Slann

Moderator: Ziemko

ODPOWIEDZ
Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Re: Slann

Post autor: Andrzej »

ward 2+, stubborn jest niepotrzebny.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
X.Maciek
Falubaz
Posty: 1445
Lokalizacja: Lubelskie Stowarzyszenie Gier Bitewnych "Moria"

Post autor: X.Maciek »

To zależy co ma robić ten slann. Ja gram z wardem na 2+. Ale duża część osób bierze koronę i slann wtedy pełni funkcje blokera.
"Armia baranów dowodzona przez lwa jest silniejsza niż armia lwów dowodzona przez barana"

Obrazek

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

I tak może robić. Spokojnie może przytrzymać klocek np 20 WL/BG jak się mu da warbannera. Masz +2 CR, przeciwnik 1/2 szeregi i banner, przegrywasz max o 1, lizakowe 8 z przerzutem tonie problem.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
X.Maciek
Falubaz
Posty: 1445
Lokalizacja: Lubelskie Stowarzyszenie Gier Bitewnych "Moria"

Post autor: X.Maciek »

War banner to przeżytek :wink: Teraz lepszy jest banner of discipline. Masz ten sam efekt przy przegranej walce. Problem w tym że ktoś może się bardziej postarać o brreakowanie slanna i wtedy bez stubborna jest kiepsko. Mało tego jak masz life i stubborn to nawet bohater z magicznymi atakami niewiele pomoże przey breakowaniu slanna bo po prostu szybciej się leczysz niż ktoś Cię bije.
"Armia baranów dowodzona przez lwa jest silniejsza niż armia lwów dowodzona przez barana"

Obrazek

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

Na przykładzie Andrzeja

hmm szarża , bsb , wb 3 cr'a

twój przykład

szarża , bsb 2 cr'a

to ja wolę tą pierwszą opcję bo jak coś nie szaleje LD i nie ma gienka/bsb to może uciec :]

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Oczywiście masz rację, nie pomyślałem o tym banerze. Inna sprawa, że z warbannerem może nawet coś na farcie przepchnąć :)

Ninja Gokish był szybszy :)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

Andrzej pisze:Oczywiście masz rację, nie pomyślałem o tym banerze. Inna sprawa, że z warbannerem może nawet coś na farcie przepchnąć :)

Ninja Gokish był szybszy :)
widzę podobnie , nic nie robimy sensownego tylko piszemy gdzie się da ^^

ja nie narzekam na stubborn i ld 10. Wolę mieć większą pewność zdania tej liderki , bo bardzo w 7ed mnie zabolało stracenie TG z 2 bohaterami i slannem nie rzucając 8 z przerzutem :D

Awatar użytkownika
X.Maciek
Falubaz
Posty: 1445
Lokalizacja: Lubelskie Stowarzyszenie Gier Bitewnych "Moria"

Post autor: X.Maciek »

Mi slann regularnie spierdziela na 10Ld z przerzutem z paniki więc w sumie mogę się przerzucić na war banner :P
"Armia baranów dowodzona przez lwa jest silniejsza niż armia lwów dowodzona przez barana"

Obrazek

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Nie wierze, ze Ci regularnie spierdziela na 10 ld z przerzutem.
To jest niewykonalne.
Takie cos moze zdarzyc sie raz na kazylion gier.
Nie wierze, ze dzieje sie regularnie.

Gram na slannie z ld 10 dlugo i nigdy nie zdarzylo mi sie nie zdac 2 razy pod rzad ld 10 na 3 kosciach.

Ja teraz przerzucam sie na sztandar +1M - saurusy z m 5 i marszem 10 robia duza roznice.

Awatar użytkownika
X.Maciek
Falubaz
Posty: 1445
Lokalizacja: Lubelskie Stowarzyszenie Gier Bitewnych "Moria"

Post autor: X.Maciek »

Regularnie nie znaczy często. Ale masz racje że to dziwne. Nawet się tak zastanawiam czy przeciwnicy mi nie dają swoich podpiłowanych kości jak zdaję Ld. Ale pamiętaj że statystycznie rzecz biorąc to zdaję co najmniej 20-30 razy Ld w ciągu bitwy skinkami. Zwłaszcza w tej edycji gdzie dochodzą swift reformy i maszerowanie przy zdanym Ld.
"Armia baranów dowodzona przez lwa jest silniejsza niż armia lwów dowodzona przez barana"

Obrazek

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Mi sie jeszcze nie zdarzylo dzieki Bogu nie zdac x2.
Raz owszem, ale 2 nigdy.

Awatar użytkownika
The WariaX
Falubaz
Posty: 1018
Lokalizacja: Rybnik i okolice

Post autor: The WariaX »

Proponuję przetestować kostki, te które często mają wysokie wyniki (u mnie mają kolor czerwony te z GW.. nic z nimi nie robiłem, serio) trzymać je razem i zawsze używać tylko do walki. Resztę (u mnie są to białe, te ze starterów) co słabo rzucają, używać tylko do wszelakich testów. :mrgreen:

Awatar użytkownika
SlanesH
Falubaz
Posty: 1296
Lokalizacja: Warszawa KulT

Post autor: SlanesH »

X.Maciek pisze:Regularnie nie znaczy często. Ale masz racje że to dziwne. Nawet się tak zastanawiam czy przeciwnicy mi nie dają swoich podpiłowanych kości jak zdaję Ld. Ale pamiętaj że statystycznie rzecz biorąc to zdaję co najmniej 20-30 razy Ld w ciągu bitwy skinkami. Zwłaszcza w tej edycji gdzie dochodzą swift reformy i maszerowanie przy zdanym Ld.
20-30? uwazasz ze to duza liczba testow? :| szansa na oblanie ld 10 bez re rolla to 1,8%, z re rollem to ok 0,034% (jesli sie nie myle nie zdanie ld 10 na 3 kosciach to tylko 4 kombinacje na 6^3 mozliwych)
Moja galeria - klik!
Maluje za kasę - klik!

Awatar użytkownika
Mishu
Masakrator
Posty: 2267
Lokalizacja: Fenix Włocławek

Post autor: Mishu »

Panowie, jak to jest z naszym Żabą, gdy gramy na shadole? Temple się opłacają? Jeśli nie to jak tym się chować?
Obrazek

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3126
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Jeśli masz rączki, to można w miarę próbować (bo jest szansa nie wysadzić ich sobie pierwszym miscastem w powietrze). Na pewno templom będzie się łatwiej bić z czymś, co ma zaniżone statystyki. Jedyne co, to mając templów tracisz kilka ciekawszych zagrań slannem - nie wykorzystasz na nim ani steed of shadows, ani atrybutu domeny.
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Milord
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 107

Post autor: Milord »

Tak nawiasem to od ilu pktów Slann jest opłacalny by go wystawić?
300 pkt to minimum bo bez BSB to nie Slann, więc 1200?
.

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

Milord pisze:Tak nawiasem to od ilu pktów Slann jest opłacalny by go wystawić?
300 pkt to minimum bo bez BSB to nie Slann, więc 1200?
Jakieś 2000 pkt?

Milord
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 107

Post autor: Milord »

No ja go specjalnie już na 1600 widzę obowiązkowo, więc nie mów o 2000 pkt...BSB i Generała warto mieć coby Skinki 6 ld nie miały bo to bardzo często oblewam....Mimo Cold Blooda
.

Awatar użytkownika
Mishu
Masakrator
Posty: 2267
Lokalizacja: Fenix Włocławek

Post autor: Mishu »

Nie chcę Cie martwić, ale na lordów gra się od 2000 punktów.
Obrazek

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Nie chce Cię martwić, ale nie znasz zasad.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

ODPOWIEDZ