
Lokalizacja: Warszawa KulT

Post autor: SlanesH »

Nom ja bede probowal grac mixem. Bracia lizakowi wkrotce zawladniemy turnieje saurusami :twisted:
Moja galeria - klik!
Maluje za kasę - klik!

Awatar użytkownika
Bartas
Chuck Norris
Posty: 640

Post autor: Bartas »

to jest na mega sojusz to podejrzewam że za dużej roli nie będą mieli :D po 3K każdy gramy, ale zawsze można ich wyprubować

Karol J
Chuck Norris
Posty: 492

Post autor: Karol J »

Matusz pisze:ja w starej edycji grałem na 15 i 16 i totalnie nie mam do tego przekonania.. wole solidny klocek 20 albo może MSU na 10-tkach :) zobacze, będe próbować a i tak pewnie podziekuje im za usługi

pozdrawiam :wink:
Ja grałem w 6 edycji 16 quetzla (czasem jeszcze tlzacotla dorzucałem) z FCG. W armii miałem 1-2 takich klocków. Saurusy szły przy TG ze Slannem i było cacy. Taki mur był dość trudny do złamania (szczególnie, że moża było skinki podstawić, żeby przeciwnik po nich przejechał, wpadł w jeden klocek a potem my robimy atak na bok drugim klockiem. W takiej sytuacji nawet mega wyjebany klocek BK był niestraszny saurusom). Niestety teraz to już tak nie funkcjonuje :/

Awatar użytkownika
Raptor
Masakrator
Posty: 2018
Lokalizacja: True Legion Kraków!!!

Post autor: Raptor »

dają rade stanowczo, mozna kampic za nimi salki :)

ODPOWIEDZ