Porady na armie

Moderator: Ziemko

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Chaak
Warzywo
Posty: 18

Re: Porady na armie

Post autor: Chaak »

Dzięki. A co do samej armii to lepiej w skinki czy saurusy iść? Brałem pod uwagę też salamandrę, tylko nie wiem czy słusznie.
Odnośnie Burning Blade to mam takie zapytanie czy ubije nim eteryka (wydaje mi się, że tak bo jest magiczny)?

Awatar użytkownika
Byqu
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Byqu »

Magiczna broń= magiczne ataki :) z lordami czy bez?
WELCOME TO ESTALIA GENTLEMEN

Awatar użytkownika
DarkAngel
Oszukista
Posty: 822
Lokalizacja: Wataha - Racibórz/Wrocław

Post autor: DarkAngel »

Zdecydowanie w skinki, salamandra też jest rewelacyjna, za to saurusy nie są za mocne, zajrzyj sobie do tematu o nich: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 4&start=80
"Nie może być kompromisu między wolnością a nadzorem ze strony rządu. Zgoda choćby na niewielki nadzór jest rezygnacją z zasady niezbywalnych praw jednostki i podstawieniem na jej miejsce zasady nieograniczonej, arbitralnej władzy rządu." - Ayn Rand

Awatar użytkownika
Chaak
Warzywo
Posty: 18

Post autor: Chaak »

Żaden lord mi się chyba na te punkty niestety nie załapie.
Ogólnie w WFB za dużego doświadczenia nie mam, ale jak grałem z wampirami na 500pkt. to wziąłem 11 saurusów z weteranem i chyba źle ich użyłem, bo masakrowały wszystko na swojej drodze :D. Próbowałem użyć kohorty z 1 kroxem, ale padła strasznie szybko.

Awatar użytkownika
Byqu
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Byqu »

Jak gracze na 1000, to możesz pokusić się na oldblooda. Do tego bym wziął 20-25 saurusów, salki i skinki, a na deser priesta że scrollem, lub kubkiem (nie wiem, czy to wszystko się zmieści, mówię z pamięci :) )

EDIT: Na 1000 mieści się oldblood za 250pkt, priest 2lvl z przedmiotami za 40pkt, 20 saurusów FCG, 30 skinów, 2 salki.
WELCOME TO ESTALIA GENTLEMEN

Awatar użytkownika
Chaak
Warzywo
Posty: 18

Post autor: Chaak »

Ok, dzięki wszystkim, będę na podstawie tego kombinował :D.

Awatar użytkownika
Koorn
Wałkarz
Posty: 87
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Koorn »

Czy któryś z was mierzył się może już z Wampirami? Bo stoczyłem dotychczas na nowym kodeksie 2 bitwy, ogólnie nie najgorzej wychodzi front, Templarzy z flaming atakami i Saurusi dają radę GG i Ghulom, a i z pomocą stegadona zjadają crypt horrory. Nieoceniona jest też pomoc Salamander. Jednak banshee i ich magia boli i to bardzo, przez co pomimo dobrej walki i strzelania, Przegrałem obie bitwy

Macie Jakieś rady co do walki z Wampirami ??

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Generalnie przeciwko magii wroga lizardmeni spokojnie dają radę, mają obecnie jedną z najmocniejszych antymagii w grze.

Slann z Channeling Staff'em, Harmonic Convergence i Becalming Cogitation (3 channelingi na 5+ oraz reroll nieudanego dispella) oraz 2 Skinków Priestów z których mamy Dispell Scroll'a, Cube of Darkness i 2 channelingi na 6+.
Obrazek

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Nie wiem czy drugi priest z cubem jest warty brania, ale mozna jak najbardziej.
Na euro bedzie mocno nasza antymagia pocieta.

Nie gralem jeszcze z nowymi VC, ale wydaje mi sie, ze lizaki powinny dawac sobie rade.
TG ma jedynie problem z wariatem wampirem (ale kto tego problemu nie ma), aczkolwiek jesli mocno bije to obrone ma slaba, wiec ataki z s5 powinno go predzej czy poznie zdjac (lub s6 jak sygnatura wejdzie).

Grubasy od s5 flaming ws4 - schodza bez boostu magii bez problemu. (aczkolwiek sygnatura beasta bylaby przydatna na nich, bo wtedy wolniej gina( rania ich na 5+), a rania na 3+.

Awatar użytkownika
Koorn
Wałkarz
Posty: 87
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Koorn »

Antymagiczny Slan fakt dobry, ale zawsze co najmniej jedno wskrzeszanie co turę wchodzi albo Re-roll hita. W dodatku Wampiry mają również duży boost do magii +2 do casta od mortisa, i przechowywanie 2 kosci z tury na turę, co sprawia że jest ciężko nawet przy korzystnych dla mnie rzutach na magię.

A po ile Templarów radzicie dla Slana ? i jaką lore na nim? myślałem czy by nie spróbować z Death by pozdejmować zerówką nekromancerów.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Lore dla slanna tylko high ze znajmoscia calego. Zerowke z deatha sie nauczysz :)
TG - jak dla mnie 25-30.

Awatar użytkownika
Pinka
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 113

Post autor: Pinka »

Małe pytanie: z czym najlepiej markować ripperdactyle? Kawaleria, duże formacje, potworki?...

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Najlepiej markowac to dzieki czemu bedziesz w stanie cos przepchnac lub zrobic wiekszy dmg oraz wykorzystac zasady Riperow - AP i KB.

Na kawalerie zawsze sie oplaca, ale ta zwykla, a nie monstrous, bo KB na to nie dziela.

Generalnie wszystko zalezy.

Grajac z HE markuje white liony + kawalerie.
Grajac z Breta markuje lance.


Co markujesz jest mocno sytuacje, bo co innego bedziesz markowal np. w Blood and Glory - wtedy zmarkujesz generala i bsb (o ile sa zabijalni).

Mocno intuicyjna sprawa, na pewno nie oplaca sie markowac rzeczy, ktore i tak jedziesz i takich, ktorych i tak nie zjedziesz np. czolg.

Awatar użytkownika
Pinka
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 113

Post autor: Pinka »

Dzięki;) Fajnie trafiłeś, właśnie będziemy grać w blood&glory:P

Awatar użytkownika
Denis
Falubaz
Posty: 1351
Lokalizacja: ZKF Zabrze

Post autor: Denis »

Nie wiem jakim cudem masz problemy z baśkami VC masz slana który rozdaje 10 LD bo dajesz mu banner z 1+LD baski nie straszne, obecnie na mortisie turniejowo nikogo nie widziałem, gdy VC idą w combat to naprawdę tylko fart uratuje je od porażki wiem co mówię bo to przerabiałem parę razy.

Niszczarka przedmiotów z High magic i podpalenie niszczą Vc mimo wskrzeszania :P

Lordowi usuwasz jakikolwiek item ( bez warda lub kosy +2 S nie będzie chciał iść w combat )

A małemu wampirkowi usuwasz resistance 3 bądź inny item który jest wartościowy i nagle armia traci całe uderzenie w postaci klocka z wampirami :P
” Rozejrzyj się dookoła. Zobaczysz ludzi, bez których ten świat byłby lepszy.”

Death Note

Galeria :
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=35349
Strona Malarska na Facebooku:
https://www.facebook.com/pages/Fallen-A ... 9393055688

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Slann raczej w dzisiejszych czasach ma 9ld, jesli nie wpuscisz na oddzial Doom and Darkness to baski niewiele Ci robia.
Reszta tak jak pisal Denis.
TG z flamingami miela grubasy az milo :D

Kuras
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 42

Post autor: Kuras »

Witam czy ktos z was kojarzy jurassic park list? cos wam to mowi?
[CENTER]Obrazek[/CENTER]

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

To chyba ta lista gdzie byl thunder lizard :)
Same potwory z jungli, bez jezdzcow.

Kuras
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 42

Post autor: Kuras »

da rady cos takiego na legalu wystawic?? czy to jakis funowski codex?
[CENTER]Obrazek[/CENTER]

Awatar użytkownika
Pająk
Masakrator
Posty: 2669
Lokalizacja: Gdynia/Poznań- BWT Klika

Post autor: Pająk »

nie funowski, ale było to napisane bodajże na VI edycję... W domu sobie pewnie tym zagrasz, ale na turnieju nie :wink:

ODPOWIEDZ