Porady na armie

Moderator: Ziemko

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Olos
Wałkarz
Posty: 65

Re: Porady na armie

Post autor: Olos »

W takim razie wstępna rozpiska wyglądala by w ten sposob:

Saurus Scar-Veteran
BSB,Sword of Battle,Light Armour,Shield 138 pkt

Saurus Warriors x 25 305 pkt
CG

Skink Chameleon x8 96 pkt

Skink Chameleon x8 96 pkt


Salamandra x3 225 pkt

Skink Skirmishersx10 70 pkt
Blowpipes


Skink Skirmishers x10 70 pkt


Total Cost:1000 points

Prosze o jakies sugestie co do zmian :)

Jaszczurx
Mudżahedin
Posty: 296
Lokalizacja: Warshau/Lustria

Post autor: Jaszczurx »

Na 1000 pkt wyrzuć jedną salkę i wstaw jakiegoś generała, inaczej złożyłbym też BSB, jak do walki to słomkę, jeśli ma przeżyć dragonhelm + dawnstone amulet

Awatar użytkownika
Cytrus Kontynentalny
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 143

Post autor: Cytrus Kontynentalny »

Potrzebujesz generała a bsb nie może nim być ( chyba, że ma specjalną zasadę mówiącą inaczej ). Możesz odjąć te 5 saurusów i dać skinka herosa bez niczego ( skitrasz go gdzieś za skałką by go trafić nie można było, lub dasz do oddziału skinków - przynajmniej "look out sir" będzie miał.

Salamandry rozbij na dwa oddziały. Będziesz miał większe możliwości operowania nimi a i przeciwnik będzie miał jeden cel więcej.

Awatar użytkownika
Olos
Wałkarz
Posty: 65

Post autor: Olos »

Wywalam jedna salke i rozdzielam na 2 osobne oddzialy.Rozumiem ze generałem moze byc każdy bohater,luz lord bez BSB.
Moj temat odbieg troche od załozenia tworcy,chodzi mi o taktyke,czego mam sie owabiac i na co zwracac uwage,a przy tym jednostki które beda mi potrzebne w skutecznej walce z krasnalami.

Awatar użytkownika
Cytrus Kontynentalny
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 143

Post autor: Cytrus Kontynentalny »

więc tak:
- obawiaj się piechoty z bronią 2-ręczną. Trafia ciebie na 3+ i rani na 3+ ( zwyczajni wojacy. Elita rani już na 2+ ), podczas gdy ty swymi saurusami trafiasz na 4+ i ranisz na 4+.
- obawiaj się maszyn wszelakich :P

- skuteczne na krasnale powinny są kameleony i salamandry. Ale te jednostki są akurat dobre na wszystko.

Taktycznie na te punkty to różnie. Staraj się skinkami dopaść jego maszyny a potem użyć je jako możliwej tarczy przed szarżą krasnala. Korzystaj z terenów jeśli jakiekolwiek macie. Chowaj się za górkami czy lasami, uciekaj z jego pola ostrzału.

Używaj też skinków jako tarczę przed ostrzałem. Zawsze lepiej stracić jakiegoś skinka niż salamandrę.

Awatar użytkownika
Olos
Wałkarz
Posty: 65

Post autor: Olos »

Ok wielke dzięki za rady,kolega na sczescie nie moze za bardzo wybierac w oddzialach ma 2 klocki warrow i jeden oddzial kusznikow i organki(ktore mnie najberdziej bola :evil: ) Zobaczymy nie ma co gdybać.

Awatar użytkownika
X.Maciek
Falubaz
Posty: 1445
Lokalizacja: Lubelskie Stowarzyszenie Gier Bitewnych "Moria"

Post autor: X.Maciek »

Po co komu saurusy na takie punkty? Salki, skinki, skinki i jeszcze więcej skinek. Kraśki nie będą mieć żadnych szans.

Awatar użytkownika
Golonka
Masakrator
Posty: 2947

Post autor: Golonka »

Prawda jest taka że z krasiami na Gunlinie prawie nie da się wygrać. Mają racje, musisz brac kameleony maga, bsb i saurusy.
Furion pisze:
@nders9 pisze:
Can units deploy closer than 1" apart?
No, becouse no.

Awatar użytkownika
Olos
Wałkarz
Posty: 65

Post autor: Olos »

Czy ten mag to napewno dobry pomsyl na male punkty,a przy okazji z krasami??Pytam bo sam nie znam sie na tym dobrze.
Zmniejsze ten oddzial saurusow do 16 moze i dorzuce ze 2 oddzialy skinow jeszcze.Salki,a tego BSB nie wiem komu dac.

Awatar użytkownika
The WariaX
Falubaz
Posty: 1018
Lokalizacja: Rybnik i okolice

Post autor: The WariaX »

Imho magia właśnie będzie tutaj bardzo przydatna. Skoro kraśki nie mają kowadła to aż takiego dispella nie ma.
Dwóch skinków 2lv (jeden z dod. czarem) powinno wejść, kometa to super czar na statycznego przeciwnika.

Awatar użytkownika
Golonka
Masakrator
Posty: 2947

Post autor: Golonka »

Ja bym to raczej widział jako rozpiske na właśnie 2 poziomowym magu z Plaque of Tepok, Bsb z Wardem na 4 plus i GW, a do tego oddział 20 Saurusów, oddział 12 saurusów , plus 3 razy 6 Kameleonów, 2 razy 1 salka i jakis oddział skinków. Policzcie, jak dla mnie się miesci. Krasie na te punkty będą miały jednego boha, prawdopodobnie Tana lub Master eng. jakies maszynki plus oddziały strzelaczy. Raczej nie będzie miał oddziału 30 Longbeardów czy czegoś w tym stylu. 12 Saurusów idealni zwalczają 10 strzelaczy krasnalskich itp, kameleony zdejmują maszyny w maks 2 tury, a jak trafi się duży oddział to niszczysz go salkami, następnie debuffujesz z magi i dopiero później atakujesz oddziałem 20 saurusów z BSB. Powinieneś dać radę.
Furion pisze:
@nders9 pisze:
Can units deploy closer than 1" apart?
No, becouse no.

Awatar użytkownika
Olos
Wałkarz
Posty: 65

Post autor: Olos »

Wasze pomysły coraz bardziej mi sie podobaja :)
Chyba zrobie tak jak mowicie,zaraz policze jak to wychodzi punktowo ale powinno byc git.

Awatar użytkownika
Olos
Wałkarz
Posty: 65

Post autor: Olos »

Komu tego BSB dac??Sory pewnie pytanie moze wydac ze dla was glupie ale wole nie miec watpliwosci. :D

Awatar użytkownika
The WariaX
Falubaz
Posty: 1018
Lokalizacja: Rybnik i okolice

Post autor: The WariaX »

Scar veteranowi (saurusowi)

Awatar użytkownika
Olos
Wałkarz
Posty: 65

Post autor: Olos »

Dzięki :lol2:

Awatar użytkownika
Olos
Wałkarz
Posty: 65

Post autor: Olos »

W sumie pomysł golonki jest całkiem senoswny i rzeczywiscie magia tutaj mogłaby całkiem sporo zamieszac.Tylko ostatni dylemat co zrobić z tym priestem zeby nie zszedl w 1 turze z działa :twisted:
Bo chyba mozna go wrzucic do "klocka" skinkow ale nie jest on dosyc solidny i priest moglby szybko paść.
Co proponujecie?? :D

Awatar użytkownika
Golonka
Masakrator
Posty: 2947

Post autor: Golonka »

Nic więcej nie wymyślisz, trzymaj go w skinach, albo za obeliskiem, magia Heaven i tak to albo direct damage, albo hexy i agumenty, widzieć nie musisz.
Furion pisze:
@nders9 pisze:
Can units deploy closer than 1" apart?
No, becouse no.

Awatar użytkownika
Olos
Wałkarz
Posty: 65

Post autor: Olos »

To moze lepiej postawie go samotnie gdzies za górka,to wkoncu krasie watpie zeby czymkolwiek do mnie "doszedł" jesli mozna tak nazwac ich sposób przemieszczania sie,a jedyne czym dysponuje to cannon i organki, z tego tez mnie nie ubije.
Dzieki za odp golonka nie wiedzialem ze direct dmg tez moge uzywac jak nie widze :D

Awatar użytkownika
Madessi
Wałkarz
Posty: 92
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Madessi »

Cel musi być tylko w twojej przedniej "ćwiartce" o ile się nie mylę :)

chelcho
Wałkarz
Posty: 67
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: chelcho »

Jaką rozpiskę i taktykę polecacie na skaveny:
dzwon + seer
3x Enginer rakieta / orb / 2 lev
BSB
3x Slave
3x Giant Rat
2-3x Clanrat
2x Gutter runners
Stormvermin + storm banner
Plague Monk + plague banner
abomka
+ coś tam
Jakoś nie mam pomysłu jak z nimi grać.
Zapluć się tego nie da, a abomka to masakryczny wrzód. W hth wycinanie slavów trwa niestety długo
Skinki padają od placka z s4 z dzwonka lub czaru, a 13 na TG lub zwykłych saurusów to po prostu masakra.
Teraz gram na slanie z Life, priest, veteran, klocek 20 TG, klocek 20 saurus, 2x Stedzio, 3x Skink, 3x Skirmish, 3x Kameleon, salki

ODPOWIEDZ