Lizaki i DoW

Moderator: Ziemko

ODPOWIEDZ
Karol J
Chuck Norris
Posty: 492

Post autor: Karol J »

Chodzi Ci o Manflayersów ?

Awatar użytkownika
Bartas
Chuck Norris
Posty: 640

Post autor: Bartas »

jedyny który by pasował wg. mnie to któreś z tych Pirazzo Lost Legion albo coś w ten deseń (choć to już chyba Regiment of Renown). Ale to nie zmienia faktu że nigdy nie skorzystam z usług tych panów

Awatar użytkownika
max
Dziecię Zarazy
Posty: 1804
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: max »

Karol J pisze:Chodzi Ci o Manflayersów ?
nom na to wygada
niema chyba dwoch takich regimentow co zbieraja skury

DZIK
Oszukista
Posty: 883
Lokalizacja: BP Border Princes Klan

Post autor: DZIK »

Dogsy nie powinny być brane do lizardmenów - zbyt specyficzny klimat żabole mają
Odnośnie ostatnich tu wypowiedzi pragnę jedynie przypomnieć że Dark Elfy należą do największych historycznych wrogów Naszej Rasy i branie ich jednostek jest nieporozumieniem

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Z DoW klimatycznie pasują:

Tichi Huichi's Cold One Riders (bo są Lizardmenami);

Pirazzo's Lost Legion (walczyli w Lustrii z Lizakami i teoretycznie mogliby potem zostać przez nich wynajęci; z tego co pamiętam według fluffu z AB DoW Lizaki po kolejnych nieudanych atakach na Legion pozwoliły Legionistom odejść).
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Pirazzo Lost Legion pasuje ? Wrog mialby byc przyjacielem ? Przeciez lizaki tlukly sie z nimi nieziemsko - raczej watpie , zeby chcieli ich wynajmowac :D Tichi Huichi Raiders jak najbardziej - btw. mam ich modele - tak jak wszystkich oddzialow lizakowych ;)

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Ziemko pisze:Pirazzo Lost Legion pasuje ? Wrog mialby byc przyjacielem ? Przeciez lizaki tlukly sie z nimi nieziemsko - raczej watpie , zeby chcieli ich wynajmowac :D
Tłukły się i ich nie wytłukły, PLL zdobył jakiś tam szacunek Lizaków (bo nie udało się go pokonać). Sprawdźcie sami, właśnie mi się przypomniało, że ostatnio zasady i fluff PLL były w darmowej książeczce do Conquest of the New World:

http://conquest.uk.games-workshop.com/r ... ooklet.pdf

PLL macie na 14. stronie. Według fluffu Pirazzo rozważał zaproponowanie swoich usług Lizakom. Ostatecznie do tego nie doszło, ale dostał furę skarbów, jedzenie i wodę oraz jeden kierunek odwrotu, z czego skwapliwie skorzystał :) Lizaki miały dość strat w walce z chłopcami Pirazza i wolały się ich pozbyć, nawet płacąc im! Ale jestem sobie w stanie wyobrazić, że jakiś wysoko postawiony Lizak :wink: chciałby skorzystać z ich usług w pewnych okolicznościach (gdyby akurat miał kłopoty z innymi wrogami i potrzebował wsparcia strzeleckiego) :) Oddział z kuszami mógłby się Lizakom przydać :)

Oddział sam w sobie rewelacyjny nie jest (T3, save tylko 6+!, brak możliwości zmiany formacji w trakcie gry, bo różny jest koszt pikiniera i kusznika!) ale możnaby wystawić minimalną liczbę 10 chłopa (5 kuszników i 5 pikinierów) za 160 punktów. Jak ktoś uważa, że kusze mu się przydadzą to czemu nie?
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Lizaki nie moglyby pokonac kilku palantow - co za bzdury pisza w tym fluffie :roll: Nie wyobrazam sobie lizakow z czyms z DoW - zero klimatu... Najwyzej Tichi huichi Raiders moznaby wziac - to wszystko...

Daro
Oszukista
Posty: 793
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Daro »

We fluffie jak w historii zapisane sa raczej oficjalne wersje :P

Było pewnie tak ze chłopcy tak błagali o litość że miłościwe lizaki darowały im życie. A życie jest cenne wiec to prawie tak jak by im złoto dały na droge ;)

Pozdro

Awatar użytkownika
Durg
Wałkarz
Posty: 78
Lokalizacja: Lusria

Post autor: Durg »

A balista ME? Jest wedługm nie 1 z najleprzych balist w grze. I może nie aż tak klimatyczne ale przecież patrząc na mape to Me są naszymi sąsiadami.

Awatar użytkownika
Paraszczak
Falubaz
Posty: 1088
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Paraszczak »

DZIK pisze:Dark Elfy należą do największych historycznych wrogów Naszej Rasy i branie ich jednostek jest nieporozumieniem
...święta racja...nic mnie tak nie rajcuje, jak patroszenie parszywych żaboli...nooo, wyjątek stanowią Helfy...

Awatar użytkownika
Raptor
Masakrator
Posty: 2018
Lokalizacja: True Legion Kraków!!!

Post autor: Raptor »

Paraszczak pisze:
DZIK pisze:Dark Elfy należą do największych historycznych wrogów Naszej Rasy i branie ich jednostek jest nieporozumieniem
...święta racja...nic mnie tak nie rajcuje, jak patroszenie parszywych żaboli...nooo, wyjątek stanowią Helfy...
:evil: rzucil bym challange ale nie jestem kamikadze :P

Awatar użytkownika
Lasti
Falubaz
Posty: 1447
Lokalizacja: Kraków/Azyr

Post autor: Lasti »

A co sadzicie o Bull Rinoxach? :P Na DMP jeden lizak miał 2 :lol2:

ODPOWIEDZ