Slann

Moderator: Ziemko

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dastor
Masakrator
Posty: 2637
Lokalizacja: Warszawa- Cobra Kai

Re: Slann

Post autor: Dastor »

Malal pisze:
Dastor pisze:Wood potrzebuje losa, a stone nie.
Proponuje Ci powtorna lekture rulebooka.Bo nie podejrzewam Cie o umyslne walowanie przeciwnikow. [-X
gdzie się walnąłem?

Malal
Kretozord
Posty: 1729

Post autor: Malal »

Przy kamieniach :wink:
podpis nieregulaminowy - administracja

Awatar użytkownika
Dastor
Masakrator
Posty: 2637
Lokalizacja: Warszawa- Cobra Kai

Post autor: Dastor »

Patrzyłem a armu builderze, widocznie jest tu błąd;)

pozdro plewko

Kieł
Wałkarz
Posty: 68
Lokalizacja: Piastów - Killing Blow

Post autor: Kieł »

Joł

gram na lone slannie mój aktualny jest złożony tak:
dodatkowa kośc, lore, terror i eteryk
do tego hands, 2+ ward na ranged i dispell scroll

Przede wszystkim zamierzam jednak dołożyć Army standard i War Banner.
Wacham się też czy nie zamienić 2+ warda na war drumy (oj nie raz by się przydały) ale wtedy żeby zrównoważyć osłabienie dałbym regenkę.
Ale z kolei regenka usuwa cały lore, wtedy by się przydał tepok, a tepok usuwa hands.
Można też po prostu zamienić 2+ warda na war drumy i resztę zostawić jak jest - ale wtedy już czary w slanna bolą, bo nawet magicznymi pociskami można go zabić.
Po tych zmianach mam coś takiego
dodatkowa kośc, eteryk, regenka, terror
tepok, war drum i zostaje 55 punktów - można dać 2 dispell scrolle, alebo Quetzla (-1 hit w hth).

Po tych zmianach mamy przede wszystkim możliwośc marszu przy wrogu i na plus dwa razy 4+ save i np w hth i -1 do hita
Na minus: brak ochrony przed pierwszym miscastem, brak 2+ warda na magincze ranged (ale dwa razy 4+), brak całego lora (jeden czar mniej - można nie wylosować tego najważniejszego)

Zastanawiam sie czy posiadanie i warda i regenki i niewrażliwości na niemagiczne to nie przesada w obronie, ale z kolei na te kilka bitew, które zagralem zawsze slanna ktoś w końcu łapał i wiązał w walce. Z kolei we wszystkich tych przypadkach uciekłbym gdybym mógl marszować. Największy problem jest taki że Slann bez TG musi być na widoku bo większosc czarów ma albo zasięg, albo LoS i przez to musi mieć niezła ochronę.
Wiem na pewno ze ze skilli slanna musi zostać terror i dodatkowa kość, może przy posiadaniu i warda i regenki zrezygnowac z eteryka, ale tu z kolei strzeli cannon i jak sie nie udadzą dwie czwórki to leżymy. Poza tym z eterykiem to można smoka przetrzymać.

Zatem co myślicie, która opcja lepsza?
Czekam też na Wasze propozycje.

Awatar użytkownika
JungleJack
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 191
Lokalizacja: Lewa Flanka Mielec

Post autor: JungleJack »

Czy z 3 oka Tzeentcha można kopiować czary slaana w TG? Unosi się nad nimi w fazie czarowania, czy to oznacza że w turze przeciwnika TG go zasłaniają?

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Jesli jest na dysku to moze, bo jest wyzej, jesli na piechte to nie moze, bo slann jest wyzszy tylko w fazie magii.

Awatar użytkownika
woolfik
Chuck Norris
Posty: 499

Post autor: woolfik »

Co sądzicie o slannie z death i bane headem? I czy warto wtedy dawać gwardie?

Awatar użytkownika
Golonka
Masakrator
Posty: 2947

Post autor: Golonka »

Slann na feedbacku i bane headzie z deathem jest naprawdę mocny, ale wtedy bez gwardi. Najlepiej eteryk.
Furion pisze:
@nders9 pisze:
Can units deploy closer than 1" apart?
No, becouse no.

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

eteryczny slan dostaje rany z miscasta?
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Tak, bylo kiedys przyjete, ze hity z miscasta sa magiczne.

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

Ziemko pisze:bylo kiedys przyjete
gw dalo faq?
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Nie, LS to kiedys uscislilo. Bodajze w 7ed i pytalem o to kogos z LS czy to nadal obowiazuje i powiedzial, ze tak.

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8783
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

jeżeli nadal obowiązuje to powinno być w aktualnych uściśleniach...
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
woolfik
Chuck Norris
Posty: 499

Post autor: woolfik »

A czy magiczna ochrona obowiązuje przy miscastach?

Awatar użytkownika
Golonka
Masakrator
Posty: 2947

Post autor: Golonka »

Dobre pytanie. Jak dla mnie nie. Są to magiczne obrażenia, nie spowodowane przez czar, a przez efekt miscasta.
Furion pisze:
@nders9 pisze:
Can units deploy closer than 1" apart?
No, becouse no.

Awatar użytkownika
Kanadian
Falubaz
Posty: 1304

Post autor: Kanadian »

Na ostatnim turnieju była zagwózdka z tym, ogólnie była odpowiedź nie. Nawet nie chciałem pytać, czy MR na oddziale dostaje warda od templatki miscasta. I czy Mr dodaje się warda slana.

Awatar użytkownika
Golonka
Masakrator
Posty: 2947

Post autor: Golonka »

Mr dodaje się do Warda slanna. Co do reszty odpowiedzi, to zgodnie z logiką odpowiem, że nie można brać odefektów miscasta ochrony oferowanej przez MR. To tak jakbyś chciał brać MR od flary z engina.
Furion pisze:
@nders9 pisze:
Can units deploy closer than 1" apart?
No, becouse no.

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8783
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

powiedziałbym że tym razem logika z zasadami się nawet zgadzają...
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Golonka
Masakrator
Posty: 2947

Post autor: Golonka »

O dziwo :)
Furion pisze:
@nders9 pisze:
Can units deploy closer than 1" apart?
No, becouse no.

Awatar użytkownika
JungleJack
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 191
Lokalizacja: Lewa Flanka Mielec

Post autor: JungleJack »

Witam.

Mam jeszcze jedno pytanie. Dlaczego tak rzadko grywa się slaanem na lore of death? Obniżanie T wygląda dośc fajnie i do walki i pod salamandy, pod salamandy bardzo fajnie wygląda też -3 LD, do tego snajperki (slaan z 10 LD i zerówka wygląda ok) i Xerus. Nie grałem na tym lorze ale zaczynam się zastanawiać czy aby nie był całkiem dobrym wyborem pod żabę.

ODPOWIEDZ