Carnosaur

Moderator: Ziemko

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gogol
Masakrator
Posty: 2305

Carnosaur

Post autor: Gogol »

Myślałem sobie dziś nad rozpiską lizaków na Cranosaurze ... i stwierdziłem że tak naprawde nie da się osiągnąć fajnej rozpy z tym panem ... najbardziej boli fakt że koleś zjada slot herosa dodatkowy (IMHO bardz niesłusznie) sam Carni jest jeszcze ale potrzeba nam w armii 2 rzeczy

1)Biegacz i to najlepiej bsb
2)ochrona magiczna

I tu schody ... na 1 skinku z 2 DS przeciw niektórym armiom nie pociągniemy ... można a mysle nawet że trzeba dać na obu panach saurusach wtedy Tepoka żeby jednak mieć te 5DD i 2 DS (co IMO nadal nie jest dobrą obroną magiczną)... oczywiście tracimy wtedy 1 sejwa bo Carni musi mieć old ones , itzl i tepoka ... natomiast bsb nie traci aż tak dużo bo tylko głupi atak w szarży (dajemy mu Tepoka i Quetzla) + IMO burning blade.

Innych rozsądnych pomysłów naprawde mi brakuje (tzn wogule nie uważam na obecne zasady carnosaura za pomysł rozsądny ale co tam chce sobie go potestować) .... jeśli macie jakieś genialne solucje to z chęcią poczytam.

Mam tylko cichą nadzieje że ściągną tego hero z Carnosaura bo model jest sliczny i stał by się jeszcze grywalny

Awatar użytkownika
Pająk
Masakrator
Posty: 2669
Lokalizacja: Gdynia/Poznań- BWT Klika

Post autor: Pająk »

Tutaj Gogolu dużo myślenia nie ma... te spawningi Tepoka tak naprawdę dużo Ci nie pomogą... Armia magiczna i tak się przebija...

można spróbować wziąć Dwóch Skink Priestów... ale BSB jest niezbędny jak sam zauważyłeś...

wniosek- ryzykujesz i grasz na jednym prieście, albo nie grasz Karnim...

Karol J
Chuck Norris
Posty: 492

Post autor: Karol J »

Jedyna armia z Carnosaurem, która ma jakis sens to moim zdaniem monster truck, czyli jeszcze 2 stedziki dokładamy. Do tego BSB i szaman. Tepoka na Oldbloodzie nie ma co dawac. Jedna kosc tak duzo nie zmieni. Na bsb już prędzej można się pokusic.

Moim zdaniem Carnosaura powinni polepszyc i niech dalej sobie ten slot hero zajmuje. Przede wszystkim WS w górę do 5, chociarz samo to też nie wystarczy. Smoki zjadają carnusia jak chcą :/

Awatar użytkownika
Gogol
Masakrator
Posty: 2305

Post autor: Gogol »

polepszenie mu WS nic nie da on musi przestać zajmować herosa ... monster truck jakoś mnie nie przekonuje bo mając samego Carnosaura spokojnie defensik np dwarfów da się pocisnąć (masz wyłaczony 1 model z gry puki się nie zajmie reszta armii maszynami) natomiast w monster trucku niema reszty która była by w stanie coś zdziałać i pozostaje się pochować (tym samym gra staje się nuuuudna) ... o właśnie czy Carnosaura można dołączyć do kawy Sauruskiej ?

Karol J
Chuck Norris
Posty: 492

Post autor: Karol J »

Jak masz Carnusia i 2 stedziki to Ci wszystkiego nie ustrzelą. A i tak zostaje miejsce na jakies kroxy, terki, kawe i skinki, które jesli caly shooting przeciwnika bedzie strzelał do large targetów, dojdą nietknięte.

Awatar użytkownika
Mapet
Falubaz
Posty: 1177
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński/SNOT Gdynia

Post autor: Mapet »

a mi się zdaje, że jednak często udaje się ustrzelić...dlatego ta rozpiska nie jest grywana...poza tym nawet jesli reszta armii dochodzi to sorry... ale czy warto pozwolić zastrzelić sobie 1000p :?: (2x stegadon 470p + pan na carno 500p)...z całym szacunkiem ale 4kroxow, 5saurus cavalery, 5terradonów i 40 skinków...raczej ma małe szanse z armią na 2000p :cry:

Awatar użytkownika
max
Dziecię Zarazy
Posty: 1804
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: max »

masz racje ale nie koniecznie monsterki zostaja zestrzelone
maja duzo tafa i w te 2 tury to raczej nie uda sie ich zabic

ale poza tym jest wiele problemow z taka rozpiska
naprawde ciezko sie gra
skirmisz jest duzo lepszy!!!
i zamiast 3 modeli mozesz miec bez trudu 20 w tym 2 herosow

Karol J
Chuck Norris
Posty: 492

Post autor: Karol J »

Mapet pisze:a mi się zdaje, że jednak często udaje się ustrzelić...dlatego ta rozpiska nie jest grywana...poza tym nawet jesli reszta armii dochodzi to sorry... ale czy warto pozwolić zastrzelić sobie 1000p :?: (2x stegadon 470p + pan na carno 500p)...z całym szacunkiem ale 4kroxow, 5saurus cavalery, 5terradonów i 40 skinków...raczej ma małe szanse z armią na 2000p :cry:
A mi sie wydaje, że nie jest jednak tak łatwo ustrzelic 3 LT w 2-3 tury... A co do tego czy 4 kroxy, 5 SC, 5 terków i 40 skinków (nie licząc biegacza) da rade z resztą armii... to nawet byłbym skłonny powiedzieć, że tak. Dlaczego ? Dlatego, że armia o której mówimy to max defens, a te jednostki jak dojdą to maszynki, strzelców itp powinny pojechac. Klocki też nie powinny stanowić dużego oporu jak użyjemy kawy z huanchim czy kroxów+biegacza.

Awatar użytkownika
max
Dziecię Zarazy
Posty: 1804
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: max »

no jesli juz zostana pojechane monstery to walcz sobie 1k na 2k

jak juz pisalem to monstery nie polegna ]:-> ale boli jak ludzie strzelaja w biednego karnozaura i on niedobiegnie

Awatar użytkownika
SlanesH
Falubaz
Posty: 1296
Lokalizacja: Warszawa KulT

Post autor: SlanesH »

Karol J pisze:
Mapet pisze:a mi się zdaje, że jednak często udaje się ustrzelić...dlatego ta rozpiska nie jest grywana...poza tym nawet jesli reszta armii dochodzi to sorry... ale czy warto pozwolić zastrzelić sobie 1000p :?: (2x stegadon 470p + pan na carno 500p)...z całym szacunkiem ale 4kroxow, 5saurus cavalery, 5terradonów i 40 skinków...raczej ma małe szanse z armią na 2000p :cry:
A mi sie wydaje, że nie jest jednak tak łatwo ustrzelic 3 LT w 2-3 tury... A co do tego czy 4 kroxy, 5 SC, 5 terków i 40 skinków (nie licząc biegacza) da rade z resztą armii... to nawet byłbym skłonny powiedzieć, że tak. Dlaczego ? Dlatego, że armia o której mówimy to max defens, a te jednostki jak dojdą to maszynki, strzelców itp powinny pojechac. Klocki też nie powinny stanowić dużego oporu jak użyjemy kawy z huanchim czy kroxów+biegacza.
Zgadzam sie z tym ale jest jeden wyjątek dwarfy :(
Moja galeria - klik!
Maluje za kasę - klik!

Karol J
Chuck Norris
Posty: 492

Post autor: Karol J »

Slaanesh - wiadomo, że dwarfy i empire maja najlatwiej wystrzelac LT (nawet bym powiedział, że empire łatwiej bo maja na wszystkich cannonach d6 woundów i maja w specialach prawie zawsze ze 3 cannony), ale mimo wszystko moim zdaniem nie sa w stanie tego zrobic w 2-3 tury (nie liczac oczywiscie jakiegos cholernego farta - w WFB wszystko sie zdaza).

A no i stegadony mają pięciokrotnego warda (licząc zdane wardy) na 5+ w postaci skinków ;)

Awatar użytkownika
Pająk
Masakrator
Posty: 2669
Lokalizacja: Gdynia/Poznań- BWT Klika

Post autor: Pająk »

Jeśli gram Monster Truckiem i zobaczę przed sobą max defens- chowam co mogę... nie dojdziesz, chyba że przy wielkim niefarcie przeciwnika, do niego...

1K w postaci kawalerii, kroxów i terek jeśli dojdzie powinno rozwalić 2K armii defensywnej... ale najpierw musi dojść...

Kiedyś można było spokojnie wstawić Karniego do kawalerii(fajnie współgrało z popychaczką...), teraz nie wiem, bo to monster, a te zasady z nimi są troszkę pochrzanione teraz:P

Awatar użytkownika
Pająk
Masakrator
Posty: 2669
Lokalizacja: Gdynia/Poznań- BWT Klika

Post autor: Pająk »

Karol J pisze:Slaanesh - wiadomo, że dwarfy i empire maja najlatwiej wystrzelac LT (nawet bym powiedział, że empire łatwiej bo maja na wszystkich cannonach d6 woundów i maja w specialach prawie zawsze ze 3 cannony), ale mimo wszystko moim zdaniem nie sa w stanie tego zrobic w 2-3 tury (nie liczac oczywiscie jakiegos cholernego farta - w WFB wszystko sie zdaza).

A no i stegadony mają pięciokrotnego warda (licząc zdane wardy) na 5+ w postaci skinków ;)
sorki za dwa posty z rzędu...

defens jest spokojnie w stanie wystrzelać to w dwie/trzy tury... gram na Monster Trucku od początku grania lizakami... w tym czasie może jeszcze wystrzelać wsparcie... cholerny niefart jest gdy tego nie zrobią...

Awatar użytkownika
max
Dziecię Zarazy
Posty: 1804
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: max »

Pająk pisze:Kiedyś można było spokojnie wstawić Karniego do kawalerii(fajnie współgrało z popychaczką...), teraz nie wiem, bo to monster, a te zasady z nimi są troszkę pochrzanione teraz:P
o tak to jest to karnozaur z popychaczka
albo na 3 kafle mozna by dac karniego i slana reszta herosow to same priesty
to chyba by sie w miare sprawdzalo niewiem warto sprubowac

Awatar użytkownika
Crusader
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3109

Post autor: Crusader »

Ja długo grałem na masterach i nie tylko monster truckiem.
I musze przyznac, ze nie mialem tak zlych wynikow jak sie spodziewałem.
Moja rozpa wyglądała czesto tak(chociaz zawsze były zmiany):
na 2250:
oldzik-carn
biegacz bsb
caddy
7 chmurek
2stedzie
4kroxy
3x3 terki

Bardzo przyjemnie się tym grało i mimo, że magia bolała to nie było armii z którą nie udałoby mi się wygrać i to nie tylko minorem.
Wreszcie bretka się mnie całkiem bała, VC i inny ofensy dostawały potężną kontrę jak już odważyły się zapuścić między skineczki :)
W khemri nie było tury magicznej którą moglbym zablokowac, nie mniej miałem z Robsonem 2 remisy na masterach, a w przyjacielskiej bitwie domowej udało mi się sprzątnąć go :) (ale mialem farta z tego co pamietam). Pamietam tez jak na balticonie tą rozpą krasie wyczyściłem. Nie były na kowadle tylko na lordzie na tarczy ale 20 hammererów zeszło w trzy fazy kombatu, a generał pozniej fear outnumber dostał mimo ze nie zabiłbym go w inny sposób, tak złozony był :D
Rozpa dobrze sę spradzała, nawet skaveny pare razy wyczyściłem.
Pzdr

Awatar użytkownika
max
Dziecię Zarazy
Posty: 1804
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: max »

nie no miales te 3x3 terki i duzo skinkow to wyjasnia sukces
schowac carniego i uciekac skinkami robiac sobie szarrze tak tak sprubujemy tak zagrac kiedys bo w koncu carnozaur lerzy na tel pulce i sie kurzy

Awatar użytkownika
SlanesH
Falubaz
Posty: 1296
Lokalizacja: Warszawa KulT

Post autor: SlanesH »

Mi dzisiaj carnosaur nie zdal ld na 9 (6,6,6) i uciekl za stol :) W 2 turze :D
Moja galeria - klik!
Maluje za kasę - klik!

Awatar użytkownika
max
Dziecię Zarazy
Posty: 1804
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: max »

brawa za szatana ]:->
tez mi sie zdarza
hmm ale czemu on niby uciekal jakos to dziwne mi sie wydaje
a i na nastepny raz daj mu old ones to re rolle zawsze sie zdadza chocby na ta liderke

Awatar użytkownika
Durg
Wałkarz
Posty: 78
Lokalizacja: Lusria

Post autor: Durg »

A czy można wziaść carnosia bez oldbooda, jako potwora? Tak do gry na 800 ptk.

Santi
Mudżahedin
Posty: 211
Lokalizacja: Wołów, klub Karak Var

Post autor: Santi »

Durg pisze:A czy można wziaść carnosia bez oldbooda, jako potwora? Tak do gry na 800 ptk.
nie można

ODPOWIEDZ