Jak zatrzymac abominacje

Moderator: Ziemko

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Jak zatrzymac abominacje

Post autor: lwieserce85 »

mam pytanko......
będę grał ze skavenami a przeciwnik wystawia abominacje której się lekko boje.
czy znacie jakieś sposoby by ja wstrzymać na dość długi okres i by mi nie napsuła krwi?
Mam do dyspozycji scar veterana i 6 c.o ridersów, stegadona z przyciętymi rogami 3 terradony i 3x12 skinkow w skirmiszu... scar veterana oraz kawalerie potrzebuje do zdjęcia innych jednostek wroga wiec zostają skinki ew stegadon i terki.
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Awatar użytkownika
Golonka
Masakrator
Posty: 2947

Post autor: Golonka »

To spoko
Szkoda ze nie masz kameleonów, tak czy siak ustawiasz się wszystkimi oddziałami skinków 15 cali od abomki, na początku tury jak nie odpali stormówy podchodzisz i 72 strzałki z poisonami sadzają ją w ture. Tyle w temacie.
Furion pisze:
@nders9 pisze:
Can units deploy closer than 1" apart?
No, becouse no.

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

a słyszałem o lepszym patencie tylko nie wiem czy to wypali na abominacje.....podlatuje terradonami z boku abominacji tak by być cal od niego z boku.... on w swojej turze nie ma miejsca by jej obrócić i możne się ruszyć tylko do przodu...next tura znów podlatuje terradonami albo podchodzę skinkami z boku o cal od niego i znów ma tylko ruch do przodu.
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

poza tym m regeneracje wiec moze byc ciezko go ubic nawet 72 strzałami.....a on moze overrunowac po zniszczeniu oddziału?
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

lwieserce85 pisze:a słyszałem o lepszym patencie tylko nie wiem czy to wypali na abominacje.....podlatuje terradonami z boku abominacji tak by być cal od niego z boku.... on w swojej turze nie ma miejsca by jej obrócić i możne się ruszyć tylko do przodu...next tura znów podlatuje terradonami albo podchodzę skinkami z boku o cal od niego i znów ma tylko ruch do przodu.
Jak podlecisz cal od boku, to abomka wszarżuje w terki
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

zeby mogła zaszarzowac musi mnie widziec
zeby mnie widziec musi sie najpier obrocic
zeby sie obrocic musi miec miejsce wiecej jak cal... bo robara sie od srodka podstawki.. a jest zapis w RB ze mozna byc tylko cal odległosci od oddziałow. wiec sie nie miesci
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Awatar użytkownika
Byqu
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Byqu »

Nie musi widzieć. Jest to compulsary movment i automatycznie wchodzi w combat jeśli rzuci odpowiednio dużo na kościach.
WELCOME TO ESTALIA GENTLEMEN

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

lwieserce85 pisze:zeby mogła zaszarzowac musi mnie widziec
nie
lwieserce85 pisze:zeby sie obrocic musi miec miejsce wiecej jak cal... bo robara sie od srodka podstawki.. a jest zapis w RB ze mozna byc tylko cal odległosci od oddziałow. wiec sie nie miesci
nie

Proponuję doczytać RB i faq-i do skavenów/RB.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Golonka
Masakrator
Posty: 2947

Post autor: Golonka »

Matematyka misie. Abomka ma podtawkę 100 na 50 bodajże, nie da jej się z boku zatrzymać. Możesz zablokować szarżę w jakiś oddział, ale ona ciągle może wjechać w oddział który ją blokuje. Co do jej regeneracji 72 strzałki to 12 poisonów, z regeneracją to 6 w, a ona ma ich tylko 5, jak chcesz mieć pewność dokup bolasy na terkach.
Furion pisze:
@nders9 pisze:
Can units deploy closer than 1" apart?
No, becouse no.

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

no nic .... nie będę sie spierać:-D
wy wiecie lepiej. słyszałem ze taki numer się robi z czołgiem od imperium i zastanawiałem sie czy abomke można tak załatwić. gram ze sv 2 raz wiec nie znam tej armii( dopiero podręcznik czytam) a co dopiero mówić o jakiś uściśleniach dot jednostek.
rozumiem tez ze steg w walce z abomka to słaba opcja( z powodu jej specjalych atakow)
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Golonka pisze:Co do jej regeneracji 72 strzałki to 12 poisonów, z regeneracją to 6 w, a ona ma ich tylko 5
#-o #-o #-o #-o

Kto jak kto, ale żebyś Ty nie wiedział, że aboma ma 6w?

lwieserce85 pisze:no nic .... nie będę sie spierać:-D
wy wiecie lepiej. słyszałem ze taki numer się robi z czołgiem od imperium i zastanawiałem sie czy abomke można tak załatwić. gram ze sv 2 raz wiec nie znam tej armii( dopiero podręcznik czytam) a co dopiero mówić o jakiś uściśleniach dot jednostek.
rozumiem tez ze steg w walce z abomka to słaba opcja( z powodu jej specjalych atakow)
Czołgu też nie można tak zablokować.

Jeśli stegadon ma na sobie ten upgrade, że robi d3w z impactów, to wjazd w abomkę jest całkiem dobrym pomysłem.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

ale jak ja dostane szarze to jest zle
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

takie życie
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

no nic.... postaram się zatem małpę odginać i zapluć.....a jak tam kilka ran jej zostanie to się stegiem wbije:-D
choc steg by sie przydał bardziej na piechotę.
aaa jeszcze pytanie mam... możne wiecie... co to za przedmiot magiczny jest?
Warp-energy Condenser
?
jest wstawiony na 2poziomowym skavenskim inżynierze
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Awatar użytkownika
FAZIK
Oszukista
Posty: 861

Post autor: FAZIK »

Dostaje przez całą grę póki żyje dodatkową kość Channela na 5+ oraz +2 Hity z Warp Lightning (taki czar nr 2 z Ruiny).

A i tu masz wywód dlaczego to co chcesz zrobić z Abomką i innymi RM nie działa ;).
http://ragnarsrede.blogspot.co.nz/2013/ ... oesnt.html
Life's a game with save and load features disabled.

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

Fazik dziękuje za link poglądowy.... cały jednak patent z tym manewrem polega na tym ze jeśli rozstawie się moim skirmiszem na cała długość boku abominacji wtedy on nie będzie się mógł obrócić....
link który mi podałeś dotyczy sytuacji gdy strona blokująca ma mniejsza podstawkę.
a co jeśli w ten sposób teoretycznie zechce przyblokować stegadonem?
podstawka jest taka sama u stega jak i u abominacji
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

pivot jest wirtualny
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

pivot?a coz to znaczy
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

Obrót.

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

aha teraz rozumiem... czyli ten patent był stosowany nagminnie przeciw jednaką z random mowment i ktoś wpadł na ten pomysł by zablokować ten patent wprowadzając " wirtualny" obrót? dobrze kombinuje?
a scar veteran z mieczykiem plus 1 do trafienia i save 1 plus z dawnstone ma szanse z abominacja czy lepiej go przed nią chować?
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

ODPOWIEDZ