Slann

Moderator: Ziemko

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4288
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Re: Slann

Post autor: Jagal »

Andrzej pisze:Nie chce Cię martwić, ale nie znasz zasad.
Nie chcę Cię martwić, ale może Ty nie myślisz? Post poprzedni na pewno został napisany w świetle zasad turniejów - zazwyczaj na poniżej 2k nie mozna lorda wystawić.

Jesli chcesz pisać, że ktoś nie zna zasad najpierw pomyśl nad jakimiś dwuznacznościami, zasadami pobocznymi, czy po prostu praktyką turniejową.

pzdr!
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Jasne, jest sporo turniejów bez lordów poniżej 2k. Niemniej jednak oficjalne zasady tego nie zabraniają, a sklepowe turnieje to bardzo często openy.

Ok, przyznaje że mój post był nieco nieuprzejmy i za to sry, niemniej jednak miałem racje (nie co do znajomości zasad w ogóle przez użytkownika Mishu, ale co do lordów na mniej niż 2k)

pzdr i eot z mojej strony
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Andrzej czy ja mam Ci zablokowac mozliwosc wypowiadania sie na forum lizardmenow.
Ciagle sie madrzysz, a g... wiesz.
Zaczyna mnie to draznic.
Idz spamowac gdzie indziej.

Awatar użytkownika
Golonka
Masakrator
Posty: 2947

Post autor: Golonka »

Odpowiedź jest w miare prosta. Jak możesz to wystawiasz Slanna i koniec. Piszcie o czymś mądrym zamiast spamować.
Furion pisze:
@nders9 pisze:
Can units deploy closer than 1" apart?
No, becouse no.

Awatar użytkownika
Olos
Wałkarz
Posty: 65

Post autor: Olos »

Co sądzicie o wystawieniu slanna w saurusach zamiast w templach??

Awatar użytkownika
Golonka
Masakrator
Posty: 2947

Post autor: Golonka »

Z koroną i na shadole jasne. Jest pare opcji, ale nie na stałe. Bo to bzdura.
Furion pisze:
@nders9 pisze:
Can units deploy closer than 1" apart?
No, becouse no.

Milord
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 107

Post autor: Milord »

Co wyrzucić ze Slanna, aby zejść do 350 pkt?

Mam tak:

Slann, General, BSB, Death
Cuppedsy, Rumination, Consciousness
.

Awatar użytkownika
Oki
Oszukista
Posty: 803
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Oki »

Może BSB'kiem zrób jakiegoś saurusa na co?

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Milord pisze:Co wyrzucić ze Slanna, aby zejść do 350 pkt?

Mam tak:

Slann, General, BSB, Death
Cuppedsy, Rumination, Consciousness
Dobra opcja imo to wywalić eteryczność i cuppedy, a wrzucić divine plaque of protection i plaque of tepok = 345 pkt.

:UGH: pisze:Może BSB'kiem zrób jakiegoś saurusa na co?
Samo wyrzucenie BSB ze slanna nie wystarczyłoby, kosztowałby 370 pkt.
Obrazek

Dargor
Chuck Norris
Posty: 489

Post autor: Dargor »

Witam,

Jako że nie gram na turniejach, to niestety nie pomogę, ale mam pytanie.
Od zawsze starałem się grać Slannem z 2+ Wardem od strzelania, ale przeglądając rozpiski lepszych graczy, dużo częstszym był Slann z eterycznością i Determinacją. Co sprawiło że od pewnego czasu większość Slannów przerzuciła się na Boską tablicę Ochrony? Wysyp magii śmierci? Czy może zmiana w ograniczeniach "euro"?

Rabsp
Masakrator
Posty: 2445
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Rabsp »

nie wiem co było przyczyną, ale ward 2+ na 'ranged attacks' jest cool, sprawdza się i ja osobiście używam takiego slana:

1 Slann Mage-Priest @ 320.0 Pts
General; 1 Discipline; Magic Level 4; Lore of Death
# Focused Rumination [0.0]
Divine Plaque of Protection [30.0]
Plaque of Tepok [15.0]

jesli chodzi o koszt poniżej 350pkt, to polecam takie złożenie

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Dargor pisze:Witam,

Jako że nie gram na turniejach, to niestety nie pomogę, ale mam pytanie.
Od zawsze starałem się grać Slannem z 2+ Wardem od strzelania, ale przeglądając rozpiski lepszych graczy, dużo częstszym był Slann z eterycznością i Determinacją. Co sprawiło że od pewnego czasu większość Slannów przerzuciła się na Boską tablicę Ochrony? Wysyp magii śmierci? Czy może zmiana w ograniczeniach "euro"?
Ograniczenia euro to zmieniły - nielegalny stał się slann z eterycznością i stubbornem + ograniczenia lepszych discipline. Również brak możliwości łączenia bane heada i lore of death spowodował, że najczęściej rozpatrywanym przedmiotem z enchanted items jest divine plaque of protection - ma się również zapewnionego warda od snajperek wroga jak zauważyłeś. No i dodatkową ochronę na maszynki krasi z magicznymi atakami. Aha, i kosztuje mniej niż eteryczność :wink:

Rabsp pisze:nie wiem co było przyczyną, ale ward 2+ na 'ranged attacks' jest cool, sprawdza się i ja osobiście używam takiego slana:

1 Slann Mage-Priest @ 320.0 Pts
General; 1 Discipline; Magic Level 4; Lore of Death
# Focused Rumination [0.0]
Divine Plaque of Protection [30.0]
Plaque of Tepok [15.0]

jesli chodzi o koszt poniżej 350pkt, to polecam takie złożenie
Zaproponowany nieco powyżej przeze mnie slann jest identyczny jak Twój, różni się tylko tym, że posiada dodatkowo BSB :)
Obrazek

Rabsp
Masakrator
Posty: 2445
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Rabsp »

nooo to chyba coś musi w nim być ;) mi tam się sprawdza takie złożenie i idealnie mieści się oldblood na CO jako trzeci kałboj 8)

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3126
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Jak slann jest bsb, to niestety nie mieści się taki oldblood, jakiego by się chciało...
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Rabsp
Masakrator
Posty: 2445
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Rabsp »

1 Slann Mage-Priest @ 320.0 Pts
General; 1 Discipline; Magic Level 4; Lore of Death
# Focused Rumination [0.0]
Divine Plaque of Protection [30.0]
Plaque of Tepok [15.0]

1 Saurus Oldblood @ 263.0 Pts
Halberd
Glitering Scales [25.0]
Talisman of Preservation [45.0]
Venom of Firefly Frog [10.0]
1 Cold One @ [0.0] Pts
a kto mówił, że slan jest bsb? mi się mieści

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3126
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

OK, natomiast ja bym nie chciał mieć takiego oldblooda, jeśli nie ma stubborna, to jest po prostu dużo droższych veteranem z 1A więcej.

Dlatego też ostatnio próbowałem:

Slann, BSB, 4 poziom, +2 kości, +1 czar, death
Oldblood, CO, dragonhelm, prezerwatywa, korona i dwurak

Pewnie, nie ma magicznych ataków, ale u mnie miało je dwóch innych kowbojów plus magia w postaci slanna i dwóch skinków 2x2lvl. Jak jest stubborn, to można spokojnie puścić oldblooda przodem, żeby powoli coś wybijał. Jak jest potrzeba, to możesz też zrobić z kowbojów oddział.
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Dargor
Chuck Norris
Posty: 489

Post autor: Dargor »

Witam,

Chciałem odświeżyć trochę ten temacik.
Mianowicie ostatnio dużo gramy sobie na open, jednak na stosunkowo małe jak na Battla punkty... 1800/2000 na format Open ale bez bohaterów imiennych. Żeby się w ogóle wystawić na 1800 muszę wystawić Slanna za 420 ptk (3 dyscypliny, ward 2+, extra czar bsb). I Teraz pytanie, czy na 1800 gdzie główną siłą mojej armii jest Kowboj, Kohorta z 3ma Kroxami i 24 saurusy, opłaca się wziąć magię Cienia? na 1800 spokojnie wchodzą np 2 Hydry a na 2 kafle 2 czołgi (zabawne jest to że mój znajomy ma te metalowe ST, i jakby jeszcze ze 2 skombinował to zajefajny oddział Demigryfów z Nuln by mógł zrobić:) A Magia Cienia mimo że ma Wysokie CV to jednak idzie to nadrobić darmową kostką.

Pozdrawiam,

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3126
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

No jeżeli faktycznie przeciwnicy wystawią 2x hyrdę albo 2x czołg i demiśki, to shadow ma rację bytu jak najbardziej, bo praktycznie wszystkie czary znajdą zastosowanie, żeby te Twoje oddziały do walki mogły coś zrobić sensownie.

PS. jeśli to jest open, to wrzuć na slanna np. cały lore, +1 kostkę, cupped hands i co tam Ci pasuje (ward/eteryczność, może również scroll, itp.).
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Dargor
Chuck Norris
Posty: 489

Post autor: Dargor »

Witam,
Planuję extra kość, odrzucanie 6stek oraz przerzut miscasta, +1 czar i ward+BSB.
Cupped handsy mi nie leżą, ponieważ musisz pierwszego miscasta przekazać, a to może być mała blastka, albo "7" a później wygarniesz w siebie 3 albo 11:/. Poza tym zajmuje ten sam slot co Scroll więc odpada... Zastanawiałem się nad całym Lorem kosztem przerzucania miscasta, jednak tyle razy mnie uratował już że głowa mała:)

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3126
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Jeżeli bardzo Ci zależy, to możesz mieć i przerzut, i rączki. Rzucasz IFkę, sprawdzasz efekt, jak nie pasuje, bo rzuciłeś właśnie mały placek albo 7, to masz przerzut za soul of stone, po czym radośnie oddajesz go wrogiemu magowi ;-)
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

ODPOWIEDZ