Skink Chief vs Scar Veteran

Moderator: Ziemko

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Nebiros
Mudżahedin
Posty: 230

Skink Chief vs Scar Veteran

Post autor: Nebiros »

W większości rozpisek graczy lizardmeńskich widziałem Saurusa na dywanie :

Saurus Scar Veteran @143
LA, Shield
Arabyan Carpet

Takie złożenie daje nam 4A WS5 S5 T5 I3

Koleś jest naprawdę dobry gdyby nie to, że ma I3 przez co może zginąć zanim ściągnie on upragnionego maga z oddziału. Jego jedyną ochroną jest AS na 3+ ws na 6+ na strzelanie może to być trochę mało ale wszystkiego mieć nie można.

Przeglądając AB do lizaków wpadłem na pomysł zrobienia skink chiefa. Teraz w 8 ed nie ma slotów hero tylko limit punktowy, który bardzo pomaga bo mój skink kosztuje 137pkt więc łatwo go zmieścić w rozpie. mój pomysł na jego złożenie wygląda tak :

Skink Chief
Terradon 30
SoM 20
Gliterling Scale 25 (-1 to hit in CC)
Potion of Foolhardines 5
Shield 2

ten oto skink ma 4A (w szarży z potionem) S5 I6 !(więc zawsze będzie 1 nie licząc asf) WS4 i niestety T3 ale -1 do hita w CC daje mu szanse na przeżycie więcej niż 1 ture.

Według mnie choć skink chief ma słabsze staty od scara (ws 5 T5 do WS4 i T3) to ma on większe szanse na zabicie maga w klocku już tłumaczę dla czego.

1) ma I6 więc bije jako 1 (zazwyczaj)
2) lata na terradonie więc możemy go wsadzić do unitu terradonów dzięki czemu powinien dolecieć do celu i ma LoS jeżeli jest ich 3 ( jeżeli się mylę poprawcie mnie )
3) potion daje mu itp w szarży co może nie raz uratować nam skórę.

Moim zdaniem taki skink chief jest w miarę dobrym zabijaczem magów. kosztuje 136 pkt więc można zrobić nim samobójczą szarże nie będzie to jakaś duża strata a powinien się spłacić. Wiem, że może nie jest tak dobry jak scar na dywanie ale zły przynajmniej dla mnie nie jest. Proszę o wypowiedzenie się co o tym myślicie i czy jest szansa aby zagościł na stołach. Sam go przetestuje bo jestem ciekaw jak się sprawdzi, w najgorszych wypadkach będzie w moich klimatycznych rozpach bo potencjał jakiś tam ma a na pewno jest bardziej klimatyczny niż saurus na arabskim dywanie.

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

IMO jeśli ten skink słuzy tylko do zabicia maga ewentualnie maszyny - startując z terradonów to... tak, wydaje mi się lepszy, ale jednak jest samobójcą więc powinien byc maksymalnie tani. Proponowałbym dwa złozenia:
Drogie ale dające szanse przeżycia: Shield of ptolos, potion of foolhardiness, opal amulet,
Tania: potion of foolhardiness, opal amulet 4+ward jednorazówka.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Skink na terradonie ssie, bo jak sie chce mu dac fajne zabawki to jest drogi, a i tak miekki jak kaczuszka w porownaniu z veteranem.

ODPOWIEDZ