jak rozegrywać bitwy na 2800?

Moderator: Ziemko

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kanadian
Falubaz
Posty: 1304

jak rozegrywać bitwy na 2800?

Post autor: Kanadian »

Na mniejsze punkty śmietnik jest super fajny, i 3 odziały skinów 2-3 chamków i z 1 terków, i jedziemy, lodzio miodzio.

Mam natomiast problem z 2800, przeciwnik wystawia więcej oddziałów, co zazwyczaj zmusza go do szerszego wystawienia się, oczywiście przekłada się to na moje wystawianie własnego śmietnika, ciężej mi jest go trzymać daleko od walki. Przeciwnik może sobie pozwolić na rozstawienie się długością stołu, bez konieczności rozproszenia swojej siły uderzeniowej. W 2400, rzadko się zdarzały by chamki nie wpadły na flankę. przy 2800 (przynajmniej w tych bitwach w których brałem udział) jest tak dużo oddziałów na stole że, nie ma gdzie sensownie ich wystawić. U mnie w Radomiu jest niewiele przeciwników, więc trudno czasem z o szerszą perspektywę.

zastanawiam się nad wystawieniem większej ilości terków, a zmniejszeniem ilość chamków, 4 odziały skinów chyba starczy?

Musze tu się zdać na doświadczenia innych, gdyż kolejny turniej na jaki mogę sobie pozwolić to Arena i prawdopodobnie to będzie jedyny master na jakiego się wybiorę w tym roku. Więc chciał bym jak najwięcej ugrać, drugiej szansy nie będę miał.

Dzięki za rady.

P.S. Skoro pytam o taktyczne rady mam nadzieje że w odpowiednim miejscu napisałem.

Awatar użytkownika
Golonka
Masakrator
Posty: 2947

Post autor: Golonka »

Rzeczywiście niekiedy jest ciężko. Stoły się nie zwiększyły za to ilość oddziałów owszem co dla armii typu skirmish jest raczej niedogodną sytuacją. Osobiście ciągle jednak nie widzę większego problemu. Jeżeli masz rozsądnie złożoną rozpiskę to przeciwnik nie może sobie pozwolić na ławę, a liczba oddziałów rzadko wzrasta do 2 powyżej euro. Uważam, że nie warto rezygnować z chamków, gdyż są one nie tylko od wchodzenia na flanki itp. Co do terek to owszem wystawiam na 2800 dwa oddziały, ale niestety w większości sytuacji ich jedynym celem jest zrzucenie kamyków i następnie śmierć jako odginaczka. Owszem jest trudniej, trzeba bardziej manewrować, ale osobiście polecam jedną całkiem fajną taktyke puszczenia na jednej flance dwóch oddziałów kroxów, po środku saurusów i na drugiej flance saurusów i główny śmietnik. W ten sposób jedną z flanek zamiatają Kroxy przy wsparciu slanna, po czym szybko biegną na tyły środka (ruch 12 więc robią to w 4 turze średnio) a na drugiej flance pełna partyzantka w wykonaniu skinków i Salamander.
Furion pisze:
@nders9 pisze:
Can units deploy closer than 1" apart?
No, becouse no.

Awatar użytkownika
Kanadian
Falubaz
Posty: 1304

Post autor: Kanadian »

Z tą rozpą mam dylemat, niby działa, ale jakoś ciężko ją opanować.

Taktykę mam bardzo podobną, tylko bardziej równomiernie rozkładam skinki, z salkami w środku. Ale spróbuje rzucić wszystkie skinki na jedną flankę.

ODPOWIEDZ