Nowe podejście do lizaków

Moderator: Ziemko

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Nebiros
Mudżahedin
Posty: 230

Nowe podejście do lizaków

Post autor: Nebiros »

Witam, na wstępie dodam, że nie jestem bardzo ogranym i doświadczonym zawodnikiem.
Założyłem ten temat ponieważ w lizakach zauważam tendencje do robienia rozp na jedno kopyto stąd też ten temat. Ma on służyć do dyskusji na temat nowych pomysłów, wiadomo, że nowy book w drodze ale puki mamy ten to wykorzystajmy go na maxa.

Obecne rozpiski w większości są na żabie z lore of Death. A co sądzicie o innych połaczeniach, szczególnie przy 2 żabach opcji jest cała masa bo bodajze 28

Co z niektórymi oddziałami ! Wiem, że rozpiski są dostosywane do realiów turniejowych ale niektóre jednostki od nich nie oddstają a nie są już "popularne" czy grywalne

Co z Stegadonami, Templami, Razordonami , Skink Chiefami ??
Stegadony rozumiem doba maszym i potencjalny free frag na stole
Temple ?
Razordony szczerze mówiąc nie widziałem nigdy na stole a tylko raz w rozpie i to chyba Crussa na MS
a gdyby tak dodac 2 zaby z fire/metal ?

Skink Chief - przy ograniczeniu do 2 veteranow to mozliwosc kolejnego kowboja co prawda do innych celow i w innym wymiarze ale taki na terku z Armor of silvered steel i luckstonem czemu by nie za chyba 139 pkt , mobilne do zabijania maszyn, fastow w sam raz dorzucmy do tego shadowa i atrybut i popyla po stole az miło

Awatar użytkownika
Byqu
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Byqu »

Gram na templach z sentymentu, jaki czuję do tej jednostki, niestety, ich wybór zmusza mnie do wzięcia konkretnej domeny magii. Jednakowoż taka 30 całkiem fajnie nieraz się spisuje, zwłaszcza od kiedy zrezygnowałem z saurusów warriorów na rzecz kohorty z kroxami. Zaznaczam od razu, że gram w warhammera, a nie w euro.

Co do slannów i wyboru domen... przedkładam hexy i augmenty nad czary typowo ofensywne, pewnie dlatego death mnie nie pociąga. Jakie macie doświadczenia z lightem, bądź shadowem? Jakie są wady/zalety tych domen, patrząc przez pryzmat jednostek, przeciwko którym jest skuteczny/ssie?
WELCOME TO ESTALIA GENTLEMEN

Awatar użytkownika
Nebiros
Mudżahedin
Posty: 230

Post autor: Nebiros »

Shadow jak dla mnie jest jedna z lepszych domen , mamy fajne czary typu pita, miasma, -d3 do tafa więc jak dla mnie spoko . Kiedyś grałem shadow/life
dla bonusów , bity na wszystko z mala I , i -d3 do S i dwellersi

Awatar użytkownika
Oki
Oszukista
Posty: 803
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Oki »

Otóż moje żabki :)
- temple mają ten minus że musi w nich siedzieć slann (kloc bardzo drogi,mało manewrowy, podatny na pitki i słonka z death, każdy templatkowy miscast bali niemiłosiernie - dlatego wymagany jest slann life - mi ta domena osobiście nie odpowiada i na turniejowe standardy jest po prostu słaba)

-skink chief na terradonie jest jest po prostu za drogi (za jego cenę mamy kolejny oddział terradonów a i zostanie jeszcze kilka punktów - mobilność ta sama, niestety nie ma jak go dobrze ubrać żeby był przeżywalny - chyba że gramy na jednym kowboju na co)

-razardrony - są poprostu słabe (kiedyś była rozpiska na masie strzelania i wtedy był sens je wystawiać, euro ten pomysł pocięło i na tym koniec)

-stegadony jak zauważyłeś są free fragiem jak trafisz na jakieś działa (chyba że grasz na kilku i magii lifea - pamietam,że ktoś coś kiedyś kombinował i nie było to najgorsze)

-ja teraz gram na death i shadow i bardzo mi się to podoba (myślę też nad death/fire, połączenie 2domen ma dać ci najlepszy potencjalny wachlarz zaklęć - coś do zabijania bohaterów,coś do zabijania monsterow i monstrualnej kawy, boost/hex, co mi daje shadow? pity na monstery,maszyny, hexy na MC dzięki czemu moi kowboje są jeszcze lepsi,hexy na klocki przeciwnika ,miasma i -S stanowczo zwiększa wartość "bojową" kohort)

-light....hm jak już to w połączeniu z saurusami

Awatar użytkownika
Jasif
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3016

Post autor: Jasif »

Stegadony, przy obecnej mecie, już do niczego się nie nadają. Były spoko na piechotnej 8 edycji, ale w dobie MC i MI, których nie można stompować, to straciły swój jedyny atut. Ponadto, obecnie metę dominują modele z ogromną przeżywalnością (Skullcrusherzy, Demigryfy, Drony, Crypt Horrory, etc.), na których ataki stegadonów nie robią wrażenia, a do tego potrafią oddać dużą ilością ataków z wysoką siłą/posionem/armor piercingiem. Do tego wszechobecne Słonko też je karci niemiłosiernie. O armatach, które teraz mają nawet Ogry i Demony, to już nie wspominam.
paulinka17 pisze:Mówiłem, jabaniutki nawet oczka zmrużył z rozkoszy.
Dziedzic pisze:JH i UD razem, piekło zamarzło i serce Szaitisa pękło.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Tak patrze na to "nowe" podejscie do lizakow to powiem szczerze, ze ciesze sie z mysli o nowym booku. Mam nadzieje, ze te gejostwo sie skonczy. Jak mam wracac i grac tym czym sie gra to jakos motywacji brakuje.

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

Ziemko pisze:Tak patrze na to "nowe" podejscie do lizakow to powiem szczerze, ze ciesze sie z mysli o nowym booku. Mam nadzieje, ze te gejostwo sie skonczy. Jak mam wracac i grac tym czym sie gra to jakos motywacji brakuje.

Czekam aż czymś nowym zaskoczysz :D
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Czekam na nowy kodeks.

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

Ziemko pisze:Czekam na nowy kodeks.
Do września nie pograsz? Łeeee
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

Awatar użytkownika
Fisch
<><
Posty: 4131
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Fisch »

Ziemko pisze:Tak patrze na to "nowe" podejscie do lizakow to powiem szczerze, ze ciesze sie z mysli o nowym booku. Mam nadzieje, ze te gejostwo sie skonczy. Jak mam wracac i grac tym czym sie gra to jakos motywacji brakuje.
co masz na myśli? moja rozpa ma dwa mocne oddziały do combatu i trzech kowboi na cold onach. punkty zdobywam w combacie.

graj i nie pierdul
Obrazek

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Zrobiles wizje i teraz to jest armia jednej rozpiski jak patrze ;)
Poza tym nie chce mi sie malowac rzeczy pod mastery jak za chwile moze wszystko do gory nogami znow wyjsc.

Awatar użytkownika
Mapet
Falubaz
Posty: 1177
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński/SNOT Gdynia

Post autor: Mapet »

Ziemko pisze:Zrobiles wizje i teraz to jest armia jednej rozpiski jak patrze ;)
Poza tym nie chce mi sie malowac rzeczy pod mastery jak za chwile moze wszystko do gory nogami znow wyjsc.
Mam przeczucie, co by się nie stało to i tak swarmy i stegadony nie wrócą ;-) skinki natomiast możesz cisnąć bez ograniczeń. ;-)

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Jakby zrobili je po 150 pktów to myślę, że niekoniecznie :)
Cholera wie, czy znowu nie wroca saurusi, temple, albo jakies nowe potwory - bo , ze wyjdzie cos nowego duzego to jestem pewny - do zadnej armii nie pasuje jak do lizakow jakis nowy monster czy kawa na strusiach :)

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Ja po cichu liczę na Thunder Lizarda, który będzie super-wytrzymałym bydlakiem na podstawce 100x150mm. :)

Także powrót sacred spawningów byłby słusznym posunięciem jak dla mnie.


Duży rulebook, s. 263, połowa pierwszego akapitu:

"In times of desperation, Lizardmen have even been known to ride scaled behemoths to battle, the near-immortal thunder lizards of the deep jungle that leave swathes of bloody destruction in their wake as they relentlessly stomp their way throught the enemy ranks".
Obrazek

kowaljl
Chuck Norris
Posty: 398

Post autor: kowaljl »

A ja sie pochwale, własnie skonczylem zbierac lizaki na ten moment.
Mam :
Cory
50 Skinkow z dmuchawami
60 skinków z javelinami
30 Saurusow z bronia reczna
30 Saurusów z włoczniami
2 x Roje
Specjale
30 Templi
15 Kroxow
12 Terradonow
20 kameleonow
6 jazdy
Rary
Stegadon
4 salki
2 rozordony

Bohaterowie
Slann
2 hero skinkow
2 prisci skinkow
2 Veteranow
3 veteranow na zimnokrwistych
1 na karnozaurze.
Musze kupic jeszcze tylko bohatera skinkow na terradonie. No i jeszcze zrobie sobie 4 karnozaury na zapas:)
Czyli mam wszystkie jednostki z AB, w nieglupiej ilosci. Nie widze sensu kupować nic do nadejscia booka. Jak myslicie czegos brakuje jeszcze??

A ostatnio gram roznymi rzeczami zeby sie nacieszyc nowa armia. Ostatnie 7 bitew to 2 x 30 saurosow, 26 templow, slann na lighcie, i 2 veteranow na Coldanach. Poza jedna wszystkie wygrane. A na ostatnim turnieju walnolem 3 maski a 2 graczy to naprawde byli niezli gracze. Lizaki to dla mnie swietna armia, ale juz nie moge sie doczekac booka .

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

To chyba nie temat do tego co?

Awatar użytkownika
Nebiros
Mudżahedin
Posty: 230

Post autor: Nebiros »

Sądzicie, że z nową edycją model gry lizakami bardzo się zmieni i po za czymś w stylu MC reszta będzie grywalna. Czy też jednak schemat gry pozostanie podobny a jedynym co będzie kontra w postaci nowych zabawek ?

Awatar użytkownika
Crane
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3289
Lokalizacja: Biała Podlaska/ Warszawa - Czarne Wrony

Post autor: Crane »

Na razie, to póki nie ma nawet przecieków o nowym booku, to ciężko coś sądzić

Awatar użytkownika
Jasif
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3016

Post autor: Jasif »

Niestety, patrząc po polityce GW, to przecieków też nie ujrzymy za szybko.
paulinka17 pisze:Mówiłem, jabaniutki nawet oczka zmrużył z rozkoszy.
Dziedzic pisze:JH i UD razem, piekło zamarzło i serce Szaitisa pękło.

Awatar użytkownika
Byqu
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Byqu »

Jasif pisze:Niestety, patrząc po polityce GW, to przecieków też nie ujrzymy za szybko.
Tak jakoś w październiku najprędzej.
WELCOME TO ESTALIA GENTLEMEN

ODPOWIEDZ