Teradony

Moderator: Ziemko

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marcin15
Pseudoklimaciarz
Posty: 23
Lokalizacja: Nasielsk :)

Teradony

Post autor: Marcin15 »

W jakich najlepjej sytuacjach używać terki?? Bo zabardzo niemam doświadczenia nimi. :?

Awatar użytkownika
Raptor
Masakrator
Posty: 2018
Lokalizacja: True Legion Kraków!!!

Post autor: Raptor »

jak dozyja to maszyny i klocki z magami (dzieki zasadzie hit and run jest to bardzo fajne)

ale ja ich nie uzywam wiec moze ktos inny ci pomoze :)

tomekjar
Falubaz
Posty: 1007
Lokalizacja: Ośmiornica Łódzka
Kontakt:

Post autor: tomekjar »

Super jednostka.
Szkoda, że w standardowej rozpie turniejowej mieszczą mi się tylko 2 unity, a modeli mam tylko na 1 niestety :x
Wracając do Terek: Jako, że to najszybsza jednostka lizaków musi wykonywać te zadania, które wykonują fasty w innych armiach. Ponadto, dzięki godziwym atakom (3 ataki z S4 są nie do pogardzenia) może zrobić coś więcej ;) Ja używam ich do paru rzeczy, mianowicie:

1. Wyciąganie magów. Dzięki brakowi Proximity magowie siedzą w klockach, myśląc, że są bezpieczni. Na szczęście mamy terki :D Szarżujemy oddział z magiem dostawiając 2 terki do maga. Od razu po wypoceniu ataków z obydwu stron odlatujemy za pomocą Hit and Run (zwykle mag już nie żyje). Uwaga: szarżowanie na klocki z wieloma atakami (np Spearelves kończy się stratę terek - miękkie są)

2. Cięcie marszu. Lecimy za / obok lini wroga tnąc mu ruch, w ten sposób zyskujemy czas na plucie / zionięcie / magowanie i uniemożliwiamy marsz najważniejszych unitów wroga

3. Zjadanie maszyn. Wiadomo, nic innego u nas nie ma 20 cali. Dzięki 9 atakom każda załoga prócz krasnoludzkiej składa się zwykle przy szarży

4. Do Crossfire'u. Jeśli wystawiasz 5 lub więcej terek w oddziale możesz postawić go za oddziałem wroga, by przy ucieczce w niego wpadł i się rozbił.

5. Do wycinania słabszych oddziałów. Dziesiątki łuczników od boku to to, czemu terki są w stanie sprostać bardzo dobrze. Podlatujemy na bok przeciwnika i w następnej turze szarża. Uwaga: WE mają łuczników, którzy olewają karę -1 za ruch dlatego należy uważać, by nie mogli wywheelować i strzelić (trafiają na 4+, ranią na 3+, mogą zdjąć terkę). Fasty od biedy też można pogonić.

6. Robienie auto flee / zjadanie uciekających. Znowu: zasięg 20 cali umożliwia nam deklarowanie na uciekający oddział (albo zjemy, albo pogonimy dalej, może za mapę?)

Awatar użytkownika
max
Dziecię Zarazy
Posty: 1804
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: max »

terradony zdecydowanie albo do rozjebywania maszyn
albo do blokowania marszu
w ekstremalnych sytuacjach zabija l cavalery
moze jakis magow lewych bohaterow typu skink chif

Brontozaur
Wałkarz
Posty: 98
Lokalizacja: Warszawa - Ochota // Kraków.
Kontakt:

Post autor: Brontozaur »

E niee.. terki są naprawde twardzi. I zjadają nie byle skink chiefa. Ostatnio mi nawet podrapały i zagoniły exalteda chaosu ^v^
"The lunatic is in my head
The lunatic is in my head
You raise the blade, you make the change
You re-arrange me ’till I’m sane
You lock the door
And throw away the key
There’s someone in my head but it’s not me."
Pink Floyd - Brain damage

Nindox Arf
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 151
Lokalizacja: Bielsko-Biała; Vendetta

Post autor: Nindox Arf »

polowania na maszynki czy magów, jako wspomagacz do szarży, są super mam 3 i dokupuje jeszcze 3 bo naprawdę się sprawdzają :arrow:

gram lizakami krótko, ale z przekonaniem mogę o nich tyle powiedzieć :wink:

Dawid
Chuck Norris
Posty: 608
Lokalizacja: Pomiechówek [*]

Post autor: Dawid »

Brontozaur pisze:E niee.. terki są naprawde twardzi. I zjadają nie byle skink chiefa. Ostatnio mi nawet podrapały i zagoniły exalteda chaosu ^v^
Chyba wiecej farta niz rozumu :wink: . Terki to jedne z lepszych lataczy IMO tylko ze slaba LD maja, ale to nie przeszkadza aż tak. Kazdy 3A z S4 to nie byle jaka sila uderzeniowa fasty na luzie niszcza. Podsumowując musze kupić więcej Terradonów :D .

Awatar użytkownika
Łukasz
Pseudoklimaciarz
Posty: 34
Lokalizacja: Nasielsk

Post autor: Łukasz »

Terkami najlepiej wlatywać na tył albo zboku ustać i strzelać . :lol:

Brontozaur
Wałkarz
Posty: 98
Lokalizacja: Warszawa - Ochota // Kraków.
Kontakt:

Post autor: Brontozaur »

Chyba wiecej farta niz rozumu

A cicho, cicho. A ze strzelaniem to u terradonów nie za dobrze ;)
"The lunatic is in my head
The lunatic is in my head
You raise the blade, you make the change
You re-arrange me ’till I’m sane
You lock the door
And throw away the key
There’s someone in my head but it’s not me."
Pink Floyd - Brain damage

Awatar użytkownika
Łukasz
Pseudoklimaciarz
Posty: 34
Lokalizacja: Nasielsk

Post autor: Łukasz »

No wiem ale szarżować po czymś dobrym to też jest strach. :lol:

Brontozaur
Wałkarz
Posty: 98
Lokalizacja: Warszawa - Ochota // Kraków.
Kontakt:

Post autor: Brontozaur »

Zależy. Generalnie to jedna wymiana ciosów między 4 terkami a czymś nie-regimentowo lub wyjątkowo byczym nie grozi utratą zbyt wielu. Hit&Run daje rade ^v^
"The lunatic is in my head
The lunatic is in my head
You raise the blade, you make the change
You re-arrange me ’till I’m sane
You lock the door
And throw away the key
There’s someone in my head but it’s not me."
Pink Floyd - Brain damage

Awatar użytkownika
Łukasz
Pseudoklimaciarz
Posty: 34
Lokalizacja: Nasielsk

Post autor: Łukasz »

no z tym sie zgadze ale taki treeman rozwali je

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

a kto nimi i po co bedzie szarżował w treemana?? :roll:
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Marcin15
Pseudoklimaciarz
Posty: 23
Lokalizacja: Nasielsk :)

Post autor: Marcin15 »

Na treemana niema co szarżować bo to jest pewne że zgino. To akurat wiem bo mniałem tako sytuacje i dostałem w dupe :)

Dawid
Chuck Norris
Posty: 608
Lokalizacja: Pomiechówek [*]

Post autor: Dawid »

Strzelanie terków jest do dupy, chyba ze mamy 4x5 na przyklad :wink: . Wtedy to porzadny oddzial skinkow :P , ale jak nie ma co do roboty to zawsze lutnąć można. Z tym exaltedem to Cie Brontozaurze troche rozumiem, czasami jestem tak zdesperowany, że samym biegaczem na 15BK szarzuje(to jest dopiero glupota :wink: ), ale robie to glownie ze zlosci lub dla jaj oczywiscie friendly :wink: . Sry za ten drobny OT, nie bij Ziemko :P .
Tak w ogole to kto terkami szarzuje na treemana badz smoka toż to głupota, a jesli on nas szarzuje to cos tu jest nie tak :D .

Awatar użytkownika
max
Dziecię Zarazy
Posty: 1804
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: max »

to ja widocznie nie mam tym farta robie piekna akcje w maszyne krasnali overrun bylby idealnie w 2 a tu gowno 3 terradony nie zajebaly 3 krasnali ba nawet 1 nie zabili i jak nic uciekaja

Awatar użytkownika
Marcin15
Pseudoklimaciarz
Posty: 23
Lokalizacja: Nasielsk :)

Post autor: Marcin15 »

Pobrostu masz pecha :wink:

Awatar użytkownika
Bonczek
Chuck Norris
Posty: 436
Lokalizacja: W-wa/Lubartów

Post autor: Bonczek »

Nie.. po prostu zadziałał element losowy, który jest nieodzownym elementem gier bitewnych takich jak Warhammer Fantasy Battle... Takie sytuacje się zdarzają i nie ma co płakać. Jak nie spojrzeć dobrze użyte terradony przy statystycznych rzutach są bardzo mocne.

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

MODE ON

MODERATOR SIE WKURZYL , PROSIL ABY GLUPOTY PISAC ALBO W LIZARDOSPAMIE , ALBO W PLOTACH I MLOTACH , ALE NIE... NIEKTORE OSOBY MUSZA PISAC JAKIE FIGURKI MAJA LEPSZE RZUTY TE POMALOWANE CZY NIE... POKASOWALEM TE POSTY... KONIEC POBLAZLIWOSCI I CIAGLEGO GRZECZNEGO PROSZENIA...

MODE OFF

Awatar użytkownika
Durg
Wałkarz
Posty: 78
Lokalizacja: Lusria

Post autor: Durg »

Mam pytanie co do tej zasady hit adn run, czy jak zaszarrzuje na kogos i tam powiedzmy ze wszystko sie uda to czy po szarzy tez wracaja na swoje poprednie miejsce?

ps sorka za orty i znaki ale pisze na innej klawiatyrze u kumpla

ODPOWIEDZ